Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janos250

    őstag

    válasz tonermagus #13871 üzenetére

    1. Ha LORA-ban gondolkodsz, akkor - azt sejtem - nagyobb távolságról van szó.
    2. Mennyi NMEA üzenetet akarsz küldeni, mert ha RTK, ahhoz a LORA sávszélessége nagyon kicsi.

    Én ugyanezt (vezetékmentes UART híd) WiFi-internet alapon oldom meg.

    Az egyik eszköz csatlakozik egy vezetékes netre kapcsolt WiFi routerre, ez bárhonnan elérhető portforwarddal, erre küldöm.
    A másik egy régi, kidobott mobiltelefon mobilnettel. Mivel erre nehezebb küldeni, ezért ez küld. Amikor csak próbálgatom, akkor WiFi-n elérik egymást, akkor mindkettő WiFi-re dolgozik.
    Ha mégis a mobiltelefonos állomásnak akarok adatot küldeni, akkor azt a mobilnetes http-n kéri a fix állomásról, amire a válaszban jön a kért adat.

    Úgy rémlik, mintha már egyszer itt be is írtam volna a programot, de ebben nem vagyok biztos.

    Nekem kilobájtokat/sec kell küldenem, ehhez a LORA gyenge lenne, de ha kevesebbet akarsz küldeni, akkor a LORA valószínűleg jó megoldás, bár én még nem próbáltam ki, pedig már vettem Bangoodról ESP32 LORA modulokat.

    Csak tudnám, mit kezdek ezzel a sok összevásárolt kacattal.

    Én mindent ESP32-vel oldok meg.

    [ Szerkesztve ]

    Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Új hozzászólás Aktív témák