Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #1997 üzenetére

    Érteni lehet, a fő üzenet ugyanaz. Az viszont tény, hogy nincs két ember, aki ugyanúgy fogná és dolgozná fel a külvilág ingereit. Legyen az írott szó, beszéd, színek, ízek, érzések, akármi. Ez pedig kőkemény neurobiológia. Nem tudom, hogy miért, de tény, hogy ilyennek teremtett a Mindenható. írtam egyszerű példákat is, amik ezt megmutatják. Ott is fel elhet tenni a kérdést, mi az oka, hogy nem mindenki kedvenc színe a piros, vagy a kék? Pedig a szín adott , mégis másnak látjuk, másnak érezzük az ízeket, stb. A Biblia olvasásakor is egész más érzéseink vannak. ezért is van több -ugyan nagyon hasonló- értelmezése a Bibliának. A lényeges gondolatok ugyanazok mindenki számára, de mindenki máshogy éli meg.

    Nagyon egyszerű dolgot próbálok mondani. Nem érdemes azt kijelenteni, hogy 'én értem az igazságot, aki máshogy képzeli, téved'. Ennyire egyszerű. Mert annyiféle az igazság, ahányfélék vagyunk. És úgy annyiféle, hogy közben mégis egy. Egy az üzenet, de hány ember, annyi értelmezés. De nem kell aggódni, a Teremtő ilyennek teremtett minket, így ez így van jól.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák