Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D600

    tag

    válasz hanee #5272 üzenetére

    Gyors voltál. :D
    Igen por formájában keverem bele, 1 kg 700-800 Ft körül van. Plusz a zabpelyhet is beleőrlöm a turmixba. Nyers formájában inkább meghagynám a madaraknak. :D Nekem nem megy le a torkomon.
    :) Kedves Hanee tisztában vagyok a topik témájával. De ezt inkább úgy írnám, hogy fogyjunk le, utána hízunk vissza, ha nem váltunk életmódot. Aminek az elengedhetetlen része a testmozgás. Ha pedig testmozgás akkor fontosak lesznek ezek a dolgok.
    Ahogy mondod a bevitt táplálék mennyiségét illetően, figyelembe kell venni például a testsúlyt és a sport intenzitását. A testmozgásban egyértelmű a fokozatosság elve. Egy pihenő életmódú emberke, nem fog tudni 5 km-ert lefutni egyből, ez egyértelmű. Viszont hidd el, hogy ha a fokozatosságot nem tartja be és megmarad egy szinten, akkor nem lesz eredménye, mert hozzászokik, vagy inkább úgy mondanám, hogy megszokja a szervezete azt az intenzitást. Az aerob és kardiovaszkuláris edzéseknél meglátszik a pulzusszámban. A súlyzós edzéseknél ha megállunk egy súlynál nem terhelődik az izom, így nem is edződik, nem fejlődik.
    Végül is igazad van, nagyrészt magamból indulok ki. A lassan 13 éve tapasztalt életvitelből merítem a tudásomat. Így hozzátenném, ha valaki csak "fogyókúrázik" és nem sportol, akkor ne vigyen be maltodextrint. :C Se dextrózt és fruktózt, mert csak még kövérebb lesz. :D
    Viszont, ha tényleg fogyni akar és meg is akarja tartani az elért eredményt sporttal, akkor ezek fontos tényezők a táplálékban. A szénhidrát szükséges lesz és nem mindegy milyet visz be.

Új hozzászólás Aktív témák