Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    No uraim!

    Alaposan elmélyültem az arduino és nyomógomb témában. Végeztem egy tesztet debounce témában is.
    Ha akarjátok, ha nem, most megosztom a tapasztalatokat. :DDD

    Ezt a kódot használtam tesztelésre.
    Ez 50 ms szoftveres debounct alkalmaz. Ezt vetettem össze hardveres megoldással, R-C debouncot használva, kerámia kondenzátorral.

    2 gombot teszteltem: Egyik egy olcsó nyomógomb, pirosnak neveztem el. A másik egy kicsit jobb mikorkapcsoló, mikro néven.

    3 gombnyomási módot használtam: általános, kb ahogy én egy gombot megnyomnék. Gyors, egymás után gyorsan nyomkodva és lassú. Csak szépen komótosan.

    Miden teszthez 10 lenyomást végeztem. Első oszlop mindig a lenyomások száma, második a szoftver által érzékelt lenyomások száma, harmadik a nyomástechnika. Íme az eredmények:

    Debounce nélkül:

    Piros gomb:
    10 - 14 általános nyomás
    10 - 17 gyors nyomás
    10 - 29 lassú nyomás

    Mikro:
    10 - 22 általános nyomás
    10 - 22 gyors nyomás
    10 - 21 lassú nyomás

    Szoftveres debounce:

    Piros gomb:
    10 - 10 általános nyomás
    10 - 10 gyors nyomás
    10 - 11 lassú nyomás !!

    Mikro:
    10 - 10 általános nyomás
    10 - 10 gyors nyomás
    10 - 10 lassú nyomás

    Hardveres debounce:

    Piros gomb:
    10 - 10 általános nyomás
    10 - 10 gyors nyomás
    10 - 10 lassú nyomás

    Mikro:
    10 - 10 általános nyomás
    10 - 10 gyors nyomás
    10 - 10 lassú nyomás

    Konklúziók:

    1. prell mentesíteni kell. E nélkül 2x, 3x annyi kapcsolást lát kontroller, mint ami a valóságban történik.
    2. A szoftveres megoldás nem minden esetben jó. 50 ms akár kevés is lehet egy kicsit gyengébb minőségű nyomógombnál.
    3. A hardveres megoldás ezen a teszten nem hibázott!! :K
    4. A szoftveres megoldás ebben a példában biztos, hogy gyorsabb, mert késleltetés nélküli. Refrakter módszer.
    5. A hardveres biztos, hogy lassabb, mert a kondenzátornak kicsi idő kell. Nem tudom pontosan mennyi, olyan 5-20 ms? :F

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák