- Mobil flották
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- Honor 400 - és mégis mozog a kép
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Amazfit T-Rex 3 - prehisztorikus idő
- One mobilszolgáltatások
- Fotók, videók mobillal
- iPhone topik
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Motorola Razr 60 Ultra - ez a kagyló könnyen megfő
-
Mobilarena
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. június
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
No.01
addikt
válasz
Intruder2k5 #26788 üzenetére
Nem is tudtam
anno az elado beszelt ra 99EUR volt meg a blokk is megvan igaz jovo honapban lesz 3 eves
Ha ez jo neki (60-as vagy 80-as nete van ha jol tudom) akkor szuper maris sporoltam neki egy kis penzt!
Viszont az mennyire gond/gaz, h a kis matrica a gyari koddal mar nincs benne
vanna arra mod, h azt beszerezzem v.hol mondjuk serial szam alapjan? Remelem igy nem buko a dolog...
-
jolti05
őstag
válasz
Intruder2k5 #26762 üzenetére
Ó, igaz, bocsánat, 25/10-es van itthon, megabitben mérve.
-
No.01
addikt
válasz
Intruder2k5 #26739 üzenetére
Megvan es mukodik
a HDD csatlakoztatast ill annak beallitasit meg nem neztem, de abban majd lehet kernem a segitsegedet...
A kezelofelulet szep, bar szamomra sok olyan dolog van amirol fogalmam sincs lehet sosem fogom hasznalni. -
No.01
addikt
válasz
Intruder2k5 #26737 üzenetére
Rendben akkor ezesetben megrendelem az Asus-t es lesz lehetosegem letesztelni, h mennyire mukodik jol torrent-kozpontkent
Ha megvan szerintem meg zaklatlak majd... -
No.01
addikt
válasz
Intruder2k5 #26735 üzenetére
Ez gyors volt es nagyon hasznos!
Igazabol mostmar csak azt kell eldontenem, h hajlando vagyok-e elfogadni a nagyobb savszell ellenere a gyengebb torrent kepessegeket vagy vegeyk inkabb megiscsak egy NAS-t a router melle...?? (Nemtudom NAS-ban mennyire vagy otthon de gondolom ott mar menne a nagyobb fel/letoltes)
Ha viszont a NAS mellett rakom le a voksom akkor nem biztos, h szuksegem lenne erre a routerre (egyebkent itt most pont akcios 106EUR-t megkapnam ami szvsz igen jo ar erte) szoval annak tudataban mas alternativa?
-
vargalex
félisten
válasz
Intruder2k5 #26709 üzenetére
Szia!
Igen, sok gyártó elkezdte sajnos ezt a típuson belül architechtúrát váltunk módszert.
-
Csokiii
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #26588 üzenetére
Köszi a gyors választ
-
BullZeye
veterán
válasz
Intruder2k5 #26570 üzenetére
Jogos, el is felejtettem, mert azonnal szerkesztettem
-
Jakesz
addikt
válasz
Intruder2k5 #26560 üzenetére
Ezeket már mind megcsináltam, az internetet szétkerestem ezzel a témával kapcsolatban, de egyszerűen nem történik változás. A "Router gondok" topikban néhány nappal ezelőtt már érdeklődtem ezzel kapcsolatban, de nem érkezett rá válasz, a korábbi témához kapcsolódó hozzászólásokban is ezeket az infókat írják le, mint amiket Te is. De semmi nem használ, ezért már csak új router vásárlásában látok esélyt.
-
Sparrow88
tag
válasz
Intruder2k5 #26555 üzenetére
Rendben én is ott olvasgattam! Köszönöm a segítséged!
Ha valakinek esetleg a fentire még van alternatívája vagy véleménye azt is szívesen olvasom.
-
Sparrow88
tag
válasz
Intruder2k5 #26552 üzenetére
Oké! Köszi!
Most olvasgattam közben a torrentezésről. Ha torrentet töltök fel vagy le, akkor evvel a routerrel menni fog? Vagy a torrentezésnél milyen beállításokra kell majd figyelni, hogy ugyanúgy menjen mint router nélkül? -
Sparrow88
tag
válasz
Intruder2k5 #26550 üzenetére
Ha már itt tartunk az honnantól kell? Illetve ez mekkora netig felel meg kb. ?
És köszi! -
Sparrow88
tag
válasz
Intruder2k5 #26548 üzenetére
Ja, akrtam írni a netet is ,csak kimaradt. Elvben 30/3-as a net.
-
Sparrow88
tag
válasz
Intruder2k5 #26546 üzenetére
Szóval a fentiekben leírtakra az ASUS RT-N12 D1 teljesen alkalmas?
Kezdőként üzembe tudom helyezni?
Illetve ezen felül a fenti paraméterekre mit ajánlanátok még alternatívának? -
Kroni1
veterán
válasz
Intruder2k5 #26537 üzenetére
Igen néztem hogy már az olcsóbb NAS-ok is gyorsabbak, de ez a sebesség nekem elvileg a filmekhez is tökéletesen elég volna.
"a 20 GB fájlméretű 3D Avatar 20 Mb/sec (azaz Mega Bit / secundum) átlagos bitrátájú, ami MegaByte-ra átszámolva csak 2,5 MegaByte/sec!" - ebből ítélve még a 3D-s mkv-kkal is boldogulnia kéne a TV-nek LAN-on keresztül..
nekem most PC-ről is max 200kb/s-re van állítva a seed, szóval a torrentnél sebességgel nem lenne gondom, a lényeg h ne kelljen mennie hozzá a PC-nek!
Hmm.. akkor most elkezdek gondolkodni, még annak utána kéne járni hogy egy router biztosan működne-e rendesen valami DLNA médiaszerverként is.. A ZyXEL 310-esre fel lehet tenni a Plex mediaservert az biztos, és nem is drága, de ha menne ez valahogy routerrel is akkor inkább egy drága router mint egy plusz eszköz..
-
Kroni1
veterán
válasz
Intruder2k5 #26535 üzenetére
Sziasztok!
Mostanáig nem volt szükségem olyan funkcióra ami miatt érdemesnek tartottam volna a routerem gyári FW-jét lecserélni, de elkezdte mozgatni a fantáziámat egy két dolog. Eredetileg egy olcsó ZyXEL NSA310-es NAS-t akartam venni arra, hogy a benne lévő HDD-ről a TV le tudja játszani a rajta lévő megosztott filmeket DLNA-n úgy, hogy ezért ne kelljen a PC-nek bekapcsolva lennie és arra hogy esetleg menjen pár torrent seedelése is. Ez szerintetek megoldható valami drágább routerrel és egy USB-s 2.5"-os HDD-vel NAS nélkül is?! Ha igen akkor melyik típust ajánlanátok? Más kritérium nincs a routerrel szemben ha ezeket esetleg meg lehetne oldani vele, max annyi, hogy megbízható legyen és Gigabites LAN legyen rajta..
-
nzozz
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #26528 üzenetére
És mit javasolnál helyette?
-
nzozz
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #26526 üzenetére
Köszi az infót! Amúgy miért nem veszel TP-LINK -et? Mi velük a baj?
-
nzozz
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #26524 üzenetére
TP-LINK TL-WR842ND -nél többen írtak hibákat. Ezért maradnék TP-LINK TL-WR841ND -nél, csak azt nem tudom, hogy a v8 -asat hol lehet beszerezni...
-
Viszlát
addikt
válasz
Intruder2k5 #26496 üzenetére
Ez jól hangzik, árban is még belefér, köszi a tippet!
Egyébként nem arról van szó, hogy nem bízom a TP-LINK-ben, csak még sosem volt dolgom vele, fogalmam sincs, hogy milyen minőséget képviselnek, árbesorolásuk szerint meg D-link érzésem lett és azok nem annyira jó emlékek.
-
Krisz0630
senior tag
válasz
Intruder2k5 #26490 üzenetére
Így már minden tiszta!
Van egy asztali gépem, ő van nekem közvetlenül bedugva a router-be. Igazából a wifis részét, csak telefon, táblagép és laptoppal használom.
Még az utolsó kérdésem: ha gigabitest veszek, ha esetleg később növelné szolgáltató a netet mondjuk 200 Mbps-re, akkor az simán elfogja bírni? A gigabitesnél már az a valós határ amit tud a router (pl. 300 vagy mondjuk 450 Mbps)?
Szerintem gyűjtök inkább egy gigabites modellre.
Köszönöm szépen még egyszer a segítségedet és türelmedet!
-
Krisz0630
senior tag
válasz
Intruder2k5 #26488 üzenetére
Az első része ami írtál teljesen tiszta így.
A jövőre gondolva, akkor mindenképp a gigabites a megoldás. Amit írtál tuti nem egészséges, hogy koppon pörögnek, viszont másfelől van rájuk 2-3 év gari, ha addig húzzák az már nem rossz.Én eddig is 300-as routereket néztem, azt hittem a 300 MB elég a 80-ashoz, de ezek szerint a két dolognak nincs sok köze egymáshoz.
A kétsávos milyen előnyt jelent?
A Cisco 2500-as azért "csábított" igazából, mert 12-ért láttam ma egy helyen, és máshol nincs igazán 20 alatt.
-
Krisz0630
senior tag
válasz
Intruder2k5 #26486 üzenetére
Hát igazából úgy indultam neki, hogy 10-12. Csak nem tudtam, hogy gigabites router ajánlott egy 80-as nethez. Amiket leírtál abból szerintem, az RT-N15U-ra még összegyűjtenék, 17 körül az a legolcsóbb a felsoroltak közül, ahogy látom.
Még annyit kérdezhetek, hogy ha esetleg nem gigabites routert vennék, hogy annak milyen hátrányát érezném, vagy esetleg milyen negatív kihatása lehet a működésre? Vagy szimplán annyi, hogy nem használná ki a teljes net sebességemet?
Nekem most egy TP LINK TL-WR642G router van, még ajándékba kaptam, szerintem már bőven 4 évvel ezelőtt. És igazából nagyon lassulásokat nem érzek rajta, azért kérdeztem a gigabites dolgot. Csak cserélném mindenképp egy modernebb darabra.
Bocsi, ha sokat kérdezek, csak nem igazán értek a technikai dolgokhoz.
-
Krisz0630
senior tag
válasz
Intruder2k5 #26484 üzenetére
Szia!
Ezt nem tudtam, hogy gigabites kell. Milyet ajánlasz belőle? Vagy amiket írtam márkákat azokból is jó ami már gigabites?
-
spae
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #26455 üzenetére
Ide is backupnak kellett, és hirtelen ez volt... nem is jött be sajnos!
-
spae
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #26429 üzenetére
Köszönöm a választ! Sajnos már én is rájöttem, ugyanolyan körülmények között kb 10%-a a sebessége a TP Link ebességének!
... még jó, hogy igencsak kedvezményesen szereztem, és lehet nem is magamnak.... -
Multibit
nagyúr
válasz
Intruder2k5 #26451 üzenetére
Elnézést a hsz írójától, hogy példaként említem!
Ez tetszett -
Multibit
nagyúr
válasz
Intruder2k5 #26445 üzenetére
Én nem vagyok hálózatos szakember és a Unixot is csak messziről ugatom, de azért elboldogulok a routeremmel. Szerintem a Winbox segítségével és némi angol tudással (ez manapság nem csak router paraméterezéshez elengedhetetlen) bárki belőheti a kütyüjét. Arról nem is beszélve, hogy van egy nagyon jó magyar Mikrotik fórum is, ahol lehet segítséget kérni!
-
.mf
veterán
válasz
Intruder2k5 #26438 üzenetére
Köszi!
-
.mf
veterán
válasz
Intruder2k5 #26436 üzenetére
Ez így már sokkal jobban hangzik
-
tfalcon96
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #26431 üzenetére
Nem ők döntik el, csak többen szóltak, hogy más márkákkal gondok voltak.
-
honfoglalo
senior tag
válasz
Intruder2k5 #26408 üzenetére
Beüzemelésre került a javasult Asus router.. Hát mit mondjak, egyszerűen szuper az előzőhöz képest, mindenhova kiér a jel, még csukott ajtók mellett is 1-2 csíkot ad, ahol az előző net nem is volt látható. Köszönöm még egyszer a segítséget.
-
peter9228
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #26410 üzenetére
Köszi mindkettőtöknek! A modem gigabites, Motorola. Típusát nem tudom pontosan. Nem is biztos, hogy ezt mondta, már kb. egy éve volt, lehet én emlékeztem rosszul, de akkor a lényeg, hogy nem kell aggódnom. Köszi.
-
honfoglalo
senior tag
válasz
Intruder2k5 #26406 üzenetére
S melyik adhat erősebb jelet?
-
honfoglalo
senior tag
válasz
Intruder2k5 #26403 üzenetére
Rendben, akkor a d1 lesz! Köszi szépen!
Esetleg a hétvégén, ha találnék, akkor milyen típust keressek, tudom, hogy külső két antennást kell, de ezen kívül, valami típust, használtan? -
honfoglalo
senior tag
válasz
Intruder2k5 #26401 üzenetére
Próbálkoztam vele, de tényleg nem egy nagy csoda az eszköz, így talán érdemesebb lenne lecserélni. Akkor tehát újonnan az N12 d1 a leginkább ajánlott? Ha pedig szóba jön használt, akkor mely típusok azok, melyek várhatóan erősebb jelet adnak? köszi a segítséget!
-
Omni
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #26397 üzenetére
Én egy E1000-rest vettem pár hete az Ipon-ból. A doboza egy sima karton volt, semmi csicsa. Rajta egy "Certified Remanufactured Product" felirattal.
A probléma ezzel az, hogy nem tüntetik fel a termék refurbished státuszát, így az árgépen is az új termékek között szerepel, pedig ezek a routerek már javítottak.
Pl az Amazon is korrektül leírja, hogy javított.
-
Omni
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #26377 üzenetére
Azt azért ehhez hozzáfűzném, hogy ezek az akciós routerek (Linksys E1000, E2000) refurbished termékek, csak ezt elfelejtik valamiért feltüntetni.
[Linksys E2000 refurbished] 40 dollár, így már érthető a tizenpárezres ár...
-
válasz
Intruder2k5 #26377 üzenetére
Az E2000 már nem lehet kapni, max 1-2 helyen és nem is szimultán dual band, szerintem neki az kellene. Az Árgép vs iPon ár különbség még mindig meg van, nagyon durva.
-
ViceX
csendes tag
válasz
Intruder2k5 #26338 üzenetére
A gyári külső antennák mennyire jók? Érdemes foglalkozni egyből a cseréjével?
-
SteeWe
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #26341 üzenetére
Ez jó hír, eddig azért nem ruháztam be a D1 re, mert nem volt biztos a támogatás.
-
tPedro_
őstag
válasz
Intruder2k5 #26329 üzenetére
Switch-bol akkor legyen inkabb a 8 portos Linksys QoS-sel?
(Vegul is van meg 2 szabad port a T altal adott modem/routeren.)Az Asus-on a 16-bol van 2 port ami un. VIP, azok tudnak QoS-t.
-
deva
tag
válasz
Intruder2k5 #26345 üzenetére
Hmm, a linkelt hsz kísértetiesen ismerős nekem is... Remélem, be fog vállni.
-
asdf_
veterán
válasz
Intruder2k5 #26341 üzenetére
Jol emlekszel, koszi, lehet, hogy meglesem majd, bar egyelore tok elegedett vagyok a standard fw-vel is
-
deva
tag
válasz
Intruder2k5 #26343 üzenetére
köszönöm, szerintem adok neki egy esélyt
-
tPedro_
őstag
válasz
Intruder2k5 #26329 üzenetére
Gyari fw van rajta. Tudom, hogy letezik hozza Tomato, de a gyari is tokeletesen megfelelt, ezert nem akartam babralni.
-
tPedro_
őstag
válasz
Intruder2k5 #26305 üzenetére
Koszi a segitseget.
Irtad, hogy a belso antennasokat nem forsziroznad. Ezzel kapcsolatban kerdeznem, hogy mennyivel gyengebbek ezek a darabojk altalaban mint a kulso antennaval felszereltek (nyilvan fugg gyartotol/tipustol).
Csak azert kerdezem, mert a Linksys routereket nezegetve 20k huf korul (de meg a dragabbak kozul is), majdnem mindegyik belso antennas.
(Konkretan azt neztem ki Linksys EA2700-EW, nem tudom, hogy az altalad ajanlott Asus-okhoz kepest mennyivel jobb/rosszabb.) -
bozsozso
őstag
válasz
Intruder2k5 #26308 üzenetére
Ez így igaz, de azért köszi.
-
tPedro_
őstag
válasz
Intruder2k5 #26303 üzenetére
Szia,
Ha jól emlékszem a 20Mb-es NetMánia M lett megrendelve (T-Home), ez későbbiekben még változhat gyorsabbra.
-
Endless
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #26269 üzenetére
Az nagyon jó mert nekem is van hentergőbe egy 2,5" os WD-m akkor befogom erre a célra. Milyen házba tetted bele azt még megkérdezhetem?Nem melegszik nagyon?
-
TeeJay
félisten
válasz
Intruder2k5 #26227 üzenetére
most kipróbáltam egy új felállást és egyelőre lekopogom jó!!!
adott a WR1043ND és DD-WRT-vel használtam mindig
csak éppen NG-mixed 40MHz és fix csatornával
na most Mixed 20MHz fix csatornára tettem és láss csodát
itt torrentezek rajta már 2órája és még 1x sem fagyott be vagy halt le
máskor fél óra sem kellett neki és csak az áramtalanítás segített
lehet ez lesz a jó beállítás úgysem kell nekem 40MHz mert felesleges a 300megabit 20MHz-en is átvisz annyit amennyit kell
tesztelem tovább és kiderül mit alkot így, ha bejön és megszűnik a wifi szívás marad a router mert továbbra is bírnia kell a kiképzést -
asdf_
veterán
válasz
Intruder2k5 #26145 üzenetére
Nem, egy oldal van csak, ahol ilyet csinalt, naluk van elcseszve valami, en meg mindig anyazom, amikor eloszor veletlen ie alol nyitom meg a webaruhazukat
-
asdf_
veterán
válasz
Intruder2k5 #26110 üzenetére
Talaltam egy hasonlo tablazatot, de nem ezt, koszi. Akkor lehet, hogy radobok meg 2 ropit es a 12-es lesz a baratom. Koszi.
-
emlekmas
tag
válasz
Intruder2k5 #25975 üzenetére
Ugye jól látom, hogy [innen] akkor nekem a Shibby listában lévő: tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-102-AIO.zip
a fájl (és egyedül csak ez, semmi más) kell a firmware frissítéshez?mert ehhez van a legfrissebb feltöltési dátum, ezért feltételezem, hogy ez a legkiforrottabb. (a fájlnévben az 1.28 után és a MIPS előtt nincs több szám, mint a többi mod linkjében, ezért nem tudom a többihez hasonlítani.)
-
emlekmas
tag
válasz
Intruder2k5 #25975 üzenetére
Nézem ott is, köszönöm.
-
válasz
Intruder2k5 #25946 üzenetére
Ezt el is felejtettem, én csak az angol oldalon lévőket közöltem de az ottani info nem zárta ki a cserélhetőséget így végül is cserélhető mindkettő verzió.
-
choco01
addikt
válasz
Intruder2k5 #25943 üzenetére
Írok extreme digitalnak hogy az Asus RT-N10U cserélhető antennás-e és akkor ha a tulaj úgy dönt akkor beszerezzük.
-
válasz
Intruder2k5 #25940 üzenetére
A 843ND-ről csak mellékesen írtam, hogy elég elhibázott konstrukció, hogy nem olyan mint a kis testvére a 743ND.
-
choco01
addikt
válasz
Intruder2k5 #25933 üzenetére
Azt tudom sajnos..
De ha az Asus cserélhetős,akkor jobb az mint a TP nem? -
válasz
Intruder2k5 #25920 üzenetére
szia!
Egyedüli használatnál? Mert nekem olyan kell tényleg ami bírni fogja hosszútávon.. 64/8-as net van, 5 gép kábelen + 3 wifin amik használják a netet.
elfogja bírni, mert a mostani linksys procija nem igazán bírjaedit: meg a wifi sebessége is lényeges
-
Michell
tag
válasz
Intruder2k5 #25761 üzenetére
Szia !
Köszönöm és elnézést a késői reagálásért (port forward/Ip filter).
"Pedig szerintem elég sok routerben alap funkció!"
Igen a Tomato FW-ben is alap a port forward source IP filter.
Nekem pedig Asus-ból csak egy régebbi, gyári fw-es példánnyal volt dolgom.
(Esetenként "idegen" tulajdonú routerek beállítására kell ránéznem.)A vicces az, hogy elvileg az általam leggyakrabban állítgatott Linksys RV042 is tudja - firewall szabályként, csak épp nem működik, az utolsó gyári fw-rel. (Illetve az már csak apróság, hogy az adott Linksys-ben a port forward eleve csak ugyanarra a portra tud "átirányítani", így pl. egy x.x.x.x:80 -> y.y.y.y:8080 átirányításhoz még egy eszközt mögé kellett tennem.)
-
Soma01
veterán
válasz
Intruder2k5 #25899 üzenetére
Arról tértem ár Openwrt-re, mert nem ment vele. Csak ha két külön hálózatba raktam.
Bááár, úgy nem próbáltam, hogy a router külön hálózatban van! Mert azt gondoltam, hogy az én esetemben minden egy háló alatt kell legyen.
Lehet azért nem ment. Most megnézem Openwrt csomaggal.
Szerintem elég lett volna csak a router ip-jét átrakni de a kliensek, lehet az eredeti hálózattól kaptak volna IP-t. Ezt nem próbáltam. Most tudtam meg, hogy így megy a "Relayd" nél. [link] -
nfsu17
veterán
válasz
Intruder2k5 #25789 üzenetére
Köszönöm. Elég lesz ennyi is. Idővel úgy is megtudom oldani a kábelezést és akkor a wifi csak mobilra kell, meg pár laptopra, oda meg nem kell nagy sebesség.
Még annyit érdeklődnék, ha a mostani routeremmel működnek az eszközök wpa2/psk titkosítással ugye G-s rendszeren, akkor a 3600-os G-s rendszere is teljesen kompatibilis ezekkel? Magyarán attól, hogy ez egy újabb, profibb eszköz, a G-s rendszere az teljes olyan, mint a régi routeremé és egyik eszköz sem lesz inkompatibilis?Intruder2k5
-
choco01
addikt
válasz
Intruder2k5 #25797 üzenetére
Hát igen ez igaz!
Köszönöm a segítséget! -
choco01
addikt
válasz
Intruder2k5 #25795 üzenetére
Ez az N10U egy 8dBi-s körsugárzóval meglökve tudhat annyit mint a többi két antennás?
Mert az USB is egy másodlagos szempont néha nem ártana neki. -
choco01
addikt
válasz
Intruder2k5 #25793 üzenetére
Egy közepes csomag,azt hiszem 2.5/0.5 megás!
Igazából ha egy két antennás is hozná azt a teljesítményt neki mint az enyém,akkor oké lenne az is! -
choco01
addikt
válasz
Intruder2k5 #25771 üzenetére
Köszönöm!!
-
choco01
addikt
válasz
Intruder2k5 #25768 üzenetére
Érdekes,mert sok helyen a fehér van,van ahol a fekete..és nem írják a 3G-s részt se a B jelölést így nem egy értelmű..
-
choco01
addikt
válasz
Intruder2k5 #25766 üzenetére
Értem,köszi
Ezt írják: Antenna Connector Type = 1x RP-SMA External Removable -
choco01
addikt
válasz
Intruder2k5 #25764 üzenetére
Köszi,és ez és a TP-LINK TL-WR743ND egymáshoz képest milyen, az Asus jobbnak számít?
-
choco01
addikt
válasz
Intruder2k5 #25762 üzenetére
Köszi,semmi különös 10 megás nethez.
-
Bálint85
senior tag
válasz
Intruder2k5 #25750 üzenetére
és melyik routert ajánlod ami biztosan jó lesz?
én ezt néztem ki de majd az illető dönti el ugyis , mert ő fizeti
TL-WDR3600
-
Bálint85
senior tag
válasz
Intruder2k5 #25743 üzenetére
és amit linkeltem combót azzal össze tudom kötni a routert?
ha igen akkor melyiket ajánlod?
-
Tenken
őstag
válasz
Intruder2k5 #25746 üzenetére
50-60 2,4GHz-es háló látható innen
. Megoldás tényleg az 5GHz lenne, de egy vagyon lenne az összes gépet külön vevővel felszerelni. Inssider nekem annyira nem jön be. Androidos okostelón van sok program amivel lemértem hol milyen a jel (azzal könnyebb is mászkálni, mint géppel a kézbe), többek között az is. Az alapján választottam ki a legkevésbé terhelt csatornát.
Két szemköztes lakás között kéne egy közös hálózatot létre hozni. Igazából wrt54gl-t is lehet fogni, de már igencsak eljárt felette az idő, meg úgy néz ki találtam olyan szolgáltatót, aki valódi szélessávot hajlandó lenne bekötni az épületben. Így jól jönne az erősebb router.Ha repeater-nek felrakom az n16 mögé a wrt-t, akkor jól sejtem, hogy akik az asus-ra csatlakoznak és képesek n-es sebességre azok azt kapják, a linksys meg az általa is kezelhető g-s sebességű hálózatot terjesztené csak tovább?
-
Tenken
őstag
válasz
Intruder2k5 #25744 üzenetére
Már van egy n15u-m, de annak a wifije gyengébbnek tűnik, mint a régi wrt54gl-é. Jobb annyval az n16, hogy megérje a felárat?
-
Bálint85
senior tag
válasz
Intruder2k5 #25736 üzenetére
kábelnet , koax kábelen jön az internet neki. és most vett tabletet aztán ahhoz kellene wifi elérhetőség ami 2,4 Ghz és 5 Ghz tudja mert a tesója meg telefonnal wifizik.
Akkor ilyenkor a UPC -hez kell menni, kérni tölük wifis cuccost?
mert most is ilyen üzemel náluk [link]
-
asdf_
veterán
válasz
Intruder2k5 #25662 üzenetére
Hobbyfogyasztovedokent hadd tegyem hozza:
- agaranciajotallas nem tud megszunni es nem vonhato meg (jogilag nincs ra lehetoseg, eszkoz). Annyit mondhat a szerviz, hogy ezt a hibat ezert es ezert nem javitom jotallas kereten belul (az ezertnek persze pl. nem rendeltetesszeru hasznalatnak kell lennie, es megalapozottnak)
- custom fw a jotallasi igeny visszautasitasara egyetlen esetben adhat okot: ha a tuloldal bizonyitja, hogy a jelzett hiba es a custom fw kozott ok okozati osszefugges van. (gyakorlati pelda: wan, wlan megy, lan portok elszallnak, tegyuk fel, hogy wlanon nem lehet fw-t irni, a szerviz nem dobhatja vissza, hogy na de bakker, ezen tomato van, innentol nem garis, hanem vagy bebizonyitja, hogy a tomato rom tette tonkre a lan portokat -sok szerencset- vagy javitania kell).
Ketsegtelen, hogy a job betuihez az ertekesito nem feltetlenul tartja magat (pl: neki ezt igy a nagyker nem garizza), de jogilag a fenti a helyzet, mas kerdes, hogy ha ennek esetleg ervenyt akar szerezni az ember, akkor birosagra kene mennie.
De termeszetesen osztom amit irtal, hogy vagy ugyis vissza lehet tenni a gyarit, es nincs mitol felni, vagy ha mar nem, akkor meg mar ugyis kakukk az eszkoznek, csere lesz belole. -
Geresics
addikt
válasz
Intruder2k5 #25604 üzenetére
Nagyon morfondírozom az N15U és az N56U között...
Árban nem vészes a különbség, és ha nem akarok Tomatot használni, akkor jobban járok a drágábbal. Viszont a gyári fw is ugyanúgy új nekem, mint a Tomato, szóval ilyen szempontból mindegy melyiket szokom meg!
Ha mindkettő ugyan annyiba kerülne, akkor ki melyiket választaná? -
Beppe91
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #25612 üzenetére
Köszi, nem rossz ez
-
Beppe91
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #25610 üzenetére
És mivel tudok többet/ kevesebbet ezekkel? terveztem, mert azt hallottam/olvastam, hogy sok pluszt rejt, de hogy miben azt sajnos nem tudom.
-
Beppe91
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #25608 üzenetére
Köszi. Meg erősebb is az antennája
És stabilitásra mit mondtok? melyik bírja jobban a terhelést?
-
Geresics
addikt
válasz
Intruder2k5 #25602 üzenetére
Ezt a custom fw-t láttam már többször említetted. Eddig mindig gyári megoldásokat használtam, nem ismerem az általad említettet. Viszont a gyári honlap alapján az N56U-ban van beépített torrent, FTTP és FTP.
-
Geresics
addikt
válasz
Intruder2k5 #25600 üzenetére
Szimpatikus ez az N15U!
Nézegetem közben az N56U-t is, csak nem tudom, hogy megéri-e a felárat?
(Árban ez még vállalható számomra, ez felé viszont már nem mennék...) -
Geresics
addikt
válasz
Intruder2k5 #25598 üzenetére
Én kértem újat, de azt mondták, hogy nem tudnak még csak rendelni sem...
Nos, routerekben nem vagyok felhomályosodva (annyit tudok, hogy a 802.11n a 300Mbps), így nem tudom, hogy mire kell 5GHz... Beállítok rajta mindent a szám íze szerint, de a hardver részét nem vágom.
Azt tudom, hogy mindenképpen szükségem van USB csatlakozóra HDD megosztására, gyors WIFI-re (ezért néztem minimum a 300-asokat), és stabil működésre (erős netes igénybevétel miatt). Az is jó volna, ha belső antennás volna, és nem melegedne túlzottan, de azért persze nyílt térben lesz elhelyezve.
Örömteli szolgáltatásnak tartom a kikapcsolható ledeket, elengedhetetlen a "gyerekfelügyelet"!u.i.: Hallottam olyasmiről is, hogy felhő alapon képes megosztani a router adatokat, ami jól jönne, ha a melóhelyen kellene valami otthoni adat, de ha ez drága móka, akkor felejtős, mert egy forintot sem ér meg ez a szolgáltatás jelenleg nekem!
-
bozsozso
őstag
válasz
Intruder2k5 #25574 üzenetére
Köszönöm ez eddig jól hangzik akkor egy kicsit belemerülök a tomato firmware-be.
Egyenlőre köszönöm a segítséget. Eddig az a lényeg, hogy megvalósítható.
-
bozsozso
őstag
válasz
Intruder2k5 #25572 üzenetére
Szia,
Szerintem elmehetünk gigabites router irányába is bár jelenleg nem lenne kihasználva, de jövőre gondolva inkább az. Nem életbevágó, hogy gyári vpn képes legyen, de gondolom az jóval drágább így marad a custom firmware. Egyenlőre csak a lehetőségeket szeretném felmérni.
Most a net 25-ös tehát nem szükséges a gigabit egyik oldalon sem. Mind a két lehetőséget megvizsgálnám ár/érték arányban, hogy szükséges-e egyáltalán költeni gigás-ra, mert mint írtam jelenleg nem szükséges viszont ha nem sokkal kellene többet költeni akkor lehet áldoznék rá. Ha megvalósítható akkor mindenképpen szükség lesz rá viszont árban sincs meghatározva mennyi legyen mivel elöször is a megvalósítás a cél. Persze azért nem a csillagos ég a határ, mert ésszerű határokon belül valósul meg csak
Remélem nem fogalmaztam túl ködösen és egyenlőre tényleg csak információkat szeretnék gyűjteni a lehetőségekről.
Előre is köszönöm.
-
bozsozso
őstag
válasz
Intruder2k5 #25568 üzenetére
Sziasztok,
Vpn képes routerre lenne szükségem. Bár nem tudom, hogy bármelyikkel megvalósítható lenne-e az alábbi feladat:
Vpn-en belül szeretném elérni távolról közvetlenül, a helyi hálózatba kötött egyéb eszközöket. Jelenleg a távoli helyi hálózatban 1 PC fix IP-vel rendelkezik ami közvetlenül elérhető vpn-en belül. Viszont szeretnék elérni más eszközöket is közvetlenül és nem ezen PC-n keresztül.
Lehet kicsit ködösen fogalmazok, de most információkat szeretnék szerezni a lehetőségekről.
Előre is köszönöm a segítséget.
-
#79335424
törölt tag
válasz
Intruder2k5 #25568 üzenetére
Köszi!
Akkor most még pityergek egy kicsit, aztán nekiállok screenshotokat készíteni.
-
aldebaran
addikt
válasz
Intruder2k5 #25542 üzenetére
Thx!
-
#79335424
törölt tag
válasz
Intruder2k5 #25539 üzenetére
Köszönöm!
-
pusi1981
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #25518 üzenetére
Kozben talaltam wdr3500-ast.
Ez miben ter el a 3600 szeriatol? -
pusi1981
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #25518 üzenetére
[link]
Ez megbizhato? Rendelhetem innen? Ennyiert nagyon jo lenne! -
pusi1981
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #25518 üzenetére
Koszonom!
Valahol valami ertelmesebb teszt van rola? -
gyiku
nagyúr
válasz
Intruder2k5 #25511 üzenetére
akkor N65U, 44 mar sok egy routerert, igazabol csak a wifi resze a lenyeg, a tobbi a switchen keresztul menne.
-
pusi1981
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #25515 üzenetére
Jonak nez ki.
Ha erre radugok pendrivot azt tavolrol el tum erni es megnyitni egy maik geprol? -
pusi1981
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #25513 üzenetére
Digi top net es olyan 15000 ft.ot szánnék ra.
-
gyiku
nagyúr
válasz
Intruder2k5 #25488 üzenetére
irodaba 7-8 vezetekes es 5-6 wifis klienshez neztem ezt a mikrotik routert, a jelenlegi 5k-s tplink 100as helyett, azonban a forrasom altal beszerezhetetlen. igy a ASUS RT-N56U router + CISCO SG100D-08-EU switch jott most szoba, mint elerheto alternativa. stabil, problemamentes uzemelesre van szukseg, egyszeri bekonfigolas utan max port kelljen rajta torolni. egyelore 15/1 net van, de hamarosan 10/10 berelt vonal lesz. a kerdes a kovetkezo: jo ez a combo, vagy lenne valami jobb megoldas? csak gyari fw jatszik.
-
chatran
őstag
válasz
Intruder2k5 #25505 üzenetére
Kösz szépen! Tudom sok mástól is függ, de ha 2 antenna van a routeren azzal nem lesz nagyobb a wifi hatótávolsága? Családi téglaházba lenne.
-
SteeWe
aktív tag
válasz
Intruder2k5 #25497 üzenetére
A magyar gyártói oldal is 2dBi antennát ír: [RTN12E]
A chipset vonatkozásában meggyőztél, vadászok egy RT-N12 B1/C1-et.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Olvasd el az összefoglalót!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Milyen TV-t vegyek?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Kerékpárosok, bringások ide!
- OLED TV topic
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Kompakt vízhűtés
- Eléggé lekorlátozza az NVLink Fusiont az NVIDIA
- Mobil flották
- További aktív témák...
- LG Ultragear 27GN60R (fekete szín)
- Azta! Dell Latitude 7440 -65% "Kis Gamer" Üzleti Profi Ultrabook 14" i7-1370P 16/512 FHD+ IRIS Xe
- Lenovo Thinkpad X280, 12,5" FHD IPS Touch , I5-8350U CPU, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11 ( olvasd végig )
- Lenovo Thinkpad T480, 14" FHD , I5-8350U CPU, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11
- Eladó Garanciális Thrustmaster T248 kormány és pedál + TH8S váltó + kamion váltógomb
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest