- Netfone
- Xiaomi 13 Pro - szerencsés szám
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- MIUI / HyperOS topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Ismét a Honoré a legvékonyabb hajlítható
- Nem minden Nothing Phone (3) születik egyenlőnek
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Magisk
- Red Magic 10 Air - gaming telefon is lehet kecses
-
Mobilarena
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
MiklosSaS #14365 üzenetére
Már elindult az előrendelés USA-ban elvileg.
Ára egész jól hangzik, legalább is e szerint (linkről):
"The boxed A6-7400K has a part number of AD740KYBJABOX. It is currently priced at $86.60 on the ShopBLT site, which is a few dollars more than the price of the A6-6420K, the fastest dual-core "Richland" processor,..." -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
MiklosSaS #14078 üzenetére
Ez teljesen normális. A régi, IGP-knél sokkal lassabb GeForce-ok mindenhol nagyon be vannak ragadva. Azt már mindenhez társítják, még akkor is, ha az IGP hatványozottan gyorsabb. Az üzlet érdeke előrébb van a felhasználó érdekénél. Ha így lehet eladni egy terméket, akkor így adják el. A user otthon letilthatja és használhatja az IGP-t is, tehát veszteni nem vesztesz. Akár a boltban is köthetik a kijelzőt az IGP-re és kész. A GeForce majd malmozik, de el van adva.
-
válasz
MiklosSaS #13508 üzenetére
Én azt várom a Mantle-től, hogy a csúcskategóriás VGA-k tulajdonosai számára se legyen kötelező intel procit venni csak játék miatt.
Ehhez persze nem csak hatékonynak kell lennie a Mantle-nek, hanem elég elterjedtnek is.Meglátjuk, hogy mi lesz belőle, de eddig számomra ígéretes.
Én inkább az intel/nV válasz reakciójától tartok. Mindkét cégnek keresztbe tesz, ha valóban olyan jó, amilyennek látszik.
-
-
Simid
senior tag
válasz
MiklosSaS #12233 üzenetére
Megértem, hogy neked kellemetlen, hogy nem tudsz a meglévő lapodba újítani (tényleg megértem, FM2 lapom van...), de AMD gondolom nem azt nézi, hogy i5 meg i7 ellenfél, hanem bevétel és eladások. Bármennyire is hangoztatod, hogy neked van erre igényed és neked ez milyen fontos lenne, ha egy nagyon szűk réteget képviselsz csupán a bevételek tekintetében akkor nem fogja érdekelni őket. Nem dől össze a világ akkor sem, ha versenytárs nélkül marad az Intel ezen a területen. Személy szerint még hibáztatni sem tudom őket ezért.
Amúgy simán lehet, hogy jövőre lesz valami a Kaveri felett is, de gondolom ez téged továbbra sem nyugtatna meg, ha nem AM3+-ra jön. -
leviske
veterán
válasz
MiklosSaS #12070 üzenetére
Megértelek, viszont az AMx vonalnál már jó ideje kongatták a harangot, hogy kivonul. Eredetileg már a Piledriver se jött volna AM3-ra. Szóval csak ezt nem lehet felróni az AMD-nek, mert a Vishera is egy átszervezés eredménye.
Ettől függetlenül én azért nem feltétlenül temetném a dolgot, mert az Opetron X-nek is van IGP nélküli kivitele, bár nem tudom, hogy le van-e tiltva, de talán szerverekben ilyet csak nem csinálnak.
-
fatallerror
addikt
válasz
MiklosSaS #12068 üzenetére
szerintem eleve hülyeség a márkabuziság pláne ha munkáról van szó tehát én azt mondom h van a piacon olyan cpu ami kielégíti az igényeid. most ha ezt az intel elégíti ki akkor az intel, azt kell venni
ha meg fontosabb a márkabuzulás a munkánál akkor ne vegyél semmit
a legrosszabb dolog (pc-ről van most szó) szerintem a márkabuziság. full mind1 h mi van a gépedben a lényeg h teljesítményben megadja amire szükséged van :]
de egyelőre szerintem várd meg h milyen lesz a steamroller
és akkor látni fogod az irányt
#12065) Abu85 : nem hiszem h nagyon sürgetni fogja ezt az amd mert mivel benne vannak a konzolbuliban ezért nem szeretnék h 3-4 éves élettartammal bírjon a next-gen. ugyan még se a ms se a sony nem mondta meg h ők hány évig szeretnék a next-gent de 4 évig biztosan mivel az ea már bejelentette h 4 évig még a mostani generációt is támogatják. 5-6 évet fognak adni a next-gen-nek szerintem.
tehát a változás alapkövét teszi most csak le az amd és úgy fogja ütemezni az integráció elmélyedését h az ne veszélyeztesse a next-gen konzolokat (legalábbis az életciklusok felénél előbb ne). meg am sem fog a felhasználóknál sem nagy %-ban elterjedni 1 ilyen apu 2016nál előbb -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
MiklosSaS #12061 üzenetére
Nem dobja be a törülközőt, csak meg kell érteni, hogy az AMD-nél az FX szériát a játékosoknak szánják. A játékosok viszont az új generációs játékok miatt Kaveri APU-t fognak venni akkor is, ha van új FX processzor. Ez már a konzolokra való felkészülés. Az AMD azt szeretné, ha a PC-sek nem butított konzolportot kapnának, így ennek értelmében rengeteget tárgyalnak a fejlesztőkkel, hogy ha mást nem is, de egy butított port mellé rakják rá a korongra a next-gen portot, így akinek Kaverije van (vagy későbbi HSA APU) az a konzolok minőségi szintjén tudja élvezni a játékokat akár PC-n. A sima processzor annak a rétegnek, akit az AMD megcéloz már nem számít, mert csak kompromisszumos megoldás lesz a játékok futtatásánál.
Azzal, hogy az AMD két HSA APU-t rakott a konzolokba, hangyafingnyi processzorteljesítménnyel gyakorlatilag megtette azt, hogy a PC-s játékpiac is gyökeresen megváltozzon, mert a játék futtatásának sebessége és minősége nem a procitól, vagy a dedikált GPU-tól függ majd, hanem az IGP-től és az integráció szintjétől. Ezzel persze magukra rántják majd az ARM-os bagázst, hiszen képesek lekövetni az új generációs konzolokat technikailag, viszont olyan mederbe terelik a versenyt, ahol a GCN architektúra ellen kell küzdeni, és úgy, hogy a konzolokban erre optimalizálnak. -
Fiery
veterán
válasz
MiklosSaS #12040 üzenetére
Ahogy fentebb leirtam, az AMD jelenlegi terveiben nem szerepel 2-nel tobb modulos proci, nem szerepel 2 vagy tobb utas uj (nem mikro-) szerver processzor sem, es uj AM3+ foglalatos processzor sem. Ami van naluk a roadmapen, az a Kabini a low-power desktop es mobil szegmensbe, Temash a tabletekbe, Kyoto a mikroszerverekbe, Kaveri a mainstream desktop es mobil szegmensbe (+ 1 utas szerver), es ... ennyi, sajnos. Nincs semmi tervuk a HEDT-re, nincs tervben 4+ modulos / 8+ magos processzor (barmelyik szegmensbe), es a szerver piacot is elhagyni latszanak (kiveve a mikroszervereket es az 1 utas "koca" szervereket).
-
lee56
őstag
válasz
MiklosSaS #12040 üzenetére
Na épp erről beszélek, akinek nyers erő kell CPU uldalról, az se tud annyira örülni a Kaverinek. Mert hiába számol majd akár 20-30%-al gyorsabban szálanként azonos GHz-en mint az előző generációs Piledriver-es FX, ő megáll négy magnál, ennyi lesz, azt vége. És így kizárt hogy megelőzzön egy 2x annyi "magos" CPU-t.
Még pár generációnyi szintlépés kéne ezekből az APU-kból, hogy eljussanak odáig, nemhogy túlszárnyalják.
-
lee56
őstag
válasz
MiklosSaS #11951 üzenetére
Régebben még arról volt szó hogy a Richlandnek is lesz AM3+ variánsa, Piledriver 2013 néven, és summer utóirattal. Aztán nem tudom azóta mi történt ezen a téren, ha ez kimarad, akkor marad az év utolsó fele, valaminek jönnie kellene még idén az fix.
Steamroller FX-et a népnek.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
- Csere-Beszámítás! Olcsó Számítógép PC Akár játékra! Intel X5650 / GTX 1650 / 24GB / 240SSD+ 500HDD
- Apple iPhone 13 . 128GB , Kártyafüggetlen , 100% akku
- Csere-Beszámítás! Asztali számítógép PC Játékra! I5 12400F / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- LG 65C3 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- Crucial 240GB SSD eladó
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest