Hirdetés
- Fotók, videók mobillal
- Realme GT 2 Pro - papírforma
- Huawei P30 - kell ennél több?
- Macrodroid
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- VoLTE/VoWiFi
- MIUI / HyperOS topik
- Három új órát hozott a Samsung, a csúcson az Ultra
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
Új hozzászólás Aktív témák
-
Aske
aktív tag
találtam még 3 egyszerűbb proe tutorialt, kettő sima modellezés, egy meg felület
http://data.hu/get/2811384/ProE_tananyag.rar.html
-
Szepy2884
tag
válasz #06658560 #4496 üzenetére
Hát a céget inkább nem nevezném meg. Sőt magával a céggel nincs is baj, a biztosított feltételek is kielégítőek voltak. Inkább maga az oktatás volt egy erőltetett menet (ami nem feltétlenül az ő hibájuk). 2 héten át heti 5 nap, napi 8 órán át tömény darálás volt az egész. Alig értetted meg az előzőt, máris nyomatták a következőt és irhattad a tesztet témazáróként. És ez az alapoktól egészen a haladó felületmodellezésig! Az oktató viszont tényleg kifejezetten... hát, fogalmazzunk inkább úgy, hogy érdekes volt volt, de ebbe inkább nem menjünk bele.
Csak most kezd az egész leülepedni. A lényeg az, hogy amennyire vártam és örült a kicsi szívem, hogy Catia-t tanulhatok, annyira tiltakozott minden agysejtem a logikája ellen. Én az Inventort sajáterőmből és szorgalomból sajátítottam el és az egész kvázi szerelem volt első látásra pláne az AutoCAD után, addig a Catia ezzel a 2 hetes intenzív agymosással inkább nemi erőszakként kezdett hatni. Tudom, ezt már megtárgyalták sokan előttem, de igen is, amig az Inventor szinte kitalálta minden gondolatomat, addig a Catia-nak mindent kissé túl kell definiálni, hogy megcsináljon vmit. Pl a multi body meg skeleton, elsőre nem is jött át igazán hogy miért is jó. Persze most már látom az értelmét, de kellett egy kis idő, hogy összeszedjem a gondolataimat és leesen a tantusz. Azt is látom, hogy a Catia nem hiába az ami. Sőt amiben jó, talán a legjobb a többihez képest, de inkább nem mondanék ilyet, mert nincs annyi tapasztalatom, hogy relváns véleményme legyen és összehasonlítsam mással.
Végül is egy a lényeg. Bár még mindíg húz a szívem a Inv.-hoz mégis inkább a C.-hoz nyúlok szívesebben ha valamit meg kell oldani. Márcsak a kihívás miatt is
[ Szerkesztve ]
A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.
-
Parson
addikt
válasz #06658560 #4494 üzenetére
Ellent kell mondjak részben. STEP file generálásánál meg lehet adni, hogy solid vagy surface eredményt szeretnél-e (Pro/ENGINEER-ben). Az, hogy exportálásnál testet generál hibásan a rendszer vagy pedig importálásnál jelentkezik hiba és ezért felületként jelenik meg a solid, az már más kérdés. (Forditott esettel - surface helyett hibásan solid jelenik meg - én még nem találkoztam.)
───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────
-
#06658560
törölt tag
válasz Szepy2884 #4495 üzenetére
Melyik cég oktatta?Pár disztribútorról nincs túl jó véleményem oktatás terén. S intenzíven is inkább két hónap, mint két hét megismerni-megtanulni kb. mint a magyar nyelvet.
Felületmodellezéstől meg ne félj, ugyanazon logika szerint megy, mint a part design. Pár helyen viszont szabadabb nála, és tényleg könnyen lehet bonyolultabb felületeket létrehozni.
Ezzel kapcsolatosan, ha nem sikerül megoldást találnod a leömlőre, egy alternatív ötletem maradt: két félből oldd meg. Akkor lesznek referenciapontjaid szépen, amik közé vezérgörbét is könnyű betenni.Egy felületes alternatíva a megoldásra, bár kissé nehezen kézben tartható, ha változtatni kell rá- legyártasz két hengert, amiket össze akarsz kötni-jó, nem akarsz, de segédelemnek felveszed őket. Majd a blend paranccsal szépen összekötöd őket- előbb kijelölöd a kezdő görbét, majd a hozzá tartozó felületet, aztán a másik görbét, az ahhoz tartozó felületet, megadod a folytonosságot, a felületek szélein a folytonosságot, s a tenzióval beállítod mennyire hasson az adott oldali peremfeltétel a felületre. Ekkor legyártja neked a felületet, amit aztán bezárhatsz, vagy vastagságot adhatsz neki.
Ha igazán el akarod borítani a felületesdit, akkor vezérgörbéket is szerkeszthetsz connect curve-vel. Hasonlóan viselkedik, csap görbével és ponttal mint a fent leírt blend. -
Szepy2884
tag
válasz #06658560 #4494 üzenetére
Köszi Kopi a választ. A GSD-vel még nem sikerült jobban megismerkedni, eléggé friss még a Catia-s tudásom, alig egy hónapja vagyok túl az intenzív 2 hetes oktatáson, és a GSD (bár a vége felé volt) már eléggé agyhalottak voltunk hozzá így az maradt meg a legkevésbbé
Persze legjobb gyakorlás a munka, de a felület modellezés még a profikra van bízva...
A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.
-
#06658560
törölt tag
válasz csilllo #4487 üzenetére
Kiegészítem Parson kollégát: a stepben elvileg testeket gyárt testekből a konverter, de néha megmakacsolja magát, s felületekké bombázza szét. Egy elég idegesítő tud lenni, ha fel kell használni utána a modellt még. A módosításától nem kell beszarni, mint egy kezdő kockát lehet reszelni.
szepy: felettébb érdekes dolog. Ott, egyedül létrehozva megcsinálja rendesen? Elvileg tükrözésnél nem a gyártási metódust tükrözi át, hanem a végeredményt. Azt mondanám multi section volume és surface készítéséhez, hogy előre hozz létre mindig minden elemet, s ne elégedj meg egy vezérgörbével, három-négy már jól kézben tartható eredményt ad-ha megcsinálja. Nekem sokszor akadt már el felületmodellezésnél. Illetve hülyén hangzik, de sweephez, multi section-höz inkább gsd, az stabilabban megy neki.
Valaki az add position nevű, Bodyban létrehozott kooordinátarendszerrel pozicionálás módját ismeri? Amíg nem kapok oktatást addig ezt nem fogom tudni használni, saját magamtól nem sikerült megoldani.
tomyoy: ha a CATIA-hoz hasonló a program, akkor a materialnál tudod hozzáadni, úgy ahogy azt is, csak egy másik fülről csemegézve.
[ Szerkesztve ]
-
tomyoy
senior tag
Lenne egy kérdésem: Solidworksben hol/hogy lehet felületre képet rakni, régebben már rájöttem, csak volt egy kis kihagyásom és most nem tudom hogy kell berakni.
nyiknyiknyiknyik
-
Szepy2884
tag
válasz Szepy2884 #4484 üzenetére
Tudna valaki tanácsot adni a fenti problémára? Nektek köszönhetően már átbillentem az első akadályon, de ezen probléma előtt újra topogok. Köszi előre is.
A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.
-
Parson
addikt
válasz Agent T #4489 üzenetére
A Pro/MECHANICA egyre többet tud (pl nem lineáris anyagokat is tud kezelni már 1-2 éve), előtervezéshez nagyon jó, de spéci esetekre, pontosabb, profibb munkára én azt mondom, ANSYS vagy ABAQUS vagy a többi komolyabb CAE rendszer az, ami a legjobb. (Mindettől függetlenül a Pro/MECHANICA-val is tökéletes szerkezetanaliziseket lehet csinálni, de tény, hogy ez csak egy modul, és nem egy erre szakosodott komplett szoftver.)
NASTRAN-ról (és PATRAN-ról is) eddig csak hallottam (de jókat), még nem volt hozzájuk szerencsém - Nastran működésével kapcsolatban igy én nem tudok válaszolni - talán majd vki más.[ Szerkesztve ]
───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────
-
Agent T
tag
Sziasztok!
Wildfire 4.0-val kapcsolatos kérdések:
- van e benne végeselem modul?
- ha van akkor az teljesértékű végeselemes szoftver, vagy csak egy butított, alapfeladaok megoldására alkalmas modul ? (lásd SE ahol a beépített Femap Express modul csak alapdolgok vizsgálatára alkalmas)Esetlegesen jelenlévő NX felhasználókhoz: Az NX Nastran különálló programként is működik, vagy csak akkor ha fel van telepítve az NX is mellé?
Előre is köszi a segítséget.
[ Szerkesztve ]
Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....
-
Parson
addikt
válasz csilllo #4487 üzenetére
Szia!
A STEP (.STP, .STEP) kiterjesztésű file-ok a különböző rendszerek közti geometriák transzportálására szolgálnak. (Vannak még számos egyebek is erre a célra, IGES, STL, stb.) Ergo az eképpen beimportált geometria (egy akármilyen krumpli), a modellfában csak egy feature-ként jelenik meg (alkatrész esetén).
Ahhoz hogy alakitsd pár fontos dolog:
1. jó, ha tudod, hogy a beimportált geometria felület- vagy testmodell-e - ezt érdemes csekkolni legelőször
2. szimpla, jól megszokott feature-ökkel utólag vagdalkozhatsz, és hozzá is növeszthetsz
3. komolyabb rendszerekben, mint pl az NX is (ha jól sejtem, mert az NX-et én nem ismerem túlzottan), ilyen beimportált geometriáknál van lehetőség amolyan 'Feature Recognize' opcióra, vagyis a rendszer kvázi intelligensen felismeri a feature-öket amikből felépült a komplex geometria és azokat tudod utólag módositani. - Viszont erre nem alapoznék a helyedben, mert ez még manapság is elég kiforratlan, még ha működik is.Kapásból ennyi jut eszembe általánosságban. Ha más természetű a probléma, akkor ird le részletesebben, mert az, hogy 'nem lehet vele dolgozni', nem egy egzakt probléma ami értelmezhető lenne.
[ Szerkesztve ]
───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────
-
csilllo
csendes tag
-
Parson
addikt
-
Lackó86
tag
Sziasztok!
Tud valaki géptervező állást , műszaki rajzolás, stb-t? Nyíregyháza- Budapest
PROE, Inventor, Catia, autocad :S
vagy h hol lehet ilyeneket keresni?köszi!
jambi
-
Szepy2884
tag
Srácok baj van. Újra neki futottam aszerint, ahogy tanácsoltátok, és jónak is tűnik mind addig, míg át nem tükrözöm a csonkokat. Kép
Szóval úgy csináltam, hogy a helyi menüt elővarázsoltam, és átakartam helyezni a closing pontot. Persze nem talált semmi referenciát, hát létrehoztam egy pontot (a képen látható módon). Így már szépen megcsinálta, de a tükörkép ahogy már emlitettem, újra pocsék lett
A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.
-
Szepy2884
tag
válasz kovidinka #4475 üzenetére
Háhá te vagy az emberem! Emlékszem ezzel már az oktatáson is meggyűlt a bajom (pont ez a modellt kellett befejezni a multi sections soliddal) de már nem emlékeztem mi volt rá a gyógyír. Hát pont az amit mondtál
Kopi: jó ok bocs, kicsit kemény voltam, elvégre Te mégiscsak jószándékkal segíteni akartál, de mégis kb annyit mondtál hogy semmit, de azt sem biztosra. Legalább is a lokális menü nekem semmit sem mondott, (ezt itt hallottam először kajakra). Csak tudod másfél órát baxtam el rá, hogy rájöjjek mi a gond és kissé begőzöltem mire hozzátok fordultam. A melóhelyen, meg valahogy sosem jött ez elő, így meg sem tudtam kit kérdezni.
[ Szerkesztve ]
A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.
-
csilllo
csendes tag
Sziasztok!
Kaptam tegnap egy NX-ben átalakítandó alkatrészrajzot. Mivel az "elődöm" elég hülyén csinálta a feladatait, van rajta meló bőven. Összeállítási a rajz, és csak ezt hagyta meg, semmi külön sketch azokról amik rákerülnek (borda).. Azt kérdezném, hogy megoldható teljesen 0-ról való újrakezdés nélkül, hogy metszettel (és azt forgatva) újrakezdjem, vagy ez esélytelen. Régebben használtam az NX-et, és nem tudom hol lehet megcsinálni, hogy a szelvényt kimásolom és csinálom. Mert legalább az alapja legyen meg... Ami kell ráteszem én. Ez szerintetek megoldható? Vagy kezdjem előről.
Ugyanis, a probléma az, hogy megrajzolták NX3-ban, és amikor megnézték ProE-ben is a rajzot itt - ott foltozgatni kellett az anyagot, mert apróbb lyukak voltak. Ezt kellene kijavítanom.
Köszi srácok! -
-
-
Szepy2884
tag
válasz #06658560 #4470 üzenetére
Én mélyülni mélyülök, de csak nem kéne túlbonyolítani a GSD-vel. Elvégre ez mégiscsak egy egyszerű feature amit egy adott paranccsal simán létrekéne hozni úgy mint ahogy a túloldalon gond nélkül sikerült. Szóval ha valaki gyakorlati tanácsott adna ahelyett, hogy elküld melegebb éghajlatra mondván "van még mit tanulni és mélyedj el jobban és csak akkor gyere vissza kérdezni",azt megköszönném.
Felőlem jöhetnek a spineok meg guide curveök, csak azt mondjátok meg, hogy hogyan.
Köszi előre is.
A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.
-
Ferink
tag
Üdv!
Edge Cam 2009-hez nincsen valakinek használható segédlete? (főleg a marás érdekelne belőle) Lehetőleg magyar. Előre is kössz.
-
Lackó86
tag
Helló!
Én akartam venni egy 3D connexion Space Navigatort, de már nem volt PE (Personal Edition) a legolcsóbb 13 ért volt, most 28-tól vannak (ezek már nem PE).
Szval hol, hogyan kapható ez az egyetemi verzió?[ Szerkesztve ]
jambi
-
Parson
addikt
válasz #06658560 #4468 üzenetére
A topicban már volt ez téma korábban, de már tudja a bánat, hogy mikor... körülményesen, de CATIA-ban vhogy összehozható, sokat én se foglalkoztam vele, mert nekem amihez kellett, az minden Pro/E-ban volt, igy nem eröltettem akkor. Majd ha időm engedi, visszalapozgatok, ha nem találod meg.
───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────
-
#06658560
törölt tag
válasz Szepy2884 #4469 üzenetére
Mélyedj el a lokális menü rejtelmeiben.
A closing pointot meg tudod adni neki te is. Sőt, előre sem kell definiálnod, hogy meg tudd adni, ha jól emlékszem. Bár lehet ez utóbbi nem igaz. Amennyiben ez sem lesz elég, akkor jöhetnek a spineok, és guide curveök.
Amennyiben így nem jó, akkor próbálkozz felülettel megcsinálni és azt követően thick surface-szel hozd létre a solidot.
[ Szerkesztve ]
-
Szepy2884
tag
Sziasztok újra! Már rég jártam erre mint hozzászóló, de mint passzív olvasó azért aktív vagyok
Catia-s kérdésem lenne mert ez a "multi sucktion solid" opció az idegeimre akar menni.
A problémám a következő: ahogyan a képen is látható, egy kipufogó csonk megrajzolását gyakorlom. A beszívó csonkok gyönyörűen létrejöttek ahogy annak lennie kell. Viszont a kipufógó csonkkal már szívok és nem tudom most mia a hiba!!!Folyton megakarja csavarni, és ha a nyilakat variálom, az csak még rosszabb. Valszeg a closing pontokat kéne áthelyezni, de azok helyzetét a Catia határozza meg, én nem tudok beleszólni. Kérlek segítsetek hol a hiba.
Előre is köszi a gyors válaszokat.
[ Szerkesztve ]
A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.
-
#06658560
törölt tag
válasz Mazsi1972 #4463 üzenetére
a 3dconnection spacemousai mind működtek catia-val eddig. A probléma az lehet, hogy már a régi, nem usb-s ketyerékhez nem gyártanak drivert. A logit kell rugdalni az ügyben.
A jelenlegi összes újonnan kapható űrpatkány jó CATIA alá, s driver, profil is van hozzá.Apropó! Ha valaki tervezi, hogy venne ilyet, és van egyetemista ismeröse, akkor kérem szóljon nekem is, educational vonalon olcsóbban kaphatók a csúcstermékek, kb féláron, benevezek egyre én is.
Feri: egy tipp: a láncot mint logikai elemet kényszerezed, a szemeket és csapokat tengelyeiknek megfelelően, s úgy illeszted a helyére. A mozgatása már problémásabb ezután, de talán nem reménytelen eset.
parson: erről a deformálódó elemről valami infód, linket van? Nagyon érdekelne.
[ Szerkesztve ]
-
Agent T
tag
válasz tkralik #4466 üzenetére
Szia!
Kell hozzá egy patch, amit vagy a Graphit honlapjáról tudsz letölteni, ha céges a Solid Edge-ed és regisztrálva vagytok, vagy a neten rákeresel. Vagy harmadik alternatívaként megnézem, hogy nekem meg van- e valahol, mert a cégnél ezzel nekem is gondom volt. De ezt leghamarabb hétfőn tudom már csak megnézni neked.
Na annyival előrébb jutottam, hogy megtaláltam. Megpróbálom feltölteni valahova, és majd priviben küldöm a linket.
[ Szerkesztve ]
Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....
-
tkralik
csendes tag
Sziasztok
Újonnan csatlakozóként, nekem egy rövidke segítségre lenne szükségem ST FEMAP express kezeléssel kapcsolatban. Az analízist nem hajtja végre, állandó hibaüzenet jelentkezik . A fórumon már előfordult ez a kérdést (így találtam ide), de a megoldásra a választ nem találtam. A video-megosztón találtam egy kis filmet, ahol bemutatják a megoldást, de a minősége miatt sajna nem használható. http://www.youtube.com/watch?v=IRvXAb_VKXY
üdv. -
Aske
aktív tag
Lehet félreértettétek amit írtam, és mielőtt kialakulna egy komolyabb flame, akkor leírom másképp. Nem a Solid Edge-re mondtam, hogy szörnyű, hanem arra a helyzetre, hogy több éve ProE-zek, amennyire csak tudtam, elmélyültem benne stb. stb. és most ha úgy alakul akkor gyak. 0-ról kellene elindulnom SE-vel. Jó, van akinek az a véleménye, hogy alap dolgoknál mindegy melyik rendszer, szerintem ez max egy hasábra igaz is, én meg bár nem vagyok öreg (meg nem is hasábokat modellezek), de lokálisan erre a 6 hétre átállni SE-re nem tűnik jó ötletnek. Őszi félévre meg már több feladat is megvan nagyjából, ami ProE lesz természetesen.
(ha mondjuk Catia lenne, akkor lehet lelkesebb lennék)
-
Mazsi1972
csendes tag
Sziasztok! Van egy 3dconnexion CADMAN-em, amit tudtam használni SE-hez. De ugy tunik, hogy Catia-hoz nem. Szerintetek a Catia-hoz is kaphato masfajta, esetleg mas gyartotol kaphato space mouse?
-
Parson
addikt
válasz feri100 #4460 üzenetére
1. Solid Edge szoftvert kb 2x használtam 5-5 percig évekkel ezelőtt. Nem ismerem.
2. A feladat megoldható, a kérdés, hogy statikus vagy dinamikus rendszert szeretnél-e.
3. A full 'természetes' megoldás gravitációs környezetben oldható meg, a kvázi természetes meg jó közelitéssel gravitációs tér nélkül, bemodellezve a belógás pályáját és azon kiosztva (nem egyesével bepakolva, felesleges szenvedni ilyennel) a láncszemet.
Nekem ez a véleményem, de hozzáteszem, feladat mélysége és igények miatt szoftver határokba ütközhet az ember - Én alapból Pro/E-ban gondolkozom, ezért irtam az 2, 3 pontot.Kieg.: Drótkötél deformálódó elem, ezt ma legjobb tudomásom szerint csak CATIA-ban lehet megcsinálni, de ott is gondolkozni kell ám rajta rendesen ebben az esetben. Deformálódó elemekre manapság mindenki azt mondja, hogy használj FEM-et... Én meg azt modnom, hogy a FEM nem modellezésre hanem analizisre való. Ez ma még erős hiányosság... Pro/E WF5-ben mondjuk még nem próbáltam, de valszeg még abban sincs.
[ Szerkesztve ]
───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────
-
feri100
csendes tag
Nekem a legtöbb alkatrész egy speciális erdészeti művelőeszköz volt, kb. 500 alkatrésszel, de ott még a feszítő láncszemeket is külön megrajzoltam.
Apropó, hogy egy kicsit szakmai fejlődés is legyen: hogy lehet úgy alkatrészeket (láncot, drótkötelet) úgy kényszerezni, hogy azok természetes belógást adjanak. Én SE-t használok. -
Parson
addikt
válasz feri100 #4457 üzenetére
Hozzáteszem a jelenlegi cégnél én is SolidWorks-ben tervezek teljesen más rendszereket, per pill egy kb 12 darabból, de annál bonyolultabb, fröccsöntött alkatrészből álló szerkezetet. Ennek most más a szépsége.
Köszi az elismerést, nekem is hatalmas érzés volt mikor átadtuk és ment a vigyorgás, hogy milyen klafa lett.[ Szerkesztve ]
───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────
-
feri100
csendes tag
No igen!
Ez nem az én szerény kis itthoni munkaeszközöm.
Grat a munkához. Ezt a magasságot azt hiszem én kihagyom. Nem a napi 10 órát, mert az sokszor több is, csak a 10.000-s alkatrészszámot, és az ekkora mozgatást. Szerencsére az én munkámhoz erre nincs szükség, így nekem megfelel egy "szerényebb" képességű, és gép igényű szoftver is.
Még egyszer gratulálok! -
Parson
addikt
válasz feri100 #4455 üzenetére
Egy jobb munkaállomás, x64 rendszerrel, 8 Giga rammal. Nem kicsit volt szivás igy is, elhiheted. Az alkatrészszám azért lényeges, mert a fóliakezelése volt az amivel hatalmasat dobott a Pro/E. Természetesen nem minden alkatrész mozgott külön-külön pályán, csak az alegységek, de a robotrendszer miatt 2x 16 DoF (Degrees of Freedom) rendszer volt, ami igy is eléggé bonyolulttá tette. Viszont két hétbe került a tiszta animáció nem kis fejtöréssel, napi 10 órai feszitett tempóval, határidőre. És végül sikeresen, megrendelői megelégedéssel zártuk a projektet.
[ Szerkesztve ]
───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────
-
Parson
addikt
válasz Agent T #4453 üzenetére
Srácok, kolléga urak és a többiek,
tényleg igaz, hogy felesleges latolgatni, kinek melyik szoftver tetszik jobban, hiszen mindenkinek más az izlése. Viszont azt mindenképp le kell szögezni, hogy a Pro/E és a CATIA (és a hasonló szintűek: NX, I-DEAS, stb) nem viccből tudnak sokkal többet (részletekben és stabilitásban), hanem mert van rá igény sok helyen az iparban. Viszont ahol meg nincs rá igény, ott meg nem kötelező bevezetni. - Ha mégis bevezetik, és nem tetszik a helyi fejlesztő kollégáknek, az soha nem lesz a szoftver magasabb szinvonalának a hibája.
Én gyakorlatban használom már sok éve a Pro/E-t és jelenleg már hónapok óta a SolidWorks-ot is - bátran állitom, hogy hiába csilli-villi a SolidWorks, alapvető tervezésre jó csak... magasabb szintű igényekre már döcögősen, vagy egyáltalán nem alkalmas. Pl a motion study egyszerűen röhej a Pro/E Mechanizmusához képest, amiben pl nekem is volt szerencsém akkora robotrendszert mozgatni, ami külső szemlélőnek nem is tűnhet olyan nagynak (hiszen csak 10e alkatrészből állt kb), SolidWorks-ben való megoldásával viszont egy életre megőszültem volna.
[ Szerkesztve ]
───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────
-
Agent T
tag
Üdv!
Askee azt meg szabad kérdezni, hogy mivel foglalkozik az a cég? (Már csak hogy mire is kell a szoftver.)
Egyébiránt én eddig Solid Edge-t , Inventor-t , Pro-E-t használtam (próbáltam a Catia-t is, de az nekem nagyon nem állt kézre valamiért, személyes tapasztalat semmi több) és még mindig azt mondom , hogy alapvető gépipari dolgoknál nincs külömbség köztük. Kockát mindegyik ugyanúgy rajzol Persze ha 200-ad rendű felületeket akar valaki modellezni, akkor ott már vannak "apró" külömbségek.
A magam részéről én Solid Edge párti vagyok, ezzel is dolgozom minden nap. A Pro-E és a Catia szerintem is kissé túl van bonyolítva. (És most nem a már szokásos melyik tervezőrendszer a jobb vitát akarom sokadjára újraéleszteni, csak szerintem most megint elhamarkodottan ítélnek sokan.)Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....
-
Mazsi1972
csendes tag
Én SE-vel kezdtem. Évek múltán a SW-el folytattam. Az átállás könnyű volt. Sztem a SW jobb. Aztan 2 év SW. Jelenleg tanítok SE-re 2 embert. Így visszalépve megintcsak úgy gondolom jobb a SW. Aztán ezen a héten elkezdtem dolgozni a CatiaV5-el. Eddig ez a legjobb. Ismerőseim pedig óva intettek a ProE-től. Mindenkinek más tetszik. Ez így van rendjén. Csak sokan a szóbeszédre alapoznak és nem is használják a szoftvert, hogy aztán mondanának róla véleményt.
-
Imics13
tag
Hi,
Ha szakmai gyakorlaton vagy, akkor van még mit tanulnod... Mindenkinek meg van a számára megfelelő, szimpatikus szoftver... Számodra nem a Solid Edge az, ez így normális... Szerencsére nem mindenkinek ugyanaz a nő tetszik...
Számomra a Pro-e egy feleslegesen agyonbonyolított vmi... No de majd jön vmi új ami biztos használhatóbb lesz mint a WF:
Jó nézelődést a gyárban, de tanulj is valamit!
Üdv,
www.solidedgest.wordpress.com
-
Aske
aktív tag
Sziasztok
Szakmai gyakorlaton vagyok épp, és a cégnél SolidEdge-t használnak. Figyelembe véve, hogy 2,5 éve csak ProE-vel foglalkozom, ez egy szörnyűség! (le is megyek inkább a gyárba
-
#06658560
törölt tag
válasz Mazsi1972 #4443 üzenetére
[szarkaszmus] ja igen a komplett autóipar hülye és még nem jutott eszükbe téged megkérdezni fél napnyi használat alapján elhajtani őket a sunyiba. A repülőgépekről nem is beszélve. Az a380 pedig csak a csoda folytán nem hullik atomjaira már a gurulón. [\szarkazmus]
Igen, tanulmányozd még egy kicsit a programot. Segédletnek pedig kezdetnek a www.cad.lap.hu és a www.catia.lap.hu oldalakat ajánlom. Javaslom az elmélyülést a felületmodellezésben, megéri a szerszámtervező modul is a pénzét, az ergonomiairól nem beszélve. Tény, eltérő gondolkodásmódot igényel de rettentő hatékony fejlesztést tesz lehetővé. A mechanizmus modultól pedig sok év használat után js képes vagyok ámulatba esni. Mindemellett van sok hkányossága is, leginkább a fogaskerekes rendszerek tervezése terén, de a többinek isteni kiegészítője.
Viszont csodálkozom, hogy a fentebbi linkeket cadeseknek rendre el kell mondani. Nem feltétlen itt, de pl. egyetemen sem ismerik, holott rettentő jó anyagok vannak fenn.
U.i.: bocs a nem szabályos linkekérr sajna ipodon opera kicsit makacsul működik.
-
Parson
addikt
válasz Mazsi1972 #4443 üzenetére
Igen. Te látod rosszul. Ez a SolidWorks 2010 a Catia V5-höz képest vmi kis bagatel progi. Egy normális mechanizmust nem lehet létrehozni benne fogaskerekes bolygóműre, állandóan szétugrik meg stb... ha kézzel mozgatom akkor meg tökéletes... (aktuális probléma) Catia kicsit többet tud. Nézelődj jobban utána.
[ Szerkesztve ]
───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────
-
Mazsi1972
csendes tag
Elkezdtem foglalkozni a Catia V5-el. Szerintem semmit nem er az SW-hez kepest. Mar annyi kerdesem van amire nem tudom a valaszt...Nem talalok ikonokat, amiket keresek es ami magatol erhetodonek, felhasznalobaratnak kellene lennie. Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? En latom rosszul?
-
Hca
csendes tag
Sziasztok!
Inventor-os kérdésem lenne. Ha egy iAssembly-t kiosztok akkor tudom cserélgetni az egyes elemeket? Ha igen akkor hogyan? Mert nekem a minta összes elemét megváltoztatja.
-
Mazsi1972
csendes tag
Sziasztok! Rátaláltam erre a fórumra és nagyon örülök neki. A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek infója Catia V5-höz magyar vagy angol nyelvű alap oktatóleckéről. Eddig SE-vel és SW-vel dolgoztam, de most meg kéne tanulnom a Catia-t. Köszi ha tudtok segíteni.
[ Szerkesztve ]
-
Imics13
tag
Hi,
Hát mindenkinek más az elegáns. Amit én megmutattam az univerzélisan használható, míg a te képletes megoldásod a "nevezetes" esetekre jó, de körülményes és időigényes, egy bonyolultabb extrudált profilról nem is beszélve...
Vannak esetek, amikor egy grafikus megoldás sokkal gyorsabb és univerzálisabb, mint a numerikus, hát sztem ez is ilyen eset.
Üdv,
www.solidedgest.wordpress.com
-
Parson
addikt
Bocs, nem válaszoltam a kérdésedre.
Alapvetően én nem fogom most leellenőrizni a képlet helyességét, alapul veszem a táblázatot, amit beraktál. Ezen táblázat alapján pedig a képlet melletti kis ábrában a KR origója máshol van (feltételezem a keresztmetszet semleges szálában), mint a te első képeden, és ehhez a KR-hez vannak felirva az inerciák. - Láthatóan a képlet Iy-ra egy negativ steiner tagot tartalmaz, ezt kell elhagyni, akkor, ha a köriv középpontjában lévő KR-re akarod felirni (hiszen ha elhagyod a negativ tagot, azzal növeled az inerciát, ami a semleges száltól való távolodásnál pont a Steiner tételt igazolja).───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────
-
Parson
addikt
Pontosan a Steiner tételre céloztam ezzel. Mivel nem tudom mi a pontos végfelhasználási célod, ezért az első képet vettem alapul, ahol a KR origója kivül esik a keresztmetszeten. Ezért értelemszerűen ott nem kell a 'Steiner tag' a táblázatban megadott verzióhoz képest, attól eltérően.
[ Szerkesztve ]
───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────
-
Sraff
tag
Lehet, hogy rosszul értelmezem, ezért megkérdezem.
Ezt írtad: "csak ne felejtsd el lehagyni az e-s tagot Iy esetében, ha a KR origója az első képen (#4431) ábrázolt helyzetbe esik."
Ha a középpontra számítanám, akkor az eredő keresztmetszeti tényező nem így néz ki?
Ie = Iy + e^2*Akörcikk (Iy + Steiner tag)
[ Szerkesztve ]
-
Parson
addikt
Ez klafa, csak ne felejtsd el lehagyni az e-s tagot Iy esetében, ha a KR origója az első képen (#4431) ábrázolt helyzetbe esik.
Amúgy meg ha csak a képletre van szükséged, akkor oké, de ha vmi méretezéshez, vagy akár optimalizáláshoz, akkor sztem a CAD szoftveres megoldás pont ugyanolyan jo, ha nem jobb... tökmindegy, hogy az excel vagy a CAD számol... mégis a CAD lesz pontosabb, lévén az excel-be a képletet neked kell bepötyögni, ahol ott az emberi hibafaktor.
A gyűjtemény amugy klafa, el is raktam, hátha van benne plusz az sajátomhoz képest. Köszi.
[ Szerkesztve ]
───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────
-
Sraff
tag
Imics13, Parson: Megoldásnak megoldás, csak nem elegáns.
De, ahogy Jézus mondta, aki keres az talál. A Hütte: A mérnöki tudományok kézikönyve című könyvben ott a megoldás.
Remélem más is hasznát veszi.
-
Imics13
tag
Hi,
Ha már egy CAD-es fórumban vagyunk, akkor én inkább egy univerzális grafikus megoldást javasolnék.
SE-ben a síkidomok jellemzőit le lehet kérni és asszociatívan hozzá lehet kapcsolni a profilhoz, így ha bmely érték módosul, természetesen a kapott eredmény is módosulni fog.
Természetesen ez bmilyen síkidomra alkalmazható!
Üdv,
www.solidedgest.wordpress.com
-
Sraff
tag
Sziasztok!
Tud valaki egy jóképű képletet egy - r és R sugarú, alfa középponti szögű - körgyűrűcikk másodrendű nyomatékaira (x és y tengelyre)?
[ Szerkesztve ]
-
Parson
addikt
Szia! Például áttervezhetnéd a lépcsőfeljáróm hegesztett vázszerkezetét, meglévő anyag (zártszelvény) és minimális új anyag (ugyanaz a zártszelvény) felhasználásával, figyelembe véve a következőket:
0. Probléma: tul magas lépcsőfokok vannak jelenleg, ezért:1. kényelmes lépést biztositva, szabványos méretű lépcsőfokok kellenek
2. a lemodellezett jelenlegi állapot mutatja a falakat is, amiknek a sikját nem lenne jó átlépni (kilépni a beugróból, ami a falban van)
3. lépcsőforduló magassága változhat
4. fa boritást kap a vázszerkezet, csavarokkal rögzitve
5. helyszükség esetén a lépcső alsó és felső fele (lépcsőforduló előtti és utáni szakaszai) helyet cserélhetnek (mi több, nagy valószinűséggel helyet is kell cseréljenek)Modelleket Pro/E WF2.0 -ban, külön megkapod, ha érdekel a dolog.
Nekem sajna nem nagyon van rá időm, pedig nem nagy feladat, és meg kéne csinálnom. Szilárdságtani méretezést se igényel igazán, de akár még azt is tesztelhetsz rajta.
[ Szerkesztve ]
───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────
-
GML
őstag
Üdv! Keresnék valami 3d-s feladatot. Valami olyasmit mint az inventor pályázat rajzai. ezeket már megcsináltam, de jó lenne valamivel lefoglalnom magamat. Valakinek van ötlete, hogy hol találok valami rajzolvasási példatárat, vagy valami hasonlót, amin lehet gondolkodni..
Előre is köszönöm a segítségeteket. -
Sraff
tag
válasz feri100 #4426 üzenetére
Szia!
Itt válaszolok, hátha mások is belefutottak ebbe e problémába.
Tehát a program használatához a következőkre kell figyelni:
- E,A,I megadásakor:
* E-t N/m2-ben,
* A-t m2-ben
* I-t m4-ben kell megadni.
Ez csak akkor fontos, hogy ha a lehajlási értékekre is szükség van.- Csomópontok felvétele: A tizedes-elválasztó jel mindig "." (pont).
Mert tegyük fel, hogy felveszel egy pontot a (1.5,2.5) koordinátán. De utólag módosítani szeretnéd mondjuk a kényszert, akkor beteszed a megfelelő kényszerhez a pipát és a koordinátáknál - ahol időközben 1,5 és 2,5 jelent meg - átírod az 1,5-öt és a 2,5-et 1.5 és 2.5-re. Különben a módosított kényszer az (1,2) pontra módosul.Az E,A,I megadásakor is "." az elválasztó jel.
Ha ezekre odafigyelsz, akkor menni fog. A többi funkció magától értetődő.
Esetleg még az eredmény kirajzoltatásakor az arányokkal érdemes játszani, hogy látszódjék minden.
Remélem tudtam segíteni. Ha valami nem világos, akkor kérdezz nyugodtan.
-
feri100
csendes tag
Szia!
Köszi, hogy jelentkeztél!
Az a kérdés, hogy, a tartórudak hosszát hogy lehet pl. 0,4, vagy 1,3 m hosszra megrajzolni?
Nekem csak egész számokra sikerült, illetve a rácspontokhoz illeszteni a pontokat.
Ha dobsz egy privit az elérhetőségeddel, akkor esetleg könnyebben tudunk kommunikálni.Előre is kösz, üdv feri100
[ Szerkesztve ]
-
feri100
csendes tag
Sziasztok!
Nem egészen idevágó téma, de mérnöki vonatkozású!
Ismeri valaki az EngiLab programcsaládot?
Esetleg van hozzá magyarítása is?Remélem valakinek ismerős, és egy-két kérdést fel lehet tenni a kezelésével kapcsolatosan.
Üdv feri100
-
Parson
addikt
válasz #06658560 #4422 üzenetére
Hát kb... hiába a Gépek Dinamikája c tárgy (például) (Dr. Stépán Gábor előadásában a Műszaki Mechanika Tanszéken a BME Gépészmérnöki Karán), amiben nagy hangsúlya van a gépek aktiv / passziv rezgésszigetelésének, ha mit sem tud az ember az alapvető lengéstani, dinamikai és egyéb mechanikai esszenciálékról, amik alapját képezik a kérdéses témának...
───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────
-
#06658560
törölt tag
válasz knifemaster #4420 üzenetére
Szabályok ilyen téren a biztonsági, érintésvédelmi, stb. területen vannak, midnen más a tervezőre van bízva, hogy a követelményeknek megfelelően oldja meg a dolgot. Ugyan ez igaz a rezonanciacsökkentésre is, van pár módja, amik közüla tervezőnek kell kitalálni melyiket éri meg alkalmazni. Ezeket meg nem egy odksi, hanem általában egy öt éves egyetemi képzés keretében lehet alaphangon összelapátolni, vagy tizenöt tárgy keretén belül.
-
Egorov
aktív tag
Szisztok!
Letöltöttem a Pro|ENGINEER Wildfire 5.0 Schools Edition progit a StartPro program keretében. Rendben fel is települt de amikor elindítom és új alkatrészt akarok kezdeni, akkor kilép és semmilyen hibaüzenetet nem ír ki. Volt valakinek hasonló gondja, esetleg van-e valami file amibe hiba esetén "jegyzetel" a program?
Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!
-
knifemaster
aktív tag
Ha jól gondoltam ,hogy itt gépészmérnököket találok,akkor segítséget kérnék.
Információt keresek szerszámgép vázszerkezet tervezéséről,(szempontok, szabályok,előírások),illetve a rezonanciacsökkentés terén alkalmazható megoldásokról.valamilyen formában.
Szóval ha esetleg akad valakinek egy doksija e téren,kérem küldje el a mial címemre.
Köszönöm[ Szerkesztve ]
Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..
-
Agent T
tag
Szerszámgépek tervezésével, gyártásával foglalkozik -e valaki ? Konkrétan a szerszámbehúzó rendszerek és a főorsón - szerszámon keresztüli hűtés érdekelne.
Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....
-
Agent T
tag
Üdv!
Solid Edge Synchron modellezéssel foglalkozott már valaki?
[ Szerkesztve ]
Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....
-
Aske
aktív tag
Köszönöm a válaszokat. Amúgy "házon belülre" lenne a cucc egyelőre, de sosem lehet tudni mikor kerülök egy helyre ahol véletlenül ProE-vel kellene dolgozni. Ugye nyilván a kérdés az, hogy azokon a területeken amiket használok, vagy majdan használnom kéne, mennyi változás történt a verziólépéssel. De ez sokismeretlenes egyenlet, hálisten nem sürgős a dolog, majd még gondolkodok a könyveken, aztán ha lesz fejlemény jelentkezem.
üdv
András
-
#06658560
törölt tag
WF4, WF5: attól függ, mit kér a megrendelő. Ha neki kell 3D és neki WF 5 van, akkor meg kell venni. Ha nincs ilyen igény, akkor mindegy. Ahogy akkor is, ha házon belülre kell a cucc.
Atlantis: még mindig inkább ribbon, mitn amit a CATIA V6-tal demóznak agráripari termelő tevékenységet végző homo sapiens sapiensek fényérzékelő receptorainak fotonokkal történő túlcsordulásos támadásával.
-
Parson
addikt
Kollega urak, használja vki a SolidWorks Premium 2010 Simulation részét?
[ Szerkesztve ]
───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────
-
perfag
aktív tag
válasz Atlantis #4412 üzenetére
Hát, ötvenen felül az ember már nem tud annyira lelkesedni az újnak. Nehezen álltam át az Office 2007-re és a Solid Edge új kezelőfelületétől elsőre borsódzott a hátam, másodjára is ... hol van ez a parancs, hol van az ... megszoktam, megszokjátok Ti is!
[ Szerkesztve ]
-
Atlantis
veterán
Ráérnek vele...már előre fázok tőle, milyen lesz, ha az új überfasza "Office 2007" kezelőfelület megfertőzi a modellezést is.
>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford
-
Parson
addikt
Most nézem, hogy elirtam az első mondatom: ott a blend feature-re gondoltam, nem a sweep-re...
Aske: már a WF 6-osat kezdik emlegetni itt ott... amúgy meg igénytől függ sztem... nekem nem kéne, mert felesleges. Van minden ami kell.
───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────
-
Aske
aktív tag
Sziasztok
Amazonon nézegettem proE WF 4-hez való szakirodalmat
ezt a kettőt találtam a legkomolyabbnak:
http://www.amazon.com/Pro-ENGINEER-Wildfire-Gary-Lamit/dp/0495411191/ref=sr_1_4?ie=UTF8&s=books&qid=1277029807&sr=1-4
http://www.amazon.com/Pro-ENGINEER-Wildfire-Designers-Textbook/dp/1932709444/ref=sr_1_10?ie=UTF8&s=books&qid=1277029807&sr=1-10
Szerintetek érdemes beruházni akármelyikbe ha máshonnan már nem nagyon tudok korrektül összerakott tananyagot vagy leckéket beszerezni?
Vagy egyéb tapasztalat erről a dologról? Valaki vett már esetleg ilyen vagy ehhez hasonló angol nyelvű könyvet?
üdv
András
szerk. Vagy érdemesebb lenne inkább akármelyikből a WF5-ös verziót venni, mert idővel ugyis leváltja a WF4-et?
[ Szerkesztve ]
-
Parson
addikt
válasz Lackó86 #4407 üzenetére
Nézd meg a help-et, ott profin leirják a sweep feature-t, felesleges lenne ide átmásolni szvsz.
Help / Help center / Part modelling / Part -> Contents fül alatt: Part / Base Features / Blend
De ha ez nem elég, és söpörni szeretnél egy pálya mentén az átmenet közben, akkor Variable Section Sweep vagy az Advanced Features fül alatt Swept Blend, esetleg Non-Parallel Blend.
Tanulmányozd őket. Sok sikert hozzá.[ Szerkesztve ]
───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────
-
Lackó86
tag
Proeban négyszögből körbe szeretnék söpörni, de nem jön össze:S
jambi
-
Lackó86
tag
köszi srácok!
a traceparts ...--az fizetős a legtöbb[ Szerkesztve ]
jambi
-
#06658560
törölt tag
-
Ferink
tag
Sziasztok!
A problémám a következő: szakdolgozat készítéshez kellen használnom az UGS NX 5.0 (vagy 6.0) gyártástervező modulját. Sík és kontúr marásról, valamint fúrásról lenne szó.
Esztergáláshoz már használtam, ahhoz van is használható magyar nyelvű segédletem ábrákkal példán keresztül.
Ha van valakinek ilyen esetleg maráshoz, azt nagyon megköszönném. -
Lackó86
tag
sziasztok!
3D kötőelemeket honnan lehet letölteni ingyen Proe-hoz?
köszi!
jambi
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Moderátort keresek a fórumhoz!
- Fotók, videók mobillal
- Milyen alaplapot vegyek?
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Óra topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Robotporszívók
- Realme GT 2 Pro - papírforma
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- Karácsonyi akció: ESET termékek hivatalos forgalmazója / NOD32 / Internet Security / stb.
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Indiana Jones and the Great Circle - Digital Premium Edition - beváltás: 2025.1.30 - RTX 40XX
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Újévi kedvező ár!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest