Hirdetés
-
Mobilarena
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
zoombiee
csendes tag
Sziasztok,
Kis segítségre lenne szükségem, van egy egyszerű programom.
Van két gomb és egy led.
Működése: Ha az 1es gombot nyomom, ha nyomva van a 2es gomb is, akkor világít a led, ha a 2es gomb nincs megnyomva, akkor nem történik semmi, hiába nyomkodom az 1es gombot.
Azt szeretném, ha az egyes gomb hosszan tartva van, akkor csak ~1sec ig világítson a led, ne folyamatosan. (természetesen, csak akkor ha a 2es gomb nyomva van) Ha felengedem és újra megnyomom, akkor újra hajtsa végre a folyamatot.
Jelenlegi kódom:int buttonState1=0;int buttonState2=0;const int buttonPin1=10;const int buttonPin2=11;void setup() {pinMode(LED_BUILTIN,OUTPUT);pinMode(buttonPin1,INPUT_PULLUP);pinMode(buttonPin2,INPUT_PULLUP);pinMode(5, OUTPUT);}void loop() {buttonState1 = digitalRead(buttonPin1);buttonState2 = digitalRead(buttonPin2);if(buttonState1 == LOW && buttonState2 == HIGH){digitalWrite(LED_BUILTIN,HIGH);digitalWrite(5, HIGH);}else{digitalWrite(LED_BUILTIN,LOW);digitalWrite(5, LOW);}}
Tudnátok segíteni, hogy ezt miként tudnám megoldani?
Előre is köszönöm!
Új hozzászólás Aktív témák
- Mesébe illő csodakábelt tervezett a GeForce-ok leégése ellen a Segotep?
- E-book olvasók
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- EU-s vám vethet véget a nagyi temus vásárlási lázának
- Izmos kis "2 az 1-ben" MoDT alaplapot villantott a Minisforum
- Call of Duty: Black Ops 7
- Házimozi belépő szinten
- Telekom mobilszolgáltatások
- Akvarisztika
- Milyen switch-et vegyek?
- További aktív témák...
- Canon 90D + 2 akku + portré grip
- Samsung S25 Ultra, 256GB, Titán Black, fóliás, gyári független, ajándék gyári bőr tok+biztosítás
- Microsoft Surface Prémium minőségi Érintős Laptop Ultrabook 13,5" -65% i5-7300 8/256 Tűéles Retina
- Samsung Galaxy S24 Ultra - független, garanciás, hibátlan
- RASURBO BAP 450 -450 Watt tápegység
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B550M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD MSI SuprimX RTX 3070Ti 8GB Zalman Z1 PLUS 750W
- Microsoft: Windows / Office / Server / Stb.
- Nintendo switch oled, Új,Dobozával, 12 hónap garanciával
- Felújított laptopok számlával, garanciával! Ingyen Foxpost!
- Eredeti Lenovo 230W töltők - 4X20Z83995
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
ekkold

