Hirdetés
- Microsoft Rewards
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Nemzetközi vizekre evezett a Realme GT 7 és GT 7T
- MIUI / HyperOS topik
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Bécs oda-vissza meglehet a Tesla robotaxival
- Apple iFold Ultra - elnapolva?
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Google Pixel topik
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Multibit
nagyúr
Én is megtartottam a két BD-írómat. De az élet igazolta, hogy szökőévben egyszer használom valamelyiket. Nem írok velük. Legutóbb akkor volt használatban a Pioneer, mikor egy trükkös védelemmel ellátott audio CD-met archiváltam NAS-ra. Az egyébként - e tekintetben - igen jó LG DVD olvasó, amit ilyen célra használok, nem tudott vele mit kezdeni. A Pioneer BD-meghajtó beolvasta.
Utánlövés.
Megint dolgom akadt egy problémás audio CD-vel. Ez nem írásvédett, csak egyszerűen leharcolt állapotú volt. A Pioneer be tudta olvasni a track-ek egy részét, a Sony - szerencsére - azokat, amelyekkel a Pio nem boldogult. Így "All tracks accurately ripped"
Úgy tűnik, marad még egy darabig ez a két meghajtó. Néha a kettő ér egyet
-
M@cika
őstag
-
Rowon
nagyúr
Persze, archiválni lehet rá. Mdisc... Tételezzük fel a legjobbat, hogy valóban hosszú ideig megmarad rajta az adat. Ez viszont azzal jár, hogy gondoskodnod kell meghajtókról, amelyekkel hosszú évek múltán is le tudod olvasni róla a biteket. Működőképes eszközök kellenek (ha már biztonság, lehetőleg több), és persze olyan hardver környezet, amiben azok a meghajtók üzemelni tudnak
40 éves floppy meghajtók is működnek még a mai napig.
-
Rowon
nagyúr
-
cocka
veterán
Én is megtartottam a két BD-írómat. De az élet igazolta, hogy szökőévben egyszer használom valamelyiket. Nem írok velük. Legutóbb akkor volt használatban a Pioneer, mikor egy trükkös védelemmel ellátott audio CD-met archiváltam NAS-ra. Az egyébként - e tekintetben - igen jó LG DVD olvasó, amit ilyen célra használok, nem tudott vele mit kezdeni. A Pioneer BD-meghajtó beolvasta.
Nem írok velük
Add el!

-
Multibit
nagyúr
Én is megtartottam a két BD-írómat. De az élet igazolta, hogy szökőévben egyszer használom valamelyiket. Nem írok velük. Legutóbb akkor volt használatban a Pioneer, mikor egy trükkös védelemmel ellátott audio CD-met archiváltam NAS-ra. Az egyébként - e tekintetben - igen jó LG DVD olvasó, amit ilyen célra használok, nem tudott vele mit kezdeni. A Pioneer BD-meghajtó beolvasta.
-
Multibit
nagyúr
Persze, archiválni lehet rá. Mdisc... Tételezzük fel a legjobbat, hogy valóban hosszú ideig megmarad rajta az adat. Ez viszont azzal jár, hogy gondoskodnod kell meghajtókról, amelyekkel hosszú évek múltán is le tudod olvasni róla a biteket. Működőképes eszközök kellenek (ha már biztonság, lehetőleg több), és persze olyan hardver környezet, amiben azok a meghajtók üzemelni tudnak
-
Ottó58
senior tag
-
Rowon
nagyúr
Archiválásra a BD jó dolog, főleg, hogy (még) van Mdisc. Én is erre gondoltam, hogy egyre inkább kezd kifutni a BD írók gyártása és a maradékon próbálnak nyerészkedni.
-
totron
addikt
-
Multibit
nagyúr
Mert hülyék a forgalmazók. Nincs piaca a terméknek, mégis aranyáron adják. Ilyen helyzetben én inkább szabadulnék a készlettől.
Nem tudom, ki az, aki még BD-t írogat? Ha vannak is, kevesen. -
Rowon
nagyúr
Üdv,
Mik ezek az őrült Bluray író árak? Még 1-2 éve fele annyiba kerültek csak, mint most. Közel 70k (!) egy külső BD író és ráadásul már nem Pioneer beles. -
cocka
veterán
-
laed
senior tag
Bár mondjuk nem teljesen értem, hogy 576p-hez minek HDMI, de hát ők tudják.
Mert pl.az újabb TV-ken már nincsen SCART.
-
cocka
veterán
Neki nem ilyen kell, mert szerintem ő nem a tévécsatornáról akar felvenni. Egyébként az én DVD felvevőm simán felvett egy másik asztali DVD lejátszóról. A gond az, hogy ez így már nem digitális másolás. Senkinek nem ajánlom ilyen célra. Ezek a Blu-ray felvevők a tévécsatornáról való felvételekre való, akár optikai lemezre is.
De csak a SCART bemenet miatt nem? Mert tudtommal bemenetből csak az van a DVD felvevőkön vagy esetleg composite RCA.
De kimenetekből van YPbPr meg újabbakban akár HDMI is. Bár mondjuk nem teljesen értem, hogy 576p-hez minek HDMI, de hát ők tudják.
-
Calogero
addikt
-
Joshi
titán
Neki nem ilyen kell, mert szerintem ő nem a tévécsatornáról akar felvenni. Egyébként az én DVD felvevőm simán felvett egy másik asztali DVD lejátszóról. A gond az, hogy ez így már nem digitális másolás. Senkinek nem ajánlom ilyen célra. Ezek a Blu-ray felvevők a tévécsatornáról való felvételekre való, akár optikai lemezre is.
-
Joshi
titán
-
cocka
veterán
Én nem tudok UHD Blu-ray lejátszót ami HDD-és vagy felvevős lenne. Anno nekem DVD-ből volt felvevős, de az csak lemezre tudott felvenni, merevlemez nem volt benne.
M@cika
Ha eddig nem gyűjtötted az optikai lemezeket, most már ne állj neki. Semmi értelme. A legolcsóbb és legkényelmesebb egy olcsóbb NAS + médialejátszó páros.De ezek tuti nem vesznek fel optikai lemezre. Úgy tudom csak beépített tuner van, amivel a HDD-re rögzíthetsz.
Na Google AI szerint írhatók vele BD lemezek is. Na de ilyen mocsok drágán francnak se kell ez a megoldás.

-
Calogero
addikt
-
Joshi
titán
Én nem tudok UHD Blu-ray lejátszót ami HDD-és vagy felvevős lenne. Anno nekem DVD-ből volt felvevős, de az csak lemezre tudott felvenni, merevlemez nem volt benne.
M@cika
Ha eddig nem gyűjtötted az optikai lemezeket, most már ne állj neki. Semmi értelme. A legolcsóbb és legkényelmesebb egy olcsóbb NAS + médialejátszó páros. -
cocka
veterán
Hmm.. viszont ennek kapcsán eszembe jutott valami.
Az rémlik, hogy a DVD felvevők mintájára lehet kapni merevlemezes BD lejátszókat is. De azok vajon írni is tudják a BD lemezeket vagy csak olvasni és a vinyóra tudnak csak írni?
-
Joshi
titán
Az eredeti UHD Blu-ray filmeket nagyon kevés meghajtó kezeli. Létezik ilyen, de szinte borítékolható hogy nem fogsz találni. Ha mindenáron PC-hez akarsz Blu-ray meghajtót venni, akkor nézz körül a külső USB meghajtók között. Arra figyelj, hogy a gyári eredeti UHD lemezt is olvassa.
-
M@cika
őstag
De arra miért PC-és Blu-ray írót/olvasót akarsz venni? Filmlejátszásra asztali Blu-ray lejátszó kell, azt simán kapsz, ráadásul használtan adott esetben egész jó áron.
Újonnan vagy Panasonic DP-UB150 vagy Panasonic DP-UB450én mindent a gépen nézek monitoron. Meg ez akkor az egyéb lemezeket is olvasná a régi dvd drive helyett ami már vacakol.
Amiket linkeltél azok amúgy is drágák, én 20k körül gondoltam egy eszközt. -
Joshi
titán
De arra miért PC-és Blu-ray írót/olvasót akarsz venni? Filmlejátszásra asztali Blu-ray lejátszó kell, azt simán kapsz, ráadásul használtan adott esetben egész jó áron.
Újonnan vagy Panasonic DP-UB150 vagy Panasonic DP-UB450 -
M@cika
őstag
-
Joshi
titán
Sziasztok, sajnos én is későn szerettem volna felülni erre a vonatra. Mivel rengeteg film jön ki 4k/UHD Blu-ray lemezen, mondom csak be kellene ruházni egyre. De szinte elérhetetlen, újat már nem gyártanak, a régiek meg gondosan őrződnek a gazdáik által.
Tudom, ez bugyuta kérés, de ha véletlen valakinek tudomására jut, hogy eladó UHD friendly meghajtó az szóljon.
Köszi szépen!De te most lemezt akarsz írni, vagy csak megnézni egy eredeti lemezt?
-
M@cika
őstag
Sziasztok, sajnos én is későn szerettem volna felülni erre a vonatra. Mivel rengeteg film jön ki 4k/UHD Blu-ray lemezen, mondom csak be kellene ruházni egyre. De szinte elérhetetlen, újat már nem gyártanak, a régiek meg gondosan őrződnek a gazdáik által.
Tudom, ez bugyuta kérés, de ha véletlen valakinek tudomására jut, hogy eladó UHD friendly meghajtó az szóljon.
Köszi szépen! -
plman
tag
Hardverapró!
Néhányan el vannak szállva az árakkal, de szokott lenni jó áron is, csak le is csapnak rá hamar. Amúgy fura, hogy állandóan az megy, hogy halott technológia, ki költ még erre, tömegével kellene lenni az aprón nyomott árakon. Erre fel ami van, az meg túl van árazva, és még így is másnap már jegelve vagy eladva vannak a hirdetések.
csupán csak annyi lehet a sztori, hogy a bluray eleve nem terjedt el úgy mint a dvd. és mivel már nem gyártanak belső bluray meghajtót, tehát nem tudsz újat venni ha a meglévő bekrepál, így az a néhány user aki ráállt erre a cuccra az gyorsan lecsap arra a pár darabmeghajtóra ami esetleg felbukkan az aprón.
-
cocka
veterán
Hardverapró!
Néhányan el vannak szállva az árakkal, de szokott lenni jó áron is, csak le is csapnak rá hamar. Amúgy fura, hogy állandóan az megy, hogy halott technológia, ki költ még erre, tömegével kellene lenni az aprón nyomott árakon. Erre fel ami van, az meg túl van árazva, és még így is másnap már jegelve vagy eladva vannak a hirdetések.
Szerintem erre csak az a magyarázat, hogy amikor ment a Bluray írók hype-ja, akkor nem volt rá akkora kereslet.
-
Multibit
nagyúr
Hardverapró!
Néhányan el vannak szállva az árakkal, de szokott lenni jó áron is, csak le is csapnak rá hamar. Amúgy fura, hogy állandóan az megy, hogy halott technológia, ki költ még erre, tömegével kellene lenni az aprón nyomott árakon. Erre fel ami van, az meg túl van árazva, és még így is másnap már jegelve vagy eladva vannak a hirdetések.
állandóan az megy, hogy halott technológia, ki költ még erre, tömegével kellene lenni az aprón nyomott árakon
Nem feltétlenül. Hogy más miért adja/nem adja el az optikai meghajtóját, nem tudom. Én már hosszú évek óta nem írok magamnak lemezeket (még vannak Pana BD-R korongjaim). Viszont nem adom el a régi Pioneer és Liteon belsős Sony íróimat. Néha-néha jól jönnek olvasóként. Nincsenek leharcolva. -
belinho
senior tag
Hardverapró!
Néhányan el vannak szállva az árakkal, de szokott lenni jó áron is, csak le is csapnak rá hamar. Amúgy fura, hogy állandóan az megy, hogy halott technológia, ki költ még erre, tömegével kellene lenni az aprón nyomott árakon. Erre fel ami van, az meg túl van árazva, és még így is másnap már jegelve vagy eladva vannak a hirdetések.
-
hgergo365
csendes tag
Tud valaki ahol vehető asztali pc-be valo BLU-RAY irót sajnos megatta magát a LG-m 12 éves volt.
-
laed
senior tag
Ősi probléma ez, és semmi köze ahhoz, hogy az optikai adattárolás mennyire népszerű.
Még valamikor, amikor sláger volt a DVD volt két meghajtóm, az egyik 1 asztali író a másik meg 1 asztali lejátszó, és sokszor nem vitte a lejátszó azt a lemezt, amit az író vígan. Ráadásul 1 márkából volt a kettő, egyszerre véve....Ha gondolod elszórakozhatsz a lemezekkel, a sima írhatónak nagyobb a visszaolvasási esélye, mint az újraírhatónak; és a Verbatim jó márkának számít, megpróbálhatsz ilyet beszerezni hozzá.....
-
Beni2360
félisten
Az asztali lejátszók optikai meghajtói nem az írott lemezre vannak optimalizálva. Ráadásul egy asztali LG meghajtó soha nem a minőségéről volt híres. Egy Oppo 203 már más tészta, de az más árkategória. Ma már egy asztali Blu-ray lejátszó eleve nem lehet referencia írott optikai lemez lejátszást illetően, hiszen a legújabbak is régi fejlesztések.
Teszt képes író/olvasók már a fasorban sincsenek. De ha lenne is egy ilyen optikai meghajtód, akkor se érnél vele semmit. Azért nem, mert attól még az íród úgy ír ahogy, a lemezed meg olyan amilyen. Max elkönyvelnéd hogy jó, vagy szar amit írtál.
Mielőtt írnád hogy jó, de akkor lecserélem az írómat. Ok, de nincs mire. Ha van is, az 1-2 márka ha éppen kapható. Ugyan ez lemezből is. Végét járja az optikai adattárolás.Igen valahogy így vagyok én is. Több mint 10 éve írtam utoljára ki lemezeket. Azóta itt porosodnak, döglődnek a lemezek. Még van egy jó pár DVD lemezem is.15 évvel ezelőtti időkből.

-
Joshi
titán
Az asztali lejátszók optikai meghajtói nem az írott lemezre vannak optimalizálva. Ráadásul egy asztali LG meghajtó soha nem a minőségéről volt híres. Egy Oppo 203 már más tészta, de az más árkategória. Ma már egy asztali Blu-ray lejátszó eleve nem lehet referencia írott optikai lemez lejátszást illetően, hiszen a legújabbak is régi fejlesztések.
Teszt képes író/olvasók már a fasorban sincsenek. De ha lenne is egy ilyen optikai meghajtód, akkor se érnél vele semmit. Azért nem, mert attól még az íród úgy ír ahogy, a lemezed meg olyan amilyen. Max elkönyvelnéd hogy jó, vagy szar amit írtál.
Mielőtt írnád hogy jó, de akkor lecserélem az írómat. Ok, de nincs mire. Ha van is, az 1-2 márka ha éppen kapható. Ugyan ez lemezből is. Végét járja az optikai adattárolás. -
Beni2360
félisten
Ez nem újdonság.
Én tesztelésről írtam.
Azért érdekes egy bolt ismerősöm mindig elsőre a gépen Gitta a lemezt. Azt mondta, hogy ha ott lefut akkor az asztalin biztos lemegy. Ez pont az ellenkezője amit te írsz. -
Joshi
titán
Na és a lemez tartalmát vissza tudod másolni a vinyóra azzal az íróval amivel megírtad a lemezt? Mert ha ott is olvasási problémák vannak, akkor rosszul lett megírva a lemez. Ha viszont mindenféle gond nélkül át lehet másolni a lemez tartalmát, akkor az asztali lejátszód nem kezeli megfelelően az adott lemezt. A két rétegű újraírható lemezeket általában nem jól kezelik az asztali Blu-ray lejátszók.
Az újraírható lemezeket időnként célszerű teljesen megformázni (ImgBurn-ben van ilyen funkció). Ez gyakorlatilag annyi időt vesz igénybe, mintha teleírnád a lemezt. -
adamcsik
aktív tag
Egy LG UBK90 Blu-ray lejátszót használok, valamint Verbatim BD-RE DL 50 GB és MediaRange BD-R DL 6× 50 GB típusú lemezeket.
-
Joshi
titán
Ha az íróba visszatesszük az írt lemezt és a lemez teljes tartalma visszamásolható pl Totalcommanderrel a vinyóra, akkor nem a lemezzel vam gond. Persze ettől még a lemezen lehetnek gyengék a pitek, amit az író még jól lát, de egy asztali Blu-ray lejátszó nem.
-
Beni2360
félisten
-
Joshi
titán
Sziasztok!
Van egy Pioneer BDR-S08 Blu-ray íróm és azt tapasztalom hogy amikor BD50 lemezt írok ImgBurn programmal a film lejátszás közben bizonyos pontokon akad.
Elképzelhető hogy ezt az író kora vagy elhasználódása okozza?
Kinéztem egy új írót a Hitachi-LG Data Storage BP55EB40 modellt. Mi a véleményetek róla érdemes lehet váltani?A Pioneer BDR-S08 író nem tudja olvasni a maga által írt lemezt? Vagy valami más eszköz nem tudja olvasni?
-
laed
senior tag
Sziasztok!
Van egy Pioneer BDR-S08 Blu-ray íróm és azt tapasztalom hogy amikor BD50 lemezt írok ImgBurn programmal a film lejátszás közben bizonyos pontokon akad.
Elképzelhető hogy ezt az író kora vagy elhasználódása okozza?
Kinéztem egy új írót a Hitachi-LG Data Storage BP55EB40 modellt. Mi a véleményetek róla érdemes lehet váltani?Lemezzel is lehet gond....
-
adamcsik
aktív tag
Sziasztok!
Van egy Pioneer BDR-S08 Blu-ray íróm és azt tapasztalom hogy amikor BD50 lemezt írok ImgBurn programmal a film lejátszás közben bizonyos pontokon akad.
Elképzelhető hogy ezt az író kora vagy elhasználódása okozza?
Kinéztem egy új írót a Hitachi-LG Data Storage BP55EB40 modellt. Mi a véleményetek róla érdemes lehet váltani? -
jeni
félisten
Igen ez egy Pioneer író amit egy Asus házban Asus néven árulnak és nyilván az Asus "átírta" a firmware-t, hogy Asus név jelenjen meg a windowsban és pl. a Néró is Asust ír ki.
Amúgy van custom libradrive firmware ehez a modellhez de mivel nincsenek 4k ultra hd blu ray filmjeim amiket le akarnék menteni ezért nem igazán érdekel, pláne, hogy pénzt kérnek érte.
Az író tökéletesen működik, csendes és szerintem megérte az árát, a jelenlegi piaci helyzethez viszonyítva elég jó árban volt. Egyre nehezebb blu ray írót venni, valószínűleg az Lg is leáll a gyártással.
Amúgy a másik,gond,hogy az új Intelek 10. szériától és az új Ryzenek 3xxx-tól nem alkalmasak 4K lemez lejátszására.
Volt nekem az Ipontól LG BH-16NS60 íróm és hiába volt hozzá programom nem mentek a 4K lemezeim azon. Bár bánom utólag,hogy vissza küldtem a cumot.
32000Ft volt inkább maradt volna nálam. -
Joshi
titán
Igen ez egy Pioneer író amit egy Asus házban Asus néven árulnak és nyilván az Asus "átírta" a firmware-t, hogy Asus név jelenjen meg a windowsban és pl. a Néró is Asust ír ki.
Amúgy van custom libradrive firmware ehez a modellhez de mivel nincsenek 4k ultra hd blu ray filmjeim amiket le akarnék menteni ezért nem igazán érdekel, pláne, hogy pénzt kérnek érte.
Az író tökéletesen működik, csendes és szerintem megérte az árát, a jelenlegi piaci helyzethez viszonyítva elég jó árban volt. Egyre nehezebb blu ray írót venni, valószínűleg az Lg is leáll a gyártással.
Én csak azért néztem utána, mert sajnos így hiába Pioneer a belső, attól még Asus marad (firmware miatt). De persze használd egészséggel és soha ne legyen baja.
-
jlaudio
tag
Igen ez egy Pioneer író amit egy Asus házban Asus néven árulnak és nyilván az Asus "átírta" a firmware-t, hogy Asus név jelenjen meg a windowsban és pl. a Néró is Asust ír ki.
Amúgy van custom libradrive firmware ehez a modellhez de mivel nincsenek 4k ultra hd blu ray filmjeim amiket le akarnék menteni ezért nem igazán érdekel, pláne, hogy pénzt kérnek érte.
Az író tökéletesen működik, csendes és szerintem megérte az árát, a jelenlegi piaci helyzethez viszonyítva elég jó árban volt. Egyre nehezebb blu ray írót venni, valószínűleg az Lg is leáll a gyártással.
-
Joshi
titán
A neve alapján ez hiába egy Pioneer író, akkor is ASUS (vagy valamilyen) firmware van rajta. Az ASUS oldalán nincs semmilyen elérhető firmware, vagy azt nagyon rejtegetik.
-
jeni
félisten
Itt találod a hivatalos Pioneer firmware-ket, de itt olyan nincs hogy 212T. Amúgy a firmware verzió se stimmel, mert a tiéd E116 míg a hivatalos Pioneer 212 firmware-ek v1.05. Mondjuk jó hogy ránéztem, mert nekem még az v1.04 volt fent.
ui.: rakd fel az ImgBurn progit hogy az mit ír rá.
jlaudio
A firmware-t nézve azt gondolom ,hogy sosem fog frissülni az újabb (bármely) Pio firmware-re sőt arra sem amely az Asus ezzel kiadta.
Lehet megérne egy próbát az Asus supportnak írni ezzel kapcsolatban. -
Joshi
titán
Itt találod a hivatalos Pioneer firmware-ket, de itt olyan nincs hogy 212T. Amúgy a firmware verzió se stimmel, mert a tiéd E116 míg a hivatalos Pioneer 212 firmware-ek v1.05. Mondjuk jó hogy ránéztem, mert nekem még az v1.04 volt fent.
ui.: rakd fel az ImgBurn progit hogy az mit ír rá.
-
jlaudio
tag
Igen az, a black box az nem tudom, hogy mit takar, ez gyári dobozban jön amiben van egy gyári talp is amivel függőlegesen is lehet használni az írót és van egy cd is pár programmal + egy bevásárló szatyor!
Ezt mondja a makemkv róla:
-
jlaudio
tag
Bocsánat elírtam, az író 2025 júliusban volt legyártva (mármint a külső háza. -
belinho
senior tag
Boldog Karácaonyi ünnepeket kívánok nektek!
Az írót a Vexio román vebshopban vettem, nekik nincs raktáron, 10 munkanapra igérték, valamivel hamarabb megérkezett.
Amúgy kösz jeni a felajánlást!
Belinho a belső meghajtó matricájára gondolsz? Sajna azt nem tudom lefotózni, mert a külső ház az műanyag és nem látok egy csavart sem, valószínűleg egybe van pattintva és félek, hogy ha szétszedem akkor annyi neki.
A pioneer bdr-212 T infót a makemkv progi írja ki, ha a meghajtó adatait megnézem. Van valami program amivel pontosabban meg lehetne nézni, hogy milyen modell van a külső házba építve?Szia!
Igen, a meghajtón levő matrica érdekelt volna, de ha nem lehet kivenni, akkor emiatt szét ne szedd.
Akkor a ház 2015 júliusi gyártás, az író ami benne van, az pedig egy Pio bdr-212-es, az viszont újabb 2020 környéke.
Köszönöm az infókat!
Aida64-el meg tudod nézni az adatokat. -
jeni
félisten
Boldog Karácaonyi ünnepeket kívánok nektek!
Az írót a Vexio román vebshopban vettem, nekik nincs raktáron, 10 munkanapra igérték, valamivel hamarabb megérkezett.
Amúgy kösz jeni a felajánlást!
Belinho a belső meghajtó matricájára gondolsz? Sajna azt nem tudom lefotózni, mert a külső ház az műanyag és nem látok egy csavart sem, valószínűleg egybe van pattintva és félek, hogy ha szétszedem akkor annyi neki.
A pioneer bdr-212 T infót a makemkv progi írja ki, ha a meghajtó adatait megnézem. Van valami program amivel pontosabban meg lehetne nézni, hogy milyen modell van a külső házba építve?Ezzel a címkével?
Asus BW-16D1H-U Pro Blu-ray-Writer Black BOX -
Joshi
titán
-
Joshi
titán
Boldog Karácaonyi ünnepeket kívánok nektek!
Az írót a Vexio román vebshopban vettem, nekik nincs raktáron, 10 munkanapra igérték, valamivel hamarabb megérkezett.
Amúgy kösz jeni a felajánlást!
Belinho a belső meghajtó matricájára gondolsz? Sajna azt nem tudom lefotózni, mert a külső ház az műanyag és nem látok egy csavart sem, valószínűleg egybe van pattintva és félek, hogy ha szétszedem akkor annyi neki.
A pioneer bdr-212 T infót a makemkv progi írja ki, ha a meghajtó adatait megnézem. Van valami program amivel pontosabban meg lehetne nézni, hogy milyen modell van a külső házba építve?Nekem rendes Pioneer 212 íróm van és az ImgBurn ezt írja.
-
jlaudio
tag
Boldog Karácaonyi ünnepeket kívánok nektek!
Az írót a Vexio román vebshopban vettem, nekik nincs raktáron, 10 munkanapra igérték, valamivel hamarabb megérkezett.
Amúgy kösz jeni a felajánlást!
Belinho a belső meghajtó matricájára gondolsz? Sajna azt nem tudom lefotózni, mert a külső ház az műanyag és nem látok egy csavart sem, valószínűleg egybe van pattintva és félek, hogy ha szétszedem akkor annyi neki.
A pioneer bdr-212 T infót a makemkv progi írja ki, ha a meghajtó adatait megnézem. Van valami program amivel pontosabban meg lehetne nézni, hogy milyen modell van a külső házba építve? -
belinho
senior tag
Nos tévedtél, mert ma megérkezett az Asus külső író és szerencsére Pioneer meghajtót tartalmaz!
Pioneer BDR-212 T, nem tudom ez a T milyen tipus, gondolom valami OEM akar lenni. A gyártási dátum az 2015 július, tehát még ki lehet fogni Pioneer írókat Asus külső házban.Remélem annyit kibír mint a pioneer dvd íróm, mert aval tutira már több mint 1000 dvdt és pár 100 cdt írtam meg és még mindíg tökéletesen működik, pedig lassan kb 20 éves lehet.Halihó!
Ha nem gond, akkor csinálj már egy képet a matricáról.
A Pio 212-es széria az 2019-2020 környékén jött ki, 2015 környékén a 209-es sorozat jött.
Erről a T verzióról még nem hallottam.
Köszönöm! -
jeni
félisten
Nos tévedtél, mert ma megérkezett az Asus külső író és szerencsére Pioneer meghajtót tartalmaz!
Pioneer BDR-212 T, nem tudom ez a T milyen tipus, gondolom valami OEM akar lenni. A gyártási dátum az 2015 július, tehát még ki lehet fogni Pioneer írókat Asus külső házban.Remélem annyit kibír mint a pioneer dvd íróm, mert aval tutira már több mint 1000 dvdt és pár 100 cdt írtam meg és még mindíg tökéletesen működik, pedig lassan kb 20 éves lehet.Grat..
Amúgy tudtam volna adni ingyen külső házat USB 2.0 csatolással, a forrasztását arra értettem,hogy a külső táp vezetékét kellett volna átalakítani mert a gyári az beadta az unalmast. Vettem 12V külső tápot -u.a de annak kell a beforasztani a vezetékét a ház paneljába.
Amúgy a Asus külső írót BD hol vetted amiben még szerencsére Pio mechanika van? -
Joshi
titán
Nos tévedtél, mert ma megérkezett az Asus külső író és szerencsére Pioneer meghajtót tartalmaz!
Pioneer BDR-212 T, nem tudom ez a T milyen tipus, gondolom valami OEM akar lenni. A gyártási dátum az 2015 július, tehát még ki lehet fogni Pioneer írókat Asus külső házban.Remélem annyit kibír mint a pioneer dvd íróm, mert aval tutira már több mint 1000 dvdt és pár 100 cdt írtam meg és még mindíg tökéletesen működik, pedig lassan kb 20 éves lehet.Na akkor Boldog Karácsonyt és használd egészséggel.
-
jlaudio
tag
Nos tévedtél, mert ma megérkezett az Asus külső író és szerencsére Pioneer meghajtót tartalmaz!
Pioneer BDR-212 T, nem tudom ez a T milyen tipus, gondolom valami OEM akar lenni. A gyártási dátum az 2015 július, tehát még ki lehet fogni Pioneer írókat Asus külső házban.Remélem annyit kibír mint a pioneer dvd íróm, mert aval tutira már több mint 1000 dvdt és pár 100 cdt írtam meg és még mindíg tökéletesen működik, pedig lassan kb 20 éves lehet. -
jlaudio
tag
-
jeni
félisten
A dvd íróm az egy plextor külső házban van, mivel laptopom van csak így tudom használni, de ez még a régi csatolót használja ezért a mostani írókat nem lehet beletenni. Lehet megkockáztatok egy Asus BW-16D1X-U külső irót hátha szerencsém lesz és Pioneer író lesz benne, ha meg nem akkor Lg, amúgy is csak Lg belső írót lehet venni és azok is elég drágák.
Szia.
Tudsz forrasztani? -
jlaudio
tag
Így van a Pioneer eladta az optikai üzletágat egy kínai válalatnak, aki ki tudja mit kezd majd vele, valószínűleg már nem fognak írókat gyártani mivel nincs rá kereslet, szerintem az Lg se gyárt már sokáíg. Régebben pioneer belsővel voltak a külső Asus írók, nagyon nagy szerencse kellene, hogy egy ilyet kifogjak, de most már nincs miből válogatni
Hihetetlen, hogy az olyan nevek mint a Plextor meg a Pionner kiszálltak az optikai piacról, tudom mindenki azt mondja, hogy felhőben kell tárolni meg raid szerveren de ezek mind elég költségesek egy mezei felhasználónak. -
Joshi
titán
A dvd íróm az egy plextor külső házban van, mivel laptopom van csak így tudom használni, de ez még a régi csatolót használja ezért a mostani írókat nem lehet beletenni. Lehet megkockáztatok egy Asus BW-16D1X-U külső irót hátha szerencsém lesz és Pioneer író lesz benne, ha meg nem akkor Lg, amúgy is csak Lg belső írót lehet venni és azok is elég drágák.
Kizárt hogy abban az Asusban Pio író legyen. Az Asusok is LG belsősök már jó ideje. Igazság szerint az a durva, hogy a Pio se gyárt írót. Én úgy vettem észre, hogy a 213-at is kivezették. Ha esetleg kapni, az horror áron van.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Microsoft Rewards
- Könyvajánló
- Suzuki topik
- Projektor topic
- Facebook és Messenger
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T430s - i5-3GEN I 8GB I 320GB I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
- AKCIÓ! VALVE INDEX virtuális valóság szemüveg garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 14 128GB,Átlagos,Adatkabel,12 hónap garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Acer Nitro Lite 16 NL16-71G notebook - Ultra 5 210H 16GB DDR5 512GB SSD RTX 4050 W11
- ÁRGARANCIA! RÉSZLETFIZETÉS! Épített KomPhone Gamer PC AMD Ryzen 5 7500X3D CPU választható RTX RX VGA
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest





Bocsánat elírtam, az író 2025 júliusban volt legyártva (mármint a külső háza.

