- Motorola Moto Tag - nyomom, követ
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Hónap végén érkezik a Xiaomi Band 10, ára is van
- Eltűnhet a Dinamikus Sziget
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma
- Milyen okostelefont vegyek?
-
Mobilarena
AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dragon3000
nagyúr
válasz
wolfman #39070 üzenetére
Megnézném cpu-z-ben, különböző terhelések esetében, hogy változik a bclk. Egyik korábbi alaplapomnál volt olyan bios verzió, ahol 98-101 között ugrált néha 102-ig is felment, ilyenkor már voltak gondok az nvme ssd miatt. Fixáltam 100-ra, akkor 99,8-100 között maradt, utána nem is volt vele gond.
-
Atla
senior tag
-
Biga123
addikt
-
Dragon3000
nagyúr
válasz
wolfman #39053 üzenetére
A hirtelen nagy kiugrásokkal van a gond, amire a táp védelme kapcsolt nálam le, de erről sok írás volt neten, ha 50%-ra levettem a VGA tdp-t, egy idő után, akkor is előjött, 3070-nel a mai napig tökéletesen megy az a táp. Nekem 4k-n játékok közben alapon használva MSI afterburner szerint ~370W a VGA folyamatos fogyasztása.
-
Atla
senior tag
válasz
wolfman #39053 üzenetére
Ez egyre érdekesebb.
MSI Afterburnerrel tudsz alulfeszelni,videókártya topikjában segítenek ezzel kapcsolatban.
A 650-es táp valóban karcsú lehet a 3080-hoz,de mivel az 1080-al is csinálta így kizárnám.
A táp hátulján ,ha van Hybrid Mod kapcsoló / félpasszív / azt ne használd,nálam ilyenkor állt le a gép 3060TI vel.Amióta be van nyomva a gomb,tehát pörög a Táp ventije mindíg azóta egyszer sem jött elő ez a probléma,és időközben már 3070Ti-t hajt.
Seasonic Focus plus Gold 650W az enyém.Amikor kilép a játékokból,eseménynaplóba mik vannak?
Ezek maradtak még:
-SOC feszültség
-Wifi vezérlő probléma
-Bluetooth vezérlő esetleg,ha van a lapon és bekapcsoltad
-M2 SSD 970EVO nekem a felső slotban van,bár elméletileg mindegy ennél a lapnál.Próbáld megcserélni hátha. -
Atla
senior tag
válasz
wolfman #39032 üzenetére
Ilyen lapom van nekem is.
Amiket olvastam,a tápot elengedném,nekem is előfordult már,hogy kevés volt ,és leginkább leállt a gép vagy ujraindult.
Vagy RAM probléma,de ha XMP-vel mennek az se valószínű.
Én telepítenék egy friss Windowst,mivel az ASUS gyári "programja" ahogy írtad,na ettől kell megszabadulni nagyon gyorsan,de csak ugy lehet teljesen ha uj Windowst telepítessz,mert a regystrybe is beépül.
Biosban is ki kellene ezt a xart / Armoury Crate / kapcsolni ASUS Grid install service néven.Majd fel kellene keresni aki kitalálta és felkötni.
Helyes BIOSbeállításokat kellene eszközölnöd telepítés előtt.
Itt van két videó,amiből össze tudod hozni.
[link]
[link]
Telepítés közben meg kell adnod az Intel LAN vezérlő drivert
Ezt a hivatalos oldalról használhatod. [link]
Innen csak a LAN és a Chipset drivert telepítsd fel.
Audio drivert ne használd.
Azt [innen töltsd le.
RealtekAudioControl_1.41.290-offline
Unofficial-Realtek-UAD-generic-6.0.948.1
Mind a kettőt.
Alaplaphoz semmi mást ne rakj fel,esetleg valami RGB vezérlőt ha használsz,én nem használok ilyet. -
Dragon3000
nagyúr
-
hokuszpk
nagyúr
válasz
wolfman #39023 üzenetére
tud, itt van nalam egy 6800XT, random fagyogatott, kicsereltem a tapot es most már egy hete hibátlan. Öreg táp nembírta már kiizzadni a hirtelen megugró feszülstségigényeket, ilyen "par szazadmasodpercre adjal parszaz vattot jellegű terhelés nemnagyon volt, amikor szegenyt terveztek.
-
hokuszpk
nagyúr
válasz
wolfman #39021 üzenetére
hadd talalgasak, az a 2x8GB ram veletlenul nem Corsair Vengeance 3000 CL15 ?
tippre kollega csereramja is olyan volt
ebben az esetben megoldas : ram elad, masik kit vesz.m2 foglalatos ssd -t konnyen ki tudod szurni, emelni ( esetleg csokkenteni, ha a lap 1.1V folott ad neki ) kell a soc feszt ; nekem volt mar tobb ilyen esetem, mindig helyrehozta. probalj ra 1.05V soccal.
-
Gyuri27
félisten
-
-
Gyuri27
félisten
válasz
wolfman #39032 üzenetére
Soc, lap chipset mennyi feszt kap?
Régebben mikor ilyen jelenséget tapasztaltam 2 lehetsêges hardver hiba marad a batyuban. Az egyik a proci a másik a lap. A procit cseréltem 955be-röl 640 athlonra. Ez megoldotta a problémát. Csak nem sokra rá meghalt a lap. Lehetett ugye, hogy az athlon kevesebb kraftot kért és nem jött elö a hiba. Az is lehet, hogy a proci volt hibás és a lap halál ettöl független.
Szóval ha a lap nem kap kevés feszt. Akkor procit kell cserélni. Ha a hiba megszünik proci hiba (bár ha a másik lapban müködik hibátlan, mert müködhet is akkor bios bibi). Ha a hiba nem szünik meg akkor a lap a ludas. Jó lenne más tipusú proci bele tesztre. -
jokeph
nagyúr
válasz
wolfman #39021 üzenetére
Üdv !
Ez ugye Blizz App-on keresztül megyen ?
Nem lehet, hogy innen (szoftveres) származik a problémád ?
SC2 is képes random eldobni magát, és van hogy hónapokig semmi, van hogy naponta többször is (csontra mindegy milyen kiépítésű konfigon van futtatva)Ha megkínálod a gépet szinteikus bench progikkal, azok se lépnek ki ?
Pl.: AIDA 4 pipás stressz test (háttértár teszt nélkül), y-crouncher, TM5.
HWINFO64 fut a háttérben ? Ha igen, lehet utal a hibára valamelyik szenzoros értéknél, WHEA error nem lehet 0-nál nagyobb (legutolsó sor a szenzor ablakban).
Van bármilyen spéci szoftver, ami fut a gépen ? (alaplapi csodaprogik, többek között).Persze, lehet háttértár is, de az nem hiszem hogy megvárna a játékkal.
Ötlet van bőven, ezeket végighajtani nem lesz egyszerű.#39029HSM: nem sima fagyás, konkrétan kidob asztalra, blizz.error, amúgy 3D renderer hibával (itt sem számít, hogy Intel/Radeon vagy nVidia a VGA)
Előszőr az MSI AB+RTT párosra gyanakodtam (a grafikus overlay kiiratás miatt), de aztán enélkül is előadja random időközönként.
Jellemzően multi-nál jön ki, kampánynál nekem se jött még elő. -
ricsi99
addikt
válasz
wolfman #39021 üzenetére
Futtas prime95 vagy intelburn vagy egyébb tesztet vagy egyéb valamit ami memóriát is használ ...aztán egy pen drive-ről fittatható memtest-et.
vagy vedd vissza a memőroát valami standard sebességre.
Én inkább a tápegységre gyanakodnék... a memóriahiba az inkább szép kékhalálokkal jelentkezik
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Processzor tesztek:
[Ryzen 3 TomsHardware]
Zen2 Ph-teszt
3600 Best Value
3900X Vs 9900K
X570 Overview 35+:
Motherboards Analyzed
Ryzen PBO Explanation:
PBO Exp.
- AMD Ryzen 7 5700X processzor eladó /Garanciás/
- Ryzen 9 7900X /// Bontatlan // Üzletből, számlával és Garanciával!
- Ryzen 9 7900 /// Bontatlan // Üzletből, számlával és Garanciával!
- Ryzen 7 5700X3D /// Bontatlan // Üzletből, számlával és Garanciával!
- Ryzen 7 8700G /// Bontatlan // Üzletből, számlával és Garanciával!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Intel i9 14900KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Dell Latitude 5550 üzleti -Intel Ultra 7 165U16GB DDR5 RAM 1TB SSD Intel Graphics WIN11
- Napi 700 ft tól elvihető RÉSZLETRE BANKMENTES HP 840 G11 Ultra 5
- LG 27CN650N-6A - Felhő Monitor - 1920x1080 FHD - 75Hz 5ms - USB Type-C - Quad Core - BT + WiFi
- Intel X540-T2 dual-port 10GbE RJ45 hálózati vezérlő (10Gbit, 2 port, áfás számla, garancia)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest