- Megérkezett a Poco M6 Pro 4G
- Magisk
- Google Pixel topik
- Kézbe fogták az ultravékony Z Fold7-et
- Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Nem növel telepméretet a Galaxy S26 Ultra
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Három modellel indul a Tecno Spark 40 széria
-
Mobilarena
Új hozzászólás Aktív témák
-
martonx
veterán
válasz
dangerzone #9048 üzenetére
C/C++ esetleg?
-
válasz
dangerzone #9048 üzenetére
Python?
Matlab stimmel. De a helyedben inkább ismerkednék PLC-kkel. -
dangerzone
addikt
Hátha tudtok tanácsot adni.
Egy gépészmérnöknek szerintetek milyen programozási nyelvet/ programot érdemes elsajátítania. Külföldi fórumokon a python meg a matlab szerepelt a legtöbbször. Mit gondoltok? -
Karma
félisten
válasz
asuspc96 #9045 üzenetére
Papíron eljátszottam a 01234567 digitkóddal. A bal felső sarokban az ismétlés kedvéért sok nyíllal jelöltem, hogy az állapotmenetek mit is jelentenek. Jobb fenn ezeket az állapotmeneteket (8 db) írom le binárisan, ahogy dolgozni kell vele.
Mint írtam, összesen három Karnaugh-tábla kell a teljes feladathoz. Én egyet csináltam meg, ennek a folyamata követhető végig. A kiinduló állapot három bitjét A, B, C-vel jelöltem, valamint a piros téglalap az első K-tábla kimenete, egyben a végeredmény legfelső bitének igazságtáblája.
Felírtam a K-táblát (mondjuk ahogy mi tanultuk, kicsit máshogy van a rajz mint nálad, az egyértelműség kedvéért a cellák bal alsó sarkába beleírtam, hogy ez melyik bemenetnek feleltettem meg. Igazából már tíz éve volt, lehet nem jó a jelölés, de az eredményen nem változtat.), majd kitöltöttem a bekeretezett oszlop értékeivel.
Elvégeztem a minimalizálást (mondjuk csak egy összevonást tudtam csinálni), kaptam három részfüggvényt, és azokból a végeredményt.
A next_state[1] és next_state[0] kiszámítása ugyanilyen, csak értelemszerűen a második és a harmadik oszlopot kell beleírni a táblába.
Ez így segít?
-
asuspc96
senior tag
átírtam, viszont nem tudom, hogy mi az az érték amire az igazságtáblázat IGAZ értékeket dob, mert ugye itt végül is nem igaz vagy hamis állításokat kell keresni, hanem egy átmenetet kell legenerálni.
[link]azoknál van pipa, ahol a grey-kód szerint változik, tehát pl a 0-ból az 1-be való átmenetnél csak 1 bit változik.
"Mivel a szomszédos oszlopok és sorok csak egy változóban térhetnek el egymástól a számozás nem bináris sorrendű, hanem egylépéses (GRAY) kód szerinti (mivel ilyen kód esetén a szomszédos számok csak egyetlen helyiértéken különböznek egymástól)."
1 táblát példaként megtudtok mutatni, hogy hogyan kellene, rövid magyarázattal ?
-
Karma
félisten
válasz
asuspc96 #9040 üzenetére
Először írd át az összes oktális számot binárisba, hogy tudj vele könnyen számolni. Aztán három darab 2x4-es Karnaugh-táblát kellene felrajzolnod, kitöltened, majd leegyszerűsítened - egyet a kimenet minden bitéhez. A leegyszerűsítés után kapsz három képletet, ezeket kell leírnod Verilogban.
Most még ne gondolkozz regiszterekben, a feladat még nem kéri. Csak a logikai függvény kell.
Az meg egy másik kérdés, hogy informatikus megközelítéssel inkább az egészet beírnám egy 8 bites RAM-ba, a szintézer meg majd megoldja, de hát ugye a feladat nem így működik
-
asuspc96
senior tag
válasz
Sk8erPeter #9037 üzenetére
A legelső kérdésem az lenne, hogy ennek mi alapján kell nekiállni ?
feladat, segédletAzaz én arra gondolok, hogy adott ez a bizonyos kód és én ennek minden egyes számjegyét átírom kettes számrendszerbelivé 3 biten ábrázolva és ezekkel kellene úgy bitműveleteket végezni ?
pl a kód 01234567 ---> 12345670
azaz van egy kezdeti érték és a rákövetkező érték mindig az adott számjegy utáni érték lesz
pl a 2-esből 3-as lesz és így továbbazaz 010 --> 011 és akkor ugye van 3 bemenetünk (wire) amit majd 1 3 bites regiszter tárol
és akkor tegyük fel hogy az első bit az az "a" a második a "b" a harmadik a "c" és ezek szerint úgy kellene eljutnom a 2-ből a 3-ba, hogy
010 --> 011
abc --> ab~c ?Egyszerűen azt nem tudom, hogy hogyan kellene megcsinálni, mi lenne erre a módszer.
-
McSzaby
őstag
Sziasztok,
bash-ben és Perlben már egészen otthon érzem magam most viszont szeretnék egy kicsit magasabb szintre emelkedni programozásból. Vagyis, ez lenne a következő hosszú magánfejlesztő projektem.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyen nyelvvel haladjak tovább? Legtöbben itt egyből a C(++)-t mondanák, illetve én még Ruby és Python között vacakolok. Mivel sysadmin vagyok, így úgy érzem a Pythonnak venném legtöbb hasznát, viszont a Ruby alapú rendszereket elnézve az se lehet rossz nyelv, nekem kimondottan tetszik. Egyedül Java nem érdekel, azt nem akarom.
Szerintetek mibe ássam bele magam? Ti mit ajánlotok? (Más is mehet, nem csak ezek a nyelvek)
-
asuspc96
senior tag
Akkor félre értetek engem...mielőtt összefog az egész fórum ellenem (mert ilyenkor az marhára megy osztani az egyet) azelőtt akkor vázolnám ezt az egészet...
nem azt kértem hogy oldjátok meg...ha igen kérlek mutassatok róla egy idézetet
A másik, nem nagyképűen kértem hanem szerintem elég illedelmesen...
Ha más megoldja nem leszek okosabb... szóval ezt a vonalat kérlek felejtsétek el...tanulni akarok...nem élősködni...
Rövidtávon megkönnyítené de hosszútávon megnehezítené az életemet.
És nem napról napra kell élniÉs én ennek a témának a személyes részét le is zártam.
Igen érdekelnek a linkek, egy csomó jó pdf-et én is találtam, (verilog) ha valakit az érdekel akkor felteszem ide a dropbox linket -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
asuspc96 #9032 üzenetére
Ettől még lehet, hogy valaki követi a topicot (pl. e-mailes értesítést állított be, kedvencek közé rakta, stb.). Egyébként mivel neked kell a segítség, neked kell megtenned legalább az első lépést, tehát venni a fáradságot arra, hogy leírd a kérdésedet (itt, publikusan), és ne pedig elvárd, hogy egy hozzáértő majd külön levélben fogja kérni tőled, hogy hadd segítsen neked. Sosem értettem az ilyen jellegű hozzászólásokat, hogy "aki ért hozzá, írjon rám privátban". Fel sem fogom ennek a kérésnek a nagyképűségét.
Mondjuk az ilyeneknek többnyire nem is sok foganatja van.
Nem beszélve arról, hogy egy fórumnak többek között az az értelme, hogy MEGOSSZUK a tudást, ne pedig privátban beszéljük meg a többeket is potenciálisan érdeklő témákat, amikből tanulni is lehet. Ha pedig privátban szeretnéd kivesézni, akkor ahhoz vagy olyan viszonyban kell lenned az illetővel, hogy ő szívesen segítsen, vagy találkoznod kell egy irgalmas szamaritánussal, vagy pénzt kell felajánlanod, vagy hagynod a francba az egészet (mert például komplett házi feladatot nem fog megoldani neked senki, hacsak nincs meg neki pont). Még lelkes kezdő fórumozóként sok embernek segítettem ilyen módon, aztán rájöttem, hogy egyszerűen nem éri meg, mert az emberek hálátlanok, és egyre többet akarnak.Kicsit hosszabbra sikerült ez a hsz., mint terveztem, sorry, de kikívánkozott, már annyi programozós topicban láttam hasonlót, hogy valaki elvárja, hogy ráírjanak privátban azért, hogy aztán segíteni tudjanak neki...
-
Karma
félisten
válasz
asuspc96 #9030 üzenetére
Van egy FPGA programozás topik, bár az elmúlt években nem volt mozgás, ott is felteheted a kérdést.
-
asuspc96
senior tag
Helló!
Verilog programozásban tud valaki egy kicsit segíteni ?
akinek van erre egy szabad kis ideje, kérem írjon privátban, köszönöm. -
inf3rno
nagyúr
válasz
Atomantiii #9028 üzenetére
keygen-nek hívják vagymi
ez kész...
-
amargo
addikt
válasz
Atomantiii #9026 üzenetére
na, de milyen kulcsod van? azt nem lehet csak ugy mindenhova beirni..
-
amargo
addikt
válasz
Atomantiii #9024 üzenetére
ez kulcsot fog kerni, ha nincs kulcsod, akkor is 30 napig használható.
vagy most az a kerdes, hogy melyiket vegyetek meg?
-
amargo
addikt
válasz
Atomantiii #9022 üzenetére
tanuló vagy jar a pro vagy nem?
ha nem akkor a Community edition.
most latom, hogy ceges projek, akkor kis ceg vagy par embernel nagyobb? mert akkor marad az express.. -
Atomantiii
addikt
Már csak egy kérdésem van, melyik visual studio 2015 verziót szedjem le?
A Community, Enterprise vagy a Pro Edition-t?
-
Nem aktuális, pont kaptam választ.
-
Atomantiii
addikt
Na mindegy majd meglátom mi lesz belőle. A jelenlegi helyzettel az a baj, hogy egyes esetekben túl van bonyolítva az egész, főleg az, hogy a régebbi éveknél nincsenek olyan részletes adatok ezért a listviewekből ezekben az esetekben kétféle van, egy a régieknek és egy az újabb részletesebb adatoknak és váltogatom mikor melyik jelenjen meg.
De már annyi feltételtől függ, hogy mikor mi jelenjen meg, hogy van amikor nem úgy működik az egész ahogy kellene és már majdnem én is bele vagyok bonyolódva.
Szóval kb az a helyzet, hogy újrakezdem az egészet vagy vb6-ban vagy más programozási nyelvben és egyes feltételeket beleépítek az adatbázisba, hogy onnan olvassa be.
-
válasz
Atomantiii #9018 üzenetére
Nem biztos. Nemreg talalkoztam valami VB6-os koddal (valami kutatasnal hasznalt kiserleti dolog), amin valtoztatni kellett egy kicsit -- joval egyszerubb volt felrakni a VB6-ot, kicsit belejonni a BASIC-be, mint ujrairni.
-
sztanozs
veterán
válasz
Atomantiii #9016 üzenetére
VB6-ot nem fogod tudni módosítani c#-ban. Potenciálisan nulláról újra kell írnod az egészet.
-
Atomantiii
addikt
válasz
martonx #9015 üzenetére
Igen köszi, úgy gondoltam én is. Akkor beszerzem hamarosan és meglátom van-e esélye az egésznek, vagy maradok a régi vb6-nál, mármint egy F1-es programot kellene feltuningolni kicsit.
Vb6-ra lett eredetileg írva csak módosítani kellene rajta bőven és azon gondolkozom lehet nulláról kellene felépíteni az egészet valami újabb programozási nyelvben.
Csak ugye nem vagyok profi programozó de hajlandó vagyok tanulni a cél érdekében
-
martonx
veterán
válasz
Atomantiii #9014 üzenetére
Mármint a Visual Studio 2015 az egy IDE, amiben többek között C# kódot is tudsz írni.
-
válasz
Atomantiii #9012 üzenetére
C# talán.
-
Atomantiii
addikt
Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy manapság milyen programozási nyelvben érdemes programozni?
Mármint ami valamelyest hasonlít a visual basic 6-ra, az lenne a lényeg, hogy elsősorban az ott megismert lisviewek lennének leginkább használva, adatok beolvasva adatbázisból + ehhez kapcsolódva még néhány egyszerűbb elem (sstab, label, imagelist, combobox stb)
Tehát valamilyen szinten arra lenne szükség, hogy ne csak kódokat használjak, hanem lássam is részben mit csinálok, mint vb6-ban volt.
Hobbi szinten foglalkoznék vele, vagy maradjak a vb6-nál?
-
inf3rno
nagyúr
Szerintetek a message queue és a pipe között mi a különbség?
Előljáróban annyit, hogy általánosságban szerintem semmi, csak ha az egyes implementációkat hasonlítjuk össze, akkor vannak különbségek a kettő között, de még nincs elég mintám, hogy ezt bizonyítsam.
-
Blizz
őstag
Köszke, remélem ez többet segít.
-
zka67
őstag
Szia, itt van pl. Pohl László A programozás alapjai című jegyzete.
-
Blizz
őstag
Még egyszer meg szeretném kérdezni, hogy ki tudna ajánlani egy kezdőknek-írott könyvet (teljesen az alapoktól)? Mert amit megvettem "bizonyos szinten programoznom kellene a könyv szerint",ami egy tudatlannak nincs meg. Könyv címe:Algortimusok Thomas H. Corven, Charles E. Leiserson..
-
Karma
félisten
válasz
DrojDtroll #9003 üzenetére
Nagyon jó. De ha jobb kérdés is felmerülne benned, azért megírhatod.
-
DrojDtroll
veterán
Sziasztok.
Valaki meg tudja mondani milyen az XAML nyelvel dolgozni?
-
sylvia_1988
tag
Sziasztok!
Pár barátommal szeretnénk készíteni egy focis játékot, amiben nemzeti válogatottak mérnék össze az erejüket. Nem használnánk valódi csapatcímereket, játékosneveket vagy mezszámokat, csupán zászlókat, országneveket és színeket (mez). Ezen kívül szeretnénk, hogy a csapatok egymással szembeni esélyei reálisak legyenek (hogy ne utaljunk létező focistákra, a játékosok tudásszintje egy csapaton belül azonos lenne).
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy esetleg ilyen kompromisszumok mellett is szembe kerülhetünk-e a joggal?
Előre is köszönöm a válaszokat!
-
D4nte
csendes tag
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● olvasd el a téma összefoglalót!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest