Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hanee

    senior tag

    válasz ipavlidu! #4900 üzenetére

    Szia!

    Csirkemell sonka, Flora light margarin, ALPA light sajt (PLUS-ban lehet kapni), Norbi UD1 majonéz (ha szereted bele).. én ezt szeretem a legjobban :)
    Joghurt: Szeritem ezeket a cukrozott joghurtokat felejtsd el, van a Jogobella-nak light változata, az fruktózzal készül, sokkal egészségesebb és nagyon finom szerintem.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz LOTR #4902 üzenetére

    A fruktóz teljesen máshogy szívódik fel, mint a sima cukor: a máj glükogén raktáraiból, fokozatosan. A fölösleges pedig egyből zsírrá alakul, azonban egy joghurtban lévő mennyiség meg sem közelíti azt az értéket :D

  • hanee

    senior tag

    válasz L|zsidoboz #4906 üzenetére

    Kisebb zsírtartalom és nincs benne cukor. ~ egészségesebb --> lehet, hogy van benne némi tartósítószer, de egészségesebb, mint a sima majonéz.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz ipavlidu! #4903 üzenetére

    A teljes kiőrlésű kenyér mindenképpen egészségesebb! A teljes kiőrlésű lisztből készült dolgokban nem csak a tömény gyorsan felszívódó szénhidrát található meg, hanem sok rost anyag, és fehérje is van benne, növényi természetesen. Olyan ballasztanyagokat tartalmaz, amik az emésztést is elősegítik és lehetővé teszik, hogy a benne lévő szénhidrát lassan, fokozatosan szívódjon fel, ezért nem okoz a vérben hirtelen vércukorszint emelkedést, míg a fehér lisztből készült dolgok igen.

    Azonban szerintem amikor veszel ilyet mindig olvasd el az összetevőket, mert nagyon sok átverés van a polcokon! Rá van írva, hogy teljes kiőrlésű liszttel készült, és közben sima búzaliszt van ráirva + 20% tk. búzaliszt, ami még mindig épp csak annyival jobb, hogy semmivel sem egészségesebb szinte.
    A legjobb az a teljes kiőrlésű tönkölybúza kenyér szerintem, én ezt szoktam venni a legtöbbször, mert 1. nem kemény és eláll napokig, 2. ehető íze van, 3. mentes mindenféle sima liszttől.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz LOTR #4902 üzenetére

    Szia!

    Hidd el amiket írsz, hogy "nem befolyásol", meg "nem számít", nagyon is befolyásol és számít. Nem akarok tudományos leírásokat idepötyögni, mert fölösleges lenne, de mondok egy életszerű példát:
    Eszek egy szendvicset fehér kenyérből reggel 8-kor --> 10-kor éhes vagyok
    Eszek egy szendvicset teljes kiőrlésű kenyérből reggel 8-kor --> 11:30-kor éhes vagyok.

    Ennek persze sok oka van (kezdve azzal amit írtam, hogy a teljes kiőrlésű kenyérben mennyivel több az emésztésünk számára fontos rost, valamint más anyagok - pl. fehérje, nyomelemek, vitaminok, és persze lassabban szívódik fel a szénhidrát, sokkal gazdaságosabb. Valamint a vércukorszint hirtelen emeltetése - majd visszaesése az inzulinbomba hatására szintén nem egészséges. Természetesen egy szendvics esetén ennek nincs olyan extém hatása, mint mondjuk egy sima sütemény vs. édesítőszerrel vagy fruktózzal készült sütemény esetén (ahol a cukor mégerősebb hatású), de érzékelhető különbség van.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz LOTR #4912 üzenetére

    Hát én kb. két éve nem eszek sem fehérlisztes, sem finomított cukros dolgokat.. vagyis pontosítok: ritkán eszek ilyeneket. Nyilván azért anyósom sütijét nem hagyom ki :DD
    Átható különbség van az akkor és a most között kezdve a 20 kg minusszal, na meg sokkal egészségesebb az emésztésem. Persze nyilván itt nem csak arról van szó, hogy cukor és finomliszt ohne, sok dolgot kiváltottam másra:
    - rizs -> bio barnarizs
    - krumpli -> ritkán és akkor is sütőben sütve
    - több hal, több zöldség, több gyümölcs, de nem este
    - no nassi..
    - búzadara helyett zabkorpa + sok zabkorpás étel
    - rizs helyett este zabpehely főzve
    - reggelire többször cukormentes müzli
    - zsirszegény tejtermékek
    - zsirmentes sütés-főzés
    - még a palacsintát is tk. lisztből csinálom :D

    Meg ilyesmi :)

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz nemi #4914 üzenetére

    Ez sem rossz, tulajdonképpen kiegyensúlyozottan étkezel szerintem ;)
    Nálam annyi a különbség, hogy én 4-5 étkezéssel működök. 4-5, mert van, amikor eszek tízóraira egy műzli szeletet vagy egy almát, de van, amikor nem.. ez teljesen függ attól, hogy épp milyen napom van. Ha nagyon sok a meló, van hogy el is felejtem, hogy mennyi az idő és mire éhes leszek már fél 12, akkor meg már inkább kivárom az ebédet, amit amúgy szigorúan minden nap 12-13 között fogyasztok el.
    Nekem van még egy nagyon fontos aranyszabályom: Akármi történik, minden nap reggel nyugodtan megreggelizek itthon úgy, hogy leülök az asztalhoz és nem rohanok, nem csak betömöm a kaját, hanem tényleg szánok rá 15 percet. Szerintem a reggeli a legfontosabb étkezés és nagyon fontos az is, hogy ne ronhanva együk, egész máshogy kezdődik így az ember napja. A vacsorát előfordul, hogy kihagyom ha épp olyanom van (vagy uzsonnára többet ettem), de olyan is van, hogy csak egy narancsot eszek vacsorára, vagy egy nyers karalábét például. De pl. nálam szokott lenni vacsorára zabkása is, nagyon szeretem.
    Amúgy szerintem zabpehely-zabkása nem probléma vacsorára (nem nagy mennyiségben persze), mert annyira magas a rosttartalma, hogy viszonylag kevés szénhidrát szívódik fel belőle.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz t1 #4916 üzenetére

    Szia!

    Ha megengeded..
    Szerintem valami életmódváltásra van szükséged..
    Először is, a csokit, nassikat, energiaitalt (max light) felejtsd el! A light chips átverés, és ez igaz minden ilyesmire. Ami túl szép, hogy igaz legyen, az általában nem is igaz :D

    Lehet kapni teljes kiőrlésű tönkölybúza kenyeret (Match-ben, Tescoban, CBA-ban), reggelizz ebből, fehérkenyér helyett. Két szeletet.
    Egyél tízóraira egy almát, vagy műzli szeletet, esetleg egy natúr joghurtot, vagy kefírt, ha szereted. Narancs is jó.
    Ebédre jó a menzai kaja, de pl. ha kenyér van, ne edd meg a főzelékhez, ha tejberízs van, vagy ilyesmi ami cukros, akkor csak a felét edd meg.
    Uzsonnára pedig nagyon lightosan egyél, pl. puffasztott búza felvágottal, vagy akár magában.. persze megehetsz belőle 2-3 szeletet, ha éhes vagy, nem kell koplalni, nem is szabad!
    Vacsira pedig fehérjedús ételt próbálj meg enni, virlist, tojást, natúr húst, zöldségekkel, salátákkal lehetőség szerint.

    Ha diétát akarsz.. olyat, ami működik is: Norbi Update. Vedd meg az első könyvét és a kódos könyvet. Én az ő módszerével lefogytam 22 kilót és most is nagyjából betartom a kódokat, nem okoz problémát abszolút, és úgy fogytam le, hogy nem koplaltam. Ráadásul az update termékek között van egy csomó finomság, amit megehetsz, van ud2-es csoki is, persze nem egy táblával kell megenni, csak 1-2 kocka egy nap, de legalább van :D

    Hány centi vagy? Hány éves vagy? Van egy érzésem, hogy amíg 100 kg alá nem mész inkább meg se mozdulj, komolyan. Max úszás. Ilyen súlytöbblettel minden árt szinte, még a járás is (bocsi hogy ezt írom). Ha nagy súlyról indulsz lefelé, eleinte mozgás nélkül is lehet fogyni, persze később kell mozogni.

    Ja és egy fontos dolog: ha elkezdessz diétázni, eleinte nagy kitartás kell, mert a szervezetednek hozzá kell szoknia, hogy mást és kevesebbet eszel. De tarts ki! A fogyás beindul maximum 2 hét után.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz t1 #4921 üzenetére

    Szia!

    www.norbi.hu :DD Elég egyszerű.. szerintem bármelyik nagyobb könyvesboltban lehet kapni a könyvét, de meg lehet rendelni tőlük. Van melegkonyha is, meg ott az Update étterem (én végigettem már nagyjából a menüt és elégedett vagyok) a Duna Plaza-ban.
    Mindent meg lehet egyébként rendelni a neten.
    Egyvalamit ne vegyél meg: Van ilyen UD1-es zöldség chips. Az borzalmas.

    Mondjuk ezt a mozgás dolgot neked kell érezned, ez ember függő is, de biztos, hogy mondjuk ne kocogással kezdd. Lendületes séta elég lesz :))

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz Mawyx #4925 üzenetére

    Hát nemtom.. én csak a páromból tudok kiindulni, aki a 183 cm mellé 75 kiló.. és nem sovány. :U Elméletileg ha abszolút a papírformát nézzük, a 183 cm mellé a 80-85 kg a normális súly. Tehát a 110 az 25-30 kg-os súlyfelesleget jelent, ami már kóros elhízásnak számít. Nyilván nem annyira durva, mint egy 60 kg-os súlyfelesleg, de azért egy 17 éves fiatalnak ez is durva szerintem, és én nagyon becsülöm, hogy le akar fogyni, változtatni akar.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz t1 #4926 üzenetére

    Az jó, ha szeretsz sétálni :) Végül is megpróbálkozhatsz a kocogással is, csak szerintem óvatosan, és lassan. Ismertem egy nőt, aki extrém súlyfelesleggel is kilómétereket fut le. Szóval semmi sem lehetetlen, csak a féltő anyai ösztön tudod.. :DD

  • hanee

    senior tag

    válasz t1 #4930 üzenetére

    Szia!

    Csak szép lassan ;) Elméletileg ilyen súlyról eleinte havi 2-3 kg fogyás elfogadható (mármint nem túl gyors), de később belassul és havi 1 kg, majd fél kg fogyás a normális (természetesen amikor már sokkal kevesebb van). Persze ezt "besaccolni" elég nehéz, és papírforma ide vagy oda, amikor nagyon fogytam, nekem volt olyan hónap, hogy 7 kg ment le. Persze volt olyan is, hogy 3 hónap alatt ment le 1 :DDD
    A lényeg, hogy ne add fel akkor sem, ha stagnáló időszakok vannak, vagy ha úgy látod éppen nem fogysz annyira. És semmiképpen se koplalj, fontos hogy megfelelő mennyiségű tápanyaghoz jusson a szervezeted, neked főleg, mert még fejlődik is.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz L|zsidoboz #4935 üzenetére

    Havi 1 kg az egészséges. De nagyobb súlyfeleslegnél több, 2-3 kg / hó. Persze ezt senki nem tartja be, mert imndenki azonnal le akar fogyni..

    Srácok.. megtennétek, hogy azt, hogy "a Norbit én is kihagynám" megindokolnátok saját tapasztalattal? Mert ez a mondat így csak levegőbe mondott frázis.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz harry #4937 üzenetére

    És te próbáltad a módszerét? Mert csak a termékeiről beszélsz.
    Félreértés ne essék, nem akarok senki mellett kiállni, de amire te azt mondod itt hülyeség, valójában annyira nem az, mert annak, aki mondjuk fél éve nem evett egy normális süteményt, annak elég sokat számít. Ráadásul egy csomó cukorbeteg ember is hozzájut így olyan édességekhez, amik 50x ehetőbbek a sima diabetikus termékeknél. Kóstoltál már diabetikus kekszet? És Norbi UD1 somlói galuskát? Átható a különbség!

    mod.: Természetesen az update 1-es 1,5%-os tej szerintem is hülyeség, mivel az összes 1,5%-os tej update 1-es, és még van néhány ilyen termék, de itt a módszer a lényeg.

    hanee

    [ Szerkesztve ]

  • hanee

    senior tag

    válasz t1 #4939 üzenetére

    Van belőlük Light is, nem muszáj lemondanod róla teljesen ;)

  • hanee

    senior tag

    válasz harry #4940 üzenetére

    Kényelmi szemontokat is kielégítenek egyes termékek, ebben abszolút mértékben igazad van. Amikor én elkezdtem az egészet, még semmi nem volt, csak UD1-es túrórudi és kész. Mégis lefogytam. Viszont sokkal könnyebb úgy fogyni, hogy ha valaki édesszájú, nem kell lemondania a süteményről, túrórudiról, vagy egy csokipudingról. Tudod mennyit tud lelkileg lendíteni egy emberen, amikor pl. holtponton van és stagnál a súlya? Nagyon sokat! Arról nem beszélve, hogy nem mindegy később sem. Aki súlyproblémákkal küzd, az általában könnyen vissza is hízza a leadott súlyt. Soha nem a fogyókúra jelenti a nagy problémát az embereknek, hanem a súly megtartása. Tehát a teljes életmódváltás. Márpedig nincs az az eszkéta ember, aki kibírná sütemény, csoki és egybek nélkül egész életében, miközben körülötte mindenki ilyeneket eszik. Ez pedig egy jó alternatíva erre.

    Mielőtt Norbi megjelent a "piacon", azelőtt is tudtak fogyni az emberek, de azóta szerintem sokkal több sikeresen lefogyó ember van, ráadásul az egészséges életmódot és mozgást - nekik is köszönhetően - elkezdték nagyon hirdetni a médiában is.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz harry #4943 üzenetére

    De működik, ezt nem vitathatod el! Reklám ide vagy oda.
    Meg mondjuk nem mindegy, hogy azt mondod-e, hogy

    a) "diéta alatt soha nem szoktam ilyeneket enni" = többször diétázol, bizonyos időközönként, mert nyilván nem tudod megtartani a súlyodat, vagy pedig azt mondod, hogy

    b) "lefogytam, ettem közben ilyen fölösleges termékeket is, és most is nyugodtan eszem őket, de azóta is tartom a súlyomat"..

    Nem tudom érted-e amit mondani akarok ezzel ;)

    Ráadásul hogyan állíthatod azt biztosan, hogy a tiéd jobb, ha ki sem próbáltad a másikat? :U

    hanee

    [ Szerkesztve ]

  • hanee

    senior tag

    válasz t1 #4950 üzenetére

    Szerintem ha megbeszéled anyukáddal, hogy szeretnél fogyózni, biztos segíteni fog ő is és majd úgy főz, hogy az jobb legyen neked is ;)

  • hanee

    senior tag

    válasz harry #4970 üzenetére

    Reggelire ehetsz tojásfehérje rántottát, túrót, pufi rizst ,vagy zabpelyhet, Plus-ban van Morning Sun, 500g kerül 150ft-ba, nem drága, ebből reggelire mehet, hát esetedben nem tudnám megtippelni, legyen 100g,

    Reggelire ennyire fehérjedús táplálék nem megfelelő, még fogyókúrázónak sem. Úgy hiszem a műzli jó, de a tojás, túró helyett inkább felváltva a műzlit teljes kiőrlésű kenyérrel enném. Szintén a plus-ban kapható 1 kg-os kiszerelésben gyümölcsös műzli. Az tejjel jó reggelire, én gyakran eszem (és ettem akkor is amikor fogyóztam). Szénhirdátra is megfelelő mennyiségben szüksége van a szervezetnek, ráadásul ő iskolába is jár, ahol teljesítenie kell. 17 éves, ezt is vedd figyelembe.

    mivel ezekben van szénhidrát, amire este már nincs szükséged, marad a hús, soványtúró, zöldségek, esetleg kevés gyümölcs

    Itt van egy kis fogalmi zavar. Szénhidrátra a szervezetnek mindig szüksége van, ráadásul összességében cirka 60%-ban a többi tápanyaghoz képest, arányos leosztásban (25%-20%-25%-15%-15% öt étkezésre bontva). A szénhidrátoknak van több fajtája, pl. a gyümölcs és a zöldség is szénhidrát alapú élelmiszer, csak más fajta szénhidrátok találhatóak benne különböző arányokban a rosokkal és más dolgokkal. A gyümölcs és gyümölcs között ne tegyünk egyenlőség jelet, mert pl. egy narancsot én nem javasolnék estére, mivel a gyümölcscukor tartalma viszonylag magas, ellenben a rosttartalma nem, de egy zöld, savanykás almát akár bármikor.

    A zabkorpával és zabpehellyel, puffasztott búzával kis mennyiségben úgy hiszem nincs semmi gond, mivel olyan mennyiségű rostot tartalmaz mindegyik, hogy a szénhidrátnak csak egy része - és lassan tud felszívódni. Szénhidrátra mindig, este is szüksége van a szervezetnek, csak nem olyan nagy mennyiségben, mint mondjuk reggelire, hiszen nem vagyunk aktívak. Ráadásul pl. a zabkása zabkorpából tejjel készítve nagyon laktató is, 3-4 dkg-val jól lehet lakni + egy kevés zöldalma mondjuk.

    És azt se felejtsük el, hogy annak, aki nem body buildingezik és nem izmot akar építeni, nem kell annyi állati fehérje. Csak halkan jegyzem meg, hogy ha már negatívumokat akarunk felhozni az update ellen, annak is az az egyik legnagyobb hibája, hogy túl sok fehérjét etet az emberrel (és az nem számít véleményem szerint az update ellen szóló indoknak, hogy sok fölösleges süteményt gyártat a Norbi, mert ez csak egy "kifogás", hogy legyen miért utálni). Természetesen ehet nyugodtan vacsorára húst, de mondjuk akkor ebédre ne azt egyen szerintem, mert ennyi fehérjét fel sem tud használni a szervezete. A főzelék például jobb választás szerintem ebédre.
    Az pedig merő hülyeség, hogy ne egyen vörös húst. Nyilván a diéta idején csökkenteni kell az ilyen étkezések számát, de köztudottan a vörös húsokban van olyan fehérje is, ami csak abban található és a szervezet számára hasznosak. Vörös húsból is választhat pl. disznó karajt, vagy marha combot, mindkettő meglehetősen sovány húsnak számít és egy hónapban egyszer-kétszer még egészséges is csirke és pulyka helyett ilyet fogyasztani.

    A zsíradéktól sem kell félve rettegni, ugyanis arra is szüksége van a szervezetnek. Nyilvánvaló, hogy kerülni kell a zsírban tocsogó ételeket, és az olajban sült dolgokat, de pl. a vöröshúsok zsírtartalmától még nyugodtan le fog fogyni, sőt annyi még kell is.

    Én pedig diéta alatt főtt rízsből maximum barna rízst ennék (és egyszerre keveset, max. 3-4 evőkanállal / étkezés), és a krumplival egyetemben csak ritkán, mert ezeknek magas a szénhidrát tartalmuk, ráadásul a fehér rízsben lévő szénhidrát viszonylag gyorsan felszívódik.. a keményítő egy fokkal jobb, de az se sokkal.

    A body.builder weboldala nagyon hasznos, én régebben sokat olvasgattam, de egy kezdő könnyen elveszhet a cikkekben és tanácsokban, ráadásul ez elsősorban testépítőknek készült, szóval szerintem óvatosan ajánlott egy olyannak, aki nem tud a témáról semmit.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz harry #4974 üzenetére

    De este akkor sem indokolja semmi, hogy mindenképp fogyasszunk. Vagy mi olyan megterhelőt végzünk, hogy energiaszükségleteinek fedezéséhez szénhidrátot kell bevinnünk?

    Hát például lélgezünk, kiválasztunk, agyi tevékenységet végzünk, működik a májunk, vesénk, tüdőnk, meg úgy amblokk az egész szervezet. És ennek folyamatos szénhirdátellátásra van szüksége. Persze itt lehet, kicsit erős túlzásnak hangzik a dolog, mivel a szénhidrátellátás mennyisége már nem mindegy. Ezért nyilván este nem eszünk kenyeret, de valamennyi szénhidrát igenis kell, ha másért nem hát azért, mert éjszaka is működik a szervezet (akármilyen hihetetlen), és akkor is szüksége van némi gyorsan-közepesen felhasználható szénhidrátra, amit - tévedés ne essék - nem fog a fölösleges zsírból lebontani, mert a létfontosságú szervek fenntartásához olyan energiaforráshoz nyúl, ami gyorsan lebomlik.

    Ha valaki megterhelőbb sportot végez, ahhoz kell a szénhidrát, egy sima aerob tevékenység a zsírt használja, fehérje meg az izomzat fenntartása miatt (ami jelen esetben nem játszik fontos szerepet, de baj sem igazán lehet belőle).

    Ez egy tévedés. Aerob sporttevékenyéség esetén a test elsősorban az izmok glükogén raktáraiból bontja le az elraktározott szénhidrátot, majd a tevékenység befejezte után pótolja azt a szervezet tartalékaiból, akár zsírból is, ami egy lassabb, sokkal lassabb lebontási folyamat. A tevékenység során ugyanis a szervek felgyorsult működését és megnövekedett energia- és oxigén igényét gyorsan kell lekövetnie a szervezetnek, és mire lebontaná hozzá a zsírt, már el is ájulnál kb. Éppen emiatt egyébként fontos a fruktóz is, és nem szabad mellőzni, csak ésszel kell "élni vele", mert a fruktóz a máj glükogén raktáraiban raktározódik és onnan adagolódk folyamatosan a vérbe, nem okozva ezáltal hirtelen vércukorszint emelkedést. Viszont a fölösleg egyből zsírrá alakul. De csak a fölösleg, ami nem fér el a raktárakban!

    Nem mondtam, hogy ne egyen vörös húst, de mivel abban több a zsír (ami ugyebár diéta alatt nem a legszerencsésebb) ezért nem ajánlottam.

    Valóban nem jelentetted ki, de azt sugalltad, hogy csakis csirkemell, ami zsírmentes. Ennyi állati zsíradék kell, főleg ha felhagy a többivel és a növényi zsiradékok közül is áttér olivaolajra például.


    Egy átlag étrendben valóban jobb lehet az átalag termékeknél, tekintve, hogy kevesebb zsírt/cukrot mittomén mit tartalmaz. De most diétáról van szó, és onnantól, hogy eleve van benne, a célra nem megfelelő

    Ebből látszik, hogy mennyire nem vagy tisztában azzal, hogy melyik Update termék mit tartalmaz pontosan, vagy amit tartalmaz, az micsoda. Én sem állítom mondjuk, hogy mindegyik jó, például az Update 1-es linzert a gyerekemnek nem adnám oda jó szívvel, mert az E-betűk egy része nem éppen egészségse benne, de ugyanakkor van olyan termék, ami a normálnál egészségesebb, tehát használható akár egy diétában is. Például ott van a műzliszelet, ami kapásból tutira jobb, mert nem glükozsziruppal készül, hanem fruktózzal, vagy a felvágottak egy része, ami bár drága, de nem tartalmaz pár káros dolgot és nem utolsó sorban például cukrot. Természetesen például a felvágottak kiválthatók más, jó minőségű felvágottal is, hasonló árszinten (tehát mindegy, melyiket veszed végső soron a jobb fajtákból, mert mind drága).

    Hidd el nekem, hogy az emberek nagy része (főleg akik meghíztak) nem olyan kitartóak és "elvakultak" mint egy testépítő. Én is ismerek testépítőt és tudom miket eszik, de erre egy normál átlag ember képtelen. Te be tudod tartani a diétádat, a kitűzött célért, de erre az emberek többsége nem képes ilyen szinten és ennyire egyoldalúan. Az emberek többsége nem képes arra, hogy lemondjon hosszú hónapokra egy kis édességről, ami nekik boldogságot okoz. Vagy még ha képes is lenne, nem igazán akar, mert ha már egyszer van rá lehetősége, minek mondjon le róla teljesen? Ez önsanyargatás. A diéta nem feltétlenül azt jelenti, hogy meg kell mindent vonni magunktól. Ráadásul a diéta fogalma elég tág, sokminden beletartozhat. Lehet így is, és úgy is diétázni, de én garantálom neked, ha megeszik minden nap egy norbis csokipudingot uzsonnára, attól még le fog fogyni, csak mondjuk boldogabb lesz, mert nem kellett lemondania erről sem teljesen és ezért sokkal kitartóbb is lesz, amíg csinálja a diétát, mert látni fogja az eredményt amellett, hogy jut neki egy kis finomság is. A dolog nyitja hosszútávon ebben van, mivel az emberek 90%-a nem motiválható hosszú távon minden jótól mentes diétákkal. Ezért (is, meg még más miatt is) van az a rengeteg yoyozó ember, akik mindig lefogynak és visszahíznak.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz L|zsidoboz #4973 üzenetére

    Miért rossz reggel a fehérje?

    Nem rossz, sőt kell is, csak sokkal kisebb mennyiségben, mint később, estefelé. Reggel sokkal szénhidrátdúsabb táplálékra van szükség, mivel este lemerülnek a test készletei és azokat pótolnia kell + kezdődik a nap, rohanás, iskola, intenzív az ember reggel általában, és biztosítani kell az energiát hozzá.
    Ráadásul - bár ez már nem tudományos annyira - ha reggel rendesen eszel, akkor később napközben nem érzed úgy, hogy felzabálnád a hűtőt, tehát egy diéta/fogyókúra alatt is célszerűbb a reggelire-tízóraira hangsúlyt fektetni.

    Miért jó a pufi búza? Másabb búzából készül, mint a kenyér?

    Igen is, meg nem is. A sima fehér kenyér teljesen tisztított, finomított búzából készül, amiben gyorsan felszívódó szénhidrát van.
    A pufibúza pedig teljes szemekből készül, ami nincs megpucolva mindentől, rajta van a külső része, a rost, vitaminok nagy része benne tud maradni, ráadásul a puffasztás miatt egy szelet viszonylag kevés szem búzát tartalmaz, ergo egy szeletnek (ami helyettesíthet egy szelet kenyeret) sokkal kisebb a szénhidrát tartalma. Persze grammra nem, de sokkal laktatóbb a teljes kiőrlésű és a puffasztott, a rosttartalma miatt. Két kis szelet teljes kiőrlésű kenyér például pont annyira laktató mint súlyra 2x annyi fehérkenyér.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz philoxenia #4985 üzenetére

    De jogos a kérdésem hidd el, mert úgy veszem észre, hogy sokan CH fogyasztás és pl. kenyér evés közé egyenlőségjelet tesznek, pedig a zöldség is CH alapú élelmiszer..

    mod.: szóval én szerencsésebbnek tartanám nem dobálózni a CH-fogyasztás kifejezéssel, mert ez összességében azt jelenti - szerintem -, hogy bármilyen CH tartalmú étel fogyasztása - ami eléggé leszűkíti a lehetőségeket :U

    hanee

    [ Szerkesztve ]

  • hanee

    senior tag

    válasz philoxenia #4989 üzenetére

    Oké, bocsánat azt nem tudtam, hogy a zöldség fogalmát különböző képpen értelmezzük, bár abban igazad van, hogy a kukorica gabonaféle :D

  • hanee

    senior tag

    válasz philoxenia #4991 üzenetére

    Igen így van!
    Végül is szerintem nagyjából azonos a véleményünk ;)

  • hanee

    senior tag

    válasz L|zsidoboz #4993 üzenetére

    És hol van az a bárhol? ;]
    Nem véletlenül írtam a puffasztott búzát, a pufi rízs jobban hízlal, ha úgy tetszik, éppen azért, mert a benne lévő szénhidrát gyorsabban felszívódik. Egy fogyókúrázónak jobb a pufi búza. Szerintem.

    Jelentősebb mennyiségű vitamin a teljes kiőrlésű lisztben van, elnézést, ez talán félreérthető volt..

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz L|zsidoboz #4996 üzenetére

    Nehogy azt hidd, hogy én az információimat Norbitól szedem.. Norbi amúgy nem nagyon nyilatkozik asszem a puffasztott dolgokról, csak azt, hogy 1-es és 2-es.

    A somlói galuska miért is parasztvakítás?
    A liszt pedig nem ugyanaz, mint a bolti liszt, elhiheted.. csak sajnos nem 30 Ft-al drágább, hanem 700-al kb..

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz L|zsidoboz #4999 üzenetére

    Te láttál már Norbis somlóit? Ugye nem, csak messziről?

    Dióbél: Lássuk csak.. mennyi is van benne? 1 deka reszelve a tetejére szórva?
    Tejszín: az a tejszín ami ebben van meglehetősen zsírszegény. Ugye láttál már te is speciális, zsírszegény élelmiszereket? Tudod, 0%-os tej, 10% alatti tejszín.. létezik.
    Cukor: Nincs benne cukor, mert édesítőszer van benne!
    Tojássárgája: Hát most erre mit mondjak, egy kis tojássárgájába még senki nem halt bele, csak az elvakult testépítők szoktak úgy félni tőle, mint a tűztől, valójában elég egészséges, bár az Update 1-es somlói receptjében meglehetősen kevés lehet a tojássárgája, már amennyi tészta egy adagra jut.. max fél db-nyi..
    Rum: Rumaromáról hallottál már? Sehol nem használnak igazi rumot, legfeljebb a neves cukrászdákban. A rumaromában nem sok kalória van.
    Liszt: Update 1-es liszttel készül.

    Az egész somlóiból egy adag maximum 150 kcal lehet, súlyra sem túl nagy, 5-6 deka.

    Miről is beszélünk? Amit te írsz, az egy normál cukrászdai somlói.. nem értem egyáltalán az egész hozzászólást.. cukor... az egész update arról szól, hogy NO CUKOR, NO FEHÉRLISZT, szélsőségesen kerüli!

    A Norbis liszt 900 Ft (ha olcsón veszed 850), fél kg. Van belőle több féle, és mindegyiknek az a lényege, hogy proteinliszt, speciális cucc (ha gondolod nyomozd le), egy angol cég gyártja (nem a Norbi!), Norbi csak forgalmazza itthon. Magas fehérjetartalmú, alacsony szénhidráttartalmú és hasonló állaga van, mint a rendes lisztnek, tehát elméletileg ugyanúgy lehet vele sütni-főzni. Nekem nincs vele jó tapasztalatom, amit csináltam piskótát és palacsintát nem lett jó belőle, de másokat ismerek, akik sikerrel használják. El lehet olvasni azt is, mik az összetevők, mert rajta van, ez nem liszt-liszt, nem úgy készül, mint a rendes búzaliszt, szóval amit anyukád 300 Ft-ért vett, az maximum valami lisztkeverék lehetett, de hogy nem Norbis az tuti.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz L|zsidoboz #5017 üzenetére

    Azért itt álljunk meg egy szóra, mert senki sem állította, hogy két pofára lehet enni az update 1-es ételeket! Sokan sajnos azt elfelejtik, hogy az update 1-es kód nem jelenti azt, hogy korlátlanul, inkább csak azt, hogy ha készítessz magadnak egy normál adag ebédet, abból bármennyi lehet 1-es, kb. a fele lehet kettes, és csak nagyon kevés (vagy semennyi inkább) hármas. Mármint arányaiban. És természetesen az időkorlátokat betartva (tehát hármas kódúakat csak délig - pl. banán, fehérkenyér, stb). És ha megnézed a kódtáblázatot, viszonylag okosan és logikusan van mostmár összeállítva (régebben több kétes dolog volt benne), bár a sajtok körül még mindig látok némi confusiont.. Például pufi rízs kettes, pufi búza 1-es, nem véletlenül. Norbi könyvében az is benne van, hogy azért a korlátlanság sem jelent korlátlanságot, mert a határ az ésszerűség, tehát hogy normalizáljuk az ételadagot: mondjuk a kistányér legyen tele ebédre, és ne a nagytányér. A teljes kiőrlésűből reggelire 2 szelet, és a puffasztott búzát sem lehet csomag számra enni, 2 db egy normál adag (felvágottal, akármivel) Azok, akik a mennyiséget is be tudják tartani, tudnak és tudtak mindig is úgy fogyni SOKAT, hogy nem kellett szenvedni, lemondani, éppen azért, mert fel vannak kínálva ilyen alternatívák, mint a somlói meg a csokipuding. Ezek ugyanis tökéletesek mondjuk uzsonnára. És mekkora királyság pl. uzsonnára enni egy csokipudingot + inni hozzá egy jó kis forró tejeskávét, esetleg hideg tejet, és közben arra gondolni, hogy ez nem akadályoz a fogyásban. Ráadásul pl. a csokipuding teljesen középáras, nekem ez a favorit, ezt veszem a leggyakrabban. De kóstoltam pl. a sajtostallért, az sem rossz. Nyilván az nem helyettesít egy uzsonnát (elég szürreális lenne), de pl. milyen jó, ha vendégség jön és olyat tálalsz, és te abból eszel! Nem kell szenvedned és nem kell bűnöznöd sem, mert van felkínálva alternatíva. Ezt szerintem inkább így kell nézni, és természetesen az update-re is érvényesek az alapvető szabályok, amik általában a diétákban vannak: nincs korlátlanság.

    Azt amúgy nem értem, miért rettegsz ennyire a zsiradékoktól, a szervezetnek arra is szüksége van (nyilván nem a napi 10 deka szalonnára meg zsíros kenyérre fogyókúra alatt), legyen az tejből vagy húsból, oliva- vagy lenmagolajból. De kell, olyan zsírsavak vannak benne, amikre szüksége van a szervezetnek.

    Azt vettem észre, hogy a legtöbb testépítő elmegy valami egészségtelen irányba, szóval könnyen átesnek a ló túlsó felére, és ez sem jó szerintem :U

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz LOTR #5023 üzenetére

    Én teljes kiőrlésű liszttel szoktam palacsintatésztát csinálni, kb. úgy, hogy 2 egész tojás, pár csepp édesítőszer, fél deci tej, fél deci víz, és ebbe 2-3 evőkanál teljes kiőrlésű liszt. Ez két evésre elég kb.

    Tölteléknek ez is jó: almát kockákra vágsz, villával feltöröd picit, teszel rá édesítőszert, fahéjat és beletöltöd.. én nagyon szeretem.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz harry #5025 üzenetére

    CH szénhidrát, ami vanp a zsemlében, rizs, néhány zöldség, stb, de fontos különbség, hogy van jó minőségű (rizs, puficuccok, krumpli, zabpehely, stb), meg gagyi (sima liszt és péksütik, cukrok, stb).

    Ha ezt egy dietetikus olvasná, sikítófrászt kapna.
    Nincs olyan, hogy gagyi szénhidrát meg jó minőségű szénhidrát :Y :W

    Van lassan felszívódó szénhidrát és gyorsan felszívódó szénhidrát.

    A kettő között a különbség annyi, hogy a szervezetnek különböző időpontokban és különböző mennyiségben van rá szüksége.
    Gyorsan felszívódó szénhidrátok akkor jönnek inkább képbe egészséges táplálkozás mellett, ha valaki pl. lefut 5-10 km-t.. utána nem árt egy kis csoki vagy tészta (főleg ha többet fut az ember, mondjuk 10-15 km-t). Ezekből lehet a leggyorsabban regenerálni a szervezetet.

    Fehérlisztből, fehér tésztákból, rízsből, süteményekből, cukros ételekből gyorsan felszívódó szénhidráthoz jutunk.
    Teljes kiőrlésű lisztből, pufi búzából, zabpehelyből, zabkorpából, zöldgésekből, gyümölcsökből jórészt lassan felszívódó szénhidráthoz jutunk.
    A krumpli a kettő között van valahol, inkább lassabb, mint gyorsabb.

    De fogyókúrás diéta alatt sem a krumpli, sem a fehér rízs nem javasolt. Könyörgöm szálljatok már le a rízsről, totál nem kéne ilyet javasolni neki. Egyen zöldségeket a hús mellé, salátákat, meg főzeléket, ne rízst.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz LOTR #5034 üzenetére

    Észrevettem, hogy ti radikálisabb diétát csináltok, de azt nem értitek meg, hogy egy átlagos akárhányéves ember nem tud radikális diétába kezdeni és azt hosszasan betartani. Én sem tenném, mert bizonyított, hogy szükségtelen kínozni magamat, mert már lefogytam úgy cirka 20 kilót, hogy nem kellett hozzá szenvednem, és a súlyomat tartom több, mint egy éve, szenvedés nélkül (most épp nem járok futni sem, mert kb. szeptember óta beteg vagyok). Nem kell nekem hinni, de az idő engem fog igazolni, mert ha a srác a ti eszkéta-csupafehérje-semmifinom diétátokat követi, előbb utóbb feladja. Kitartásától függ mikor, de feladja, az 99%. Egy átlag ember (aki nem követ elvakultan elveket és nem csinálja szívvel lélekkel a testépítést) képtelen éveken át diétázni. Ezért az életmódváltást szorgalmazni sokkal helyénvalóbb. Mert ha életmódot vált és kiváltja az eddigi élelmiszereket másra, valamint bizonyos élelmiszerekből kevesebbet eszik, akkor fogyni fog, a súlya beáll egy normális, egészséges mértékre, és sokkal jobban fogja érezni magát (ami az esztétikusságnál sokkal fontosabb!). Amúgy sem egészséges heti 1-2 kilót fogyni. A súly sem úgy megy fel, hogy heti 1-2 kilót hízunk. Az anyagcserének idő kell, hogy alkalmazkodjon a megváltozott helyzetekhez és minél gyorsabb a fogyás, a bőr is annál jobban tönkremegy, mert nem tud annyira rugalmasan összemenni. Persze ez nektek nyilván nem tűnik fel, mivel testépítetek és kitölti az izom azt a helyet de nekem személyes tapasztalatom van ebben is, volt időszak amikor gyorsan fogytam és bizony meg is látszik a bőrömön, soha többet nem csinálnám.

    A teljes kiőrlésű liszt 1 kg kb. 300 Ft, tehát nagyjából egy árban van a zaboddal.

    A főzelék nagyon egyszerű: kb. két tányérnyi főzelékben van 1 evőkanál liszt. Ezt lehet helyettesíteni teljes kiőrlésűvel is, vagy liszt helyett étkezési keményítőt használni. De még ha sima liszttel készül is a főzelék, egy tányérra jut fél evőkanálnyi liszt. Ez annyira elenyésző mennyiség (fél dkg talán vagy annyi sem), hogy belefér, főleg mivel magában a zöldségben (spenót, zöldbab) nincs sok kalória, tehát maga a főzelék elég diétása kaja ebédre. A zöldborsó főzelék kicsit már combosabb, de ebédre az is belefér. Cukor helyett pedig édesítőszer használható abba is.

    Mi szükség lisztre egy diéta során? Nos, alapvetően az emberi szervezet számára a gabonafélék jelentik az egyik fő táplálékforrást akár tetszik ez, akár nem. És a búza a legismertebb legelterjedtebb gabonafélénk, mert tápláló, vitaminok vannak benne. Más kérdés, hogy a fehérliszt már valami finomított vacak, ezért is érdemes váltani a teljes kiőrlésű lisztre - az lehet búza, vagy tönkölybúza, mindegy. Használható zabpehelyliszt is, de az mégsem ugyanaz teljesen, érdemes a búza/tönkölybúza lisztet is fogyasztani. Mindenhol beszerezhető, ahol van egy Tesco vagy Auchan, vagy hasonló nagy áruház.

    Édesítőszer: nem értem meg, miért kellene kihagyni egy diétából? Mi a fenének sanyargassa magát valaki, ha lefogyhat anélkül is csak valamivel lassabban de egészségesebben? Erre válaszoljatok!

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz harry #5036 üzenetére

    Futás után csoki téma: Látszik, hogy még nem futottál le egyben 10-15 km-t, mert ha ezt gyakran megtennéd, rájönnél, hogy a csoki tud hasznos lenni. Nem írtam, hogy két pofára kell zabálni, de egy 10-15 km-es futás során nagyságrendileg eléget a szervezet 4-600 kcal-t, attól függően, hogy milyen tempót futsz és mennyire van kint meleg vagy hideg. A szervezet tartalékai ilyenkor teljesen kiürülnek, ekkora távnál már útközben sem árt egy kis pótlás (izotóniás ital formájában), bár végül is ki lehet bírni anélkül is.. de én láttam már futóversenyen útszélén összeeső futót, nem szép látvány: az egy 7 km-es verseny volt, 3 km után is meg tud borulni a szervezet, ha nincs megfelelő táplálékkal ellátva. Szóval ilyen energiafelhasználás után a csoki segít abban, hogy a szervezeted gyorsan sok energiához jusson, amit azonnal felhasználhat. Jó a szőlőcukor is, és mindkettő ugyanúgy, ugyanolyan tempóban szívódik fel.

    Nem nézlek hülyének, csak rossz nézni, amikor baromságot írsz. Lehet, hogy ezzel foglalkozol egy ideje, de néhány dologban tudom, hogy tévedsz, vagy legalább is a nézőpontod félreérthető.

    És olyan nincs, hogy a cukor szar. Max. olyan van, hogy szennyezett, az tényleg szar, de attól hogy az glükoz, még nem szar, csak ha valaki nem sportol nem indokolt, hogy fogyassza.. az pedig a rossz étkezési szokásainknak köszönhető, hogy mégis fogyasztjuk.

    A rízzsel az a baj, ami a fehér kenyérrel is. Gyorsan felszívódó szénhidrát van benne, ami fogyókúra alatt semmiképp sem jó. A barnarízs jobb, én ezt javasoltam már először is, hogy fogyassza.

    Neked biztos jó a fehér rízs, nem tudom pontosan milyen diétája van egy testépítőnek, de ha te mondod, hogy neked rízs kell, akkor neked az kell, de egy fogyókúrázónak ne javasold szerintem, mert csak úgy jár, hogy eszik belőle mondjuk 5 dekát, és egy óra múlva éhes lesz és megeszik mégvalamit, vagy esetleg feladja az egészet. Neked a fehérjeturmix vagy fél kiló hús mellé tökéletes, mert ugye a fehérje felszívódásához kell a szénhidrát is és így hatékonyabban épül be a fehérje, de a te diétád egészen más, mint azé, aki fogyni szeretne. Egyébként pedig a testépítők fehérje-diétája egyáltalán nem egészséges szerintem, senkinek. :U

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz harry #5039 üzenetére

    Látod? Neki is egyből a fehérjeturmixot javasolod. És mégis szerinted a szervezete mit fog vele kezdeni reggel?? Ettől fakadok sírva.. :O

  • hanee

    senior tag

    válasz L|zsidoboz #5044 üzenetére

    Szia!

    Szerintem az a jó, ha valaki minél változatosabban próbál étkezni, hiszen mindenevők vagyunk és a különböző táplálékokból (nem értve ezalatt természetesen a "tiltott" élelmiszereket), különböző mértékben különböző fajtájú fehérjéhez, szénhidráthoz és zsírsavakhoz jutunk. A tojássárgája épp olyan fontos, mint akár az, hogy olajosmagvakat együnk, legyen az mandula, vagy dióbél. Ráadásul a tojást nem is javasolják minden napra, csak hetente 2-3 db-ot (persze ennél még én is többet eszek, mert imádom a tojást).
    Azt viszont örömmel olvasom, hogy halat gyakran eszel, mert az nagyon jó! :K

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz L|zsidoboz #5045 üzenetére

    Szia!

    Az életkor nem kifogásként, inkább szempontként merül fel diéták esetében. Egy fejlődő szervezetű 18 éves nem csinálhat olyan radikális fogyókúrát, mint egy harmincéves, bár utóbbi számára sem egészséges, de legalább az egészséges fejlődésben nem veti vissza a dolog. Hogy 120 kg-ról lefogytál, azért őszintén, minden elismerésem! Nem mindenki ilyen kitartó, sajnos.

    Ahány ember, annyi féle gondolkodásmód és annyi féle dolog jön be nekik. Én gyerekkoromban kövér voltam, és leegyszerűsítve a dolgot azért, mert soha nem alakult ki bennem a mennyiségi gát. Azaz nekem hagyták otthon, hogy megegyek egy kiló banánt egyszerre, meg ilyesmi. Nagyon sok múlik ezen, hogy kisgyerekkorban mit "kap" az ember ilyen téren. Ennek köszönhetően a mai napig is odafigyelést igényel, hogy mennyit eszek. Más ember számára ez triviális, pl. te azt mondod, hogy elhatározás kérdése. De hidd el, nem csak azon múlik, nagyon sok múlik azokon a dolgokon, amik berögzülnek gyerekkortól.
    Persze kipróbáltam sokfajta fogyókúrás módszert, végül elkezdtem foglalkozni a témával kicsit mélyebben, közben jött a Norbi módszer, én még akkor kezdtem, amikor a második könyvét adta csak ki (nem volt még norbi termékskála, csak egy két dolog). És ez végre működött, szenvedés nélkül. Ez felért egy csodával nekem.

    Na de ez csak egy dolog, csak azért írom le, hogy látsd, nagyon mások vagyunk mindannyian. És sok olyan ember van, aki nem tud, vagy nem akar szigorú diétát betartani, mert már mondjuk kipróbált 6 félét, fogyott vele, visszahízta, mert visszatért a régi étrendjére. Valahol amit te csinálsz, az is egyfajta életmód, nem csak simán diéta, ezt ne felejtsd el sosem. Szóval a végső megoldás mindig valamilyen életmód váltás kell legyen, de egy átlag embernek nem megfelelő egy testépítős étrend mondjuk, tehát véleményem szerint csínján kell vele bánni.

    Bőr: ez teljesen egyéni, hogy kinek milyen a bőre. Van, akin nem lászik meg 3 szülés, de van olyan is mint én: 1 szülés és egy fogyókúra után olyan a bőröm, hogy kb. csak a szike segítene rajta.. :O De tudom, ha óvatosabb vagyok - pl. nem hízok annyit terhesen - és nem fogyok utána olyan gyorsan, akkor nem lenne ilyen a bőröm :(

    Én nem írtam, hogy a búza azért terjedt el, mert sok benne a vitamin! Csak azt írtam, hogy van benne az is. Azért terjedt el, mert viszonylag igénytelen de tápláló gabonaféle, ami szélsőséges éghajlati viszonyok között is megél (sivatagi és mediterrán éghajlaton is).

    A gyúrós étrendben az a nem egészséges, hogy extrém mennyiségű fehérjét visztek be. Az odáig ok, hogy ti ezt megfelelő metódussal és edzéssel csináljátok - gondolom váltogatva a súlynövelős és izomépítős szakaszokat -, de egy átlag ember ha nekikezd egy ilyen diétának és elég sokáig csinálja (elég pár hónap is), károsodhat a szervezete tőle. Ráadásul egy átlag ember nem tud az egészről semmit, hogy mi hány gramm meg mit egyen, nem úgy vannak vele mint te, hogy tudod, hogy pontosan 30 gramm zsíradékot eszel és xxx gramm fehérjét egy nap yy edzés mellé. Én sem tudom hány gramm zsíradékot eszek egy nap.. érted..
    Szóval az étrend nem megfelelő használata az egészségtelen.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz rien #5047 üzenetére

    Szia!

    Bocsi amit te írtál linket azt nem néztem meg. Szerintem ez jó lesz neked, főképp ahhoz képest, mintha nem ennél semmit! Azért ebben van szénhidrát is elég jó mennyiségben ha jól látom. Egy ismerősöm használta ezeket a termékeket és azt mondta nagyon jó minőségű.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz rien #5051 üzenetére

    Nekem az ismerősöm azt mondta, hogy az epres borzasztó, dehát gondolom ez is szubjektív :DDD

  • hanee

    senior tag

    válasz L|zsidoboz #5056 üzenetére

    Szia!

    Nincs semmi gond a futással sem, csak sokan eszetlenül állnak neki, és feladják még mielőtt le tudnának futni 1 km-t. Régen én sem szerettem, aztán egyszer elhatároztam, hogy márpedig én akkor is megtanulok futni, és megtanultam.. aztán voltam 5 meg 7 km-es versenyen is nyáron. És imádok futni. Most végső soron kényszerpihenőn vagyok, mert szeptember első hete óta van valami bajom (megfáztam, elkaptam rá valami bacit a lányomtól - bölcsis lett -, aztán ételmérgezés, majd ezután 4x ráfertőződtem valamivel).. persze ha rendbe jövök, akkor megyek és folytatom :K

    Az átlagos embereknek pont azért jó alternatíva szerintem az Update, mert széles körben ismert, hirdetett, marketingelt, reklámozott, látható magazinokban, tévében, és ez legalább tényleg egy életmódváltás, még akkor is, ha vannak hibái. Mégis, széles körben megfelelő sok embernek. Én sok emberrel beszéltem már, akik updateznek és nem sok Norbis terméket vesznek. Szóval anélkül is megy ;)

    Ki mondta, hogy aerobikoznod kell? :DD Különben is, ha a DVD-jére csinálod otthon, azt senki sem tudja meg! Valld be nyugodtan, hogy szoktál :DDD :DDD :DDD

    Az izommegtartás jó dolog, csak ha valaki sok fehérjét eszik és szénhidrátot nem eleget (pl. kalóriában 1400 alatt), akkor ugyanúgy bontani fogja a szervezet az izmokat, megfelelő szénhidrátmennyiség nélkül a fehérje nem épül be, hanem inkább még ami megvan is leépül, csak ez az egyik veszélye az egész fehérje-diétának (pl. Atkins) az én meglátásom szerint. És azt is észrevettem, hogy az emberek könnyen átesnek a ló tulsó felére, amikor annyira betartják pl. az update-et, hogy nem éri el a napi bevitel még az 1200 kcal-t sem.. az ilyenekből inkább gond szokott lenni, mert az anyagcsere a túl alacsony bevitel során lelassul, és végső soron hosszú távon pont az ellenkező hatást éri el az ember vele. Nagyon sok embernek adtam már tanácsot, hogyan állítsák vissza a bevitelt normálisra, hogy újra fogyni tudjanak, és szinte az összes egyből fogyni kezdett, amikor megemelte a szénhidrát- kalória bevitelt egy bizonyos szint fölé. Ez általában nőknél az a bizonyos 1300-1400 kcal bűvös határán szokott lenni.
    Ezt most nem tudom már miért írtam le, de mostmár ott van :DD

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz #41635072 #5245 üzenetére

    Szia!

    Kenyér helyett puffasztott búza, WASA kétszersült, teljes kiőrlésű kenyér (pl. lehet kapni csomagolva 250 grammos kiszerelésben teljes kiőrlésű tönkölybúza kenyért. De reggelire ebből max. 2 szelet az adag!). Sok zöldség (minél több!), egyél salátákat, natúr hússal például. Főzeléket csak ha te csinálod rántás nélkül. Semmit amiben cukor van, vagy fehérliszt. Egyél naponta 4-5x és mindig keveset. A joghurtok, müzlik tele vannak cukorral, mindig olvasd el, hogy mik az összetevők! Kevés az olyan termék, amikben nincs cukor, de azért rá lehet bukkanni.
    Javaslom, hogy vezetsd be az étrendedbe a zabpelyhet és a zabkorpát. Sovány túrót, natúr joghurtot, halat (sütve-főve-párolva). A húst mindig bőr nélkül edd, és mindig legyen sovány (pl. disznóból karaj, csirkemell, pulykamell). Ne egyél krumplit, rízst (ha mégis, krumpliból csak tepsiben sütve, rízsből pedig barnát, de próbálj minél kevesebbszer). Tésztát felejtsd el egy időre..
    De fontos, hogy egyél! Koplalni nem szabad. A sima olajat cseréld oliva olajra, és semmit ne egyél, ami olajban sül (persze azért ehetsz pl. rántottát, és az alá is kell egy pici olaj, de minimális elég és ha ez oliva, akkor az jobb).
    Ha meleg van, próbálj meg levest enni pl. ebédre, és mellé valami egyebet (pl. gyümölcsöt, vagy salátát).
    Legyen a kistányér a tányérod és azt tedd tele, a nagytányérnyi kaját felejtsd el.

    Hirtelen ennyi :D

    Ja, és a legfontosabb: nem fogsz lefogyni két hét alatt akkor sem, ha keresztbefekszel! Kitartónak kell lenni, és hónapokig diétázni (nem éhezni!).

  • hanee

    senior tag

    válasz Zoty4 #5244 üzenetére

    "Nekem haver mondta, hogy a biciklizés szart se ér, de már 88kgnál vagyok "

    Ez attól függ, milyen puzulson csinálja és mennyi ideig.. butaság, hogy szart sem ér, ezt így nem lehet kijelenteni: Ha csak lötyögsz, az valóban nem ér túl sokat fogyókúra szempontjából :D

    "Egyél naponta többször (5-6) 200-250 kcal-t / étkezés"

    Naponta 5-6x200 kcal étkezés neki - feltéve hogy férfi - nagyon kevés lesz. Az alapanyagcsere egy férfinál több, mint 1400 kcal. Ki kell számolni az alapanyagcserét és azt elfogyasztani legalább egy nap! (én 60 kg vagyok, 160 centi és nő, és nekem 1400 körül van!! Ha ő férfi, és ennél súlyosabb, akkor csak több). A napi 1000 kcal és alatti fogyókúra KÁROS és jo-jo effektust okoz, ha valaki hosszútávon csinálja.
    Ráadásul ezt nem lehet így leegyszerűsíteni, hogy 6x250, vagy 5x250. Reggel például több energiára van szükség, és inkább szénhidrát alapú tápanyagra, míg estefelé és edzések után jobb a fehérjedús táplálék. Vacsorára pedig a kimondottan szénhidrátszegény. Ezért az elosztás egyáltalán nem ilyen, hanem inkább kb. 25%-20%-25%-20%-10%. Ez reálisabban fedezi a napi szükségletet. Természetesen az sem mindegy, a kalória miből származik! Fehérje, zsír, vagy szénhidrát. Ha nagyon bele akar mélyedni, akkor érdemes utánaolvasnia a témának. De szerintem neki elsőre az is elég lesz, ha életmódot vált és megtanulja mikkel váltsa ki az eddig megszokott élelmiszereket egészségesebbekre.

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz #41635072 #5248 üzenetére

    Szia!

    Kb. 3000 kcal a napi szükségleted, ha fogyni szeretnéd kb. 2000-et egyél, de minimum 1500-at! 1500 alá soha ne menj!

    Szerintem iktass be mégegy étkezést, amikor pl. gyümölcsöt eszel: Tízórainak.

    Este már ne egyél kenyeret, teljes kiőrlésűt sem! Inkább estére hagyd a pufi búzát. Az Abonett hízlal. A salátát hússal eheted este is. Ebédre ehetsz mást is, nem csak salátát, süthetsz zöldségeket, csinálhatsz főzelékeket, de hideget is lehet enni éppenséggel :D Bár van, aki képest hónapokig salátákat és húsokat enni (én pl. nem).

    Szerintem a reggelid jobb lenne ha pl. ennél mellé 1 paprikát, vagy 1-2 paradicsomot is.

    Az úszástól nem fogsz fogyni. Tök jól karbantart, de nem fogyaszt igazán, mert nem tudod vele elérni azt az erőkifejtést, mint pl. kocogásnál.
    A legjobb zsírégető a kocogás. Próbáld ki azt szerintem :K

  • hanee

    senior tag

    válasz Zoty4 #5250 üzenetére

    Biztos, hogy fogyaszt. Bár tényleg attól függ milyen pulzust érsz el vele, de szerintem ezzel a sebességgel akár még többet is mint kellene.. bár a bringázásban nem vagyok otthon nagyon. De ha pl. közben nem is "zsírégető zónában" vagy, utána is éget zsírt a szervezet (fokozottabban úgy értem), még 24 órán át. A rendszeres mozgás ezért is fontos, akármi is az ha elég hatékony és intenzív, mert gyorsítja a fogyást (nem csak azért mert xyz kalóriát eléget, hanem mert az anyagcserét is gyorsítja).

  • hanee

    senior tag

    válasz #41635072 #5254 üzenetére

    Szia!

    Lefaragni kimondottan a fenékből és a combból szikével lehet. Helyi fogyás nem létezik. A szervezeted dönti el teljesen önkényesen, hogy legelőször honnan ad le.. valakinek hasból megy, van akinek derékből, fenékből.. a nők általában olyan szerencsétlenek, hogy mellből megy le elsőnek :D
    Én mondjuk szerencsés vagyok, nekem egyszerre mindenhonnan szokott egységesen és a mellem sem megy össze..

    A tej, ha 1,5%-os akkor nem hízlal túlzottan, persze mértékkel kell inni! Én sokszor eszek olyat még este is, ami tejjel készül, illetve a fehérjeitalomat is tejjel készítem (amit többnyire este iszok meg, mivel este van időm edzeni).
    Viszont vannak emberek, akiknek meg is állítja a fogyást a tej.. szerintem a laktóz tartalma miatt, de nincs rá tudományos bizonyítékom :D

  • hanee

    senior tag

    válasz D600 #5256 üzenetére

    Szia!

    Én azt vettem észre, hogy ez egyénenként eltérő.
    Illetve azon is múlik, hogy ki miből szeretne lefogyni és mennyit mozog, valamint hogy előtte mit és mennyit evett! Én például nem tudok fogyni ha eszek rízst, krumplit, tésztát.. más tud. Pedig én mozgok is. De nyilván, ha valaki például 110 kilóról indul és előtte egész nap zabált és megevett 8000 kcal-t ha hirtelen lecsökken az ételmennyiség 2500 kcal-ra, egy ideig jól fog fogyni rízzsel és tésztával is :DD

    A tej elméletileg nem is hízlal. Viszont egyes embereknél belassítja az anyagcserét és ezáltal nehezíti a fogyást..

Új hozzászólás Aktív témák