Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz m.zmrzlina #10891 üzenetére

    Amennyire én értek hozzá, jónak tűnik a megoldás. Nem mellesleg éppen ma szembesültem én is ezzel a módszerrel... :)

    Viszont például az én problémámra (amivel jelenleg foglalkozom), úgy tűnik, gyorsabb a "sima" megoldás, nevezetesen, hogy a bemenő változókkal egyesével feltöltök egy-egy tömböt, az eredményeket kiszámolom egy másik tömbbe, majd egyesével kiírogatom őket a megfelelő helyekre. Nem biztos, hogy tuti módszerrel csinálom, mindenesetre a "sima" módszer futása kb. 6,3 mp, míg az egyszerre olvasósé 10,6 mp (persze számolni is kell, nem csak egyik helyről a másikra pakolászni). Szóval érdemes lehet több megoldást megvizsgálni és Timer funkcióval megmérni egy nagyobb adattömegen, hogy mi a gyorsabb (esetleg különböző adatmennyiségek esetén is nézni, hogy hogyan skálázódnak a különböző módszerek).

    Mindenesetre már összeállt a fejemben egy másik megközelítés, ami reményeim szerint sokkal gyorsabb lesz majd. Ennél a problémánál is gyorsabb megoldásnak tűnik, ha végigmész a 8. oszlopon, és ha az adott sorban nincs értéke, akkor a komplett sort (akár a

    Sheets("újhely").Range("A11:H11").Value = Range("A23:H23").Value

    módszerrel) átmásolod az új helyre.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák