-
Mobilarena
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fiery
veterán
válasz
Thrawn #14975 üzenetére
Szerintem ezeknel is jobb kerdes lenne: ki tudja megmondani, a Zen fejlesztese mikor kezdodott?
Vagy hogy legyen valami referencia, pl. a Haswell vagy a Bulldozer fejlesztese mikor kezdodott? Mert csak ilyen informaciok alapjan lehetne megmondani, hogy az AMD-nek mihez kepest tart sokaig a Zen kifejlesztese es levalidalasa.
-
Fiery
veterán
válasz
Thrawn #14674 üzenetére
"Felröppent nemrég egy kósza hír arról is, hogy még nincs 20 nm-es termékük és egy-két kivételtől eltekintve nem is lesz. Mire várnak? 14 nm-re? Samsung?"
En is ugy tudom, hogy iden nem valtanak a 28 nanorol, bar ebbe nem szamolom bele a konzol APU-kat, azok engem nem erdekelnek
-
Fiery
veterán
válasz
Thrawn #14672 üzenetére
"ezért inkább a Nolan érdekelne mint x86-os fejlesztés, hogy vajon képes lesz e komolyabb x86 teljesítményre, várható e nagyobb ugrás a pár %-os, szinte hibahatáron belüli eltérésnél."
Clock-for-clock eselytelen a dolog. De manapsag az AMD nem is erre hajt, hiszen -- a Bulldozerrel ellentetben -- alapvetoen teljesen jo architektura a Jaguar/Puma+. Ha megfelelo gyartastechnologiara rakjak es/vagy javitani tudjak a teljesitmeny/fogyasztas mutatot, akkor sikeres termek lehet(ne) belole. Azert csak lehetne, mert mar lattuk a Kabini/Temash es a Beema/Mullins kapcsan ketszer is, hogy valahogy a kesztermekekbe csak nagyon lassan jutnak el ezek az alacsonyfogyasztasu AMD APU-k
-
Fiery
veterán
válasz
Thrawn #14669 üzenetére
Zennel nem szolgalhatok, maximum Carrizot tudnek prezentalni, de csak ha mar megjelent a Carrizo. A Zen egyelore csak papiron meg szimulatorban letezik, iden mar nem lesz belole semmilyen formaban (me'g ES A0 stepping kereteben sem) kesztermek. Ami iden kezzelfoghato termekkent megvalosulhat, az a Nolan es Amur, azoknal legalabb mar latszik a haladas a fejlesztesben. Meg persze Godavari meg Carrizo, de ezek kevesbe izgalmas termekek szamunkra, ugy vélem.
-
Fiery
veterán
válasz
Thrawn #14485 üzenetére
Nem. Az AMD-s kontaktunk azt mondta, me'g naluk is csak nehany mukodokepes peldany van, egyelore nehezen tudnak allokalni ES peldanyokat a partnerek szamara. Az AIDA64 mar fut a procin, gond nelkul, ennyit tudok
(mindez a "sima" Carrizora vonatkozik, nemtom mennyiben jon elobb vagy kesobb az -L varians)
-
lee56
őstag
válasz
Thrawn #14390 üzenetére
"Kicsit" talán elkéstek ezzel az újratervezssel, de hajrá.
No nem mintha annyira elbaltázott ötlet lett volna a Bulldozer féle dizájn, csak éppen a szokásos AMD-s "A távoli jövőnek építsünk hardvert, ami a jelenben, mondjuk úgy a teljes életciklusa alatt alig-alig versenyképes, de mire megjön az utódja, már jó lesz" címszóval készült.
Igazából ha belegondolsz, ha a gyártástechnológiában kettővel előrébb lennének a bérgyártóik, és a szoftverek is marhafaszán multitaszkingolnának (ami mellesleg már vagy 5-10 éve nyomja a programozók vállát), vagyis nem csak elvétve látnánk 90% fölötti 8 magos CPU-kihasználtságot, egész más lenne az FX-ek megítélése, na meg az ára, de egy olyan világban még úgy is megérné.
-
-
Fiery
veterán
válasz
Thrawn #14031 üzenetére
Ahogy Abu is emlitette, a Windows felhasznaloi feluletenek egyes elemeinel jol johet a HSA. De a melyebb szinteken felesleges ilyesmivel kinlodni, nem hoz annyit teljesitmenyben. Raadasul, a HSA-nak pont az a lenyege, hogy az oprendszertol amennyire csak lehet, fuggetlenitse a GPGPU-s szamitasok menedzseleset, kikerulve a hagyomanyos layereket. Ha az oprendszer melyerol felnyulsz a HSA-hoz, akkor az egyreszt baromi rizikos, masreszt meg a HSA alapveto celkituzeseivel elegge szembemenne
-
Abu85
HÁZIGAZDA
-
Fiery
veterán
válasz
Thrawn #13976 üzenetére
A fo ok az volt, hogy nem talalt olyan PC gyartot az AMD, aki bevallalta volna a GDDR5-os alaplapokat vagy notebookokat. Ergo hiaba is validaltak volna le, hiaba lett volna ra referencia konfig, ha csak mondjuk egy szem Asus alaplap keszult volna ily modon el. Arrol meg aztan ne is beszeljunk, hogy manapsag mar sokkal tobb mobil PC fogy, mint desktop, ergo inkabb a mobil vonalon lathato trendek a meghatarozoak.
-
Fiery
veterán
válasz
Thrawn #13972 üzenetére
Benne van minden a Kaveriban, ami a GDDR5 memoria tamogatasahoz kell, csak nem validaltak le, nincs hozza BIOS, stb. A Carrizonal pedig szerintem inkabb DDR4-re fog az AMD rarepulni, mintsem a GDDR5-re. A Carrizonal eleg sok jelentos valtoztatas lesz, pl. 20nm, AVX2, integralt FCH (SoC package), ujgeneracios iGPU, ujabb HSA fejlesztesek, stb. Eleg lesz ezeket osszehozni idore
-
-
Fiery
veterán
válasz
Thrawn #13553 üzenetére
"Az Intel is szóba jöhetne, végülis gyártanak FPGA-t 14 nm-en más cégnek
"
Poennak jo volt
Az Intel csak a szamara nem konkurens termekeket gyart masoknak. Ha nagyot lazitananak is ezen a hozzaallason, akkor is max. az elkepzelheto, hogy mondjuk az nVIDIA-nak gyartsanak dGPU-kat 14 nanon, annal tobb semmikepp. De az is kizart egyebkent
-
dezz
nagyúr
válasz
Thrawn #13489 üzenetére
Ez így nem egészen felel meg a valóságnak. Egyébként meg [link].
A korábbi, HSA-val kapcsolatos vitát is végigolvashatnád.
Attól, hogy van nála egy Kaveri, még nem lesz tévedhetetlen és etalon minden téren. Az AMD és az Intel korábbi tevékenységét illetően konkrétan több tekintetben téved.
-
Oliverda
titán
válasz
Thrawn #13350 üzenetére
Ja, először néhány hónapja.
-
Fiery
veterán
válasz
Thrawn #13326 üzenetére
Mi nem fetisizaljuk igy a hardvert, no offense
Csak egy haszontalan vasdarab az egesz alapvetoen. Hasznaljuk arra, amire kuldte az AMD, aztan berakjuk a sarokba, ahova valo. Plane miutan megjon a publikus, nem-ES verzio, amibol mindig veszunk utana egy konfigot, es onnantol azt hasznaljuk tovabb.
[Mielott megint azzal vadolna valaki, hogy Intel-hivo vagyok, igen, az Intel-fele (es VIA-fele, stb) cuccokkal is ugyanigy teszunk. Ugyanugy megy a sarokba, amint a boltban is kaphatova valik, nem szeretunk gyartoi referencia alaplapot es ES procit kombinacioban hasznalni, az tul ES a szamunkra].
-
Fiery
veterán
válasz
Thrawn #13221 üzenetére
Nem tudom, mikepp kepzelte az AMD pontosan a DDR3 utani idoket, de az biztos, hogy a Kaveri GDDR5 memoriat tamogatott volna az eredeti elkepzelesek szerint. Az, hogy ez pontosan melyik GDDR5 variacio lett volna, talan me'g az AMD sem dontotte el, elobb ment a kukaba ez a resze a Kaverinak
De hogy a jelenrol es a jovorol is szo essen, az is furcsa, hogy az AMD nagyon hallgat a DDR4 implementaciorol, es me'g direkt kerdesre sem valaszoltak nekunk. Vagy nagyot akarnak durrantani (GDDR5 ujra? csak most magasabb orajelen?), vagy csak csendben teszik a dolgukat, es szepen implementaljak a DDR4-et 2015-ben valamikor. Vagy valami teljesen mas oka van a titkolozasnak.
-
TomiLi
addikt
válasz
Thrawn #12440 üzenetére
Ez a terv - ami azért már a már időszerű is lenne, hogy valóra váljon - de ezt egy "radírozással" ki lehet húzni.
Engem a pci-e 3.0 mellett még az érdekelne, hogy megint csak nagy a hype, mint anno a tesszeláció bevezetése során, vagy tényleg lesz értelme már végre ennek az apu-nak.
Gondolom a cpu teljesítménye az i3 szinten marad, ami orvosolható a ráírt programokkal majd.
Remélem a memória vezérlése javul valamennyit..... -
-
Oliverda
titán
John Freuhe:
"There are very few programs where licensing is an issue with core counts.
Oracle (but only their database, not their apps) is really about the only notable application. But most of Oracle's customers are on site or enterprise licenses, so core count is irrelevant.
There are a few niche HPC apps that license by core.
VMware Vsphere 4.0 has a core count restriction (greater than 6 cores needs the enterprise plus license) but even with the higher cost license, the AMD server with Enterprise Plus is about the same or less expensive than the intel server with the standard Enterprise. And the AMD server gets all of the Enterprise Plus features that the intel server does not get.
"Per core" licensing is a red herring that the intel FUD machine likes to throw out, but I would guess that for ~95% of the applications out there, it is not an issue."
-
04ahgy
nagyúr
Ez a hivatalos oldalon is fenn van, és semmi konkrétumot nem tartalmaz a memóriacímek kivételével.
Sajna ez nekem nem jó.
Ami engem érdekel, az az, hogy milyen memóriafrekvenciák, milyen jelszintekkel, milyen konfigurációk üzemeltethetők.
Az AMD Support munkatársa válaszában egyértelműen a Family 10h Electrical Datasheet-et jelölte meg.
HGyu
-
csatahajós
senior tag
Igazából azon kívül hogy AM3(+) kompatibilis lesz a cucc túlságosan sok új konkrétum nem jött le (legalábbis az átlag ember számára - értsd aki nem fújja kívülről a procik belső felépítését a legapróbb szintekig).
Nekem az kezd kristályosodni amit olvastam idáig (mások elemzését), hogy egyrészt az új modul tekinthető inkább egy komplett magnak (és a teljesítmény megítélése szempontjából is inkább ezt érdemes szem előtt tartani) illetőleg hogy magas órajelekre gyúrnak a kezdetektől, az egész design ehhez van igazítva.
-
Oliverda
titán
"According to an unofficial source familiar with AMD’s server plans, the chipmaker intended to commence mass production of certain versions of its Bulldozer-based code-named Interlagos microprocessors with 12 or 16 cores already in the first half of 2011. Other versions of the chips, e.g. with reduced power consumption or increased performance, were planned to be produced in the second half of the year."
Mondjuk ez azért érdekes... persze ez csak egy "unofficial source".
-
Joachim21
őstag
Majd elválik, mostmár lassan küldözgetni kell majd a mintapéldányokat szanaszét a nagyvilágba, ősz végére hátha lesz vmi kalózteszt.
Arról van valami pontos infó, hogy a Llano miért lett csúsztatva 2-3 hónapot? (Vmi olyasmire gondolok, ami a hivatalos közleménynél konkrétabb okokat nevez meg).
-
Oliverda
titán
A server verzióknak már elég régóta 2011H2 volt megadva. A desktop variánsok hamarabb várhatóak és tudtommal ezek validációja is rövidebb időt vesz igénybe. Valamint a desktop-ra szánt stepping-be még beleférhet akár 1-2 olyan bug is ami server környezetbe már nem (lásd Bloomfield C0 stepping). Bizó valamiért egy kalap alá vette a desktop és server verziók debütálásának dátumát valamint a Dirk Meyer által elmondottakhoz hozzáírt pár dolgot saját kútfőből is ami vagy igaz vagy nem, vagy úgy lesz vagy nem.
Mindenesetre a Dirk Meyer által elmondott infók alapján szerintem a következő dátumok lehetnek reálisak.
Ontario: 2011 január
Llano: 2011 március
Bulldozer(dekstop): 2011 június
Bulldozer(server): 2011Q4
-
Oliverda
titán
"According to my calculations, a BD module with 2 MB L2 will be ~ 27sqmm."
27mm²*4=108mm²
2MB L2 cache = 12,62mm²
Amennyiben 1MB L3 annyi területet foglal el mint 1MB L2 akkor mondjuk 12MB L3 az kb 75,72 négyzetmilliméter területű lehet.
108+75,72=183,72
IMC+HT linkek összesen foglaljanak 40mm²-t és akkor még lehet hogy ez sok is.
~220mm²
(a Deneb 258mm²)
Még könnyen lehet hogy lesz ebből 6 modulos verzió is ha ezek az értékek igazak.
-
-
leviske
veterán
Hát azt eddig nem lehetett tudni, hogy 2,8GHz-es lesz a 140W-os változat.
Ebből gondolom következik, hogy 3GHz fölött járó változatra egyelőre nem kell számítani.
Kíváncsi leszek hogy viszonyulnak majd a 900-asokhoz tuningban (mind a 1000T, mind a 900T széria).
(#6444) JColee: Nem tehetnek róla, hogy az Excel így gondolta a dolgot.
-
Bluegene
addikt
most miért kell beszólni, igenis nagy ugrás volt a Q6600, ha egy olyat 3,6Ghz-re tunningolsz semmi sincs ami megfogja, és 2006 közepén jelent meg, majd 3,5 éve!!! és tőle alig vannak jobb desktop procik(és azok se nagyságrendekkel jobbak, csak kicsivel), pl a phenom2-ekkel is pariban van sőt, veri őket
nah csak azt akartam mondani h ha a bulldozer is nagy teljesítményugrás lesz, akkor jó darabig elég lesz míg elterjed ez a teljesítményszint
-
leviske
veterán
Most már nem plusszoznak majd, hanem r2-znek?
Mondjuk igaz, hogy a lényeg az, hogy legalább marad az AM3. Az várható volt, hogy valahogy jelölni fogják, hogy nem mennek már bele az AM2-es lapokba.
A Leo platform elég érdekes lesz. Kíváncsi vagyok, a Thuban végül mikor debütál. Ha Q1-ben sikerül elstartoltatni, az már komoly presztízs veszteség lehet az Intel számára.
A Scorpius elég brutálisnak tűnik, így elsőre, pedig semmi konkrétumot nem említenek. Gondolom a 800-as chipset marad az alap.
A Lynx-nél viszont nem említenek új foglalatot. Akkor végül is a Fusion is marad AM3 tokozásban?
-
naffeju
csendes tag
Versenyképtelen költségekben, nem bírna ki egy totális árháborút, és műszakilag is inferior termékei vannak jelenleg. Éppen ezért a gazdasági válság nagyon, nagyon, nagyon rossz neki. End of story.
Az idő már eldöntötte. Q4 már a válság legközepe volt. Q1 sokkal rosszabb lesz. Meglepődnék, ha az AMD lehetőséget találna jelentős térnyerésre, valószínűleg az sem véletlen, hogy Yukonra eddig nem nagyon tolongtak a gyártók, hiszen most nem szívesen rukkolnak elő semmi újjal, pláne nem olyasvalamivel, amit magyarázni kell a fogyasztónak.
-
VaniliásRönk
nagyúr
-
Oliverda
titán
-
fLeSs
nagyúr
Az SSE5 rengeteg új utasítást tartalmaz (talán 170?), szinte egy komplett új x86.
Persze nem, mert nincs benne mindenre új utasítás. Elég sok okosság van benne, viszont van vele 2 probléma.
Az egyik, hogy az AMD teljesen önhatalmúlag alkotta meg. Ez csak azért baj, mert az Intel a nagyobb, és a fejlesztők mindig a nagyobb piaci részesedéssel rendelkező gyártó cuccára optimalizálnak. Szóval elég nagy az esélye annak, hogy az SSE5 a 3DNow! sorsára jut.
Megértem őket, próbálnak kitörni az Intel árnyékából, de be kéne látniuk, hogy ilyen piaci pozícióból nem ők diktálnak. Ha huszonx év alatt nem sikerült, akkor most pláne nem fog.A másik, hogy úgy csinálták meg, mintha "csakazértsem" akarnák támogatni az SSE4-et. Az SSE5 az SSE4-nek csak egy részét tartalmazza, a másik felét meg nem. Ugye ezt nevezzük "részleges" kompatibilitásnak, ekkora idiótaságot nemtom miért követtek el. Csak saját magukkal qrnak ki, mert xy alkalmazásban egy nem támogatott utasítás miatt lassabb lesz a procijuk, mint az Intel procija (az SSE4-ben is vannak okosságok).
A nem teljes kompatibilitás (vagy inkompatibilitás) miatt meg elég sok félreértés származik majd belőle, ez a programozókat is elriaszthatja a használatától (azon felül, hogy nem az Intel csinálta). -
dokar
addikt
a TLB körül túldramatizálást nem az AMD csinálta, a hájp nem a kijavításban van, hanem abban, hogy ezt hirtelen mindenki úgy fogta fel, hogy rossz a phenom, közben pedig csak egy olyan jelentéktelen problémáról volt szó, amin az Intel Core 2 procik is átestek. csak az nem került nagy dobra.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Újabb európai vasúttársaság vált műholdas internetre
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Xbox tulajok OFF topicja
- Kés topik
- Renault, Dacia topik
- Brutál akkuval érkeztek az Ulefone X16 modellek
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- EAFC 25
- További aktív témák...
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 4000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI MAG321QR 32 165Hz WQHD 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel - használt
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S24/Samsung Galaxy S24+/Samsung Galaxy S24 Ultra
- Szerezd meg a tökéletes házat most!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest