Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Batman #4153 üzenetére

    Értem, és köszönöm.

    Magam is utánagugliztam már, de ha esetleg tudnál / tudnátok valami nagyon jól érthető Samba leírást pluszban linkelni, akkor azt külön megköszönném.

    A feladat ez lenne: 7 user van (A, B, C, D, E, F, G). Mindenkinek saját könyvtár, a szerveren elhelyezve. 2 user (A, B) írja-olvassa a sajátját, és a többiekét is, kivétel nélkül. A maradék bátor jedi (C, D, E, F, G) :DDD pedig A és B könyvtárát nem tudja sem írni, sem olvasni, egymáséit tudják olvasni, sajátjukat pedig értelemszerűen teljeskörűen birtokolják.
    Akkor egy Samba erre megfelelő? Amit olvastam, hogy a Samba az nem egy tartományvezérlőként funkcionál, hanem fájl és printer szerverként. Eddig nincs is gond, de akkor mi alapján kezeli a fentebb leírt jogosultságokat (ha kezeli), a könyvtár elérésekor jelszót / felhasználónevet kell megadni?

    Köszi: HGyu

    Bocs, ha nagyon lámázok, de még ilyen szerver-dolgokkal nem igen foglalkoztam, most új. :D

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák