Hirdetés
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- A piac legerősebb kameráját ígéri a Xiaomi 17 Ultra
- Itthon is elérhető a OnePlus 11 és a Buds Pro 2
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- iPhone topik
- Karácsonykor nyerte meg a Honor az üzemidőcsatát
- Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió
- Redmi Note 13 4G
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
Új hozzászólás Aktív témák
-
(Kolombusz)
veterán
válasz
Grafiqs
#5296
üzenetére
Hiába is magyaráznám el a 4169-es hsz-t, pedig arra is megvan a megfelelő, igaz magyarázatom.
Hiába is mondanám azt, hogy szánalmas, hogy egy lassan 70 éve történt dologról nem lehet nyíltan beszélni, illetve, ha lehet is, akkor is csak egy nézőpontból. Szánalmas, hogy a nem érintett emberek mennyire kerülik ezt a témát, miközben a kínokat elszenvedett zsidóság nyíltan képes róla beszélni. Beszélgettem már zsidó emberekkel a témáról (nem, nem csak Whaskessel) és ők sem veszik annyira durván komolyan ezt a dolgot, mint akiknek az élete függ tőle. Természetesen tesznek, vagy legalábbis próbálnak az ellen tenni, hogy ilyen még egyszer ne történhessen meg, de ezzel egy időben el tudják fogadni, hogy másnak adott esetben más a véleménye.
Csak idéznék egy eszmecseréből:
Nem vagyok nacionalista, soviniszta, de büszkén kimondom: én zsidó vagyok, és tudom, hogy bármikor számíthatok a zsidó felebarátomra. Na ez az ami miatt gyűlöltök minket. Bennünk nincs irántatok gyűlölet, miután egész európában üldöztek minket.Szerintem hiába zárjátok ezt itt le, a fajgyűlölet máshol továbbra is folytatódik. ... Hitler tényleg egy hiperintelligens ember volt, ez tény. De aki egy ilyen dolgot tervez ki, az egész egyszerűen beteg!
Nem hiszem, hogy adott esetben az olyan félpozitív vélemények, mint például az enyém eltörlése, elhallgattatása helyes eljárás. Ez pont olyan, mint mikor a kisgyereknek tiltasz valamit, annál inkább azt fogja csinálni.
Értelmes eszmecsere kellene folyjon a témáról, természetesen az ultraszélsőséges vélemények finom moderálásával, ahol elfogadhatnánk egymás nézeteit, esetleg óvatosan, kis lépésekkel a helyesnek vélt irányba terelve az emberek gondolatait.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- Grand Prix - Új névvel térnek vissza egy legendás sorozat klasszikus epizódjai
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Call of Duty: Black Ops 7
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- VR topik
- Elemlámpa, zseblámpa
- További aktív témák...
- DELL latitude 5420 Tartós Üzleti Laptop 14" -70% i5-1145G7 4Mag 16Gb 512GB SSD FHD IPS
- Honor 400 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A14 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Honor X6a 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Ventilátor bazár /NZXT/CORSAIR/LIAN LI/DEEPCOOL/ZALMAN/120MM/140MM/VEZÉRLŐK/LED KIT-ek/
- Gamer Egér RGB!!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro Max 256GB Blue Titanium-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4240
- Vállalom Xiaomi Okoskamerák szoftveres javíttását
- Dell Latitude 7490 14" FHD IPS, i5 - i7, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


