Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Én is örülök neki, jó ötlet, követni fogom! :C

    mrbig25:
    Mérnök infón nem is fogsz tervező progikkal találkozni, sajnos (sőt még a matlab sem gyakori, pedig mérnök lenne az az infó... max. szakirányon, de olyan meg nincs hogy matlab és háló is legyen erősen... pedig jó kombináció lenne szerintem), ha még elsős vagy, lehet érdemesebb szakot váltani, ha megteheted, nehogy úgy járj hogy olyat tanulsz ki ami aztán nem is fog érdekelni és nem si fogsz benne dolgozni.

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz imibogyo #10 üzenetére

    Ezeket a mintákat hogyan csinálod sketchupban? Ill. a felületeket (plexi pl.) ki lehet választani, vagy le kell tölteni? Megvallom még alig néztem oktató videókat róla, én még csak a reactangle-nál járok, és érzem hogy nagyon lassan haladok egy tervvel (biztos vannak rá gyorsabb módszerek is, mit hogyan lehet megrajzolni), de maga a sketchup nagyon jó, sokat segít a tervezésben.

    Jó lesz, bár nekem a rácsos jobban bejön designra.

    Az enyém meg parkolópályán van, nem érek rá vele foglalkozni, talán 1-2 hét múlva. :O Közben meg addig agyaltam azon hogy nem lett teljesen pontosan párhuzamos minden oldala a téglalap váznak (este fejlámpával egy kicsi satuval és félig átlátszatlan védőszemüveggel, mint felszereléssel, de hát ennyi van), hogy lehet veszek másik szögacélt és egy részét újra gyártom. :((( Mondjuk jobb is lenne ha a függőlesen élek 20x40x3mm-esek lennének 20x20x3mm helyett.

    mrbig25: Ha tetszik, akkor nem szóltam. :K Azt pedig okosan teszed, azzal csak nyers ha több mindenhez is értesz!

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz nitro16 #24 üzenetére

    Nem tudom segít-e még, de: ha innen letöltöd a modellt, amit imibogyo is linkelt, akkor bármikor bármennyiszer importálhatod. Ha csak a programon belül töltöd le, akkor csak egyszer és fogalmam sincs, hova menti le.

    (#19) Drizzt01:
    Ezek elsőnek nagyon is jók, az enyémeknél sokkal jobbak!

    Oktató videóból találtam egy pár részes sorozatot youtube-on, aminél mutatja és mondja angolul mit hogy. Alapoktól indúl teljesen, csak nem volt türelmem végignézni, mert elég hosszú egy rész ahhoz, de hasznos és a gyors trükkökből is mutat amivel hatékonyabban tudod megrajzolni az adott dolgot. Ha megtalálom újra, linkelem majd.

    (#25) FatalEror:
    5 perc? :Y Na ez nekem is több óra lett volna, vagy egy egész délután.
    Én még marhára lassú vagyok a progiban. Csak jó lenne belejönni mert már magamat idegesítem a lassúságommal. Már-már időpocsékolás-szerűen űzöm. :O

    (#14) imibogyo:
    Értem, köszi!

    Szerintem lenne oktatóvideókra igény.
    Youtube csatorna lenne a legjobb minden szempontból. Vagy ha az macerás, akkor dropbox vagy google drive nyílvános videókként.
    Felvenni nem tudom mivel kéne, én amiket csináltam az snagit-tal volt, de ha úgy állítottam be a képkocka számot hogy ne akadozzon a kép, akkor óriási lett a mérete (1 GB. 15 mp, kb.), és nem tudtam csak ilyen30-40mp-es videókat létrehozni emiatt. Fölötte lefagyott. A videót már könnyű volt átméretezni, csak most nem jut eszembe a progi neve mivel csináltam.

    Ha javasolhatok valamit, saját véleményem szerint kellene mondjuk 4 alapozó videó:
    1.: Alapok, milyen teret válasszunk a rajzoláshoz, majd hova milyen menüt rakjunk ki, egyszerűbb műveletek az alapokhoz, melyik ikon micsoda és hogyan kell használni, majd egy egyszerű modell megrajzolása.
    2.: Bonyolultabb műveletek, fogások, trükkök, hatékony rajzoláshoz. Pl. adott megrajzolt 2D-s elem másolása és pontos egymás mellé illesztése ha mondjuk rajzolsz egy mesh rácsot (mert nincs megfelelő letölthető), ami manuálisan ugye nagyon sok idő (de biztos lehet valahogy gyorsabban), vagy pl. ha egy háznak rajzolok keretet, mondjuk 40x40x40 cm és 20x20x3mm L szögvasból van a váz, nem 2 perc megrajzolni, legalábbis nekem. Ilyesmire gondolok, hogy haladjon is a dolog, mert ugye az időnk amit nem kapunk vissza, szóval hatékonyan kellene eltölteni.
    3.: Megrajzolnál egy házikót, amiben van 1-2 bonyolultabb vagy összetettebb rész, mint pl. a rácsos radis faházad.
    4.: Ehhez a modellhez megmutatnád az anyaghasználatokat (fa, fém, plexi, stb.) és a renderelést, vagy mit (mintázatok/bevonatok kezelése), azt, hogy Te hogyan használod őket.
    Ez rendkívül hasznos lenne, ahogy látom legalább 8-10 embernek. Kezdetben, aztán szerintem sokan rákapnának. ;]

    Én már előre is köszönöm, nagyra értékelem hogy ennyi időt szánsz rá hogy segíts nekünk! :R

    (#28) imibogyo:
    Köszönöm én is, a kicsinyítést nem vágom, de meg fogom próbálni ez alapján, mert van sajnos sok olyan elem a WH-ban ami maga nagyobb mint 8 házam egymás mellett.

    --------

    Neked nem szokott olyan lenni, hogy pl. rajzolsz egy négyzetet, mondjuk reactangle-val, ezt ugye kitölti fehérrel, majd kitörlöm hogy csak a 4 szegélyvonal legyen, húzok bele egy felező vonalat, erre megint kitölti fehérrel? Ezzel annyit szívok, nem győzöm törölni egy bonyolultabb alakzatban. Ki lehet ezt kapcsolni valahogy, vagy átrakni manuálisra?

    -------

    Apropó solidworks, az mennyire bonyolult sketchuphoz viszonyítva? Azt tudom hogy elég precíziós cucc, egész rendszereket is meg lehet benne tervezni és szimulálni is, ha jól emlékszem haver szavaira.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz imibogyo #34 üzenetére

    Értem, köszönöm a válaszokat! :R

    (#35) N.Ferry:

    Én úgy szoktam, hogy négyirányú nyíllal kijelölöm az alkazatot/objektumot, majd ctrl+C, aztán viszem oda az egeret a térben ahova kell az alakzat, ha megállok ilyenkor látszik a másolat képe is, hogy követi az egeret, így látható, mit és hova fogsz "lerakni". Ctrl-t nyomva tartva több mindent is kijelölhetsz, majd ctrl+C. Aztán ha megvan a pozíció, ctrl + bal egérgomb.
    Az imibogyo féle verziót kipróbálom én is. :K

    Amit én még nagyon bírok a progiban, hogy nagyon jó a csoportba foglalása, ill, a szétbontása a csoportnak. Pl. ha több elemet szépen összepakoltál, akkor kijelölöd őket ctrl nyomva tartva és bal gombbal kattingatva, s jobb gomb rajtuk, make group, majd make component (nekem így kell és akkor lesz jó, mindkettő kell, nem tudom miért).
    Az edit grouppal meg szerkeszteni tudod, itt arra kell figyelni, hogy melyik "mélységben" vagy éppen. Pl. összeraktál 2 alakzatot, az egy objektum lett. Aztán hozzáraksz ehhez egy harmadikat. Akkor megint csoportba foglaltad, tehát 2. mélységben, beleszerkesztéskor erre figyelni kell, melyikkel is akarsz dolgozni, ha pl. utólag eszedbe jutott hogy kell még oda egy vonal.
    Ha meg leszedsz egy objektumot a warehouse-bol, akkor azt is ugyanúgy tudod szerkeszteni, sőt van egy olyan opció is a jobb gombnál, hogy szétszedi a csoportot elemire (most nem jut eszembe a neve), ez nagyon hasznos mert így ha pl. van fent egy mesh rács készlet, akkor az egy objektum, egyben mozog, de így szétszeded és azt használsz belőle csak, ami kell.

    (#38) imibogyo:
    Gyaa Te miket tudsz már! :Y Ez a tengely menti mozgatás fixen, hányszor jött volna már jól, csak nem tudtam hogy kell. Köszönjük!

    (#40) Drizzt01:
    Mennyi időbe telt?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #43 üzenetére

    Francos 5 perc, laptop addig nem bírta betölteni a projektet...

    Aztán ha megvan a pozíció, ctrl + bal egérgomb. <-- Másolat lerakásához csak bal gombot nyomj, nem kell előtte a ctrl.

    ...hogy szétszedi a csoportot elemire (most nem jut eszembe a neve),... <-- Explode a neve.

    Az edit grouppal meg szerkeszteni tudod,... <--- Edit component a neve valójában. Ha meg beléptél egy mélységbe, üres helyre a térben jobb gomb, close component, és visszalépsz egy szintet.

    Bocs elsőre nem sikerült pontosan.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz imibogyo #64 üzenetére

    Hamarabb nem volt időm írni, sorry. Szóval: szerintem jó lett, nagyon érthető, ami külön tetszik hogy úgy magyarázod, hogy mondod is, mikor mire, mit nyomtva kattintson az ember, ezt így remek, tök jól meg lehet tanulni a kezelést! Külön köszönöm hogy kitértél a kérdéseimre! :R Ezzel a módszerrel kíváncsiságból majd összerakom a házam újra, vajon mennyivel lesz kevesebb idő. Amúgy annyira amatőr voltam hogy nem jutott eszembe ilyen formán használni a "magasságnövelést", mennyivel egyszerűbb lett volna. :W

    (#65) Pete55555:
    Ezt én is akartam írni, a forrógombok jól jönnek, ha pl. sokat forgatok, és húzok 1-1 vonalat, felváltva, marha fárasztó cikázni az egérrel a monitoron.

    Imibogyo: A másik, hogy a kezdeti konfigot is beleraktam volna, ami érdemes beállítani a progin mert gyárilag nem jó, pl. a hardveres gyorsítást.
    Vagy, a gyorsgombok, és a beállítások mehetnek az első hsz-ba.

    Többi szerintem rendben volt. Egy kezdőnek fél óra alatt így többet tudsz mutatni ezzel a videóval, mint 2-3 délután alatt amire jutna egyedül, próbálgatásból és angol videók nézegetéséből, szóval egyértelműen volt értelme vele foglalkoznod!

    Apropó, milyen konfigod van(CPU, RAM, VGA)? Nálam koránt sem annyira folyamatos semmi, mint nálad, igaz csak egy liano-m van és az IGP-jét használom (most meg egy IBM T60-at mert még nem sikerült másik házat szereznem ideiglenesnek... :W )

    (#56) Pete55555:
    Szép lesz, tetszetős, nekem bejövős ez a design, csak kérdés, vajon mennyire lehet jól szerelni, kitisztításhoz mennyire lehet hozzáférni az alkatrészekhez.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Pete55555 #77 üzenetére

    Értem, akkor várjuk majd a képeket, érdekel milyen lesz végül! :)

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz imibogyo #82 üzenetére

    Ja tényleg, nem is néztem. :P

    Apropó, milyen egered van? Nekem egy logitech lx 710-es szettem volt, azzal úgy ahogy felismerte a win7, ment az a funkció, hogy a görgőjét nyomva tartva és közben az egeret mozgatva lehetett forgatni a képet (orbit eszköz), utána meg simán bal gombbal meg rajzolni (pl. line eszköz). Nem kellett gyorsgombozni vagy az eszköztáron kattintani rájuk. A mostani sima egyszerű usb-s egerem (régi lexma laser mouse), ezt nem tudja. Igaz nem is lehet lenyomni a görgőjét, ill. nem is dönthető a görgője jobbra-balra. Elég zavaró, mert ez nagyon kényelmes volt a logitechnél. Szóval, arra akarok rákérdezni, hogy tudomásod szerint be lehet-e állítani valahogy a programban a forgatást valamihez az egéren manuálisan (pl. két gombot egyszerre nyomva tartva forgasson), vagy teljesen egérfüggő as dolog és automatikus? Vagy legalább egy olyan jól jönne, hogy pl. nyomva tartok egy gombot, addig forgat, aztán ha elengedem, meg az eredeti eszközt használom tovább amit kijelöltem. Tehát a forgatást hozzárendelni így egy billentyűhöz.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #86 üzenetére

    Imibogyo: Na, megcsináltam a házam keretét L szögvasból rajzolva úgy ahogy mutattad. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt, így kész lettem 8-10 perc alatt, de frissen 5 perc lett volna! :Y :Y Na , most már úgy néz ki, sikerül gyorsan haladnom a rajzolással az eddigi csigatempómhoz képest. Köszönöm még egyszer, nagyon sok időt spóroltál meg nekem a jövőre nézve! :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz N.Ferry #108 üzenetére

    Én is így vagyok vele. Pl. nagy nehezen legyártottam a házam keretét, erre most megint újítottam a terven - ami még lehet kap még egy kört mert aludtam rá egyet - szóval venni kell másik L szögvasat, mert új keret kell... nem egyszerű... már mennyi időt beleöltem a tervezésbe, te jó ég...

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Supr@ #113 üzenetére

    Rakd össze ezzel a programmal ami ötlet tetszik, aztán meglátod 3D-ben, mi életképes ezek közül, ill. mi fér meg egymás mellett. Egy idő után papíron nem lehet követni, átlátni a dolgokat, ez a progi nagyon sokat segít a tervezésben.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Supr@ #115 üzenetére

    Ezt a videót megnézted már? Kicsit hosszú, de csak azért mert imibogyo alaposan elmagyarázza a dolgokat! :K Ha megnézed, tuti elboldogulsz alapszinten. Vagy megkérheted őt rá, talán lesz annyi ideje.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Nos, kész vagyok az új verzióval. Ahhoz, hogy minden beleférjen, meg kellett növelnem a méreteit 38 x 38 x 33 cm-re. Valamint, használnom kell vagy L szögvasból 40 x 20 x 3 mm-es darabokat is, vagy 20 x 20 x 3 mm-esekre szerelni lemezből kivágott téglalapot ház oldalából, ez főleg olyan helyekre kell, ahol pl. vinyórekesz "lába" alá megy, vagy az alaplapi tálca alá.

    Általánosságban:
    - Felhagytam a kör kivágással, nem tetszet mikor megrajzoltam, marad a négyzetes kivágás, mesh rácsot szerzek hozzá. Jelen állapotában előre és hátra is fel lehet rakni minimum a következő verziókat ventiből:
    * 4 db 12 cm (ez lesz alapból mert ehhez vannak ventijeim)
    * 2 db 12 cm + 1 db 20 cm
    * 2 db 14 cm + 1 db 20 cm (ez csak az 1-esnél)
    * 4 db 14 cm (ezt csak az 1-esnél)
    * 2 db 12 cm + 2 db 14 cm (ezt csak az 1-esnél)
    Megj.: 14 cm-es ventiknek nem látom értelmét 12-vel szemben, annyival nem jobbak, de jóval drágábbak.
    - A ventis oldal az eleje, a hátlap a csatlakozókkal lesz jobbra, kézzel elérhető módon, sarokasztal fal felől pedig a másik rácsos oldala lesz. Egyébként a hátsó rácsos oldalon is van 4 cm az alaplapig, szóval oda is beférnek a fenti ventikompozíciók. Ahol nincs rács, az zárt lesz (4 oldal zárt, kivéve ahol a tápnak kell nyílás).
    - A hátlapi odalra kerülnek 5,25"-os rekeszek, amikbe lehet berakni bővítőket, memóriakártya olvasó, ventiszabályozó, normál méretű DVD-RW, stb. Nem lesz ennyi szabályozó benne, csak így szemléltettem. Ilyen bővítőből 5-6 db lesz, az elég mindenre szerintem, bőven.
    - Az eleje a ventis, az nyitható lesz, bel kéz felé, így könnyebb lesz szerelni a ventiket és a HDD-ket.

    1.:

    2.:

    Mit szóltok hozzá?

    Itt pedig letölthető a teljes project (a közelebbi két házról van szó). Kb. 125MB.

    Hdd nem lesz ennyi, csak helykihasználás miatt raktam be ennyit. Ami lesz a minimum, 2 db 3,5" HDD és 1 db SSD. Helyből nekem ezen felül még kellene minimum 1 SSD hely, talán még egy harmadik 3,5" HDD hely.
    Az oldalsó, "lebegő" 3,5" HDD a dokkolót szimbolizálná a házakon, az hot-swapos rekesz lenne, ha valaki hoz egy vinyót, berakhassam menet közben mindenféle szerelgetés nélkül, de nem lesz annyira zárt mint egy mobilrack, így nem fog melegedni annyira.

    Légáramlathoz mit szóltok?
    Próbáltam elrendezni megfelelően a vinyókat, bár ezeket még lehet cserélgetni, mi hol legyen, persze figyelembe véve a váz adottságait is, ill azt hogy a vinyóknak szemből kihúzhatónak kell lenniük!

    Esetleg, kisebbre lehetne venni a szélességet és hosszúságot pár cm-el, de azért hagytam ekkorára, mert így elfér akár egymást mellett 12cm venti és 20 cm venti elöl-hátul. Ha összeveszem mondjuk 32x32x32 cm-re, akkor csak 12cm-esből fér el 4 db kényelmesen. Szerintem. Plusz kisebb térfogat, belső elrendezést (vinyók, táp) is ki kellene találni újra + oldalsó helyekre sem tudnám berakni a ventiszabályozók mellé a DVD-RW-t, max. a hot-swap rekesz még odaférne, ahol most van. Igaz van egy laptop DVD-RW-m is, azt be tudom rakni valahova a normál méretű helyett.

    A vázon szerintetek mit dolgozzak át? Így brutál erős, de már nehéz is! Alulra pl. és raktam kersztpántokat a vinyórekeszek miatt, de ha alulra régi szgház lemezét rakom, nem alut, mert ez erőseb, akkor az is elbírná vajon, nem hajolna meg merevítés nélkül a súly alatt? :F

    Ajtót hogyan merevítsem? Alu 1mm-es lemezt kivágom, rácsavarom a mesh rácsot, elég merev lesz? Vagy csináljak neki keretet is az L szögvasból ami ugye 20 x 20 x 3 mm-es? :F

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Pete55555 #139 üzenetére

    Lehet bonyolult lett, és sok a vas, azért is raktam fel a tervet hogy akinek van kedve, akár módosítson rajta mert egyszerűbb mint tengernyit írni. Pedig rengeteget variáltam rajta, hiába, sok mindent belepakolnék, ha már egyszer ekkora lett, de az én látásmódom ilyen, hát az ittlévők tudnak egyszerűsíteni rajta, ami nekem is bejön.

    Minden kritikát, javaslatot, segítséget megköszönök! :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Pete55555 #141 üzenetére

    5,25-ös helyből több kellene, minimum 3-4 db. Ventiketet rád bízom, bár ez az elhelyezés nem véletlenül van, nem fúj rám sehogy (eleje, és hátlapi csatis oldal néz felém), plusz mivel ott vannak a hátlap alatt-fölött a az 5,25-ös bővítők, mindent elérek egyből, kényelmesen. De mondom odabízom, meglátjuk mit hozol össze. :K
    Ja a hot-swap-hoz ragaszkodnék, az egy 5,25-ös hely max, mert úgy csinálom meg hogy 3,5" és 2,5" vinyó is mehessen bele, de nyitott lesz kifelé hogy ki lehessen húzni oldallap levétel ill. nyitás nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz imibogyo #144 üzenetére

    Lehet, de a te verziódra is kíváncsi lennék. Megvárom, úgy sem lesz időm foglalkozni vele a gyarkolatban még vagy 2 hétig. :(((

    Pete55555:
    Köszönöm hogy dolgoztál rajta! :R
    Megnéztem, hát van benne jó ötlet, de alapvetően nekem az ezzel a gondom hogy előre és a hátsó csatlakozók felé nem szabadna fújni, mert nem szeretem ha rám jön a levegő, és rám jönne mert 45 fokban ülök a sarokkal szemben. Szóval a vinyóknak befelé fújhat kifelé nem. Majd lerajzolom már a házhoz az asztalt is meg a berendezéseket is, úgy egyértelműbb lesz.
    A procihoz a két befújó nem rossz ötlet, csak szokatlan mert én arra az oldalra terveztem minden kezelőpanelt és minden csatit, azért is néz arra az alaplap "segge", így minden fél karnyújtásnyira lenne.
    A fentiek akkor érvényesek, ha nekem jobbról van a ház. Ez lenne az ideális. Ha így hogy a vga felől kifelé szívnak a ventik, az nem elég (amit magyarázz el kérlek mert nem látom az okát, igaz nincs is benne nagy tapasztalatom, de tényleg tudni szeretném, miért nem hatékony szívóként), esetleg a VGA fölé tennék egy befújó ventit ami ráfúj, az mennyit dobna a dolgon? :F
    Vagy B verzió, amihez még méricskélnem kellene, hogy nekem balról rakom a gépet ami nem olyan jó mert egyrészt pont az elosztó helyére menne amit meg nem raknék a tetejére, mert oda a multifunkciós menne, de jobbra meg nem rakhatom az elosztót mert akkor a router és modem tápjai nem érnek el az áramig, másrészt jobb kezes vagyok és jobbról kényelmesebb volna a kezelése mindennek.
    Rizsa: Mindenképpen a sarokasztalra raknám. Most a sarokasztalnál bal oldalt mellette van egy kis íróasztal, azon van a gép, de ezt fel akarnám szabadítani mert vagy harmadát lefogja egy ATX ház, de eddig a sarokasztalra nem tudtam rakni mert van ugye egy multifunkciós is, ami meg nem áll meg egy ATX tetején és úgy túl magasan is lenne scanneléshez, szóval gondok tömkelege, de ezzel kockább házzal megoldanám hogy rárakom a multifunkciósat, és el is fér, nem is lesz nagyon magasan. Ja és a földre semmi nem fér már, kisszekrény a kacatjaimnak és az 5.1-es mélynyomója, valamint cipős dobozok kitöltik a helyet teljesen.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Pete55555 #148 üzenetére

    Nem :N , a VGA felől van kettő venti, az a hátulja a fal felől. Az eleje az ahol a HDD-k vannak, az néz a monitor felé, ahova most kifújóra raktál kettő ventit.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz imibogyo #151 üzenetére

    Oké. Addig ha lesz időm, még variálok rajta.

    Pete55555:
    Mostani ideiglenes IBM m-atx házikómbol kiindulva (amiből kettő egymást mellet kb. pont kiadná a házam amit terveztem, csak az alacsonyabb) az biztos, hogy alaplap fölé lógni bármit is (pl. HDD) csak nagyon minimálisan engedek, pár centit max., ill. az alaplap két oldalán az a 4-4 centit nemcsak a ventik miatt hagyom meg, hanem a szerelhetőség miatt is. Igaz az ajtós megoldás miatt elég lenne 2,5-3 cm is, de így jobb lesz. Ebben az IBM házban nem lehet elférni, 2 óra volt mire kilegóztam mit milyen sorrendben tudok egyáltalán belerakni. :W

    A fractal design az tetszik,bár mintha én terveztem volna, már nagyon is zsúfolt. Itt-ott lehetne 2-3 cm-rel nagyobb, pl. nem tudom egy power gomb csatit azt mennyire kényelmes rádugni a helyére. :D

    Silverstone is érdekes koncepció ezzel a torony megoldással, de pl. ez pont nem tetszik, láttam már más tornyot ami sokkal jobb, csak most nem jut eszembe mi volt az.

    Ja és kezdem úgy érezni, le kellene cserélni a jó kis VX450-emet modulárisra, mondjuk egy megkímélt HX520-at kifogni jó áron aprón. Sok ez a kábel, felét sem használom az ágaknak. Kicsi házban nem tudom hova gyűrni, ha meg sikerül, akkor meg tuti a levegőnek van útban.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Drizzt01 #161 üzenetére

    Ha arra gondolsz hogy meg tudja nyitni a programmal a projectet, hogy tudja akár szerkeszteni is, akkor fel kell töltened valami tárhelyre (pl. a google drive-odra) a projected-et, az skp kiterjesztésű fájlt.

    (#162) jones965: Hopsz, megelőztél.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Drizzt01 #165 üzenetére

    Az skp-t töltsd fel, ne az skb-t! Nekem nem tudja ezt megnyitni mert ez a biztonsági mentés a projectröl.
    Ja és neked melyik sketchup verzió van? Nálam 8.0.4811.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Drizzt01 #168 üzenetére

    Exportálni minek akarod? :) Nem kell, ne bonyolítsd! ;)
    Ez a progi ugyanúgy működik mint minden megszokott progi:
    nyomj egy file->save, és már skp kiterjesztésű fájl jön létre a projectböl. Aztán ha ezt nem teszed meg, elég ha bezárod a progit és felajánlja a mentést. Így is lehet. Vagy save as... és itt kiválaszthatod hogy skp-be mentsen. Mikor megint elindítod, kikeresed file->open a projectet és folytathatod. Próbáld ki! Ha így csinálod, sikerül?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Drizzt01 #170 üzenetére

    :D Az a fő hogy most már megy!

    Mindenkihez:
    Itt lesz amire jutottam de kezdek belefáradni a tervezésébe. Na szóval, a nézőpontbol ahova betölt, a 2. és 3. házról van szó, egyik jobbra, másik balra szánt verzió - monitorhoz viszonyítva. Elfelejtettem berajzolni hozzá az asztalomat de ma már nem foglalkozom vele.

    Akinek van javaslata, szívesen veszem, de minimumok:
    - Az a szemből oldala, ahol a hátlapi csatik vannak. Ezért van ott a legtöbb bővítő 5,25-ös rekesz is! Ebből legalább 4 db kell.
    - Rám ne fújjon levegőt.
    - Minimum 3 db 5,25" HDD hely, min. 3 db 2,5" HDD/SSD hely.
    - Táp lehetőleg fektetve.
    - Könnyű szerelhetőség, minden férjen el. Méretet azért ne csökkentsünk hogy nyerjünk 1-2 cm-t, de cserébe meg nem tudjak pl. egy ventit rádugni az alaplapra mert nem fog odaférni a kezem!
    - Vinyók kihúzhatóak legyenek oldalról, és megegyező állásúak a légáramlási iránnyal is! A szerelés érdekében a vinyók a beszívó oldalhoz vannak közelebb - persze lehetőség szerint mennyire közel - és kihúzhatóság miatt (sínes befogatás) beszívó oldal felé néznek seggel.
    - A beszívó oldal ezért oldalra nyílós ajtó lesz, nem teljesen, a felső keresztpántig fog tartani.

    Imibogyo:
    Te melyik programmal vetted fel a felvételt amit készítettél?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #171 üzenetére

    A LINK lemaradt!

    Drizzt01 : Nem tudom megnyitni, mert frisebb verziót kér: 13.0.4812 . Ez szívás. :((( Ezek szerint neked 8-asnál újabb van. Na majd rakok fel újabbat, de nem ma.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Az elmúlt hetekben alig volt egy-egy kis időm de végre előrébb jutottam. Megint módusultak a dolgok, most 2 alapkoncepcióm van, 2+3 féle elrendezéssel.
    Feltöltöttem ide a projectet (kb.70 MB).
    Amikor megnyitod, ahol áll a kamera, oda a közelebbi 5 db-ról van szó, L alakban ami vannak. (A távolabbi 4 db a fejlődés, terv formálódása miatt maradt meg, lássam honnan indultam, a legtávolabbi a legelső koncepcióm.)

    Odarajzoltam az asztalomat is alájuk, sarokasztal, kb. így állnának rajta. Jobb kéz felől lenne kényelmesebb.
    Viszonyításnak odabiggyesztettem a bitfenix prodigy-t is.

    A házakat egyesével csoportba foglaltam, hogy lehessen pakolgatni.

    Jelenlegi hardverek a bővítőhelyekre, bracketekbe: 2 db 3,5" HDD, 1 db SSD, 1 db DVD-RW, 1 db ventiszabályozó 5,25" helyre.

    - A 4 db-os HDD tartó adott, nem szívesen vágnám szét. Ebben el is férnék igazából, SSD tartó keretekkel mehet bele SSD is és noti HDD is. Ez sínes, és szemből kihúzhatóra raknám be, tehát nekem seggel a vinyók és a kábeleik. Előtte ajtó lenne könnyű szerelhetőség miatt, oldalról kapnák a levegőt (két kisebbnél az ajtón lennének a ventik is). Ez alá megy majd valami ami kiemeli, csak nem rajzoltam be, azért lebeg.
    - Az 5,25"-os 3 db-os rekesz mellettük bővítés miatt kellene, amibe lehet semmi nem menne, de jó ha van alapon (ilyen nincs a két kisebben). Ebből is van már adott, ami kihúzható sínes így csavarmentesen tudok berakni pl. mobil rack-et, DVD-RW-t.
    - A két szintes elrendezéshez ragaszkodom, de így alul sok a hely és ezért oda is raktam 5,25"-os rekeszt (ez már normál, csavaros).
    - Mivel sok a légüres tér,lesz még benne SSD/noti HDD tartó, 2 db-os valamilyen formában, beleszórtam itt-ott a tervbe 1-et 1-et.
    Az alaplap seggének felém kell nézni valamelyik irányból, hogy könnyű legyen elérni a csatlakozókat (talán az asztal közepe felé nézve a jobb).
    - Teteje zárt lenne, mert rámegy egy epson DX4450 multifunkciós (kb. pont elfér rajta, és így helytakarékosabb lennék).
    - Hot-swap HDD csatlakozás egyelőre jegelve, lehet kimarad.
    - M-ATX méretű lap lesz benne, maximum 1 db dVGA-val.
    - Talán 1-1 kisebb plexi ablakocskát is raknék rá, csak még nem tudom hova, hol nézne ki jól, ahol el is fér.

    A ház alapvetően a beszívó oldalon és a kifújó oldalon lenne csak nyitott (kifújón felső szinten végig mesh rács, beszívónál a ventik előtt csak lenne csak mesh), esetleg 1-2 kisebb lyukacsos szellőzőnyílás pl. VGA mellé.

    Mit szóltok hozzájuk? Kinek melyik tetszik, nem tetszik, miért? Mit csinálnátok másképp?
    Vázat hogyan alakítanátok, hogy könnyebb legyen, de erős maradjon és legyen elég pánt az alaplapi tálcához (nehogy hajolgasson ha pl. beteszem a VGA-t a helyére).
    Kisebbre is lehetne venni. Nekem nem sikerült. 5,25" bővítőből 2-3 db is elég lenne, ill. a 4 db HDD tartó egyben hagyva is elég lenne az adattárolóknak. Esetleg kettévágva 2-2 db-osra, de úgy nem annyira tudtam volna megoldani az elrendezést és a szellőzést. Próbáltam mindent úgy rendezni hogy elférjen, de ami csavaros az hozzáférhető, szerelhető is legyen viszonylag könnyen.

    Tippeket, moddokat megköszönnék! :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz imibogyo #185 üzenetére

    Csinálok majd hamarosan burkolást is rájuk. :B Az a baj az alsó szinttel, hogy egymás mellett marhára nem fér el 4 rekesz, mert akkor már 35 cm felett vagyunk. Már ha 20x20x3mm szögvasról beszélünk. Magasságban meg így belelóg a szögvasakba ha 2 eszköz 5,25"-os helyen van egymást fölött, ezt úgy ki tudom küszöbölni hogy kivágok a szögvasból és akkor le lehet rakni teljesen az aljáig. Arra is gondoltam, hogy mi lenne ha csak sima vasrudat/laposvasat használnék (20x3mm) a vízszintes elemekhez, a szögvas meg csak függőleges elemekhez lenne. Vajon mennyire merev egy ilyen laposvas? Kellemetlen lenne ha meghajolna mondjuk alul a súly miatt, de kényelmesebben lehetne pakolni, mert így eléggé útban van a 2 db-os rekeszeknek a szögvasnak a függőleges 2cm-es része alul-felül.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #186 üzenetére

    Ja most nézem melyik is az, no ott vagy emelnem kell a magasságon is 1-2 cm-t hogy beférjen egy 20cm-es venti is, vagy felülre és alulra is vízszintbe laposvasat teszek be. Csak parázok hogy mennyire hajolna. Lehet 30x3mm lenne a jó választás? Persze az sem árt ha nem 10kg lesz maga a ház. Szóval a fémvázzal vannak megint problémáim. :P

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz imibogyo #188 üzenetére

    Azért agyalok ennyit rajta mert a laposvassal még nem volt dolgom. Mondjuk köztes merevítésre - mondjuk adott oldal közepére függőlgesen, pl. a HDD-k elé/mellé az ajtóhoz - könnyebb anyagot is feltudok használni, pl. a bontott gépház merevítő pántját. No ahogy lesz időm, megrajzolom úgy is, és adok neki borítást. Lassan csak elkészül. Megvalósítani úgy sem most fogom, majd ha kicsit jobb idő lesz.

    (#189) Pete55555: :P Tudom nehéz eset vagyok. Hiába, első házam, és megpróbálom tökéletesre tervezni.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz imibogyo #191 üzenetére

    Mondasz valamit, néha én is így érzem már, nem tudom hanyadik módosításnál járok, talán 21? :DD

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz do3om #194 üzenetére

    Az már meg van. 1 méter x 1 méter x 1mm darabot hoztam el vagy 2 hónapja. Gondolom nem cserélik be egy ugyanekkora 1,5 mm vastagra nekem az uniholznál, ha visszaviszem? :D
    Legfeljebb merevítőket teszek bele, így lesz valami mondjuk oldalhossz közepén is amihez hozzá lehet szegecselni ill. csavarozni. Vannak a gépházaknak azok a karmokkal kiképzett vázelemei, amikbe belekap az oldallap. Ezek nem nehezek és elég merevek, ezekből tudnék ilyen merevítéseket alkotni.
    Az aljára a szétszedett gépházat oldallapjaiból faranák méretre egy lemezt, az elég erős lenne. A teteje még kérdéses, aluból lenne jó hogy szép legyen, legfeljebb merevítésest kell csinálni. Az 4 oldalán viszont tuti alu lesz.
    Az lesz még jó kérdés, vajon hogyan fessen le? Bicikliknél mit is használnak? Homokszórás vagy mi? Kb. 2 bikickli munkadíjából ki kellene jönni ha a felületet nézem. Persze ott van a belseje is még. Ajaja elég drága lenne úgy tűnik, ha időtálló festést akarnék. :O

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz do3om #196 üzenetére

    Hajlik nagyon könnyen. Ha letámasztom megdöntve a falhoz, behajlik rendesen. Igazából nekem is fura volt, hogy ilyen, de most fülembe ültetted a bogarat. Remélem nem fog behajolni. :W
    De most komolyan, ha visszafeszítek vele, szerinted le tudnám vásárolni? Egy karcot sem csináltam rá, max. porosabb lett.
    Vaaaagy csak az oldala lesz alu egyelőre, de mindenhova duplán rakom, összeszegcselve 8-10 ponton (4 sarok + oldalfelezők négyzet alapú lemeznél), és akkor már 2mm vastag lesz. Ez mennyire elvetemült ötlet? :DD

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Utánagondoltam, megnézve a terveimet, igazából minden oldalra pakoltam annyi mindent, hogy nem is nagyon lesz akkora felület ami meg tudna hajolni, kivéve a tetejét. :DDD Ahol meg igen, ott megy alá mesh rács belülről (kivéve a tetejét), mert ventit nem hagyok teljesen nyitottan beszívónak, így a mesh és a venti vagy ventik (attól függ éppen hol) szerintem kellő merevséget fognak neki adni hogy ne horpadjon be. A legtöbb alu, így ahogy elnézem, az éleken lesz, főleg borítást fog alkotni. Bár ezen lehet még változtatok. Lehet túl sok mindent raktam bele a ház térfogatába, már megint. Telhetetlen vagyok. :U

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz do3om #199 üzenetére

    Húha, most melyikről is van szó? :P Mutattam egy pár konstrukciót.

    Most ez az ami legjobban bejön, de valahogy még nem az igazi (45 x 35 x 32 cm)

    A ventiszabályozók (azt tudom hogy elbír 4 ágon 8 ventit) és a DVD írók csak jelképesek, a térfogat kihasználás megbecsüléséhez használom, mint maximalizálás.
    Szóval ventiszabályozó egy lenne ami 5,25"-os helyre menne (de ennek nem kell ugye teljes méretű hely, elég ha 5-6 cm van neki ahova be tud nyúlni), és lenne egy dupla 5,25"-os hely, ha mondjuk a későbbiekben jönne egy érintős ventiszabályozó, mert azoknak kell a dupla hely. Tehát meg akarnám hagyni lehetőséget rá, gondolva a jövőre.
    A 4 db HDD bracket adott, nem akarnám kettévágni. Ez sínesen szerelhető.
    DVD-író 1 db lenne, másik 5,25" helyre mehetne egy mobilrack pl. ha úgy adódik. Vagy hot-swap megoldás számára jó lenne a későbbiekben egy ekkora rekesz. Szintén a jövőre gondolva.
    Kell egy 5,25"-ös hely, vagy kicsi, vagy teljes méretben a megvett házból kibontott egyik 5,25"-ös bővítőnek, amiben van 2 db usb csati, valamint egy lyuk floppy meghajtónak, na ezt kidobom és megy bele memóriakártya olvasó, így meg van oldva egy rekeszen belül a dolog. 5,25" helyre jobb lenne mert sínesen szerelhető.
    Szóval 5,25"-os helyből minimum 2 kell ami rövid/nem nyúlik be mélyre, és minimum 2 kell normál nagy méretűből (3 nak jobban örülnék).

    De holnap körbefotózom napfénynél, milyen alkatrészeim vannak, aztán jobban érthető leszek. Remélem. :R

    Elrendezés pedig, alaplap segge asztal közepe felé nézzen, vinyókat ajtó takarja amit kinyitva könnyen kihúzhatóak mivel a kábeleikkel kifelé néznek és sínes a bracket. DVD meghajtó, meg a másik ekkora rekesz is sínes lehetőleg, így ez is könnyen szerelhető lenne. Táp lehetőleg fektetve, de nem muszáj. Rám ne fújjon semmi levegőt.

    Az lehet hogy nem férne el minden ahogy van - belelógások, stb. - pedig nagyon igyekszem jól megnézni, forgatom össze-vissza, mi hova fér be, hol van neki elég hely.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz HookR #204 üzenetére

    Ragasztaniii? :Y Mivel, hogyan?

    ------

    Egyébként, sketchupban tudja valaki, hogyan tudok számokat, betűket beszúrni? Ilyen szövegdoboz szerűen. Be kéne számozni a terveim variációit hogy könnyebben lehessen követni, melyikről is van szó éppen. ;] Vagy rárajzolok egyet ha ilyet nem lehet.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz HookR #207 üzenetére

    Hmmm ... őszintén szólva a szegecs még mindig jobban tetszik. Nem hinném hogy olyan nagyon ronda lenne pár szegecs.

    (#208) OutsideR:
    Köszi, kipróbálom.

    (#209) imibogyo:
    Gratulálok! Erőt, egészséget kívánok nektek! :)

    --------

    Kb. eljutottam a végleges formához. Asszem sikerül leegyszerűsíteni jelentős mértékben. :DDD
    Alapul imibogyo egyik tervéből is merítettem, és van egy hasonló lian li házikó is (formára hasonló, nem belső elrendezésre). Lényegében egy sima kétszintes megoldásnál maradtam, az alaplapot és a bővítőket forgattam be nekem megfelelő módra. :)

    Szemből:

    A bal oldali 35 x 35 cm alapú, 40 cm magas. Nekem ez jön be jobban most, csak át kell méreteznek 36 x 36-ra az alapját mert így éppen nem jó.
    A jobb oldali 36 x 36 alapú, és 36 cm magas, tehát kocka. Ebben is van elég bővítőhely és HDD rekesz, és kisebb mint a másik.

    Hátulról:

    Vélemények?

    Hamarosan megcsinálom burkolással is, ami ígértem, de előbb muszáj volt még egyszer átgondolni. :D

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz viperabácsi #219 üzenetére

    Az csak szemléltetésnek van, mert nem találtam mindenből megfelelő modellt a warehouse-ban. Ahova 3 DVD író beférne, oda befér kényelmesen más is, pl. mobil rack.
    3 rekesz kell nekem. 1 az írónak, 1-ben lesz usb frontpanel szerűség + memóriakártya olvasó, 1 pedig arra kell hogy maradjon szabad bővítő, opcionálisan ventiszabályozónak, vagy mobil rack-nek. Összesen 4 db 3,5" rekesz van a kocka házon, 1 db van az alaplap hátlapi csatijai alatt is, azért, hogy a DVD írót ide is, oda is lehessen rakni, ahol éppen jobban kézre fog esni.
    Magasságot már nem nagyon tudnék faragni, max 4-5 cm-t hogy minden elférjen. Szélben, hosszban ebben az elrendezésben kell a 36-36 cm.

    (#218) Pete55555: :D

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #217 üzenetére

    Nagyjából meg van a burkolata. Nem lett valami szép... :O Fémes hatású fekete festést hogyan lehet beletenni? Nem találtam normális textúrákat, hiába kerestem.

    Viszont, fából sem lenne olyan rossz. Már valami szép színben, azt nem szeretném hogy beolvadjon a bútorba. Fémből lesz, az a nyag meg van már nagyrészt hozzá, de ha ez kész, az azt követő házikóm szerintem fából lesz.

    (#221) Krisztianby:
    Szerintem jó a szellőzési terved, kivéve hogy a hátsó ventit az kifújóra tenném, szerintem úgy jobb lenne a légáramlat, a többi venti elhelyezkedését figyelembe véve. Többi kérdésben a barkácsolás topicban hamarabb tudnak segíteni, inkább oda tartozik.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #225 üzenetére

    Sziasztok!

    2 nap alatt marha lassan (vagy 10 óra alatt) de biztosan haladtam egy egész jót. Közben kifogytam a flexkorongból, elkopott/eltört az összes 4-es fúrószáram, melléfúrtam, benéztem pár dolgot... de a váz már végre félig készen van.
    Az alaplapi bővítőkártyák nyílásaiból mindet meghagytam, ami üresen marad az m-atx lap mellett, vagyis az alsó/utolsó 3 db, oda hátlapi usb, meg hasonló bővítőket fogok beépíteni.
    Kicsit szűkre szabtam a vázat (36x36x36 cm), 1-2 cm-t még lehetett volna nagyobb minden irányban. De legalább nem nekem kellett levágni méretre, az uniholz-nál rendes volt a fazon, levágta nekem méretre, extra pontosan. :D Összeállítani kb. 95%-osan sikerült, a kockában 2-3 helyen van ahol 0,5-1mm eltérés van a 36cm-ben, a többi pontos lett.
    Az illeszkedésben a sarkoknál már töb problémás van (bár nem vészes, 0,5mm vagy ez alatti kilógások, túlérések),de flexel, reszelővel tudok rajta kicsit segíteni. A burkolat remélhetőleg ettől még jól fog felfeküdni, és szépen el is fogja takarni, amit kell.

    Most pedig jöjjön pár kép róla:

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Pete55555 #235 üzenetére

    Bocsi, nem nagyon volt időm rá mostanában. Pedig már nagyon jó lenne ha elkészülne. :)

    No igen, de a tálcát hamarabb vágtam el (kb. 6-8 hete), mint ahogy kialakult a végleges házforma és belső elrendezés. Szóval, ez van. Viszont a hátlapi slotok megvágásával nem akartam vacakolni, így is elég volt beszabni a helyre. Viszont, így ugrott a kifújó oldali 20cm venti helye, így már nem fér oda.
    Lehetne ATX méretet is beleszabni, de most azért nem vennék megint egy olyan házat, amiből kivágtam.
    + M-ATX vonalon fogok mozogni a jövőben is, nekem fölöslegesen nagy az ATX, erre már rájöttem.

    Lesz még csomó minden alakítva, egyelőre addig jutottam hogy kitaláltam, hogyan fogassam ezt így oda, és az alátámasztását, amire fel fog feküdni a tálca, hogyan oldjam majd meg, mert itt is kevés lett a hely magasságra (3-4mm kellett volna még), de elvágni már nem akartam a hátlapból, hiszen így is két oldalról le kellett vágnom a merevítést/visszahajtást, felülről már nem akartam. Hátlapon ios akakítok még valamelyes, bár túl sokat már nem, a 9 cm-es ventihelyre plexit teszek, van vágok oda egy lemezdarabot és így befoltozom. Nem tudom még, ötletek jöhetnek, mit alakítsak rajta. :D

    Csavarok ha maradnak, akkor fordítva, befelé lesznek szárral, és előtte a 4-es furatokra rámegyek 6-os vagy 7-es szárral és ezzel csinálok a csavarfejeknek besüllyesztést. 6-os vagy 7-es ajánlott? Vagy 8-as esetleg? 3mm vastag az anyag, elvileg simán megoldható így hogy nem lógjon ki a csavarfej az anyag síkjából.

    Ha minden jó megy, itthon is meg tudom oldani a homokszórást a tisztításhoz, aztán meg lefestik nekem a vázat. Alura kaptam egy ajánlatot (árat még nem tudok), miszerint megtudnák nekem oldani gyöngyözéssel, ez valami réteg rá ami megvédi a korróziótol és szép is lesz. Ilyen még nem láttam, de majd elszaladok megnézni valami mintát.

    Fából sem lenne rossz kinézete, de fához nem építettem volna ilyen bivaly vázat.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #236 üzenetére

    Bocsi emberek, most tűnt fel hogy az előző hsz-em már OFF volt.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Pete55555 #238 üzenetére

    A jelenlegi formájában nem fér el. Hátra, kiszívóra akartam rakni. Előre, usb-s bővítéshez még odaférne, de ott nem mutatna olyan jól szerintem, plusz akkor át kell variálnom az elejét, többek közt elvágni a sínes 5,25" bracket-et, mert attól nem férne oda egy 20-as venti. De megnézem sketchupba, hogy nézne ki.

    Max. 1 db dVGA lesz. Jelenleg csak IGP-t használok.

    Alátámsztás: hasonló ötletem támadt, vettem és vágattam laposvasat (20 x 3 x 360 mm) ezt keresztbe alárakom, odacsavarom, így a keresztvashoz alulról felfogatom, rá merőlegesen a síkban, 3mm-el lejjebb lesz ettől, keresztbe rárakok egy másik laposvasat, így szintbe kerül a tálca. Hajtogathatnám is, de olyat még nem csináltam. Ez még így el fog férni szerintem.

    Kisebbre nem akartam, nem csak akkor jó egy ház számomra, ha kicsi és praktikus, de az is fontos, hogy könnyen hozzáférjek ahhoz ami fontos, vagy szerelni kell. ezért lett ekkora. Kicsit nagy így kockaként. Igényesen akarnám megcsinálni, hogy ha majd megunom, el tudjam adni, legalább az anyagköltség árán. :))

    Értem. Erre nem gondoltam. 1mm-es alulemezem van, az nem bírná megtartani szerintem. De ha gépház oldallemezéből + aluból összefogva vágok méretet, akkor elég erős lehet.

    Bakker, tényleg, az a táp helye volt. :DD A táp még meg van, csak a helyet fogja.

    Csinálok akkor próbafúrást.

    Köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz mrbig25 #243 üzenetére

    Szép, mutatós terv! Ha elkészült, kérünk képeket! :K

    Saját project:

    Haladtam ma megint egy keveset, majd holnap rakok fel képet mert rámesteledett.
    Sikerült befogatnom a helyére a sínes 5,25"-os rekeszt (amiből elvágtam hogy az alaplapi tálca alá beférjen), valamint a sínes HDD rekeszt (ez alól még hiányoznak a rezgéscsillapításra szolgáló gumibelső csíkok), de ezt elforgattam 90 fokkal, így ugyanarról az oldalról húzhatóak ki a vinyók mint a DVD író. Oka: 2 centi még kellett volna. :DDD De nem akartam se nagyobb házat, se újra kezdeni a vázat, megint... így maradt az elforgatás. Eddig egész jónak tűnik, de mire sikerült kialakítani, mindig elszúrtam, elnéztem valamit. :(((
    Én nem tudom ki mennyi idő alatt mekkorát halad, én csigatempóban haladok, már felb@sztam rajta magam megint... :W Pedig meg is terveztem előre. Na mind1.
    Súlya brutál lesz, stabilitásra: szerintem ugrálhatok is a vázon a 90 kilómmal. :DDD Ja és tuti lehetett volna egyszerűbben is, kevesebb csavarozással, kínlódással, de nem tudtam máshogy. Holnap rakok fel képeket, és majd érteni fogjátok.
    Egyébként a csavarok nagy részét vagy szegeccsel fogom helyettesíteni, vagy össze lesz heggesztve a váz és akkor kukázom őket.

    Kérdésem: ez így belefér a topic kereteibe, hogy tervezett ház megvalósulási fázisait ecseteljem, képekkel illusztráljam? Vagy menjek át ezzel a barkács topicba, itt csak a tervek maradjanak? :F

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz HookR #257 üzenetére

    (#257) HookR , (#258) imibogyo:
    Oké, mentem. :)

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Van olyan viszonylag könnyen kezelhető 3D tervező progi, aminek van adroidos változata? Jó lenne ha valami futna egy okostelón is. Sketchupnak nem találtam adroidos verzióját, legalábbis a telóm (Lg F6) nem dobta ki google play-ben.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz fidomaster #275 üzenetére

    Szia!

    Az usb/audio panel és az LCD kijelző honnan van, és mennyiért vetted? Előbbi nekem is kellene 1 db. Utóbbi milyen alapon milyen színű, hány karaktersoros?

    A házikó jól néz ki! :K Milyen tervező programmal készítetted?

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz ViZion #320 üzenetére

    Szerintem a tápra gondol. Fordítsd át 180 fokkal úgy hogy ne bentről, hanem kintről szívjon levegőt. Ehhez persze kell kivágást csinálnod valamilyen formában a ház oldalán neki, és akkor meg is van oldva a dolog. Táp és a ház oldala között lesz valami? Mert ha nem, akkor tehetnéd egészen közel az oldalhoz a tápot, hogy hozzáérjen, lyukat neki, és akkor így tuti friss levegőt szív kívülről.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz viperabácsi #324 üzenetére

    Kérdés, hogy nem-e direkt az a célja hogy felül legyenek a hátlapi kivezetések? Mert ez esetben, inkább a radikat kellene valahova átpakolni.
    Vizion, a háznak ilyen állásúnak kell lennie, vagy lehet másabb is, mondjuk alacsonyabb de dagibb? Dimenziókban ez mekkora, és mekkora a max. amit még elfogadhatónak találsz?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz ViZion #326 üzenetére

    Hmmm... és mi lenne, ha ennél, mondjuk megfordítanád a légáramlatot, és bentről fújatnád a radit kifelé, képen bal oldalt meg a beszívó ventik lennének? Esetleg ezt a tervet átvariálni úgy, hogy legyen picit hosszabb jobbról a ház ahol a radik vannak, ventik kifelé fújnak és belső oldalon vannak mint a képen, de teszel egy elválasztó falat a radik+ventik rajta és a gép belső világa közé. A gépet meg úgy tudnád hűteni, hogy alulra beszívónak, felülre meg kifújónak raksz ventiket. A radik két élénél, elöl és hátul a radi rekeszénél kilyuggalod, onnan beszívják a venti a levegőt, jobbra meg kifújják. Így nem lesz egy légtérben a gépeddel. Kérdés a szerelhetőség, hozzáférhetőség (csövek, stb.). Radim nem volt még, így ebben nem vagyok otthon.

    Vagy a másik rajzodnál, szintén rekeszes leválasztást tudnék elképzelni. Egy ilyen L alakban, az alaplappal párhuzamosan, mint egy második tálca, a tápig és ott bekanyarodik az L rövidebbik szára. Így külön lenne a radi. Szintén bentről kifelé fújósra. Ehhez szintén lyuggalás kellene a radik két oldalán hogy legyen honnan levegőt szívni. Viszont, az ábrán így a táp, ha megfordítod 180-al mint volt róla szó, az meg pont onnan szívna be, azt a meleget amit a radikról kifújatsz. ezért meg kéne emelni az alaplapot/vagy kiszélesíteni a házat max.3-4 cm-el, így a tápot csak 90 fokkal forgatnád el, és oldalról (képen a vga ventijének irányából) tudna kívülről levegőt szívni, tehát ő mondjuk képen balról szív, radik jobbról és balról, tap fentre fúj ki, radikról hátra távozik a hő. Nem tudom mennyire volt érthető mire gondolok. :D

    Így hirtelen ennyit ötletem van, talán lesz amit tetszik.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Az épülő házikóm belső elrendezésénél 2 koncepciót hoztam össze, de elég nehéz a döntés, így beteszem ide is, kinek melyik tetszik, melyik miért lenne jó szerintetek, ill. javaslatokat, tanácsokat, kritikát is szívesen fogadok! :R

    Ezek már tényleg célközeli állapotok. :B

    Első:
    A legutóbbi tervemhez a legközelebb álló. Alapvetően tetszik, de elég necces ebben a felállásban a legfelső 3,25"-os bővítő hely kialakítása - nincs neki hely -, márpedig 3 normál méretű hely kellene (1 mobil rack, 1 usb+memóriakártya olvasó kombónak, 1 a DVD meghajtónak, ezeket szemléltettem méret ügyileg 3 db dvd meghajtóval), a 4. hely lehet rövidebb is a ventiszabályozónak.
    (Amit nem rajzoltam be, hogy elválasztanám az alsó és felső szintet egy lemezzel teljesen, hogy a hdd-k melege ne kerüljön egy légtérbe a felső szinten lévő alkatrészekkel.)

    Második:
    Ez most jobban tetszik, alacsonyabbra tenném a felső szintet, így több bővítőhely is kialakítható lenne, főleg a rövidebbekből ahova mehet ventiszabályozó, stb ami ilyen 4-6 cm-t nyúl be a házba. A legfelső helyre a képen látható módon dvd író mehetne, még pont elférne elvileg. Sínes szerelékkel, így ha ki akarom venni a lapot felülröl, nem okozna sok pluszmunkát.

    A nagy kb. 20cm-es ventit direkt raktam úgy mindkét esettben. Elméletileg így jól telibe fújja amit kell, többi venti meg terelgeti a levegő útját.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #384 üzenetére

    Közben eldöntöttem hogy a kettes verzió lesz a nyerő. :) Remélem hamarosan tudok berakni egy félig meddig kész képet róla.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Az én házam jelenleg a sose fog elkészülni fázisban van! A váza félig elkészült, de menet közben rájöttem hogy itt-ott elb@sztam, és lett pár új ötletem is. Szóval úgy fest, újra fogom kezdeni, mert növelnem kell a vázon is, 420x440x360 lesz. Vas rengeteg lesz benne. De ez a mostani koncepció elég ütős lett, kérdéses képes leszek-e megalkotni, elég bonyolult lett.

    Kép: szemböl és bal oldala, nyitott és zárt állás egymás mellett.

    Kép: hátulja és jobb oldala.

    6 db teljes méretű 5,25" bővítőhely, 2 db félhosszú. Vinyók alatt az a mobil racknek van, csak nem minden modellböl találtam így dvd íróval van helyettesítve.
    Ami benne lesz, mind 5,25"-ös:
    - 1 db mobilrack
    - 1 db dvd író
    - 1 db scythe kama pnel 3.1 -> Power és reset gomb ezzel lesz megoldva.
    - 1 db zalman mfc-1
    - 1 db usb-s és memóriakártya olvasós bővítő
    - többi hely tartalék.

    Elöl jobbrol 3 db 3,5" HDD fér el, fölötte 2 db SSD vagy 2,5" vinyó, hátul függőben lesz még egy 3,5" HDD-nek hely.

    Az eleje a felső bővítők miatt lenyílik 90 fokig, és külön-külön, mivel valahogy hozzá kell férni a csavarokhoz.

    A front oldalon, alul a hdd-k, 5,25-ös helyek sínesek.

    A front nagy ventinél lesz egy ajtó amin a venti lesz, ide lehet hogy 2x12 megy a 20cm venti helyett. Jobbra kifelé fog nyílni.
    Jobb oldalt az SSD-khez lsz egy kis szerelő ajtó, a jobb oldali 20cm-es venti mellett.
    Jobbról és balról a keresztpánt alatti részt takaró lemez lefelé nyitható lesz, szerelés miatt, hasonlóan egy korábbi tervemhez.

    Kb. ennyi. Ha lesz időm megcsinálom szépre burkolattal is.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák