Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L|zsidoboz

    őstag

    válasz hanee #5049 üzenetére

    Szia!

    Igen, a legtöbb embernél a kitartással van a gond.
    Van az egyik csoport, aki megpróbál mozogni, csak nem a jó mozgásformát választ (pl. futás), és gyorsan feladja. Van egy másik fajta, aki eszetlenül koplal, és utána nem bírja, és feladja. Másik buktató lehet a női magazinokban olvasható "ananász villámdiéta" és a "fogyjunk csokival" szintű agyrémek.

    Én gyerek koromban azért voltam kövér, mert a lehető leghízlalóbb kajákat ettem és rendszertelenül. Anyukám sem vékony testalkatú, mamám sem, így volt kitől örökölni a hízásra hajlamos géneket.
    Persze, a legtöbb gyerek azt eszik, amit a család többi tagja. És ha valamelyik szülő "rászoktatja" a gyereket a kolbászra meg az édességre, akkor nehéz átszokni az almára.
    Az elhatározás pedig akkor jött, mikor már meg kellett műteni a térdemet, mert nem bírta a súlyomat. A vérnyomásomra meg gyógyszert kellett szedni.
    Meg tudatosult bennem, hogy nem akarok 40-50 évesen szívrohamot kapni.

    Persze, ez igaz, hogy ahány ember, annyi féle megközelítés.
    A Norbis dolog is egyértelműen hatásos lehet, ha komolyan veszi az ember.
    Csak lassabban fogy. És sztem nem is túl férfias pl. aerobikozni a kazettáira, de ez csak magánvélemény. :DDD
    Másrészt nekem az is a célom, hogy pár év múlva legyen rajtam némi izom is.

    Ezzel én sem értek egyet, hogy egyből mindenki egyen 200g fehérjét, 200 gramm cht meg mondjuk 50 gramm zsírt. Aki kórosan el van hízva, az úgyis megeszik egy nap 500-600 gramm szénhidrátot minimum csoki, kenyér... formájában. Ha első körben ezt csökkenti mondjuk 300ra, elhagyja a cukrot és lisztet, akkor is simán tud fogyni párosítva valami mozgással.
    A magas fehérje inkább az izommegtartáshoz szükséges, de akin nincs amúgy se sok (mondjuk rajtam sincs sok, de az a kicsit, amit nagy nehezen összekapartam, azt féltem), és nem is célja a gyúrás, annak eleinte tényleg nem kell ilyenben gondolkodni.
    Csak a többiek, akik ajánlják nem voltak kórosan kövérek és előtte is edzettek, így ők ahhoz az étkezéshez vannak hozzászokva.

    Good to be good, but better to be lucky.

Új hozzászólás Aktív témák