Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    Nos, kész vagyok az új verzióval. Ahhoz, hogy minden beleférjen, meg kellett növelnem a méreteit 38 x 38 x 33 cm-re. Valamint, használnom kell vagy L szögvasból 40 x 20 x 3 mm-es darabokat is, vagy 20 x 20 x 3 mm-esekre szerelni lemezből kivágott téglalapot ház oldalából, ez főleg olyan helyekre kell, ahol pl. vinyórekesz "lába" alá megy, vagy az alaplapi tálca alá.

    Általánosságban:
    - Felhagytam a kör kivágással, nem tetszet mikor megrajzoltam, marad a négyzetes kivágás, mesh rácsot szerzek hozzá. Jelen állapotában előre és hátra is fel lehet rakni minimum a következő verziókat ventiből:
    * 4 db 12 cm (ez lesz alapból mert ehhez vannak ventijeim)
    * 2 db 12 cm + 1 db 20 cm
    * 2 db 14 cm + 1 db 20 cm (ez csak az 1-esnél)
    * 4 db 14 cm (ezt csak az 1-esnél)
    * 2 db 12 cm + 2 db 14 cm (ezt csak az 1-esnél)
    Megj.: 14 cm-es ventiknek nem látom értelmét 12-vel szemben, annyival nem jobbak, de jóval drágábbak.
    - A ventis oldal az eleje, a hátlap a csatlakozókkal lesz jobbra, kézzel elérhető módon, sarokasztal fal felől pedig a másik rácsos oldala lesz. Egyébként a hátsó rácsos oldalon is van 4 cm az alaplapig, szóval oda is beférnek a fenti ventikompozíciók. Ahol nincs rács, az zárt lesz (4 oldal zárt, kivéve ahol a tápnak kell nyílás).
    - A hátlapi odalra kerülnek 5,25"-os rekeszek, amikbe lehet berakni bővítőket, memóriakártya olvasó, ventiszabályozó, normál méretű DVD-RW, stb. Nem lesz ennyi szabályozó benne, csak így szemléltettem. Ilyen bővítőből 5-6 db lesz, az elég mindenre szerintem, bőven.
    - Az eleje a ventis, az nyitható lesz, bel kéz felé, így könnyebb lesz szerelni a ventiket és a HDD-ket.

    1.:

    2.:

    Mit szóltok hozzá?

    Itt pedig letölthető a teljes project (a közelebbi két házról van szó). Kb. 125MB.

    Hdd nem lesz ennyi, csak helykihasználás miatt raktam be ennyit. Ami lesz a minimum, 2 db 3,5" HDD és 1 db SSD. Helyből nekem ezen felül még kellene minimum 1 SSD hely, talán még egy harmadik 3,5" HDD hely.
    Az oldalsó, "lebegő" 3,5" HDD a dokkolót szimbolizálná a házakon, az hot-swapos rekesz lenne, ha valaki hoz egy vinyót, berakhassam menet közben mindenféle szerelgetés nélkül, de nem lesz annyira zárt mint egy mobilrack, így nem fog melegedni annyira.

    Légáramlathoz mit szóltok?
    Próbáltam elrendezni megfelelően a vinyókat, bár ezeket még lehet cserélgetni, mi hol legyen, persze figyelembe véve a váz adottságait is, ill azt hogy a vinyóknak szemből kihúzhatónak kell lenniük!

    Esetleg, kisebbre lehetne venni a szélességet és hosszúságot pár cm-el, de azért hagytam ekkorára, mert így elfér akár egymást mellett 12cm venti és 20 cm venti elöl-hátul. Ha összeveszem mondjuk 32x32x32 cm-re, akkor csak 12cm-esből fér el 4 db kényelmesen. Szerintem. Plusz kisebb térfogat, belső elrendezést (vinyók, táp) is ki kellene találni újra + oldalsó helyekre sem tudnám berakni a ventiszabályozók mellé a DVD-RW-t, max. a hot-swap rekesz még odaférne, ahol most van. Igaz van egy laptop DVD-RW-m is, azt be tudom rakni valahova a normál méretű helyett.

    A vázon szerintetek mit dolgozzak át? Így brutál erős, de már nehéz is! Alulra pl. és raktam kersztpántokat a vinyórekeszek miatt, de ha alulra régi szgház lemezét rakom, nem alut, mert ez erőseb, akkor az is elbírná vajon, nem hajolna meg merevítés nélkül a súly alatt? :F

    Ajtót hogyan merevítsem? Alu 1mm-es lemezt kivágom, rácsavarom a mesh rácsot, elég merev lesz? Vagy csináljak neki keretet is az L szögvasból ami ugye 20 x 20 x 3 mm-es? :F

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák