Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reset20

    csendes tag

    Üdv! Egy kis kérdésem lenne hozzátok. Nekem már van pár éve egy kis Dell D420-am amelyen mindig van valamiféle Linux Disztró és mindig itt van az asztalomon hogy ne az asztali gépemet berheljem a Hobbimmal. Viszont. Mostmár eléggé látszik rajta hogy nem mai gép: mivel csak 32-bites a processzora igy mostmár eléggé limitált a supportja, a max ram amit támogat 2.5GB ami egyre kevésbé elég, emelett a HDD-je se standard sata tehát még csak egy SSD-t se tudok bele tenni. Úgyhogy le szeretném cserélni valami újabbra de nem sok pénzért (Kb 15-20K). Olvastam hogy a Thinkpadoknak nagyon jó a Linux supportja ezért tervezem hogy Thinkpadet veszek. Nézegettem a piacot, a T61 és a T400 között vacillálok. A kettő közül melyik a jobb? Van hasonló hozzájuk amivel még nem találkoztam? Igazából annyi kikötésem lenne hogy minimum egy Core 2 Duo-val rendelkezzen és ha lehet 14 inches vagy kisebb legyen a többi nekem mindegy. Nem terveztem beleszálni a Core I szériásokba, azok szerintem erre a célra overkillek lennének. Valami olyan gépet szeretnék ami mondjuk egy 5 évet még kihúz és nem sül meg (pl: az Nvidi kártyás T61-ek elvileg) emelett a light felhasználás mellett . Tudtok valamilyen pontos tipust ajánlani? Előre is köszi!

    "Being productive is learning how to deal with the monkey, that lives inside your head."

Új hozzászólás Aktív témák