Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz UberMutant #26726 üzenetére

    Nem tudja B-széria árban adni mert nem ő a panel-gyártó.
    Tegyük fel egy 55B8-as panel gyártási költsége az LG-nek van mondjuk 100e HUF-ba.
    Eladja a PANA-nak, SONY-nak 180e-ért, és erre még rá kell tolni az elektronikát, + egyéb termékköltség is felmerül pl programozás, marketing stb...

    Nem fogja tudni olyan áron adni mint az LG, ez képtelenség.

    Ráadásul az LG sokkal jobban skálázza az oledjeit mint a konkurencia, minden szegmensre van modell.
    A PANA-nak, SONY-nak van kb 5-féle oledje az adott évben, de ebbe még azt is beleveszem, hogy 55 és 65 colosokat is csinálnak. (tehát SONY: AF8 55, AF 65, AF9 55, AF9 65 és AF9 77.)
    Nincs nekik több.
    Az LG-nél fel sem tudom sorolni, annyi féle modell van, és ez csak bővül most az R9 és Z9-el.
    (SONY-nak állítólag lesz egy Z9-hez hasonló felső kategóriás modellje)
    A W9 és az R9-hez még csak hasonló sincs más gyártónál, reménytelen.

    Egyetlen előnye van a SONY-nak és a PANA-nak, ez a mozgásmegjelenítés, bár ezt 2018-ban nem láttam.
    Lehet, hogy már ez sincs. (szóval ezt is csak cincogják az egerek)

    Amikor vettem az E8-at 950e bruttóért akkor az 65AF8 volt 900e, a 65 AF9 pedig 1,2 milla.
    Az AF8 ugyan olcsóbb volt, de az egy fröccsöntött termék az E8-hoz képest, egyszerűen dimenziókkal alatta van.

    Vagy árban, vagy szolgáltatásban sokkal jobbnak kéne lenni.
    De nem 0,5-1%-os különbségekre gondolok amely laborban kimérhető, hanem látható, érzékelhető különbség.
    Na ez nincs meg.

Új hozzászólás Aktív témák