- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Samsung Galaxy S22 Ultra - na, kinél van toll?
- Mobil flották
- Leesett a kamionról több millió eurónyi Z Fold7
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Yettel topik
- Okosóra és okoskiegészítő topik
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Beowulf_78
addikt
válasz
AirBooms #14660 üzenetére
Nem is kell hogy tudományosság legyen benne, nekem és annak aki hisz nekem,(hogy nem állítottam át más feszt) úgy gondolom elég bizonyság ez is...a célom az volt hogy bizonyítsam az én állításom sem légből kapott.Nem kell fölényeskedni, nem kell nagyképűen véleményt nyilvánítani, nem kell lekezelőnek lenni és akkor ezek a számodra "kellemetlen" szituk nincsenek, amikor bebizonyosodik már nem először hogy nincs igazad.
Kissebb arccal is lehet közölni hogy másképp gondolod, és akkor nincs egy esetleges "koppanás" a vita végén.
-
Beowulf_78
addikt
válasz
AirBooms #14638 üzenetére
Nem kezdek semmit, és nem lettem leállítva.Valamit félreolvastál.
Szakmailag fogom indokolni, de csak azért mert hülyének lettem nézve.Ennyi.
Semmi flame, semmi személyeskedés...csak a bizonyság.És akkor utána mindenki elgondolkodhat a lekezelő, fölényes stílusáról, ráadásul úgy hogy még igaza sincsen. -
Soak
veterán
válasz
AirBooms #14579 üzenetére
Ezt még a szerkesztésedhez
:
Pl. ahhoz képest, hogy az alapfesz alatt is bírja a 3,6 GHz-t.
Még mindig nem érted ,hogy a QX6850nek teljesen máshogy müködik a vides dolga? TDP magasabb ergo magasabb a vid is jóval... és ha már itt tartunk akkor nagyobb mhz-hez tartozik magasabb vid, tehát igy sem összehasonlitható
Persze te ettől még nyugodtan keverd ide a Q6600-at...
most ez vicc? Nem q6600ról volt szó ,hogy hogyan skálázodik vid szerint a tuningja? omfg
14582 : Ez kérdés volt eddig?
-
Soak
veterán
válasz
AirBooms #14569 üzenetére
MI az ellentmondás? Mihez képest magas vid-e a procidnak? QX6850-hez képest biztos nem , ahogy te is mondtad ennek alapból magasabb mint a q6600é ... akkor meg nem értem ,hogy minek hozod fel ide példának?
Ja értem, csak kötözködni akarsz... Hát persze!
És már megint On-ban...
ha zavar ,hogy valaki/k hozzád szólnak akkor vagy orvoshoz fordulj vagy egyszerüen fejezd be a forumozást
-
Soak
veterán
válasz
AirBooms #14561 üzenetére
A mostani QX6850-em VID-je 1,3500 V, vagyis baromi magas, de a 3600 MHz-et 1,33 V-on primestabilan viszi. Vagyis alapfesz alatt!
Idézek tőled : Oké, oké, de ne vessük össze a QX6850 VID-jét a Q6600 VID-jével. Ez utóbbi ugye alapon 2,4 MHz-en jár, míg az elöbbi 3 GHz-en. Vagyis az Extreme-nél jogos a magasabb alapfesz. ... felsleges QX6850et példaként felhozni q6600 mellé
-
válasz
AirBooms #14561 üzenetére
Az se valami jó érv hogy pl egy Q6600-ot hasonlítasz egy Q6850-hez.
Eleve alap órajelben is már 600 MHz különbség van, ami megmagyarázhatja a nagyobb VID-et.
Ha kategórián belül nézzük tehát Q6600-ot hasonlítunk Q6600-hoz, akkor többnyire az alacsonyabb VID nagyobb tuningpotenciált is jelenthet.
De amúgyis úgy lenne értelme beszélni az egészről, ha ugyanabba a configba lenne több különböző VID-es proci kipróbálva, mert ahány rendszer annyi eredmény lehet, mert rengeteg minden beleszólhat a kapott eredménybe.
De ennek ellenére tényleg nem életbiztosítás csak a VID-et nézni, mivel westlake listáján is van olyan proci ami magasabb VID-es és mégis jobban megy mint egy alacsonyabb.
Lásd a legelső quadomat a lista alján ami elég fos volt -
laci06
senior tag
válasz
AirBooms #14556 üzenetére
A VID lehet nem nyújt semmiféle prognózist, de jó eséllyel(nem biztosan) lehet belőle következtetni...
mint itt is látható, egy két kivételtől eltekintve elég jól látszik, hogy a kisebb VID jobb tuningot is jelent... Van egy két kivétel, ami hütésnek, lapnak, tapasztalatnak betudható, de szerintem nem mindegy, hogy a vid 1,225v, vagy 1,3v...
Előző Q6600-ammal aminek 1,3v volt a vidje 1,3v-vel a 3300 sem volt stabil, a mostanival, aminek 1,225 pedig egyelőre a 3430 is stabil... -
Beowulf_78
addikt
válasz
AirBooms #14449 üzenetére
Neked szólt? Neked lett címezve?
Majd ha Macka ezt mondja amit te akkor azt mondom oké, mert így nagyon úgy fest, hogy a te hsz-ednek nincs sok értelme és kettőnk közül te vagy az aki a "hsz-gyűjtögető" ...
Tök egyszerű...én mindenkivel aki ide jár, jól elcsevegek, off-ba is és szakmaiba is, alkalomadtán még segíteni is tudok aki ide téved, már amennyire értek hozzá, viszont te leszel az első személy akit megkérek arra hogy a hsz-eimre ne reagálj ha egy mód van rá, megígérem én se fogok a tieidre.Láthattad nem ugrottam a nyakadba amikor megjelentél itt, még a feltett kérdéseidre se reagáltam ha nem tünt volna fel.Az off-ot annyival be is fejezném nagy ez a topik, elférünk tisztes távolságban is egymás mellett.
-
Macka
veterán
válasz
AirBooms #14412 üzenetére
Nekem olyan elvem van,hogy 1.5 voltnál több valós feszt nem adok neki, bár vizem van nekem is.Laing DDC;Ice-Age blokk;Nexxxos Pro duál radi. Így Prime alatt 67 fokosak a magok maximum 3.6 Ghz-n.Kevés a duál-radi...
Az egy dolog, hogy elvezeted a feszemeléssel létrejött plusz hőt, de a feszültség áthalad a cpu-n... -
Beowulf_78
addikt
válasz
AirBooms #14324 üzenetére
Leírtam nagy vonalakba ezt is...ha full látványt állítasz be jobb a 4gb, ha nem bőven elég a 2gb, persze alkalmazás függő is. Mondom ezt úgy hogy , volt olyan hogy teszteltem mit bírnak ram-ok. Deskscapes+ minden látvány fullon + 3db Nero on-the-fly 6x dvd copy + Crysis,COD4 vagy bármilyen más újabb játék + letöltés...ebben az esetben jobb a 4gb ram, de gyorsabb abbban a tekintetben lesz csak hogy nem fogy el a fizikai ram...ebben a vonatkoztatásban igen, gyorsabb lesz, de a mennyiségéből adódóan, és ilyen szélsőséges esetekben, ami nálam elég sűrűn van.
-
Beowulf_78
addikt
válasz
AirBooms #13713 üzenetére
Igen.Igazad van...abban az esetben ha az E8200-ök is FPO függőek lennének.De azokból mindegyik jól megy, tehát ott a szerencse kérdése nem feltétlen igaz.
Soak-kal értek egyet...beetetés szaga van a dolgoknak.Lehet a Yorkokkal is ez lesz..
Tény és való hogy fáj, mert az Intel félrevezetéséből adódóan cseréltem el a Q748 E8400-et...ha tudom hogy ez lesz biztos nem adom el.Most megint vadászhatok valami normálisabb darabot.
-
Beowulf_78
addikt
válasz
AirBooms #13710 üzenetére
Akkor az E8200-ök miért tudják? Ráadásul mindegyik kivétel nélkül viszik laptól függetlenül a 8x500-at..
Tehát az E8400 ami drágább 8k-val és nagyobb szorzós is, igen is tudnia kellene azt amit a kistesó tud.A 8500-ről ne is beszéljünk a 64k-s árával.
Jó oké...akkor szted ez a normális hogy 64k-ért 9,5x333-at tud illetve ez a kutya kötelességük? Mert akkor biztos én vagyok hülye a témához.A világon nincs az a hülye ember aki ezért venne E8500-öt, aki 160mhz-ért kiad +20k-t. Tehát nem ez a kutya kötelességük.Te félreértettél valamit.Nem mondtam hogy ezért be lehet perelni az Intelt.A megadott gyári specifikációkat tudják.Tény és való.De senki se ezért veszi a wolf szériát..
-
válasz
AirBooms #13227 üzenetére
jajj... hát ez nem túl jó hír.. nekem beköltözött a silentbox-ba (megizzadtam még átalakítottam a pumpát, hogy bemennyen) És azóta egész csönde!
Kell vissza kölcsönbe addig az XSPC?Beowulf_78: Hát igen.. ez a melyik ujjam harapjam tipikus esete... Én az FSX-ről hallottam pl ódákat, hogy milyen jól mennek a Wolfokkal! Nagyon gondolkodom énis egy farkason, de véülis ha bele gondolok mennyiért vettem annó a Quadot fájna érte a szívem. Meghát annyira nem rosz proci az még mindig
Nekem volt fönt 32 bites xp-m és 64 bites vistám is. Hát vegyesek az érzelmeim. Direkt ezért vettem egy vistát. Megbántam. Egyik dolog, hogy x64 alá programokat találni agyvérzés. És még akkor sem garantált, hogy jól lesz. A másik, hogy olyan dolgok jönnek elő, amire nem is számít az ember. pl 64biter firefox ill explorer alá nincs flash plugin
Az viszont érezhető, hogy igyekszik a négy magot kihasználni. Fent volt oldalsávba egy cpu mag terhelés mérő, és szinte mindig egyenletesen volt elosztva a proc terhelés. Szóval ebből jeles.
A másik, hogy alaplapot cseréltem, így dobhatom ki a vistát, mert az oem szerződébe benne van, hogy cak egy bizonyos konfigra telepíthető, alaplap csere után ennyi volt.
Új hozzászólás Aktív témák
- TCL LCD és LED TV-k
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Battlefield 6
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Milyen széket vegyek?
- Már játszható a Titan Quest II korai változata PC-n
- Titan quest
- Építő/felújító topik
- PlayStation 5
- sziku69: Szólánc.
- További aktív témák...
- Honor Pad X8 64GB, Wi-Fi, 1 Év Garanciával
- Felsőkategóriás Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I9 13900K / RTX 4080 / 32GB / 1TB SSD
- HIBÁTLAN iPhone SE 2022 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2984
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte A520 AORUS R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 XT 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- Samsung Galaxy A34 5G 128GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest