Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emill

    tag

    Sziasztok!
    Eddig a Toshibában gondolkodtam, de most találtam normális áron a notebook.hu-n D520-at és ezt nézegetem (egyelőre csak nézegetem mert nem sürgős megvenni). Nagyon tetszik a 3 év garancia (kevésbé a robbanó akkuk) meg tetszett még a notebook.hu szerint 2,3kg-os súly is amíg meg nem néztem az angol dell oldalt és kiderült, hogy az a 14''-osnak a súlya.
    Mennyi lehet ennek a súlya (a 15''-os D520-nak)? + Találtam olyat, hogy CompuTrace program, amit állítólag adnak hozzá és az elveszett notebookok megtalálásához jó. Ez mi lenne?
    Ja még valami: meddig bírhatja kb. az akku? Mert ezt sem írják.

    [Szerkesztve]

  • emill

    tag

    Köszönöm a válaszokat! Biztos volt szó már a dell szerviz(ek)ről, de most nem olvasnék vissza 1500 hozzászólást ha lehet. Az asus topikban pl. elég sokan panaszkodtak a szervizre. Dellék normálisak? Hiába a 3 év garancia ha heteket kell várni a szervizre vagy ha állandóan vissza kell vinni.

    Ha még működőképes a fenti notebook az jó jel. Olvastam, hogy a keret állítólag strapabíró. Nem írják hogy sikerült ilyen érdekes formát felvennie?

    [Szerkesztve]

  • emill

    tag

    Sziasztok!

    Egy Dell Latitude D520-on gondolkodom. Előtte Toshibát akartam venni, de a Dellnél csábító a 3 év garancia. Először is ezzel kapcsolatban kérdezném az itt néha megjelenő ''szakikat'' (hrp), hogy ez ennél a típusnál 1+2 vagy 3 év teljeskörű garancia?

    Másik: van ahol D520, van ahol D520-02 vagy D520-04 az elnevezés, de semmi különbséget nem látok közöttük. Mit jelentenek ezek a különböző kötőjeles elnevezések?

    A notebook.hu-n láttam a D520-04-et Br. 264ezerért, miközben az usanotebookon 295e, máshol meg 300 fölött van. Lehet ez ilyen ''olcsó''? Biztos, hogy ennyi az annyi, vagy van benne valami csel? (újnak írja, így nem lehet használt)

    Olvastam korábban a fórumon, hogy lehet bővíteni a garanciát. Ez mennyibe kerül +1 ill. +2 évre és mikor lehet? Bármikor (akár a 2. évben is vagy csak az első pl. 1-2 hónapban?

    Előre is kösz a válaszokat!

  • emill

    tag

    válasz PLacc #2344 üzenetére

    Kösz a választ. Már csak abban kellene többektől is vélemény, hogy milyen a notebookhu? Normálisak, megbízhatók? Valószínűleg neten rendelném, mert 1) nem vagyok pesti 2) így van az x napos visszaküldési lehetőség (nem mintha vissza akarnám küldeni :)
    Xp-t egyik drágább helyen se adnak hozzá, az usa-n is anélkül van, mégis jóval drágább.

    A másik furcsa dolog, hogy a ''vásárlás'' menüpontban szót sem ejtenek az x (talán 8?) napos visszaküldési lehetőségről, viszont olyat írnak, hogy a lemondott áru 20%-át elteszik ha vki lemondja a megrendelést - ez mennyiben jogos? Én kétlem, hogy létezne ilyen jogszabályi lehetőség. Ha nincs ilyen, akkor viszont nem tudom mennyire lehet korrekt egy ilyen cég. Magyarul: bizonytalan vagyok, hogy mennyire megbízhatók. És mi van ha visszaküldöm mert vmi hibája lesz és nem akarok vele szervizbe rohangálni és ők meg nem hajlandóak visszavenni? (tökmindegy, hogy van rá jogszabály, az még nem jelent semmit sok cégnél...)

    Tehát véleményeket várnék a notebbokhu-ról, a tőlük való netes vásárlásról és az esetleges visszaküldésről.

    Előre is kösz a válaszokat!

  • emill

    tag

    Üdv!
    Most találtam D520-at 2300Ft-tal olcsóbban a laptopmanián (261.600,-). Ismeri valaki a céget? A notebookhu-ra nem írt senki semmit, de nem is baj hisz itt olcsóbb, de érdekelne, hogy van-e tapasztalata valakinek a laptomániával és milyen mert erről még egyáltalán nem hallottam, csak most találtam rá. De mivel a neten tervezem megrendelni nem mindegy hol veszem hisz nem tudom megnézni mit küldenek és ha esetleg kiderül, hogy valami bemutató darabot vagy egyéb más, nem bontatlan gépet akkor igaz, hogy visszaküldhetem, de az is idővel és pénzzel meg idegeskedéssel jár.
    Esetleg ha tudtok ajánlani egy topikot ahol utána tudok kérdezni a cégnek az is jó, de ha valaki tud róluk vmit mondani (lehetőleg többen) az még jobb.
    Előre is kösz!

  • emill

    tag

    válasz S.Feri #2413 üzenetére

    Azt értem én, csak azért ennyi pénzt ha kiadok szeretném tudni hogy mégis nem sóznak rám valami használt/bemutató stb. gépet (olvastam hasonló esetről talán épp a notebookhu-ról szóló, azóta már lezárt topikban) tehát ezért vagyok bizonytalan. De valszeg marad a notebookhu, mert a másiknál képesek még ilyen összegű vásárlásnál is kifizettetni a szállítási költséget és így már nagyjából ugyanott tartanék árban.
    Ezt a garancia bővítést meg nem értem: valaki épp fentebb azt írta, hogy ennél nem lehet bővíteni a garanciát. Akkor most mi van? Volt itt valamikor valaki a hrp-től jó lenne ha felvilágosítana ha erre jár az a valaki. Meg az is érdekelne, hogy - ha lehet - mikor és meddig lehet ezt a gari bővítést kérni. Mert Toshibáéknál talán a vásárlást követő 3 hónapon belül lehet csak kérni. Nem mintha ettől függne, hogy ezt veszem-e csak érdekel. Meg még esélyes a Toshiba is mert olcsóbb, csak ne 1 év lenne a garancia :( bővítéssel meg már ott tartok árban mint a Dellel.

  • emill

    tag

    Lenne még a korábbiakhoz 1-2 kérdésem (újonc notebook vásárlóként eléggé bizonytalan vagyok és sok bennem a kérdés, de ahogy nézem a válasz sem olyan könnyű).
    Szóval: ha win nélküli a noteb. akkor is adnak hozzá CDket a szükséges driver-ekkel és egyéb a wines változathoz járó programokkal (pl. spec Dell programok)? Vagy a drivereket és egyéb programokat + ami kell nekem, a dell honlapjáról kell letölteni?
    Talán az index notebookos fórumán olvastam, hogy a win nélküli noteb-okhoz össze kell szedni a drivereket meg hogy érdemes win-nel venni, mert hosszadalmas és bonyolult a telepítés. Mivel bonyolultabb és hosszabb egy notira a win mega szükséges programok telepítése, mint egy sima, csupasz asztali gépre? Ja meg azt is írták, hogy a vezeték nélküli net beállítása is bonyolult. Vélemények, válaszok, tanácsok? Kösz!

    [Szerkesztve]

  • emill

    tag

    Kösz mindenkinek a tanácsokat és a segítséget!
    Végül rászántam magam és megrendeltem a notebookhu-nál a Latitude D520-at, de már megbántam, hogy ott rendeltem :(( Hétfőn írok nekik, hogy péntekre ki tudják-e szállítani, mert csak akkor leszek ott, hogy átvegyem. Írják, hogy persze, na akkor meg is rendeltem kedden, mivel 2 napos kiszállítást írnak a honlapjukon és megígérték, hogy péntekre megjön. Pénteken várok... semmi... Hívom őket: várjak megnézi... hallgatom a zenéjüket percekig, jön, mondja, hogy hát nem tudja megnézni mi van a szállítással (már furcsa volt, mert csak annyit kérdeztem, hogy elküldték-e), hívjam fel a futárcéget. Felhívom a futárt, utánanéz, kiderül, hogy el se küldték!!!!! Kedden rendeltem, visszaírtak, hogy minden rendben erre pénteken még fel sem adták!!!! Úgyhogy megvan a véleményem róluk... le is mondtam mérgemben az egészet! Még várok egy kicsit, de egyelőre úgy gondolom nem valószínű, hogy rendelek valaha tőlük bármit is...

  • emill

    tag

    válasz Fermat #2456 üzenetére

    Venném én is ott ha nem lenne 20e-rel drágább :( Az a baj, hogy ez a notebookhu-nál a legolcsóbb. Gyanús is hogy lehet ilyen olcsó (mármint a többi bolthoz viszonyítva természetesen :) )

  • emill

    tag

    válasz tkazmer #2458 üzenetére

    hmmm... méghogy jó cég... vicces... Olvastad az előtte lévő véleményemet a ''jó cégről''? Valaki rendel tőlük, majdnem 300e Ft-ot akar nekik adni ők meg le se sz**ják... Még egy vacak bocsánatkérés se hagyja el azt a nagy ***** inkább nem írok semmit, mert kimoderálnák... Ennél bunkóbb céggel még nem találkoztam. Vásároltam már külföldről is neten keresztül, na az igen! Az egy korrekt, rendes cég volt. Ez egy nagy *** Még amikor lemondja az ember a rendelést akkor se semmi elnézést kérünk vagy valami. Emailre válasz? Ugyanmár. Lehet én várok el túl sokat. Ha az túl sok, hogy ha vásárolni akarok náluk és azt mondják minden rendben, küldik akkor el is küldjék, ha meg valami közbejön vagy valamit eltolnak akkor az a legkevesebb, hogy elnézést kérjenek.
    Na jó majd megnyugszom :) Annyira utálom őket és a legbosszantóbb, hogy náluk a legolcsóbb, így vagy maradok a Toshibánál ami az usanotinál olcsóbb, vagy náluk leszek kénytelen megvenni a Dell-t.

  • emill

    tag

    válasz tkazmer #2460 üzenetére

    Nem vélemények, ez csak az én véleményem. Meg volt itt a prohardveren egy topic róluk, ami azóta kihalt. Ott írták, hogy a kékfényben (vagy hogy hívják azt manapság) is volt a cég, mert valami használt vackot sóztak rá valakire újként... (meg link is volt az mtv honlapjára ahol a műsor megnézhető) Az meg, hogy egy cég nagy még nem jelent semmit (lsd. Tesco :) ) Meg lehet gazdagodni csalásból is. Hogy ők miből gazdagodtak meg azt nem tudom elképezelni se, ha egyszer a rendeléseket nem teljesítik.

  • emill

    tag

    Egy kérdésem lenne: a partició, ami az új Win nélküli gépeken van, azon csak a FreeDos van, semmi más? Semmi Dell program vagy egyéb olyan dolog ami kellhet? Win telepítésnél el lehet tüntetni az egész partíciót? Vagy van ami kellhet onnan?

  • emill

    tag

    Nos újra köszönöm mindenkinek a válaszokat, ha nehezen is, de megérkezett a D520.
    Viszont furcsálom, hogy nem találom a magyar nyelvű használati utasítást (pontosabban semmilyen nyelvűt nem találok papír alapon), csak valami Termékinformációs kézikönyvet, meg a FreeDos CD mellé csomagolva valami kis vékony tájékoztatót, de azt ki se bontottam, mert biztos a FreeDoshoz való.
    Nem kellene lennie használati utasításnak hozzá?

  • emill

    tag

    Igen, ez a ''termékismertető'' lenne amit fentebb írtam. Kb. 10 oldal, de semmi hasznos nincs benne (újrahasznosítás, biztonsági intézkedések, stb.).
    Letöltöttem a delltől egy service manualt meg egy user guide-ot html formátumban, azok elég jók, de akkor se értem miért nem lehet mellérakni egy magyar haszn.ut-t is. Na de nem lényeg, csak kérdeztem, hogy hol lehet, de akkor úgy tűnik ezt nem adnak hozzá.

    Ha jól emlékszem itt olvastam valahol valamikor, de már nem találtam hiába kerestem (lehet, hogy előrébb kellett volna keresnem), hogy a laptop ''csipogása'' másokat is zavar és kérdés volt, hogy hogy lehet elhallgattatni. Próbáltam a hangerőszabályzóval mind a három csúszkán, de egy kicsit se lett hallkabb. Nem tudom akkor erre a problémára sikerült-e megoldást találni, de ha igen akkor megköszönöm ha valaki leírja a választ.

  • emill

    tag

    válasz tkazmer #2484 üzenetére

    Kösz tkazmer!

    d900t: kösz, de már megoldódott a probléma.
    Akkor valóban nagyon felhúztam magam a cégen, mára már javult a véleményem. Egyébként nem is csak az volt a gondom, hogy hibázta(to)k, természetes, hogy senki sem hibátlan, hanem, hogy egy elnézést sem hagyta el a száját annak akivel beszéltem telefonon, meg már valószínűleg tudta, hogy el se küldték (azt gondolom meg tudja nézni, hogy el lett-e küldve, nem kell ahhoz a futárcég) mégis még azt mondta, hogy (ÉN!) telefonáljak a futárcégnek, hogy mi a helyzet a csomaggal.

  • emill

    tag

    válasz feda #2503 üzenetére

    Pl. a notebookhu-n vagy az usanotebook-on is (meg sok más oldalon) nézegethetsz dell notebookokat, 250e körül is vannak. Választhatsz attól függően, hogy mire akarod használni. Én pl. a Latitude D520-at választottam (kis kedvezménnyel alig 250e felett), főleg Photoshopra fogom használni amire mint kiderült pont nem a legjobb az LCD miatt :D de majd kibírom valahogyan. Direkt el akartam kerülni az újfajta csillogó-villogó, tükröződő kijelzőket, erre kiderült, hogy ez meg minden szögből más színben, fényességben, kontrasztban... ki gondolta volna, hogy manapság a szuper asztali LCDk korában a notebook LCDk még mindig itt tartanak.
    Maga a gép jó, semmi baj nincs vele, de jól is néznénk ki ha már az első héten rossz lenne :) (bár mint fentebb olvasom ez is előfordul néha). Főleg a 3 év garancia a megnyerő benne, ezért is választottam ezt Toshiba helyett.

    Apropó LCD: (pl. ehhez is jól jönne a használati utasítás) csak a fényerőt lehet rajta állítani, kontrasztot nem?

  • emill

    tag

    A Dell honlapján a Drivers & Downloads részben a ''Display'' alatt 15-ös lcd-hez van 5 fajta driver. Honnan lehet megtudni, hogy a D520-hoz melyik kell?

    A másik kérdésem: miért van, hogy mp3 lejátszás közben (winamp) 3-4 percenként egy pillanatra elhallgat, aztán folytatja. Akkor is ez van ha nem használok mellett semmi programot, csak a winamp megy. Úgy vettem észre, mintha az ilyen elhallgatásokkor a feladatkezelőben az egyik mag CPU használata lemegy 0-ra, a másik meg felugrik kb. annyival, mint amennyivel az első lement.

    Ja igen még valami: a CPU használat nem megy ~50-60% fölé egyik magnál sem, még akkor sem amikor pl. egy Photoshop filterrel szenved hosszan. Miért nem használja ki a teljesítményt ha van még benne plusz??

    [Szerkesztve]

  • emill

    tag

    Nos akkor mint újonc dell használó feltennék még két újabb kérdést:
    1. miért van ott mindig a jobb alsó sarokban az ikonok között a hardver eltávolítása a Philips DVD íróhoz? Remélem érthető a kérdés :)
    2. néha olyat csinál a taccspad, hogy én csak úgy húznám máshová az egeret, de az meg úgy csinál mintha nyomva tartanám közben a bal egérgombot, azaz kijelöl területet ha az asztalon vagyok épp, vagy elhúz dolgokat, stb. Gondolom ez valami automata könnyítés féle lehet, amit valamilyen mozdulattal váltok ki, de nekem nincs rá szükségem és a tapipad opciói között minden hasonlót (pl. scrollozás ha a széleken húzom az ujjam, stb.) kikapcsoltam mégis csinálja. Mi ez és hogyan, hol lehet kikapcsolni?

    Mára ennyi a kérdésem. A többit majd ha eszembe jut :)

  • emill

    tag

    Sziasztok!
    Egy kérdésem lenne amre a válasz valószínűleg mindenkinek nagyon egyszerű, de nekem fogalmam sincs hogyan kell összekötni TV-t és egy D520-at. Vettem egy S-video - Scart kábelt, bedugtam mindkettőt a helyére és innen már fogalmam sincs hogyan tovább :)
    Próbálkoztam: a tv-t az AV csatornára állítottam, a gépen pedig a ''Megjelenítés''-nél próbáltam csatlakoztatni a 2.monitort, de amikor az Apllyra kattintok újra beszürkül. Próbáltam, hogy hátha az Fn+F8-cal bekapcsol, de így sincs semmi.
    Szóval ehhez kérnék egy kis segítséget. Köszönöm!

  • emill

    tag

    A fenti problémám megoldódott (de se törölni se szerkeszteni nem tudom az előző hozzászólásomat), viszont a kép a TV-n fekete-fehér :( Lehet ezzel valamit csinálni vagy hiába vettem meg a kábelt? :( A TV egy közepesen régi (kb.7-8 éves) Grundig. A TV hibája? Vagy lehet valamit állítani, hogy színes legyen??

  • emill

    tag

    válasz emill #4817 üzenetére

    Szeretem ezt a fórumot... csak beírom a problémámat és magától megoldódik :)
    Egyetlen gond, hogy nem lehet törölni és szerkeszteni a hozzászólásokat.
    Ha erre jár egy moderátor akkor legyen szíves mai hozzászólásaimat törölni.
    Utólag is köszönöm mindenkinek aki segíteni akart, de nem volt ideje még megírni se a választ :)

  • emill

    tag

    válasz gollum #4820 üzenetére

    Először is kösz a választ, valóban NTSC-re volt beállítva és miután átállítottam PAL-ra színes lett (bár azt továbbra sem tudom mi a különbség a különböző PAL-D, PAL-N, stb. között).
    Másodszor jogos, mást is érdekelhet, ezért a másodikra a válasz (NTSC/PAL) olvasható, az elsőre (hogy miért is nem jelent meg a TV-n a kép) a választ nem igazán tudom... Vagy én voltam figyelmetlen, vagy az újraindítás segített neki, de az FN+F8-nál nem volt/nem vettem észre, hogy választani lehet a különböző megjelenítések között (csak notebook/csak TV/mindkettő), csak olyasmit láttam, hogy ''external monitor is OFF''. A ''beállítások/megjelenítés''-nél próbálkoztam a 2-es monitort jobb kattal csatlakoztatni (mert ezt írták egy külföldi oldalon) de ez sehogy sem sikerült, ezért azt hittem, hogy valami nem stimmel.
    Tehát röviden Fn+F8 és utána ha FF akkor a videokártya menüjében lehet állítani a PAL/NTSC között.

  • emill

    tag

    Üdv! Ha már DVD írókról volt szó... D520amban lévő "szuper" Phillips íróval csak a gondom van. Működni éppen működik, csak néha úgy töröl le egy-egy újraírható dvd-t (TDK, Emtec, csak jobb márkákat használok, nem gagyikat), hogy miután törlés után visszarakom, hogy írjak rá nem tudja beolvasni, csak kattog perceken keresztül amíg meg nem unom és ki nem veszem belőle. Ezeket aztán másik, "normális" dvd-íróval újra le kell törölnöm, hogy használhatók legyenek. Elég lassan másolja át cd-ről/dvd-ről az adatokat a gépre (átállítottam amit korábban többen is írtak másoknak akiknek szintén a lassúság volt a bajuk, de még így se az igazi).

    Kérdésem: bár működik, de sok baj van vele --> ezekkel a problémáimmal ha elmegyek a HRP-hez kicserélik garanciában valami másik típusú dvd íróra?

  • emill

    tag

    Tudna valaki segíteni, hogy ha D520-asomban már az elejétől kezdve "nem szimpatikus" a dvd író/lejátszó (néha elrontja az újraírható cd-k/dvd-k törlését, lassú, stb) akkor lehet-e garanciális cserét kérni? D620 olvasóját is próbáltam és sokkal gyorsabb + a D520 törléssel lerontott lemezeit is be tudta olvasni és rendesen letörölni. Mintha valamikor lett volna itt valaki a HRP-től? De nekem mindegy, hogy ki, de ha valaki tudja, hogy lehet-e ilyen indokkal garanciális cserét kérni az segítsen. Köszi!!

  • emill

    tag

    válasz vscotina #6131 üzenetére

    Kedves Hölgyek (LadyM & vscotina), szerintem egyik Dell laptophoz sem adnak magyar nyelvű leírás. Én sem kaptam, hiányoltam is először, de aztán rájöttem, hogy nem kell. Igaz, a Dell honlapjáról letölthető angol nyelven, de abban sincs sokminden.
    Bemutatja, hogy melyik gomb mit csinál (pl. be/kikapcsoló...), mi micsoda a gépen (hátul, oldalt), hibaelhárítás (mi van ez/az történik), stb. Persze ha Nektek pont ez kell... De szerintem ha itt kérdeztek, akkor szívesen segít mindenki.
    Bááár nekem még nem sikerült egyszer sem választ kapni kérdésemre, pedig egyszerű kérdés volt a garanciáról... de próbáljátok meg hátha itt megkapjátok a választ kérdéseitekre, ha nem akkor zaklassátok a boltot ahol vettétek vagy a Dell-t.

  • emill

    tag

    válasz vscotina #6142 üzenetére

    Hmmmm... jó kérdések. Én nem igazán tudom a választ és úgy látom eddig mástól sem sikerült kapni. Viszont (bár tudom, hogy nem vígasztal) azt azért elmondanám (leírnám), hogy kérdéseidre a netről letöltött "kézikönyben" sem találtam választ. Mondjuk gondolom a Vista-s kérdésekre nem is abból várod a megoldást.
    - Rejtett partíció törlése: bár nem Dell-es kérdés, de én az XP telepítésekor letöröltem a 2GB-os partíciót. Amikor beraktam az XP CDt megkérdezte akarok-e partíciót stb. Gondolom Vista-nál is ugyanígy megy. Miután elintézed a particiókat nem kötelező telepíteni a Vistat. Ki lehet lépni, fel lehet rakni a MediaD-t és utána a Win-t.
    - Mi hol van a gépen: a Dell honlapján (talán a magyaron is, de az angolon biztosan) ha megkeresed a laptopodat akkor megjelenik róla egy szép, forgatható kép amin még kis vonalakkal és szöveggel meg is mutatja mi micsoda rajta (nem kell hozzá angol tudás, a gépet típus alapján megtalálod, azt meg, hogy WiFI, Express Card, stb megérted)
    - Bios&pen drive: ez már fogós kérdés. Nekem eddig eszembe se jutott, pedig manapság már fontos opció. Rögtön meg is néztem a letöltött haszn.utasításban (igaz D520) és nincs ilyen opció :( Van HDD/CD-DVD/DisketteDrive) és meg sem említ sehol olyat, hogy usb vagy pendrive. Elvileg a "boot sequence" pontban választhatnád ki melyiket szeretnéd.

    Nem tudom mennyire van messze a bolt ahol vetted vagy a HRP (szerviz) tőled, de ha sok kérdésed van talán érdemes lenne elmenni hozzájuk a géppel és kifaggatni őket mindenről.

    A regisztráció nem tudom mire jó, én nem regisztráltam úgyhogy kíváncsian várom erre én is a választ. Szerintem nem sok mindenre jó, ugyanúgy, ahogy a szoftverek regisztrációja sem.

  • emill

    tag

    válasz divot #6417 üzenetére

    Kellene lennie (nekem is van), az Fn+F2 együttes lenyomásával csalogathatod elő a WiFi-vel együtt. De megnézheted, hogy a bekapcsológomb mellett ott van-e az ikonja (valamennyire látszik akkor is ha nem világít).

  • emill

    tag

    Sziasztok! Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni. D520-asomban minden indításkor feljön egy "Warning Event Notification" ablak benne a szöveg angolul (ebből meg abból, hogy az asztali gépemnél soha nem jön fel gondolom, hogy a Dell szoftvere csinálja, nem a magyar WinXP), hogy a kevés a szabad lemezterület és szabadítsak fel helyet. Ha csatlakoztatok hozzá egy külső hdd-t akkor meg az jön fel ugyanilyen ablakban, hogy hirtelen megnőtt a lemezterület, ami nem biztos, hogy hardver hiba, ha meg leveszem róla ezt a hdd-t akkor az a baja, hogy lecsökkent a lemezterület ami nem biztos, hogy hardware hiba...
    Van amikor indításkor 3 ilyen ablakot kell bezárogatnom + kb. óránként újra figyelmeztet.
    Szóval nagyon bosszantó! Valaki mondja már meg, hogy lehet ezt megszüntetni.
    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák