Hirdetés
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- iOS alkalmazások
- Apple iPhone 13 mini - miért nem veszik elegen?
- Google Pixel topik
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Apple iPhone 17 - alap
- Redmi Note 14 Pro+ 5G - a tizenhármas átka
- Turbo fokozatra kapcsolt a OnePlus
Új hozzászólás Aktív témák
-
Palika71
őstag
A legfrissebb információk szerint, a Dell legyártotta a gépem, és a Humansoft a jövő hét vége felé, át is adja.

A csúszást, a 14,1'' -os, fényes kijelző piaci hiánya okozta. Ami igaz is lehet, hiszen mindegy hogy mit mondanak, akkor is késve jön. És én akarom a gépet.
Rendelésnél árajánlatot kaptam, amitől csak akkor lehet eltérni, ha a HUF-USD árfolyama ezt indokoltá teszi. -
McLaca
őstag
válasz
Quent1n
#4884
üzenetére
Egyetértek. De nem kell ahhoz Vista. Elég egy Paint Shop Pro, 8-9Mpixeles vektoros, többrétegű képpel (mondjuk 4 darabbal egyszerre nyitva), és máris belakta a 2GB-ot is. 1GB elég ahhoz, hogy elinduljon.
Palika71: az ára nem kezdett felfelé menni a Vostro 1400-nak? Mert állítólag az 1500 ára igen szaporán emelkedik a gyártási nehézségek miatt.
Üdv! -
LGLuke
őstag
Hát én is így állok a dologhoz!
De mielőtt komolyan azt hiszed, hogy igazad van elárulok egy igazán olcsó trükköt: nem tudom, hogyan készítik a gyártók az eredeti lemezeket, de primitív módszer, hogy gyárilag teszünk egy hibát a lemezre, amely olvashatatlan. Ennek a hosszát vizsgáljuk és ezzel ellenőrizzük, hogy eredeti-e a lemez. Természetesen az otthoni írók a hibát nem tudják másolni, így kihagyják, illetve lehet ezt crackelni. De lehet még másfajta védelem. Szóval ne legyél ennyire gonosz!
Voltak játékok, ahol alkalmazták a dolgot. Asszem a Wing Commander volt az egyik ilyen, de már régen volt a 486-osok, P1-esek hőskorában... -
bwoay
nagyúr
még általános iskolában mesélte egy barátom,
hogy van olyan (VHS) video, amibe csak pornófilmet lehet rakni,
minden mást kidob. ez marha jó dolognak tűnt, mármint abban az időben,
amikor feltétel nélkül elhittem mindent, és nem merültek fel bennem olyan kérdések,
hogy miként olvassa be a szóban forgó Inspiron 1501
egy gyári oprendszer lemezéről készített, teljesen legális
biztonsági másolatomat.
vagy mi más módon ellenőrzi, számlát kér? -
LGLuke
őstag
Sziasztok!
Az egyik barátom vett egy Dell Inspiron 1501-es notit. Azt mondja, hogy van benne valami védelem, így csak eredeti oprencert lehet felrakni rá.
Van aki hallott erről, és ha igen, akkor ezt hogy lehet kiküszöbölni? Sajna még nem találkoztam a barátommal, így nem tudom, hogy csak ő bénázott, vagy tényleg létezik ez a dolog...
Én infós vagyok, de nem használtam dell laptopot, és nem hallottam semmi ilyesmiről, sőt nem is nagyon találtam semmi infót a neten.
Szóval, ha vki esetleg tud infót a dell tulajok közül, akkor ne tartsa magában!
Előre is nagyon köszönöm!
Üdv! -
taxi
aktív tag
Gyereknek vettem egy c640-est,és a benne lévő 2700mah aksival nem megy.Kiírja hogy min 3600mah kell neki.Hol érdemes aksit venni hozzá?Ill.hol tudnám elpasszolni a 2700-ast.(PH-ra már felraktam).
[Szerkesztve] -
gykarcsi
tag
Üdv!
Vettem a lányomnak egy Dell 6400-53 - as notit. Sajnos nem sokat volt nálam, mert a K és a J billentyűvel problémák voltak, hasonlóan mint Louies -nél. Azt mondták, hogy ez a 6400-nál típushiba, úgyhogy szervízbe megy a kicsike.Csak a Wint raktam fel meg a drivereket. A wifi-t feltelepítettem az Fn+F2-vel a ki-be kapcsolás működött, csak a notin a led nem jelzett. Tudja-e valaki, hogy alapból kell jeleznie, vagy kell még felrakni valamit hozzá? -
Anubis_9
addikt
Barátnőm tegnap kapott egy D520-as (87162) Dell notebook-ot. [link] Eredetileg Vista Business van rajta. A kérdésem a következő: ha XP-t szeretnénk rá feltenni, elegendő egy XP-s telepítő CD és kész? Semmi extra (''Vista-eltávolító'') program nem kell hozzá? Mint pl. ha egy Linuxos rendszert unistallálok, nem tudom egyből törölni a partíciókat, mert a Linuxos lemezről kell valamit elindítani.
Azért kérdem, mert nekem soha nem volt még a gépemen Vista.
Köszi!
-
erdoke
titán
Ha új, akkor talán még ''járatni'' kell, néhol sorjás lehet a műanyag, vagy ilyesmi. Ha már használt, abban az esetben alámehetett valami, akár ragacsos, akár szilárd.
Egyszer régen nekem egy egyforintos volt 4 billentyűm alatt/között, vakartam is a fejem, mert furcsán csattogtak.
[Szerkesztve] -
Quent1n
senior tag
válasz
FehérHolló
#4876
üzenetére
Én írtam neki, hogy melyik játékok mennek nálam és hozzávetőlegesen hogyan. Ezeket az állitásokat tartom is. Épp most Age Of E. 3 -aztam, elég jol ment, persze nagy hadseregnél megröccent kicsit de ha még lejjebb veszem a grafot esetleg a felbontást 1024re akkor még szebben futhat. UT2004 elég jól fut. Megjegyzem nem full maxon de ezt irtam is. Természetesen megkérdezhet mást is, sőt én mindenkinek javallom, hogy több helyről tájékozodjon.
(#4878) Palika71: Ez azért elég gáz..
-
Quent1n
senior tag
válasz
Palika71
#4880
üzenetére
''Lehet-e ezt 2G-ra bővíteni?''
Persze. De nagyon elég az 1GB
Annyira azért nem. Vistához én erősen javallom a kettőt, márpedig az uj delleken ahogy elnéztem az van. 2GB RAM valosággal megfiatalitja az embert. Képes idölegesen eltüntetni az öregedés némely jeleit, mint pl. a ráncok a homlokon.
-
kavicssli
addikt
Dell D600 ba Sata vinyot lehet tenni vagy csak sim amegy bele?
-
Louies
aktív tag
Hi!
lenne egy hülye kérdésem.
Miért nehéz a DELL notimon Inspiron. az É, Á , Ű billentyüket lenyomni. Nhezebb mint a többi más billentyüt.
az 5leteket elöre is köszönöm. -
cssandor
csendes tag
Hello!
Két gyors kérdés az inspiron 1521n-ről. (DELL NB Insp1521n T64X2 1.8G 1G 120G BLUE)
Adnak-e hozzá táskát? Meg úgy általában a dellekhez szoktak-e adni, mert ahol venném nem írják.
A fontosabb: 1G memória van benne. Azt sajnos szintén nem írják hogy 1 vagy 2 modul. Lehet-e ezt 2G-ra bővíteni? Vagy ez attól függ mennyi modul van benne? Notebookoknál is általános a 4 memória slot mint az asztali gépeknél? -
Palika71
őstag
A Dell valóba erős gyártási problémákkal küzd, és az is megfigyelhető, hogy Kishazánk milyen messze van az USA-tól.
Rendeltem egy Vostro 1400-ast a Humansoft-tól, amit 6 hétre (pontosan mára) igazoltak vissza.
Senki nem keresett, így felhívtam az üzletkötőmet, akivel lezsíroztuk a bizniszt. Sajna, ő beksiben van (jobbulást), így nemtudott sokat a dologról.
Hívtam az irodát, és utána néztek a dolognak. A Dell-nél a gépem még a szalagon sincs, így a várható átvétel dátuma, kb. egy hónapot csúszik...
A gyár még arra sem méltatta az üzletet, hogy tájékoztassa a ''kis'' késésről.
Így megy ez. -
FehérHolló
veterán
válasz
saltanus
#4875
üzenetére
Nem épeszű ember, aki interneten felkapja a vizet.
Csak arra utaltam, hogy ha van ismerősöd, és neki hiszel csak, akkor ne kérdezz meg mást, ha úgysem hallgatsz rá. Ennyi.
Kérdezni meg szabad, de a szólásszabadságról kicsit elgondolkodnék egy nem kifejezetten non-profit célból fenntartott, moderált fórum esetében. -
saltanus
aktív tag
válasz
FehérHolló
#4874
üzenetére
Nem tuti ismerosom hanem o is itt a forumon irkal....
Nem ertem mit kell felkapni ennyire a vizet en nem sertesnek szantam,nem is ertem hogy lehettet annak venni...
es azert irkaolk ide mert ugy erzem hogy talan van szolas szabadsag es azt kerdezek amit szeretnek... -
FehérHolló
veterán
válasz
saltanus
#4873
üzenetére
X1600-al szerelt notin UT2k4 szépen futkorászik egy Core Duo társaságában, de nem éri el azt a szintet azonos felbontáson, mint egy 9600Pro-val P4 2.6GHz mellett. Ennek ellenére Warcraft3 néha elég csúnyán megakad, aminek nem szabadna megtörténnie.
Nem mondta senki, hogy hazudsz. Meg úgy finoman megjegyezném, hogy a felsoroltak közül csak egy játékot írtam le, hogy fenntartásaim vannak a futási minőségével kapcsolatban.
De ha ott a tuti ismerősöd, akkor szerintem ne kérdezz itt tőlünk semmit. Én személy szerint csak a saját véleményem tudom elmondani a saját tapasztalataim és azokon alapuló következtetések alapján. Ennyi.
[Szerkesztve] -
saltanus
aktív tag
válasz
FehérHolló
#4872
üzenetére
Hat ne haragudj feher hollo de beszeltem egy Dell 6400 hasznaloval es Ati X1400 250MB notit hasznal es azt mondta hogy : ''Heroes 5, Fifa 07, UT2004, Counter Strike: Source, Coutner Strike: Condition Zero, Duke Nukem Manhattan Project illetve Age Of Empires III . Ezek kivétel nélkül egész szépen mennek 1024 illetve 1280as felbontáson igaz nem minden jatek max grafon de szépen mennek''
Ha o hazudik akkor en is hazudok....
De azert kossz! -
FehérHolló
veterán
-
saltanus
aktív tag
válasz
FehérHolló
#4869
üzenetére
Hat Fifa 07( esetleg 08), meg Fifa Manager 08 , Age of Empires III,Pes 08 mast nem hiszem. Persze nekem nem kell full grafikaval csak fusson a gepen es ne szaggasson.Meg ne az legyen hogy
semilyen jatekot szinte az ujjak kozul ne tudjak elinditani....
Koszi a valaszt -
gerii
addikt
hali!
nem tud senki olyan boltot Ausztriában, Romániában ahol 1520-ast lehet kapni? mert külföldön lényegesen olcsóbb...
köszi -
saltanus
aktív tag
Sziasztok!
En laptop vasarlas elott allaok es nem tudok donteni hogy milet vegyek.Mindenkeppen Core 2 Duosat szeretnek. Ezt a ket laptopot neztem ki,szerintetek melyik a jobb???
Dell 6400 X1400 grafikus kartyaval vagy
Dell 1520 nVidia GeForce 8400M GS 128 MB DDR2 dedikált grafikus memóriával ( max. 895MB TurboCache) karyaval (amugy a veget nem ertem 895MB?????) ?????
Jatekra is szeretnem hasznalni a laptopot
Elore is koszonom. -
KS99
csendes tag
és a legfontosabb kérdés:
mi a különbség (a leírtakon kívül) az alábbi 2 dell 1501-esen kívűl??
DELL Inspiron 1501-03 (132e) Glaretype
Dell Inspiron 1501N (136e) Truelife
Az utóbbiban 1gb a ram, viszont TrueLife a kijelzője. ez szebb képet ad, viszont tükröződik, ergo ha fény vetődik rá, akkor tükröződik.
Inkább glaretype lenne jó nekem, ezért az előbbit választanám, viszont ott meg a ram csak 512.
Tudja esetleg valaki, hogy mennyibe kerül a ram?
Egyéb különbség van amúgy szerintetek, vagy mi a különbség?
Sándor
http://www.edigital.hu/product.php?productid=31086&cat=598&page=1
http://www.notebook.hu/notebook/dell/inspiron/dell-inspiron-1501-03
[Szerkesztve] -
-
KS99
csendes tag
válasz
DeadMeat
#4838
üzenetére
Szia,
Mi a véleményed a notebookrról? azért akarod lecserélni a procit, mert gyenge a 3500+ ?
Csak azért kérdem mert vásárlás előtt állok ilyet néztem ki magamnak, csak még nem volt soha amd processzoros gépem..
Én irodai célra használnám elsősorban( outlook, internet(sokszor wifi)+ dvd írás). Esetleg néha photoshop cs2-re (ha bírja akkor cs3 is)
Szerinted erre jó a 1501?
Üdv
S -
kekegsm
őstag
A Vostroknak nagyon felment az aruk.
1 honapja nezegettem, hogy kellene venni, csak masra kellett a penz. Akkor itt (IRE) megkaptam volna a Vostro1500-at 895€-ert. (T7500,2GB,8600GT,VistaU,stb).
Most lett ra penz. Hetfon nezegettem, mar 1035€-ra jott ki. Oksi, gondoltam, nem tokolok, megveszem, csak at kellett a szamlamrol a Visa-szamlara mozgatni a penzt (nem tartok rajta egyebkent biztonsagi okokbol), ez a bank benazasa miatt 4 nap atfutas lett. Szuper, vegre itt van, vegyuk meg... 1125€ lett ugyanaz, annyival kevesebb, hogy 802.11n kartyat kivettek a listabol, csak 802.11abg-vel lehet rendelni. Szoval megy fel az ar, a Delles ismerosom szerint azert, mert mindenki ezt akarja venni, az utobbi egy honapban a megrendelesek nagy resze Vostro1500 vagy 1700 volt. -
kavicssli
addikt
sziasztok! tegnap beszereztem egy D600as notit!Retekegértől vettem!
Nagyon frankó kis gép és szinte új állapotban van!
A kérdésem az lenne hogy mekkora legnagyobb vinyó amit belelehet rakni mert a 40es kicsike lesz! Előre isközönöm!
-
saltanus
aktív tag
Sziasztok!
En laptop vasarlas elott allaok es nem tudok donteni hogy milet vegyek.Mindenkeppen Core 2 Duosat szeretnek. Ezt a ket laptopot neztem ki,szerintetek melyik a jobb???
Dell 6400 X1400 grafikus kartyaval vagy
Dell 1520 nVidia GeForce 8400M GS 128 MB DDR2 dedikált grafikus memóriával ( max. 895MB TurboCache) karyaval (amugy a veget nem ertem 895MB?????) ?????
Jatekra is szeretnem hasznalni a laptopot
Elore is koszonom. -
#16820480
törölt tag
az a széles lapos nyílás egy smartcard slot, lehet, hogy ezt látja a géped kártyaolvasóként, mert amúgy nincs benne ilyesmi. illetve a Dell BC gépekben úgy van általában megoldva, hogy eggyel több USB kimenet van rajta, cserébe se kártyaolvasó, se webcam, és hasonlók.
amúgy a PC-card (ami pcmcia amúgy) védőlemeze elvileg úgy jön ki, hogy van mellette jobbra (a laptop eleje felé) egy gomb, amit be kell nyomni, ekkor kiugrik egy kicsit jobban, majd határozottan újra benyomva kidobja a védőlemezt. visszatenni meg úgy tudod, hogy először a gombot benyomod úgy, hogy bent akadjon, majd a kártyát/védőlemezt is benyomod a helyére. -
logaritmus
tag
Sziasztok!
van egy dell 6400-es notim és az lenen a kérdésem hogy hogyan lehet bekapcsolni a wifit? Bocs a hülye kérdésért, de gondolom valami driver kell hozzá szűz xp-hez. -
erdoke
titán
A céges D620-am Eszközkezelője ír egy működő kártyaolvasót, amit viszont nem igazán találok a gépben. Bal oldalon van egy széles, üres rés a csatlakozók alatt, de nem tűnik kártyaolvasónak. Mellette, a PC-Card nyílása alatt van egy ajtónak látszó műanyag darab, azt viszont nem tudtam lefeszegetni, törni meg nem akartam. Merre van a kártyaolvasó?

-
KisApám
addikt
Sziasztok!
Szeretnek venni DELL VOSTRO 1500-ast 8600M GT-vel!
Hol lehet ilyet kapni??? Persze MAGYARORSZAGON... es mennyiert? Mennyivel dragabb mint kulfoldon? (Pl. Ausztriaban az ASUS G1S 8600M GT-vel 100 000 ft-al olcsobb...)
Mint ahogy a 4849-es hozzaszolasnal lathatjuk a DELL gepek eseteben... Ki kell menni, hogy megvegye az ember, es meg igy is joval olcsobban jut hozza mint itthon...
[Szerkesztve] -
Palika71
őstag
Egy kis olvasnivaló: [link]
-
gerii
addikt
hello!
valaki nem tud esetleg külföldi/osztrák, szlovák, cseh/ számtechboltot ahol lehet kapni Dell 1520-ast?
külföldön olcsóbban kijön egy gép mint itthon, de online nem akarok rendelni, csak személyesen szeretnék venni, ezért kéne egy bolt ahol személyesen meg tudnám nézni/venni.
köszi!
ja és ha esetleg online rendelésre kerülne a sor akkor ezt az oldalt találtam:
[link]
nektek mi a véleményetek az oldalról? -
FehérHolló
veterán
Igen, azt még később tudod bővíteni, mert ha jól tudom, csak két memóriafoglalat van.
Dualchannelből meg nem sokat (=szinte semmit sem) profitálnak a C2D-alapú rendszerek, tehát a két modulnak nem lenne semmi előnye az eggyel szemben.
De ha csak 2x512MB-tal árulják, akkor nehogy a fenti dolog miatt ne vedd meg.
[Szerkesztve] -
shagy
tag
válasz
FehérHolló
#4844
üzenetére
gondolom azért mondod, h majd később több helyem lesz bővíteni nem?!
-
kokkolino
csendes tag
válasz
FehérHolló
#4840
üzenetére
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Én bírka meg azt hittem poénosan ironikus vagyok! Az nem véletlen lett olyan. Csak éreztetni akartam, hogy nem feltétel az angol nyelv tudása. -
Quent1n
senior tag
Ha rám hallgatsz holnap bemész és megveszed. De komolyan jobb mint a hasonlo árban lévő Acerek. Ez ténykérdés. De ha nem hiszel nekem nézz be a milyen notit vegyek topikba mondjuk. Nekem ilyen procim van egy X1400as videokarival egy 6400-as Dellben és simán elég mindenre. Játékok terén Heroes V, Fifa07,UT2004 Source, stb. mennek szépen. Mivel az általad kinézett gép tulképpen a 6400 as utodja és ahogy olvastam teszteket valoban picit jobb is nála igy nem járhatsz rosszul sztem. Egy Acernél meg mindenképp jobb választás. Szerintem. Továbbá a Dell suportja sztem egész jo.
-
shagy
tag
Sziasztok, szerintetek érdemes-e megvenni őt?[link]
vagy belemehetek abba, hogy fogom magam és acert veszek ami kicsit gyorsabb, de kibővitem a gariját? hm?
kösz -
#18538752
törölt tag
A Dell márkaboltban /WestEnd/ lehet már kapni az új Inspiron és Vostro modelleket?
-
DeadMeat
nagyúr
Sziasztok
A minap en is beleptem a klubba egy inspiron 1501-es masinaval.
Nem volt zokkenomentes az atallas asztalirol a notira,de mostmar ok minden,szerencsere megoldodott.Konkretan az ati vga driverrel volt gond,a dell cdn levo nem ment fel rendesen valaiert,amd oldalan levo detto.A dell honlapon levo legfrissebb ment fel egyedul.
Volna is kerdesem:
Ha a cpu-t lecserelnem benne (3500+ sempi) egy x2 turionra,elbirna-e a hutes?Vagy ugyanaz a hutes van mind2 valtozatban?
Amugy jo kis gep,szep is nagyon remelem tartos is lesz. -
#82729984
törölt tag
Sziasztok,
van egy dell 6400 inspiron laptopom, amiben intel 950-es integrált videókártya van. Na most a gondom az, hogy bár van s-video kimenet a laptopom, hiába kötöm össze a tévével, nincs rajta kép.
Végignyálaztam már a dell összes fórumát de nem találtam megoldást a problémára, viszont több olyat is ahol ugyanezt a kérdést vetették fel és nem volt rá válasz.
Az intel beállitó programja nem kinálja fel a tv kimenet engedélyezését, biosból nem állitható semmi sem ezzel kapcsolatban, és a legfrisebb driver van fenn amit a dell oldaláról le lehet tölteni.
Ha valakinek van valami ötlete akkor szivesen veszem.
A kábel és a csatlakozó tesztelve lett egy másik gépen, azon jó a tévén a kép, tehát kábel hiba nem lehet és tévé hiba sem (ugyanazon a tévén néztem).
Probáltam kiterjeszteni az asztalt a második monitorra, de miután bepipáltam és leokéztem eltünt belőle a pipa és maradt minden a régiben.
Nekem úgy tünik mintha nem ismerné fel hogy a tv csatlakoztatva lett, csakk épp nem tudom miért.
A dell diagnosztikai programja nem jelez hibát.
Valakinek ötlet? -
kokkolino
csendes tag
válasz
kokkolino
#4821
üzenetére
(#4822) sheratan
qXgŠ[„
‰ąŠy‚ւ̤ANIŠeB‚Ö‚ĚŚŁg
iJ~`‚Ě‹[c‚đ‚˝‚Ç‚é‚ĆAŽĄ‹C‹L^‚Ć‰ą‹ż‹ZŹp‚ÉŠÖ‚·‚錤‹†ŹŠ‘gD‚ÉŤs‚«‚‚«‚Ü‚·B
˘ŠE‚ĚI[v“Š[‹‚ĆJZbge[vŚR[fB“O‹ZŹp‚đŠ[h‚µ‚Â‚Ă‚Ż‚˝”X‚Ě»•iŠJ”B
‚ł‚ç‚ÉŹî•ń‹@Ší‚Ě•Ş–ě‚ł͌őŽĄ‹CfBXN‚ĚŚ¤‹†‚đ‘ĺ‚«‚‘Oi‚ł‚ą‚˝•
‰ż‘•’u‚đŠJ”‚·‚é‚Č‚ÇAŹí‚ÉŽž‘ă‚ĚŤĹć’[‚đŘ‚č‘ń‚˘‚Ä‚«‚Ü‚µ‚˝B
‚±‚Ě‹ZŹptŤ“eBA‚đ’Ç‹‚·‚é“`“ť‚ÍAŠmŽŔ‚ÉŚ»ŤÝ‚ĚfW^‹EI[fBIArW…A‹»•i‚ÉŚpŹł‚ł‚ę‚Ä‚˘‚Ü‚·B
Annyit értettem belőle, mint Te a fentiből!
Azért köszi!
[Szerkesztve]
[Szerkesztve] -
[Anduriel]
aktív tag
Ha arra a Vostro-ra gondoltok ami az Usanotiban 319e Huf akkor az erős túlzás, hogy ugyanaz amerikában 700$. Én most állítottam össze egy pont ugyanolyat(Vista Business 3év gar(amerikában alapból 1 év van), bluetooth, 9cellás akksi, Intel Pro wifi) és 1191$ jött ki adó és szállítás nélkül. Ezekkel együtt az egész kb 1400$ lehet. Mondjuk kint lehet választani Vista Basic-el (-99$) és kevesebb garral(2év -90$), akkor még olcsóbb, de semmiképp nem 700$.
-
umajor
csendes tag
basszus, mar megint hogy lett a 700$-bol 300e+ ft? vostro 1500

-
bwoay
nagyúr
válasz
KIazmegint
#4825
üzenetére
mit tud az a lemez, amiért ragaszkodsz hozzá?
mert a driverek biztosan nem frissülnek rajta,
nem úgy, mint a honlapon
-
poisoner
csendes tag
válasz
KIazmegint
#4825
üzenetére
Én úgy kaptam,hogy felvolt telepítve, sajna nem tudok segíteni

-
blackmoto
senior tag
válasz
kicsitomi88
#4826
üzenetére
Aug. 15 óta használok egy ilyen masinát. Én is innen rendeltem, és teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Nézz vissza a topikban, írtam róla egy hosszabb hsz-t. 4559, 4560 hsz-ek. Vagy ha godolod, írj pü-t.
A nagyobb akkuról nem tudok. Legalábbis ugyaninnen 4-cellással szállították, és most is azzal írják. Érdeklődtél? Vagy esetleg máshol vennéd?
[Szerkesztve]
[Szerkesztve] -
kicsitomi88
őstag
ebbe a notiba készülök beruházni:
[link]
Úgy hallottam kapható nagyobb akkuval. A megbízhatóságára ill a pontos típusára lennek kivancsi(1501n XX). -
emill
tag
Először is kösz a választ, valóban NTSC-re volt beállítva és miután átállítottam PAL-ra színes lett (bár azt továbbra sem tudom mi a különbség a különböző PAL-D, PAL-N, stb. között).
Másodszor jogos, mást is érdekelhet, ezért a másodikra a válasz (NTSC/PAL) olvasható, az elsőre (hogy miért is nem jelent meg a TV-n a kép) a választ nem igazán tudom... Vagy én voltam figyelmetlen, vagy az újraindítás segített neki, de az FN+F8-nál nem volt/nem vettem észre, hogy választani lehet a különböző megjelenítések között (csak notebook/csak TV/mindkettő), csak olyasmit láttam, hogy ''external monitor is OFF''. A ''beállítások/megjelenítés''-nél próbálkoztam a 2-es monitort jobb kattal csatlakoztatni (mert ezt írták egy külföldi oldalon) de ez sehogy sem sikerült, ezért azt hittem, hogy valami nem stimmel.
Tehát röviden Fn+F8 és utána ha FF akkor a videokártya menüjében lehet állítani a PAL/NTSC között. -
poisoner
csendes tag
válasz
Nyafatka
#4815
üzenetére
Szia!
Hétfő óta használok egy 1520-ast,nagy megelégedésemre!
T7300 core2duo
NVIDIA® GeForceTM Go 8600M GT 512Mb
1Gb ram
160Gb vincsi
Ezzel a konfiggal ha netezek, épphogy langyos a klavi bal oldalánál,nem tudom mennyit mond az neked,hogy 3DMark03-ban 9807 pontot adott,a 8400-as kicsit gyengébb ,de itt:[link] megnézheted.Játékkal még nem próbáltam ,lassan fel kellene telepíteni valamit.
Összességében nagyon tetszik eza noti,jól felszerelt, igényesen kialakított,szép külsővel rendelkezik. -
kokkolino
csendes tag
Skacok mit jelent az Inspiron 9400-on, a Centrino matrica mellett az ''n SERIES'' matrica? Kétlem, hogy a wifi n szérára gondoltak, mert az nincs benne sajnos. Tényleg nem tudom, súgjon már aki érti.
-
gollum
tag
válasz
BluEyes
#4819
üzenetére
Meg olyankor is fekete-fehér a kép, ha az s-video kábel árnyékolása nincs bekötve, ez gyári kábeleknél nem jellemző, de nem is lehetetlen. Bizony némelyik tv ''kéri''...

Emill.
Két kérdésedre is választ vártál, ami végülis megoldódott, de nem lehet, hogy esetleg másnak is lehet ilyen problémája, és szivesen venné, ha elolvashatná az egymás után írt hsz.-eidben, hogy, mondjuk így, és így orvosolható?
Üdv. -
BluEyes
őstag
Olyankor (is) FF a kép, ha a szabvány nem stimmel. Sajna nem tudom, hogy a tv-out állítható-e, mindenesetre nézd meg a vga kezelőprogramját, hogy PAL-NTSC választási lehetőséged van-e, ha nem találsz ilyet, akkor a tv-n keress valami ilyen beállítási lehetőséget.
Na tessék, erre megoldja maga....
[Szerkesztve] -
emill
tag
Szeretem ezt a fórumot... csak beírom a problémámat és magától megoldódik

Egyetlen gond, hogy nem lehet törölni és szerkeszteni a hozzászólásokat.
Ha erre jár egy moderátor akkor legyen szíves mai hozzászólásaimat törölni.
Utólag is köszönöm mindenkinek aki segíteni akart, de nem volt ideje még megírni se a választ
-
emill
tag
A fenti problémám megoldódott (de se törölni se szerkeszteni nem tudom az előző hozzászólásomat), viszont a kép a TV-n fekete-fehér
Lehet ezzel valamit csinálni vagy hiába vettem meg a kábelt?
A TV egy közepesen régi (kb.7-8 éves) Grundig. A TV hibája? Vagy lehet valamit állítani, hogy színes legyen?? -
emill
tag
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne amre a válasz valószínűleg mindenkinek nagyon egyszerű, de nekem fogalmam sincs hogyan kell összekötni TV-t és egy D520-at. Vettem egy S-video - Scart kábelt, bedugtam mindkettőt a helyére és innen már fogalmam sincs hogyan tovább
Próbálkoztam: a tv-t az AV csatornára állítottam, a gépen pedig a ''Megjelenítés''-nél próbáltam csatlakoztatni a 2.monitort, de amikor az Apllyra kattintok újra beszürkül. Próbáltam, hogy hátha az Fn+F8-cal bekapcsol, de így sincs semmi.
Szóval ehhez kérnék egy kis segítséget. Köszönöm! -
Nyafatka
csendes tag
Sziasztok!
Laptop vásárláson töröm a fejem már egy ideje és most megakadt a szemem az új Inspiron 1520-as szépségeken.
Tudom, hogy korai még tapasztalatokat kérdeznem, de hátha akad valaki akinek már volt szerencséje kipróbálni.
Igazából a nagy kérdés a grafikai kártya.
Mire elég?
NVIDIA® GeForceTM Go 8400M GS 128 Mb
Néha kicsit játszanék is ha már lehet és a photoshop is előkerülhet.
A másik ami még nagy érdekel, hogy mennyire melegednek a dell gépek?
MSI-t nézegettem még, de csuklónál igencsak izzott és még csak nem is játék futott rajta.
Köszi minden segítséget.
Nyaff
[Szerkesztve] -
KIazmegint
csendes tag
Sziasztok!
Most lettem én is tagja a Dell laptop tulajdonosok körének (előtte még nem volt laptopom...
) A mellékelt Dell drivers and Utilities lemez telepítésekor a rendszer hiányolta az INSTMS/30.exe-t. Hogyan tudom telepíteni ezt a lemezt? (Az op rendszer XP.)
Egy másik problémám (nem vagyok nagy szakértő a témában) a készülékhez adott Targus ACP50EU dokkoló. Lehetséges, hogy erről nem lehet tölteni a notit? (Én naívan azt gondoltam, a dokkoló biztosítja a tápellátást is...)
Előre is kösz a segítséget. -
Zeck
aktív tag
Segítség!
Van egy pár napos 6400-as dell inspironom sp2-vel, friss driverekkel, és ha a wlan csatlakoztatva van, akkor szaggat a hang (winamp, mediaplayer és egyéb programokban is), és mintha az egérmutató is kicsit szaggatna, tehát valamit nagyon lefog a wlan, de nemtudom mi lehet a baja. Cpu és egyéb tesztekben jó eredményt kap, igazából csak a hangon tettenérhető a dolog. A gépet vadi újra cseréltettem és ugyanaz a hiba fennáll. Több reinstallal is próbálkoztam. Eszközkezelőben minden ok, minden fel van telepítve, Dell system utility is, ami a driverjavításokat tartalmazza.
a gép:
[link] -
DanteHix
tag
Nem gond, leszedtem
csak csodalkoztam h volt ilyen eredetileg rajta.
Leszedtem mindent, es minden muxik is, de mivel nincs tapasztalatom laptoppal, megkerdezem: a kepernyohoz nem kell driver? ugy ertem plug and playen all, a vid.kari drivere felment, semmi gond nincs, csupan erdeklodes.
Bwo, teged vhonnan ismerlek, de nem jut eszembe
[Szerkesztve] -
TayRol
nagyúr
válasz
FehérHolló
#4801
üzenetére
A default az, amelyikkel éppen adták.
bwoay : nekem vista-s, és 2 gigás volt a rejtett, bootolható partíció. Ja, már nekem sincs meg
[Szerkesztve] -
bwoay
nagyúr
válasz
FehérHolló
#4801
üzenetére
akkor jogos, bár a default szerintem minden esetben arra értendő,
ami akkor fogad, mikor először bekapcsolod.
az enyém XP-s, azon egy kb 80 MB-os partíciót találtam,
amitől gyorsan meg is szabadultam.
Új hozzászólás Aktív témák
- Szép Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i9-11950H 64/2TB RTX A4000 8GB 4K OLED
- Hp Zbook 15 G6 i7/32gb/1TB M2 SSD/ nvidia Quadro
- Dell Vostro 3578
- Thinkpad T14 Gen4 14" FHD+ IPS i7-1365U 16GB 256GB NVMe IR kam gar
- GP76 Leopard 10UE 17.3" FHD IPS i7-10870H RTX 3060 (130W) 16GB 1TB NVMe gar
- Dell Latitude 5330 - 13,3" touch, i5-1245U, 16GB RAM, SSD, EU bill., jó akku, számla, garancia
- Apple iPhone 15 / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:83%
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3756, 100% Akkumulátor
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B650M R7 8700F 32GB DDR5 1TB SSD RTX 4070 Super 12GB NZXT H510 Cougar 700W
- Apple iPhone 12 Pro 512GB,Átlagos,Dobozával,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest



Akkor sima ügy! 





![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

).



