Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mcll

    senior tag

    Bár korábban azt írtam hogy minden ok a Mikrotik-al, hamar kiderült hogy ez mégsem így van, pontosabban akkor működött, viszont kis idővel rá egy csomó külső weboldalt (mint pl Index, aztán egyre több) a router átirányított a saját szerveremre. Ami nem is csoda mert a port fwd szabálynál nem lett megadva semmi az In-interface opciónál. Akkor módosítottam ezt a külső interfészre, és onnantól sehogy sem ment egyik port forward sem, akármit is csináltam. Érdekes mód a port forward csak és kizárólag akkor ment ha domain helyett az IP-t írtuk be a böngészőbe (kívülről nézve persze). Domainnel sehogy. Több napos kínlódás, próbálkozás után sem ment, így levettem a routert. Bárkivel beszéltem, mindenki értetlenül állt a probléma előtt, mivel ilyet még nem láttak. Valahol a névfeloldás környékén volt a probléma.
    Tegnap aztán újra felraktam a Mikrotik-et a rendszerre, és ekkor hirtelen elindult a port forward domainnel. Mint kiderült most először az évek során a UPC IP-t váltott nekem (eddig soha nem váltott a sok-sok év alatt). Mikor nem ment még, akkor még a régi IP-m volt (több helyen is ellenőrizve volt, akkor nem volt még váltás). A lényeg hogy az új IP-vel ugyanazok a beállítások már tökéletesen működnek. Rejtély...

    Úgyhogy a külső elérés domainnel most ezzel a NAT rule-al megy:
    3 ;;; SERVER: HTTP
    chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=192.168.1.245 protocol=tcp dst-address=xxx.xxx.xxx.xxx dst-port=80 log=no log-prefix=""

    Be lett rakva egy dyndns updater script is, így ha megint váltás van, akkor szépen utánamegy:
    0 name="dynDNS" owner="admin" policy=ftp,reboot,read,write,policy,test,password,sniff,sensitive,romon last-started=dec/16/2017 17:46:07 run-count=1
    source=
    :global ddnsuser "xxx"
    :global ddnspass "xxx"
    :global theinterface "WAN"
    :global ddnshost xxx.com
    :global ipddns [:resolve $ddnshost];
    :global ipfresh [ /ip address get [/ip address find interface=$theinterface ] address ]
    :if ([ :typeof $ipfresh ] = nil ) do={
    :log info ("DynDNS: No ip address on $theinterface .")
    } else={
    :for i from=( [:len $ipfresh] - 1) to=0 do={
    :if ( [:pick $ipfresh $i] = "/") do={
    :set ipfresh [:pick $ipfresh 0 $i];
    }
    }

    :if ($ipddns != $ipfresh) do={
    :log info ("DynDNS: IP-DynDNS = $ipddns")
    :log info ("DynDNS: IP-Fresh = $ipfresh")
    :log info "DynDNS: Update IP needed, Sending UPDATE...!"
    :global str "/nic/update\?hostname=$ddnshost&myip=$ipfresh&wildcard=NOCHG&mx=NOCHG&backmx=NOCHG"
    /tool fetch address=members.dyndns.org src-path=$str mode=http user=$ddnsuser \
    password=$ddnspass dst-path=("/DynDNS.".$ddnshost)
    :delay 1
    :global str [/file find name="DynDNS.$ddnshost"];
    /file remove $str
    :global ipddns $ipfresh
    :log info "DynDNS: IP updated to $ipfresh!"
    } else={
    :log info "DynDNS: dont need changes";
    }
    }

    Sikerült azt is megoldani hogy a domainek a belső hálózatról is elérhetőek legyenek:
    1 name="DomainONLAN" owner="admin" policy=ftp,reboot,read,write,policy,test,password,sniff,sensitive,romon last-started=dec/17/2017 10:36:23 run-count=73
    source=
    {
    :global ipaddr [:resolve mcllserver.gotdns.com];
    /ip firewall nat set 3 dst-address=$ipaddr
    :log info "dst-address set to $ipaddr for NAT rules 3"
    }

    Mindkét script cron-ból 10 percenként lefut, így ha UPC megint IP-t váltana, akkor nem lesz gond.
    Tehát most ez a része megy, port fwd, dyndns updater, belső domain elérés.

    Viszont lenne nemsokára egy kérdésem, mert gondjaim adódtak a statikus DHCP-vel (tehát minden belső eszköz csak akkor tud felcsatlakozni, ha annak MAC címe ismert az ARP listában). Nemsokára megírom hogy próbáltam (fél sikerem volt csak).

    [ Szerkesztve ]

    "Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

Új hozzászólás Aktív témák