- Hatalmas kedvezménnyel nyit az Ulefone új csúcsmodellje
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Magisk
- Netfone
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Garmin Fenix 7 és 7S - profi sport megszokásból
- Yettel topik
- T Phone 2 Pro - majdnem mindenben jobb
- One mobilszolgáltatások
Hirdetés
-
Mobilarena
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
Gyick #102238 üzenetére
Ha újratelepíted a Windows 10-et, akkor normál esetben a telepítésnél értelemszerűen teljesen célszerű törölni a korábbi telepítést, annak minden rendszerpartícióját, beleértve az ESP és WinRE partíciókat is. Majd az utána létrejött szabad területet megadni telepítési célnak, ahol a tovább lehetőségre kattintva újból létrejönnek a kicsi partíciók, valamint az új->alkalmaz lehetőségre kattintva is létrehozhatók. A Windows által létrehozott WinRE partíció meg jellemzően pár-néhány 100 MB szokott lenni, nem 15 GB... Az utóbbi előtelepített gépeknél jellemző, a hardver gyártójának saját recovery partíciója szokott hasonló méretű lenni (példa).
Ha Windows - Linux dual-boot van egy lemezen és a telepítési sorrend is ez, akkor a Linux is a Windows által létrehozott ESP-t fogja használni, azon belül lesz egy külön mappája a fájloknak. Vagyis ilyenkor nem lenne jó törölni a ESP-t, de a Windows az újratelepítéskor úgyis felülírja a Linux rendszerbetöltőjét (GRUB) és emiatt úgyis újra kell telepíteni azt. De akkor egyben az is megoldható, hogy az ESP-n újra létrejöjjön a Linux bejegyzése, vagyis utólag is helyreállítható.(#102239) Keeperv85:
Normális UEFI/GPT telepítésnél a képen lévő állapot, a 16 MB-os partíció az MSR, ami a Windows 10 újabb verzióinál 16 MB, korábban még 128 MB volt. A 1903-as verziónál meg annyi a változás, hogy a lemez elején lévő WinRE 530 MB lett. -
King Unique
titán
válasz
Gyick #102001 üzenetére
Az aktuális, azaz a 1903-as verziónál volt arra korábban panasz, hogy random bezáródik a gépház, de azt már elvileg javították az időközben kiadott összesítő frissítések és a jelenlegi buildnél (18362.175) nem kellene előfordulnia, az általam használt rendszereken is oké.
(#101988) Plag:
A mellékelt screenshot pont nem a legjobb, azon eleve nem látszik, hogy melyik partíció melyik, ennél a Windows lemezkezelője is jobb lett volna. De amúgy a BIOS frissítésétől normál esetben még nyilván megmarad a Windows-telepítés és annak típusa, meg ha továbbra is bootol UEFI szerint, akkor eleve nincs miről beszélni. -
-
Cs1csó
titán
Az alaphelyzetbe állítást pont most csináltam egy régi notin (10 éves) nálam gond sem volt mivel alapban úgy volt a 250 GB-os HDD particionálva hogy C rendszer D adat.
Ha jól tudom több lehetőség van:
- Mindent gyalul - a C-t és a D-t is és tiszta rendszered lesz
- Gyalulja a C-t és lesz egy tiszta rendszered de a D-t békén hagyja (ez a legjobb megoldás erre is van ez a dolog alapvetően kitalálva itt a legkevesebb a hiba lehetősége
- Gyalula a C-t a fentebbi módon de személye fájlokat ezt azt megtart - nem tudom ez hogy megy de én inkább nem ajánlom ezzel lehet újra generálja a hibákat amiket az upgrade elkövetettA lényeg hogy azon a meghajtón partíción amin a windows van/volt ne legyen semmi adat (a különböző programok pl. torrent, böngésző, játékok stb. programok beállításait save mappáit előtte mentsd le és akkor mehet a menet.
Üdv Kékes525
Lehet ismétlem magam már nem tudom, hol tart a történet de szerintem érdemes lenne elindulni a kályhától azaz csinálsz egy új telepítést (SSD-d gyalulva) mindent alapon hagyva tényleg csak pl. GPU drivert és az audio drivert telepíted manuálisan vagy amit nem rak fel a windows és ezzel használod egy hétig. A programok telepítésénél is próbálj mindennél lehetőleg az alapon maradni, akár a nem létszükséglet programokat nem is telepíted első körben.
HA NEM LESZ ANOMÁLIA egy hétig akkor elkezdhetsz gondolkodni a testreszabáson de csak lépésenként hogy amint beüt a hiba lehessen tudni mi volt a legutóbbi változtatás ami előtt stabil volt de azóta előjött a hiba
Amúgy a géped penge, új ezzel szinte kizárható a hardveres vagy a régi driver-ből adódó hiba.
-
Cs1csó
titán
Egyáltalán hogyan, mivel tudod kezelni a gépet, mivel irányítod a virtuális billhez is kell egér, ha lenne fent Teamviewe akkor másik gépről tudnád kezelni. Azt még megteheted, hogy bedugsz egy windows 10-es pendrive-ot és ha ismeri arról indítasz egy javítást vagy lemezről, vagy teljes újratelepítés.
VAGY ugyanitt a gépházban van egy olyan hogy Helyreállítás - gép alaphelyzetbe állítása még ezt is kipróbálhatod.
-
Cs1csó
titán
Itt most lehet nekem van szövegértési gondom. Frissítettél a legfrissebb buildra és azóta :
- a laptop saját billentyűzete megy/nem megy
- USB-s külső billetyűzet megy/ nem megy?Kezdésnek: tálca jobb alsó sarok minden beállítás - gépház - frissítések és biztonság - hibaelhárítás - egyéb problémák keresése és javítás opciónál ott van a billentyűzet hátha segít.
Olyannal még nem találkoztam hogy egy noti a saját billentyűzetét ne ismerte volna fel ez azért új ha az USB-ssel van a gond akkor több megoldás is lehet.
Gondolom az már megvolt hogy ki be dugod gépet újraindítod, másik USB portba dugod? Az eszközkezelőben mit mutat, lehet ott van gond. Esetleg USB eszköz frissítése vagy visszaállítása vagy eltávolítása (remélem nagy gondot nem okoz) és egy gép újraindítás ezután a windowsnak fel kell tenni egy újat vagy újra a régit és lehet azzal már menni fog. -
-
Bogyó bá'
nagyúr
-
quailstorm
félisten
Malicious Software Removal tool, ez egy kártevőeltávolító eszköz, ami régebbi Windowsokon mindenképpen a frissítőkeddel együtt futott le, most W10 alatt nem rémlik mi van vele. Én registryben kinyomtam.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Airsoft
- Sorozatok
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Milyen légkondit a lakásba?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Formula-1
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Háztartási gépek
- Hatalmas kedvezménnyel nyit az Ulefone új csúcsmodellje
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- További aktív témák...
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
- Apple iPhone 15 /Gyárifüggetlen / 128GB / 12Hó Garancia / 90% akku
- Samsung Galaxy Watch Ultra Titanium Gray Használt, karcmentes, garanciával 2027. január 29-ig
- Huawei MatePad Pro / Wi-fi/ 12 RAM 512GB / 12Hó Garancia
- BLUESUMMERS NVMe SSD adapter
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 6000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest