- Samsung Galaxy S22 Ultra - na, kinél van toll?
- Mobil flották
- Leesett a kamionról több millió eurónyi Z Fold7
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Yettel topik
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
zolee001
őstag
válasz
rétisün #137810 üzenetére
1,Tele van a topic ezen kérdésekkel,hogyan kell egy oprendszert telepiteni
2,többen is posztoltuk,miszerint az MS engedett és bármire telepithetö a W11 (iso-ból)
Vérpistike? Akinek nem inge nem veszi magára,azokra vonatkozik akik jobban tudják (?) mint maga a gyártó,hogy hogyan müködik egy oprendszer,nem a juzerek szivatásárára kell(ene) jelszót megadni és annak hiánya miket produkálhat--tapasztaltad is -
King Unique
titán
válasz
rétisün #137803 üzenetére
Egyrészt a "tényleg ugyanaz, macriumos mentést tettem át asztali gépről laptopra" nem éppen a normál felállás, normál esetben ugyanabba a hardverkörnyezetbe szokás visszaállítani a mentést, nem egy totál másikba, jó hogy bebootolt egyáltalán az utóbbinál, meg a Macrium Reflect esetében is külön opció van ilyen célra ReDeploy néven.
Másrészt ha Windows 11-ról van szó, akkor nem világos mégis miért itt, a Windows 10 topikban érdeklődsz és miért nem ott folytatod a témát, ahol elkezdted...
Harmadrészt ha jelszót kér altatásból / hibernálásból ébresztve a rendszer, akkor beállítod hogy ne kérjen, ami nem titkos információ mert számos leírás van erről, + a W10 és W11 külföldi fórumán is komplett útmutatók vannak ehhez.• How to Turn On or Off Require Sign-in on Wakeup in Windows 10
• Enable or Disable Require Sign-in on Wakeup in Windows 11 -
Jazz
veterán
válasz
rétisün #31008 üzenetére
Ez egy clean install win10 új gépre, clean install game-el.
(#31009) genndy:
Akkor lefelé még se kompatibilis. Ha felteszem a 11-et nem fog ütközni a 12-vel? (a dx tudtommal nem olyan mint a net framework, egyszerre több verzió is lehet fenn...vagy ez azóta változott?) Honnan/ hogy szedjem le a 11-et? -
gabber01
addikt
válasz
rétisün #30628 üzenetére
Köszönöm, kipróbálom.
Az Indítás és Helyreállítás - Beállításokban nem látok semmilyen opciót arra, hogy másik oprendszert hozzá lehetne adni.csixy: A HDD-n van egy 10Gb-os partíció, amit abszolút nem szoktam használni, de linuxban hasonló mértékben nem értek. Hogy működne ez? Milyen disztro kellene?
-
Hunork
veterán
válasz
rétisün #30058 üzenetére
Köszönöm a gyors és szakszerű válaszokat!
Végül is az is jó, ha maga a program csinálja, ha gáz van, nem kell ehhez Win. Csak furcsálltam, pedig a Vezérlőpultos megoldás mindig működött korábban, és alkalmaztam is egy idegesítő vírus felbukkanásakor.
Közben még egy jó programot találtam, az AOMEI-t, nagyon hamar végzett, System backup-ot kértem, kemény 21 GB lett, de legalább kész van. Mivel két partíciós a lemez, így nem komplett lemezt mentettem, hanem csak rendszert, remélem jó lesz így. -
válasz
rétisün #29914 üzenetére
Pasztmek, nem hiszem el, h ilyen van.
Elmegyek és lehúzom magam a WC-n.. ez nagyon ciki volt..
De amúgy ezt nem értem, eddig sosem kellett itt bepipálni, most miért?
Vagy ez csak azért van, mert új verziós a Realtek alkalmazása, és ezentúl így lesz?
Pedig úgy érzem, sokmindent beállítok, mikor egy gépet feltelepítek, mindenre odafigyelek, kikapcsolom ami nem kell, ne fusson a háttérben, stb, értek hozzá; ha valamit megkérdeznek, többnyire tudok válaszolni, de ez nem ugrott be, h itt van egy ilyen beállítási lehetőség, h megnézzem.Na, hát köszi a segítséget.
-
Fényhozó
tag
-
King Unique
titán
válasz
rétisün #29073 üzenetére
"azt hittem, a win7 meg a win10 megfér egymás mellett, egy gépen, de a win10 erőszakos, nem szereti az elődjét....."
Nem tudom nálad pontosan mi okozta a hibát, de a fenti kijelentés hülyeség....nálam egyik notin 7/8.1/10 tökéletesen megfér egymás mellett. Újabbaknál multi-boot esetében csak a fast startup kikapcsolása kötelező.
-
válasz
rétisün #17950 üzenetére
Üdv!
Ez a módszer, mint írtam feljebb valóban működik, de nálam pl. az a gond, hogy amikor valamelyik alkalmazás megnyitásakor kérte az outlookos jeszavamat, utána létrejött automatikusan egy új felhasználó, ez a HomeUser. Na ez kavar be a mappáknál, mert itt kell minden egyes újraindításnál engedélyezni e teljes hozzáférést, meg a módosítást.
Én ezt a HomeUsert szeretném végleg eltüntetni, hogy csak a rendszergazda maradjon egyedül, ahogy korábban is volt. -
Dr. Akula
félisten
válasz
rétisün #16876 üzenetére
A win7-re szerzett jogod nem vész el a 10-esre frissítéssel. Csak szereztél _mellette_ jogot a win10-re is. Amíg az alaplapodat ki nem cseréled, emrt ugye ahhoz rögzíti a win10 kulcsot. Persze telefonon meg lehet magyarázni nekik hogy beszart a régi és ezt adták a szervízben, aktiválják már lécci, de ez a win7-nél is így ment.
(#16942) laleeee:
Ilyen alap dolgokon már rég túl vagyok, allergiás vagyok a dzsuvára az alján, rendszeresen pucolok minden egeret ha érzem hogy kezd ragaszkodni az asztalhoz. Nem ez a probléma, hanem időnként egyszerűen nem reagál az egérmozgásra / kattintásra. Aztán megint igen, majd megint nem. Volt hogy egy tabot a Chromeban 3 lépcsőben sikerült a jobb oldalról a bal oldalra áthelyezni mert folyton elakadt. Ha fej akkor megy, ha írás akkor nem. -
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Samsung Galaxy S22 Ultra - na, kinél van toll?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Futás, futópályák
- Mobil flották
- AMD Catalyst™ driverek topikja
- TCL LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
- PC Game Pass előfizetés
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- Azonnali kézbesítés az év bármely pillanatában
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- HP ZBook Studio G7 i7-10850H 32GB 1000GB Nvidia Quadro T1000 15.6" FHD 1 év garancia
- Lenovo ThinkPad X270 (16) - i5-7300U, 16GB, 512GB SSD, 12" FULL HD (ELKELT)
- REFURBISHED és ÚJ - HP Thunderbolt Dock G2 230W docking station (3TR87AA)
- AKCIÓ! ASUS PRO WS W790E-SAGE SE alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 256GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest