Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
NTonee #25375 üzenetére
Én is rendeltem valami hasonló csodát Ausztráliából, de elakadt a vámon. Próbálják megfejteni mi a franc az, bár én sem tudom teljesen.
(#25383) NTonee: Nálam 30 pár fok csak az SSD. Igaz lassabb mint a tiéd, de teljesen elég mindenre. És ott nincs is megfúrva a doboz. Hogy melegedhet ennyire?
-
Strezi
őstag
válasz
NTonee #25129 üzenetére
KillHates nek is: köszönöm akkor megtartom
Conductonauttal kenegettem át, előtte gyakorlatilag azonnal felment 90 fokra a proci evvel a terheléssel (CPU GPU közös hőcsöveken van, ugye) most meg folyamatos FurMark mellett, a második, harmadik CineBench CPU-ra is csak a végére éri el a proci a 88-89-fokot.
Nem hozott 10 - 20 fokokat a folyékony fém, de nem is az a limit egy ilyen vékonyka laposban. De, azért segített. Nem is volt nagy procedúra, mindössze fél óra alattt megvolt a teljes szét + összeszereléssel.
-
Tigerclaw
nagyúr
válasz
NTonee #24828 üzenetére
Nálam ezek nem opciók.
Épp az asztali PC-től menekülök több ok miatt, szóval az kiesik.
Ha már veszek gamer notit, akkor GTX 1060 alá nem akarok menni. Prociból a Skylake minimum és a 16GB RAM is.
Használt gamer noti abszolút kiesik, mert az pont az az állatfajta, amit piszkálni szokott a tulaj, pl. a hűtés miatt és nem tudom, hogy mennyire hozzáértő az illető. Hiába van rá még 1 év garancia, ha a szervízben kiderül, hogy nem ér semmit, mert belekontárkodtak.
Nekem ez a 400k körüli összeg is kva sok, de pl. mehetnék feljebb a szintén GL-es 1070-es megoldással, de ott még nagyobb probléma a hűtés. Komoly ROG-ban nem csak az ára miatt gondolkodok, hanem a mérete, súlya miatt is.
-
Muerte
Topikgazda
válasz
NTonee #24846 üzenetére
A szürke 5W/mK-st én szeretem,meg a Thermal Grizzly rózsaszín der minus-t is,az még puhább is talán.
Régebben rendeltem Amcsiból 17W-os extrem Fujipoly-kat (én marha) ,na az betonkemény volt.Fajsúlya az óloméhoz konvergált,a legkisebb érintésre tört,mállott ketté... Természetesen 1°C-kot nem hozott minuszban az ára meg jócskán borsos volt...Csináltam sok hülyeséget én is még régebben mikor hajtott a "láz" -
NTonee
veterán
válasz
NTonee #24842 üzenetére
nekem is megy vissza a TG-s fémtrutymó, mert kezelhetetlenné vált. A heatsinket úgyis szétcs*szte már korábban, szóval már mindegy neki. Csak 2 hete van megrendelve és még mindig nem kaptam meg a cuccot. Kértem pár komolyabb thermalpadot is, amit nagyon nem sikerül beszerezni. Csak nem értem, hogy akkor minek rakják ki az oldalra, ha nem megy.
-
Tigerclaw
nagyúr
válasz
NTonee #24778 üzenetére
Lehet hogy ez lesz a befutó:
Ez egy másik GL, egy GL703-as, amiben elvileg már RGB a bill. világítás, visszafogottabb a kinézet, ami nekem jobban bejön és az alján is több a szellőzés. Van külön ajtó a bővítéshez. Ja és állítólag a kijelzője egész jó, 120Hz-es.
Ebből is lejön a -25% és -50 euro...illetve már benne van a W10 ára is alapból.
-
Raymond
titán
válasz
NTonee #24775 üzenetére
Mondjuk nekem kicsi es konnyu kellett amiben azert van kakao VR-hoz is igy a 1070 Max-Q lett kinezve. Nagy valasztek ezert nem volt olyan ket honapja amikor vettem. A tavalyi szeriat mar nem akartam ha itt az uj ezert csak az MSI GS65 es a Gigabyte Aero 15X v8 maradt amibol az utobbi lett. Az MSI forditott alaplapja (raadasul 2x8GB konfiguracioval) nem eppen ugradebarat. Az Aero-nal csak a hatuljat kell levenni es mehet a plusz RAM es SSD bele. A keyboard chatter miatt majdnem visszavittem, de egy fw update javitotta igy maradt. Aprosagok vannak amik lehetnenek jobbak - a femboritas elegge ujjlenyomatmagnes es a tapkabel a tapon derekszoges de a noti vegen nem, pedig ott inkabb lehetne mert nincs utba semminek. A GS65-nel peldaul ott derekszoges, de ott meg a kabel a szellozonyilas elott megy el. Ha most vennek talan megreszkiroznam az uj Razert
-
echterion
nagyúr
válasz
NTonee #24572 üzenetére
Ez a TN kijelző azért elég hurka ám:
"Brightness (233.6 cd/m²) and contrast (478:1) are disappointing. In a notebook of 1050 Euros (~$1117), the display should deliver at least 300 cd/m² and 1000:1, respectively. In addition, the display shows PWM flickering at a frequency of 198 Hz at a brightness level of 90% and lower. This can cause headache and eye strain in sensitive people."A viszont színek rendben vannak nála:
"The display in our test model fully covers sRGB and 76% of AdobeRGB." -
válasz
NTonee #24569 üzenetére
Ez kicsit félre érthetően jött le azt hittem magáról a játékról beszélünk és annak hardver igényéről. 🤭
Lehet van az Asusos ismerősömnél gép ha érdekel valakit írjon és tovább irányítom . ( Nem reklám a cél ha annak számít nyugodtan töröljék csak segíteni akarok )
Ha akkora keretem lenne gondolkodás nélkül Clevot vennék amit Dart Revan mutatott be . -
válasz
NTonee #24462 üzenetére
Ezt elfelejtettem . Na meg az is logikus amit Blue írt 13 és a 18 as méret meg enné a 15 ,17 et . Viszont annyi hogy számomra már a 18 as megfizethetetlen annak nagyon meg kérnék az árát. Főleg hogy lehúztak két hetes melóról és a túl órámbak is oda bocs csak az ideg meg bennem van.
-
Darth_Revan
veterán
válasz
NTonee #24376 üzenetére
Jaja, pedig ott 8950HK volt ha jól emlékszem.
Pár hét és megjelenik a boltokban, Magyarországon is jövőhéten elérhető lesz. Elég ciki lenne ha ilyen közel a megjelenéssel csak "béta" BIOS-al lenne elérhető. Meg az órajelek is össze-vissza ugráltak a teszt alatt. Szép egyenesnek kellene annak a vonalnak lenni.Ez így elég gáz. Miért nem tud az MSI-n kívül senki sem csinálni olyan BIOS-t amiben beton stabil az órajel és nem ugrál össze-vissza (és ezzel akár mikroakadást is okoz játék alatt) ?
Clevo gyári BIOS-a sem tökéletes ezen a téren (bár Prema házilag meg szokta bütykölni őket, hogy azok legyenek), de ez még a Clevo-nál is gázabb.
Acer átcsalogathatna 1-2 mérnököt az MSI-től...Vagy gyárilag beépített CPU teszt program figyelőt az Acer a BIOS-ba, ami látha ha Prime95 vagy Lynx futna és ekkor kikapcsolja a turbot? Ha ez a helyzet, akkor nem picit megtéveszt az Acer, mivel csak azért produkál ilyen jó hőmérsékletet stress teszt alatt, mert ki van kapcsolva a turbo ami alsó hangon is -10C.
-
válasz
NTonee #24288 üzenetére
Ebben nincsen SIM, ez egy androidos konzol. Szerencsére a mai napig írnak rá játékokat amik kezelik az analóg karokat. Jó kis szimulátorokat, az egyik nagy kedvencem az Subdivision Infinity:
Hibátlan grafika és élethű fizika tökéletesen elfut azon a kis 1x1 cm-es chipen! Emléxem, hogy régebben mekkora ampertemetőkön játszottunk a fogunkat csikorgatva mikor belaggolt 15-20 fps alá
-
Darth_Revan
veterán
válasz
NTonee #24092 üzenetére
Hát ez elég érdekes hűtés
Ránézésre ekkora hűtővel és ennyi hőcsővel az i9 gyorsan trottyolni fog benne
update: visszavonom amit mondtam. Gyánynak tűnik a hűtés, de a teszt alapján eléggé jól végzi a dolgát.
GPU max 59C 30 perc stress teszt után, cpu pedig pedig 63C max.De úgy tűnik bugos (?) a BIOS, mivel Prime95 alatt kikapcsolta a turbot és max 2.9 Ghz-en ment a CPU.
8750H-t turbo órajel mellett is így ránézésre lazán throttling alatt fog tudni tartani -
Darth_Revan
veterán
válasz
NTonee #24054 üzenetére
Hat ha jol hallottam 1.390V-ot kapott a cpu 4.8 ghz-en ami szerintem egy picit sok
Vagy ennyire sok fesz kell a mobil i9-nek?
Folyekony femmel elegge lenyomtak a cpu homersekletet, de ott mondjuk az is kozbejetszott hogy az idiota Linus nem tette vissza az aljat...
Asus meg itt is kapton szalaggal korbevonta a cpu es gpu-t...mintha mar gyarilag felkeszitettek volna folyekony fem ujrapasztazasra
-
válasz
NTonee #23370 üzenetére
Az lehet, hogy jobb a hűtése, de az engem rohadtul nem vigasztal, ha a pár hónapos GE-ben ki vannak szakadva a kijelzőt artó csavarok fészkei, a műanyag bódén több helyen repedések vannak. Akkor inkább legyen MIL810 a notim és menjen benne 90 fokon a CPU a pábdzsí alatt
Találós kérdés!!! Tippelje meg legyen szíves, hogy az lefotózott gépBEN hol helyezkedik el a CPU és a GPU!!!
-
Muerte
Topikgazda
válasz
NTonee #22816 üzenetére
Valami tényleg történt,mert még a 2012-es R2-re is kiadtak most egy új biost,az utolsó verzió kiadása 5 évvel ezelőtt volt...na de azt várják ki féllábon állva,amíg én felrakom nekik
Ennyi van a leírásban róla:
Fixes & Enhancements
- Update to the latest CPU microcode to address CVE-2017-5715 and associated Intel Reboot issue -
Muerte
Topikgazda
válasz
NTonee #22809 üzenetére
Ott a performance módban csináld végig ezeket hátha történik valami:
5.Go to down to Performance Options and Press Enter
6.Go to CPU Performance Mode and Press Enter
7.Select Enabled and Press Enter
8.Go to OC Mode and Press Enter
9.Select Level 3 and Press Enter
10.Press F10 to Save and Exit
-
rusSSSSh
csendes tag
válasz
NTonee #22684 üzenetére
Találtam angol amazonon magyarországi szállítással elég jó konfigurációt megfizethető áron és 120Hz-es panellal:
750k nagyjából átszámítva.
Mondjuk fura, hogy a vásárlói kérdések között akad olyan, hogy numpad van-e a billentyűzetben és az a válasz, hogy nincs, de a 17" dell honlapja szerint tartalamznia kellene.
-
rusSSSSh
csendes tag
-
Muerte
Topikgazda
válasz
NTonee #22537 üzenetére
Nem adapter probléma,úgy van ahogy Khalox és Darth_Revan írta,ez power limit sajnos.[link],[link],[link] nekem meg sem fordult a fejemben hogy ilyenekkel trükköznek
Lényegében egy jócskán visszafogott teljesítményt kap az ember ha fél óra játék után ledob 200MHz-et.Ez már így nem a 10%-kos különbség asztali GPU-hoz mérve aminek lennie kellene...
Eléggé elszomorító,mert 60-65°C-knál nem illene neki elvenni a kakaóból.Teljesen jogos lenne,ha 80-90°C környékén tenné meg,de ne 65-ön
Az utolsó link érdekes,mert az 1080-hoz mikor megkapták a fojtás nélküli vbios-t először örült mindenki,de 3 nap múlva sorban hullottak el a gépek mint a legyek -
válasz
NTonee #22533 üzenetére
Én HW Infoval figyeltem kilépés után max 121W is volt és akkor még semmi baj nem volt. Az nem lehet nálad sok. Sőt rémlik valami 130W fölötti érték is korábban mert húzottan használom a cuccost. És biza közben látom a fogyasztásmérőn mennyit fogyaszt az egész kóceráj, 190W alatt. Nálam a kihasználtsággal nincs gond GPU téren, lekopogom azzal nincs gond.
Teszteltem lefokozott CPU + GPU értékekkel, ugyanúgy nem szereti ezt a repülős játékot futtatni valami miatt. Hát kicsit melegebb van manapság, de azzal sincs gond nálam, látom amit látok monitorozva.Baszki csatlakoztam hozzád.
Ha nálad nem módosítható a gpu csoda meg miegymás, akkor hogy lehet limites? Minden gyári nem? Alapból nem megy a szekér?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● A topikban hirdetni TILOS!
- Latitude 7330 13.3" FHD IPS i5-1245U 16GB 256GB NVMe IR kam gar
- Thinkpad X13 Gen2i 13.3" FHD+ IPS i5-1145G7 16GB 512GB NVMe gar
- Gyakorlatilag új, GARANCIÁLIS (2026.12.23-ig!) Asus ROG Strix G16 (G614JV) gamer laptop RTX 4060-nal
- Bomba ár! Asus Slate EP121 Tablet - Intel Core i5 I 4GB I 64GB SSD I 12" Touch I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár! HP EliteBook 2570P - i5-3GEN I 4GB I 320GB I DVD I 12,5" HD I W10 I Garancia!
- Bomba ár! HP EliteBook 2560P - i5-2GEN I 4GB I 320GB I 12,5" HD I W10 I Garancia!
- Billentyűzet magyarosítás magyarítás lézerrel is! 10-15ezer közötti áron! Óriási betűkészeletünk van
- Bomba ár! Dell Latitude E5550 - i5-5GEN I 8GB I 128GB SSD I 15,6" FHD I W10 I HDMI I Cam I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Ultimate előfizetés új fiókra akár 2105 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged