Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Az elmúlt hetekben alig volt egy-egy kis időm de végre előrébb jutottam. Megint módusultak a dolgok, most 2 alapkoncepcióm van, 2+3 féle elrendezéssel.
    Feltöltöttem ide a projectet (kb.70 MB).
    Amikor megnyitod, ahol áll a kamera, oda a közelebbi 5 db-ról van szó, L alakban ami vannak. (A távolabbi 4 db a fejlődés, terv formálódása miatt maradt meg, lássam honnan indultam, a legtávolabbi a legelső koncepcióm.)

    Odarajzoltam az asztalomat is alájuk, sarokasztal, kb. így állnának rajta. Jobb kéz felől lenne kényelmesebb.
    Viszonyításnak odabiggyesztettem a bitfenix prodigy-t is.

    A házakat egyesével csoportba foglaltam, hogy lehessen pakolgatni.

    Jelenlegi hardverek a bővítőhelyekre, bracketekbe: 2 db 3,5" HDD, 1 db SSD, 1 db DVD-RW, 1 db ventiszabályozó 5,25" helyre.

    - A 4 db-os HDD tartó adott, nem szívesen vágnám szét. Ebben el is férnék igazából, SSD tartó keretekkel mehet bele SSD is és noti HDD is. Ez sínes, és szemből kihúzhatóra raknám be, tehát nekem seggel a vinyók és a kábeleik. Előtte ajtó lenne könnyű szerelhetőség miatt, oldalról kapnák a levegőt (két kisebbnél az ajtón lennének a ventik is). Ez alá megy majd valami ami kiemeli, csak nem rajzoltam be, azért lebeg.
    - Az 5,25"-os 3 db-os rekesz mellettük bővítés miatt kellene, amibe lehet semmi nem menne, de jó ha van alapon (ilyen nincs a két kisebben). Ebből is van már adott, ami kihúzható sínes így csavarmentesen tudok berakni pl. mobil rack-et, DVD-RW-t.
    - A két szintes elrendezéshez ragaszkodom, de így alul sok a hely és ezért oda is raktam 5,25"-os rekeszt (ez már normál, csavaros).
    - Mivel sok a légüres tér,lesz még benne SSD/noti HDD tartó, 2 db-os valamilyen formában, beleszórtam itt-ott a tervbe 1-et 1-et.
    Az alaplap seggének felém kell nézni valamelyik irányból, hogy könnyű legyen elérni a csatlakozókat (talán az asztal közepe felé nézve a jobb).
    - Teteje zárt lenne, mert rámegy egy epson DX4450 multifunkciós (kb. pont elfér rajta, és így helytakarékosabb lennék).
    - Hot-swap HDD csatlakozás egyelőre jegelve, lehet kimarad.
    - M-ATX méretű lap lesz benne, maximum 1 db dVGA-val.
    - Talán 1-1 kisebb plexi ablakocskát is raknék rá, csak még nem tudom hova, hol nézne ki jól, ahol el is fér.

    A ház alapvetően a beszívó oldalon és a kifújó oldalon lenne csak nyitott (kifújón felső szinten végig mesh rács, beszívónál a ventik előtt csak lenne csak mesh), esetleg 1-2 kisebb lyukacsos szellőzőnyílás pl. VGA mellé.

    Mit szóltok hozzájuk? Kinek melyik tetszik, nem tetszik, miért? Mit csinálnátok másképp?
    Vázat hogyan alakítanátok, hogy könnyebb legyen, de erős maradjon és legyen elég pánt az alaplapi tálcához (nehogy hajolgasson ha pl. beteszem a VGA-t a helyére).
    Kisebbre is lehetne venni. Nekem nem sikerült. 5,25" bővítőből 2-3 db is elég lenne, ill. a 4 db HDD tartó egyben hagyva is elég lenne az adattárolóknak. Esetleg kettévágva 2-2 db-osra, de úgy nem annyira tudtam volna megoldani az elrendezést és a szellőzést. Próbáltam mindent úgy rendezni hogy elférjen, de ami csavaros az hozzáférhető, szerelhető is legyen viszonylag könnyen.

    Tippeket, moddokat megköszönnék! :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák