Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gban

    Közösségépítő

    A sokakat megmozgató beszélgetés hatására úgy döntöttem, csinálok egy kis felmérést retro árazás ügyben.
    Megadok pár régi hardvert, jó lenne ha a lehető legtöbben leírnák, ők hogy áraznák be, köztük a mostanában ritkábban szóló régiek is (a teljesség igénye nélkül: Fenyő, frescho, Ranagol_5, stb.)
    De betennék egy csavart is a dologba, kérek mindenkit, jelölje meg, milyen megközelítésből nézte az adott cuccot, vagyis milyen szempontból árazta be. Vagyis:
    - tegyen egy V-t az ár elé, ha azt az árat írja, amennyiért szívesen megvenné (értelemszerűen korrekt árat írjatok, ne mindenre 100 ft-ot, olyat, amit egyértelműen elfogadhatónak tartotok mint ajánlat)
    - tegyen E-t az ár elé, aki azt az árat írja, amennyiért még jó szívvel eladná az adott hardvert
    - aki egyikre sem gondolt, hanem úgy érzi, ennyi az ára, akár venne, akár eladna, az ne írjon semmit az ár elé

    Ha "gőzöd sincs" egy-egy terméket hova tegyél árilag, akkor simán hagyd ki.
    Mindenki a saját véleményét írja le, ha lehet a legkevésbé hagyjátok magatokat befolyásolni a többi választól.

    A hardverek pedig legyenek ezek:
    P166 CPU
    K6-III 450 CPU
    S3 Virge 4 MB PCI
    6600GT AGP 128 MB (átlagos, "noname", vagyis ne a márka legyen bekalkulálva)
    FX5900XT (ez nem drágább volt pár napja? de nem akarok senkit befolyásolni)
    386-os alaplap + cpu + 4 mb ram (szerintem itt nem sok múlik a részletesebb specifikációkon)
    256 MB DDR
    512 MB DDR
    128 MB SD
    256 MB SD
    1 GB HDD
    10 GB HDD
    40 GB HDD
    80 GB HDD
    CD író akármilyen, belső, IDE
    AT táp akármilyen

    Köszönöm mindenkinek aki részt vesz a "felmérésben", szerintem érdekes eredmények fognak kijönni :R

    [ Szerkesztve ]

    Postázást nem vállalok.

Új hozzászólás Aktív témák