Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Apollyon #26436 üzenetére

    Nem Gnome Tweak tool, de valamilyen Tweak tool. Persze egy rendes DE-nél nincs szükség ilyesmikre. :N

    Viszont ha lecserélitek a kernelt, azzal valszeg a Xorg is cserélődni fog és ott leszel, ahol a többi disztróval is!
    Nem egyszerűen csak fel kellene tenni a Catalystet, és kész? Az megoldaná a venti szabályzást is.

    teleahocipöm:

    bios: szedd szét, és szedd ki az elemet az alaplapból, pont úgy el fogja felejteni a jelszót, mint egy normál alaplap biosa.

    cleaner, stb:
    Mire kellenek ezek?
    Takarítás: Rendszert takarítani nem igen kell, ez nem Windows. A csomagkezelő felelős azért, hogyha leszedsz valamit, az el is tűnjön mindenestül.

    Spyware: Nem igazán jellemző az ilyesmi. rkhuntert szoktak néha futtatni, rootkitek ellen. Rémesen egyszerű a program futtatása, ezért terminálos. [link]

    ClamAV szokott lenni a disztrókban mint vírus meg ilyesmi kereső. Mondjuk még egyiket sem használtam egyik disztrón sem.

    "sudo gedit /etc/fstab ": azért nem jó, mert a gedit egy grafikus program, a sudo meg nem arra való, hogy azokat indítsd vele. Gnome alatt is van olyan, hogy program futtatása. Oda kell beírni, hogy gksu gedit. Ha terminálban szeretnél emelt jogokkal szöveget szerkeszteni, akkor azt is lehet, csak más programot kell. Pl.
    sudo nano /etc/fstab

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák