Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz tordaitibi #90211 üzenetére

    No terminal.

    Neked ez volt a hívószó! Tudom én...én meg már kicsit harapok erre a magyarlinux dologra, ha nem pont a linkelt oldal üzemeltetőjéről van is szó. :N

    csupasz, tiszta de GUI-bol tovabb tudja épiteni.

    Továbbra is áll a kérdésem, ha egy már felépített Linuxon nem találjuk a szükséged dolgokat, akkor honnan fogjuk tudni, miket kell felrakni? Hát ahhoz tudnunk kéne ezeket a szükséges dolgokat! Nem? De! ;]

    (#90212) tordaitibi

    Semmi gond nincs ezzel, egyikőnk se ért az NVMe SSD-hez. ;] Mikor a blogot írtam, még nem is láttam ilyent, emiatt pár dolgot módosítanom is kellett, de a lényeg az OK volt azért.

    Ha nem ez, akkor miert nem latja a telepito a gepben az ssd-t?

    Amit leírtam kollégának válaszban, azon kívül csak a BIOS/EFI beállítások jutnak eszemben, de sajna az az említett Dell Latitude gép szinte csak addig volt nálam, amíg sikerült felraknom úgy a Linux Mint Cinnamont, hogy kivételesen a Win11 is megmaradjon, ugyanis nem teszteltem a Mint érintőképernyőhöz való viszonyát. :B

    (#90214) lypen99

    A DD mód is megvolt, tehát akkor már csak a portok maradtak. :K

    Meg a BIOS/EFI turkálás, mint éppen kiderült! Azt se tudom, hogy Debian signed kerneles-e, kell-e emiatt valamit állítani, de az EFI boot miatt is lehet...amúgy USB portok szoktak meglepetéseket okozni sok gépnél, régebben például USB 3.0-ban nem ment, csak 2.0-val...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák