Hirdetés

2019. február 16., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#151) FEDman válasza nord_ (#149) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Nemsokára várható az Olympusé is és akkor fisheye-ból is lesz 3db.. :C

(#152) madgie válasza nord_ (#149) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Mé', nekem kéne :) Videókhoz is tök jó lehet, nemsokára én is mozgókép-kompatibilis leszek (remélem) :)

FEDman: videónál meg különösen igaz ez :D

[ Szerkesztve ]

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#153) FEDman válasza madgie (#152) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Meg aztán egy halszemnél nem nagy érvágás ha nincs AF. :N

(#154) FEDman válasza madgie (#152) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

;)

(#155) Mercutio_ válasza FEDman (#150) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Minnyágondoltam :DDD

Azon filózom, hogy fisáj ide vagy oda, lehet, hogy egy oly 9-18 a mindennapokban praktikusabb :U

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro és 40-150 m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#156) FEDman válasza Mercutio_ (#155) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Ebben egyetértünk!
Csak reményeim szerint ez a kis fisáj lényegesen olcsóbb lesz az mZD 9-18-nál.

(#157) Mercutio_ válasza FEDman (#156) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Úgy legyen:)

Közeleg a napos idő, töröm a fejem, egy ilyen segítene-e a hátsó LCD-vel kapcsolatos gondokon :D

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro és 40-150 m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#158) hegyimorc válasza FEDman (#156) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

A 9-18 akár általános, mindennapi használatra is a gépre gyógyulhat, egy halszem viszont nagyon speciális cucc.

Szerintem fölösleges az árakat hasonlítgatni, mert alma-körte.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#159) FEDman válasza Mercutio_ (#157) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Hehe, nem rossz.. :))
Bár egy ilyennek szerintem nagyon kicsi és sötét képe van.
Viszont van a Voigtlandernek 40mm-es keresője, na egy ilyennek biztos szép nagy és baromi világos képe van.
Nem mellesleg piszok jól néz ki a GF1 vele, mintha csak rá tervezték volna! :DDD

(#160) madgie válasza hegyimorc (#158) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nemtom, a júzerek 90%-a koppra 9mm-re tolná állandó jelleggel a 9-18-at, akkor meg már defishelni is lehet a fisájt. Persze nem egy minőség a kettő, meg egyetértünk, általános dolgokra jobb egy mezei nagylátó, de ha mondjuk 40%-kal olcsóbb volna a halacska, akkor én tuti azt venném.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#161) Mercutio_ válasza FEDman (#159) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Tudtam, hogy lesz valami hátulütője annak a dobtárasnak.

Ez se egy rossz megoldás, bár lehet az általad linkeltnél kevésbé zavar a külső fény. Már csak az a kérdés mennyiért vadászható le egy ilyen, mert lehet, hogy akkor már egy gyárival jobban járunk :U

(#162) hegyimorc válasza madgie (#160) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

Na most komolyan, érdekel az téged, hogy mit csinál a "júzerek" 90%-a? :-) (Főleg, amikor saját célra, saját pénzből vásárolsz.) Engem nem.

Volt több halszemobim és rektlineáris ultranagylátóm is (APS-C-n), de sosem tekintettem a kétfajta obit egymás alternatívájának.

Defishelni próbáltam ugyan, de sosem voltam elégedett vele. Már a transzformáció sem tetszett, a képszélek minőségromlása meg pláne.

Szerintem akinek igazán kell ultranagylátó, az hamar megunja a defish kínlódást.

A 9-18 nem olcsó, de jobb mint bármi hasonló amit ebben a tartományban próbáltam. (aps-cn több is járt nálam, mindegyiknél jobb (árkategórián belül természetesen) )

Mondjuk a fishy is jó lesz szerintem, ha olyan lesz mint a 8/3.5 nagytesó. Remélem az ára sem lesz magasabb.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#163) hegyimorc válasza Mercutio_ (#161) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

Kérdezd meg Mikit, lehet, hogy eladja. Ugyanis már ő sem használja. :-)

Jól néz ki, de nem túl praktikus, ha megszűnik a gép egyik fő előnye, hogy egyszerűen csak zsebrevághatod.

(#164) nord_ válasza FEDman (#159) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Ezen én is nagyon gondolkodtam... csak ugye necces helyzetekben nem mernék nyitott blendés fotót rábízni.

(#165) nord_ válasza hegyimorc (#162) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Jaja, a defish nekem se jött be (10.5 Nikkor).

(#166) madgie

madgie
(Jómunkásember)

Jóvan no, hiszek nektek :) Én még csak próbaképeken defisheltem, saját halszemem még nemvót, ellenben ultra nagylátó igen, és tényleg annál is hajlamos a sarkokat sasolni az ember, hogy ne legyen sz@rrámosva, illetve ne huszpixeles CA vigyorogjon ránk :D

Mindegy, egyszer majd szerzek egy saját halacskát, persze ez addig nem időszerű, míg kéccázé mérik.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#167) FEDman válasza nord_ (#164) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Jaja, valószínű engem is zavarna a teljes kontrol hiánya.
Esetleg be kell kapcsolni a arc felismerést azt had szóljon! :DDD

Vagy venni kell egy M9-est. :DD

(#168) FEDman

FEDman
(PH! addikt)

Ha már a Leica szóba került. :DDD

(#169) nord_

nord_
(PH! kedvence)

(#170) FEDman válasza nord_ (#169) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Hát nem kapkodták el. :DDD
Nagyon ütős a cucc! Én személy szerint csak a 1/8000s záridőt hiányolom róla. Még egy két ehhez méltó obi kell és akkor összeáll az mFT mint rendszer! :))

(#171) FEDman válasza nord_ (#169) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Hehe, jól indul a kép galéria. Tűző napsütésben 43-as szenzor f/20-ra rekeszelt obival iso12800 mellett. :Y

Hogy ebből mit akartak kihozni? :U

(#172) rumos14 válasza FEDman (#170) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

kellene egy 12-60 szerű obi, meg a 20-ashoz hasonló minőségű, de hosszabb fixek.

szerk: ja meg árcsökkentés, árcsökkentés, árcsökkentés.

[ Szerkesztve ]

(#173) FEDman válasza rumos14 (#172) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Egy 12-50/2,5-3,3 OIS állítólag már úton van, jobban is passzolna a GH2-höz az biztos. :K
Igen, 20-as mellé kéne mondjuk egy fényerős 50-es fix.

Ami az árat illeti fog az még lejjebb menni. Ha másért nem mert a Sony kikényszeríti. ;)

(#174) Mercutio_ válasza FEDman (#173) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Ahhoz jó sanyi obik kellenének :D

(#175) FEDman válasza Mercutio_ (#174) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Meg egy NEX-7-es se ártana, de szerintem ez is itt lesz hamarosan. A Samsung is úgy néz ki elég komolyan gondolja. Lesz itt nemsokára fincsi kis árverseny. :))

Addig meg kapjon a hamarosan érkező G3 is ilyen penge szenzort és akkor az árral se lesz akkora gond.

Vagy ha nem akkor még mindig ott a GH1. :)

[ Szerkesztve ]

(#176) rumos14 válasza FEDman (#170) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

ja igen, iso160 minimum érzékenység mellett az 1/4000s erős napsütés mellett bizony szűk keresztmetszet tud lenni.

(#177) FEDman válasza rumos14 (#176) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Jaja, így tűző napsütésben f/2 még oké, de latta már ND szűrő kell.

(#178) rumos14 válasza FEDman (#177) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

hááát... volt Sony A550-em, ahol iso200 a minimum és 1/4000s a maximum. kb. F4-ig volt használható tűző napon.
(persze nem kizárt, hogy ami a GH2-nél iso160, az pl. az említett Sony-nál inkább iso100 körül lenne).

[ Szerkesztve ]

(#179) madgie válasza nord_ (#169) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Az elődjét ma reggel hozta a postás, most ízlelgetem :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#180) Mercutio_ válasza FEDman (#175) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Én most nagy dilemmában vagyok, a 20/1.7-nek nincs alternatívája, kérdés, hogy a GF1 (m4/3 szenzor) és Oly 9-18 jó párosítás-e nagylátós témákhoz, elég részletgazdag-e a kép, vagy egy APS-C-hez képest már észlelhető különbségek adódnak (rekeszelni és állványt cipelni nem szeretek így a "rakd F8/F11-re" nem megoldás :D )

És persze az se biztos, hogy kihasználnám a nagylátót, "játszani" pedig kissé drága obi.

A fő gond persze még mindig az, hogy a 12-50/2,5-3,3 OIS mikor és mennyiért jön, és mekkora (méret-súly) lesz, milyen képminőséget nyújt.

(#181) FEDman válasza rumos14 (#178) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Még az 1,8 is úgy ahogy elmegy. Túlexponált lesz, de Raw-ba többnyire visszahozható. Persze jobb lenne ha nem kéne.

(#182) FEDman válasza Mercutio_ (#180) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Az mZD 9-18 bitang jó üveg! :R
Ha valamivel akkor a részletgazdagsággal biztos nem lenne gondod. ;)

Nem kis önmérsékletre van szükségem, hogy ne vegyek magamnak egyet. :DDD

(Nem vagyok túl jól eleresztve és azt a keveset amim van most inkább AF-es portré obira költeném. Már ha lenne ilyen.. Úgyhogy egyenlőre kivárok.)

(#183) Szulita válasza madgie (#179) üzenetére

Szulita
(kvázi-tag)

WOW, grat. Majd halljuk a tapasztalatokat :)

"Kellett nektek erre a kurv@ bolygóra leszállni és a f@sza gyereket játszani...és miért vagy ilyen rohadt büdös??" by Capt. Steven Hiller

(#184) Szulita válasza Mercutio_ (#180) üzenetére

Szulita
(kvázi-tag)

Eztet olvastad?

[link]

[ Szerkesztve ]

"Kellett nektek erre a kurv@ bolygóra leszállni és a f@sza gyereket játszani...és miért vagy ilyen rohadt büdös??" by Capt. Steven Hiller

(#185) nord_ válasza FEDman (#170) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Ha valaki hozzámvágna egy 14-140-es kitet, én bizony lennék annyira igénytelen, hogy szó nélkül elfogadnám és a GF1 eladása után használnám azzal az obival meg a 20 1.7-tel. :)

Pedig szeretem a GF1-et, de miklosrabi szemét módon írt egy cikket a GH2 vs GF1-ről. :DD

(#186) nord_ válasza madgie (#179) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Ejha, grat! íbéj? :)

(#187) nord_ válasza rumos14 (#176) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Gondolkodtam én is egy ND-n... aztán úgy döntöttem, jó ilyen célra a már meglévő polár is. :) Aztán, ha kell a polár hatás, tekerek rajta, ha meg nem, akkor a minimumra állítom.

(#188) FEDman válasza nord_ (#187) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Nekünk még viszonylag jó dolgunk van, de pl az E-PL1-en még 1/4000s sincs. :N

Egy polár beszerzésén én is gondolkodtam, az talán pont lecsap annyit amennyi nekünk kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#189) FEDman válasza nord_ (#185) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Én a G1-emet is imádom és a GH2-vel is így leszek. Előbb vagy utóbb.. :DDD

(#190) nord_ válasza FEDman (#188) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Le bizony:
F2, 1/2500, ISO100

[ Szerkesztve ]

(#191) FEDman válasza nord_ (#190) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Értsem ezt úgy, hogy kb 2/3 FÉ-t vesz le?

(#192) nord_ válasza nord_ (#190) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Jajj, a kép lemaradt. :)

(#193) nord_ válasza FEDman (#191) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Ez csak arra volt példa, hogy napsütésben is lehet F2, ha a polár fenn van. :)
(Most már meg nem mondom pontosan, de szerintem volt az teljes egy Fé is. Minden sz*rt kiszámolok, még a B+W ND1000-es szűrőt is leellenőriztem, hogy tényleg annyi-e. :DDD )

(#194) FEDman válasza nord_ (#192) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Nagyon baba! :))

Ilyen kicsit tágabb a környezetet is érzékeltető portrékhoz tökéletes a kis 20-as. :K

(#195) madgie válasza nord_ (#186) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Jaja, íbéj. Most olvasom, hogy miklosrabi hogy odavan a Dynamic BW-ért. Hááány éve fújom én is, hogy a Panák szinte egyetlen jó gyári (beállítási) tulajdonsága ez a BW mód? Szerintem is zseniális, csak emiatt használok néha JPG-t :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#196) hegyimorc válasza Mercutio_ (#180) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

Az Oly 9-18 nagyon jó nyitva is.

Ha valamit nem szeretek benne, az az, hogy használat előtt "ki kell csomagolni". (Lock gomb kiold, elteker) Szóval nem az az obi amiről csak lekapom a sapit és már használhatom is.

Ha viszont úgy nézem ezt, mint egy lehetőséget, hogy icipicire összecsomagolható legyen, akkor ez nagy előny. (Ha eszembe jut a hasonló látószögű, korábbi Tokinám, akkor az Oly főnyeremény)

Nem olcsó, de 12-50 ára mennyi lesz? Belegondolni sem érdemes, de engem már nem érint. Boldog vagyok az olyval.

(#197) madgie válasza Szulita (#183) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Eddig annyi a biztos, hogy tényleg baba a GH sorozat szenzora, magas érzékenységen megeszi a G/GF-eket. Nem feltétlenül zajra vagy bandingra gondolok ezalatt (ez utóbbi ugyanis jelen van ISO 1600 körül), hanem a dinamika a szembeötlő: a GH1 még ISO 1600-nál is úgy tartja a feketéit (tehát nem fakulnak kifelé a sötét képrészletek), mint a G1 ISO 800 körül.

Egyébként tényleg tiszta G1 a dolog, bár pár milliméternyit jobban kikerekített a "markolata" és papíron nem tűnik soknak, de a valóságban sokkal nehezebbnek tűnik a nagytesó. Tegnap, mikor sötétben próbálgattam mindkettőn a szervizmenüt, elég volt csak kézbe venni, hogy tudjam, melyik melyik.

Ja, a multi aspect szenzor überjó dolog, bár még csak próbaképp nézegettem, normális kép nem született (bezzeg a munkahelyről hazafelé már a műszerfalra volt ragasztva a kicsike és végig ment a videó poénból... megmutatni nem fogom, 40%-át ki kéne sípolni :D)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#198) nord_ válasza madgie (#195) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Teljesen egyetértünk. :)
(Végre nagynehezen rászántam magam a LR-ra... most egyelőre raw+jpeg, hogy lássam, tudok-e a letöltött BW presetek segítségével még jobbat reszelni. Az Ilford HP5 és a Kodak T-Max eddig ígéretes.)

(#199) madgie válasza nord_ (#198) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Sokat vacakoltam LR presetekkel anno, de ez a gyári Dynamic BW nagyon eltalált dolog :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#200) Mercutio_ válasza Szulita (#184) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Ezt csak most, de a depipreview-t a hsz után igen, és ott is hasonlóakat írnak :K

Nagyon úúúútálom az Olyt, mert ha legalább az E-PL2-vel eljutottak volna olyan AF-ig amit a Pana már ~2 éve tud nem kellene ennyit agyalnom.

Ráadásul most a Pentax is sz*pat: kiderült, hogy a K-r-nél is jelen van az a frontfókusz hiba, ami a K5-ben, de míg ott FW-javítással (úgy néz ki) javítható volt, a K-r esetében ez nem biztos, hogy megoldható (legalább is ez lehet az oka, hogy még nem jött ki rá FW-frissítés) :W Ha így megy tovább a végén még a Nikon is képbekerül :O

madgie: Erről a GH-s magas ISO-ról írhatnál bővebben, kevés fényben mennyivel jobb pl. a színzaj, részletek, dinamika tekintetében a kép, a bandizás mennyire látható és orvosolható-e?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.