- One mobilszolgáltatások
- Google Pixel topik
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Egy óra, két rendszer
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Új telefont és tabletet mutatott be a Telekom
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- Motorola Moto G84 - színes egyéniség
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
-
Mobilarena
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Janos250
őstag
válasz
gordonfreemN #21897 üzenetére
Mindenki azt fogja javasolni, amit ő használ. Én természetesen az ESP32-t preferálom, mert ha per pillanat nem is kell, olyan technikákat is megtanulhatsz vele a jövőben, aminek később hasznát veszed, és sokkal könnyebben veszed elő azt a technikát, ami úgyis ott van bótilag, mint ha ehhez át kellene állnod bármire.
Pl. ESP32-n nincs olyan, hogy az "SDA-SCL pinek foglaltak".
Az ESP32-ben van egy mátrix. A benne lévő hardverek vannak a mátrix - mondjuk - soraiban, a pinek meg az oszlopaiban. Amelyik kereszteződésbe teszel szoftveresen egy "pöttyöt", ott vezet, máshol nem. Vagyis bármi átirányítható bármelyik pinre, és ez csak pár ns-sel növeli meg az elérési időt.
Nem lényegtelen az se, hogy megtanulhatod vele pl. a párhuzamos programszálak használatát. Mind a C++ párhuzamos szálait, mind az ESP32 párhuzamos programozását.
Teljesen más lehetőségek is adódnak így.
Pl.: Ha van valami eszközöd, amire 5 sec-ként rá kell nézni, egy másikra meg 6 sec-enként, akkor nem kínlódsz azzal, hogy számolgasd, éppen hol tartasz, melyiket kell megnézni, hanem elindítasz két szálat. Az egyik ránéz a kívánt eszközre, majd delay 5 sec, a másik meg ugyanígy, de 6 sec. Teljesen függetlenek lesznek, egymást nem zavarják, és nem várakozás lesz a delay, hanem olyankor átadja a vezérlést a többi szálnak, nem fékezi a többit.
Stb.
Természetesen a Te döntésed, mi javaslatokat nem adhatunk, csak szempontokat, hogy miket vegyél figyelembe a döntésednél.
Új hozzászólás Aktív témák
- Eladó AM5 DDR5 Konfig Ryzen 5 8400F 16GB DDR5 512GB SSD RX5700XT 8GB!
- iPad Pro 12.9" 3.Gen 2018 512GB Space Gray Wifi cellular, Tökéletes , Garanciával, üzletből
- iPad Pro 12.9" 3.Gen 2018 512GB Space Gray Wifi cellular, Garanciával, üzletből
- Motorola Moto G54 Power 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi Mi Note 10 Lite 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Felsőkategóriás merev csöves Gamer PC! I7 12700KF / RTX 3090 24GB / 32GB DDR5 / 1TB SSD!
- DELL Precision 7540 - Intel Core i9-9980HK, RTX 3000 (nagyon erős GPU-val)
- Eredeti Microsoft Windows 10 / 11 Pro OEM licenc Akciós áron! 64/32 bit Azonnali kézbesítéssel
- BESZÁMÍTÁS! Logitech G920 Driving Force Racing Wheel + Shifter garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B550M R7 5800X 32GB DDR4 1TB SSD RTX 3060 Ti 8GB ZALMAN I3 NEO A-Data 650W
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest