- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Google Pixel 8a - kis telefon kis késéssel
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Fotók, videók mobillal
- Google Pixel topik
- One mobilszolgáltatások
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Milyen okostelefont vegyek?
-
Mobilarena
Kedves Érdeklődő!
Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglaló-t,
illetve használd a topikban a kereső-t!
LG V10 téma összefoglaló
Az is, ami a tesztből kimaradt…
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Csillag01 #5075 üzenetére
Amúgy titeket nem tart vissza az ilyenek megvételétől az, hogy ha mit ad Isten lecserélitek a telefonotokat más modellre, az nem lesz képes meghajtani ekkora ellenállású fülest?
Nekem ez kissé gombhoz a kabátot eset; amikor két filléres alkatrész segítségével jó minőségű, alacsony ellenállású fülest lehet üzemeltetni a V10-en, minek röghöz kötni magunkat egy fülhallgatóval? -
válasz
Yondaime 四代目 #4977 üzenetére
Én az RHA 750-re esküszöm, egy hi-gain kiegészítővel brutális minőséget hoz ki a V10-ből.
-
válasz
MaxxDamage #4944 üzenetére
Nekem nem ajánlja föl se a teló, se a Bridge...
-
-
válasz
MaxxDamage #4845 üzenetére
Nálam - lekopogom - semmi ilyen jelenség nem tapasztalható. Összefüggésben lehet a használattal, mert az enyém mindig lekapcsolja a kepernyőt, hacsak lehet, auto fényerőt használok, és ha huzamosabb időre (15 perc felett) leteszem, akkor arccal lefelé teszem, hogy a másodlagos is kikapcsoljon. Csak remélni tudom, hogy ez elegendő védelem...
-
Erre én is kíváncsi lennék, mert nem vettem észre semmi gyanúsat.
-
-
Most néztem, Piliscsabán:
Ping 19
Download: 89 Mbps
Upload: 43 MbpsKarcsúnak nem mondanám azért.
Ahhoz soha nem érdemes viszonyítani, hogy mennyi az elméleti maximum, pláne azt várni, hogy ahhoz bármi közeli is tartósan meglegyen.
Az alapvető sebességi képességen kívül az épp elérhető kapacitás mindenekfölött megszabja a pillanatnyi maximális sebességet, és ez ellen nincs segítség; ha épp rajtad kívül tizenheten próbálnak abban a cellában netezni, akkor karcsú lesz a sebesség. Az elmélet csak akkor teljesülne, ha egyedül lennél, vagy max térerőn és minden egyéb paraméter ideális lenne az időjárástól kezdve a számodra kiosztott preferencia protokollokig. -
válasz
Csillag01 #4758 üzenetére
Az én tanácsom úgy szólna, hogy ha tényleg fontos a zene, akkor vegyél egy normális fülest - pl. egy RHA 750-est, vag egy Shure-t. Ez a telefon megérdemli és meghálálja ezt. Ne a V10-et add el, mert valami teljesen más célra fejlesztett konzolcuccal meg filléres gagyikkal nem futja ki magát. (Igen, a saját fülese is gagyi.)
-
válasz
stemplar07 #4747 üzenetére
Egyetértek, Hi-Gainben 50-esen van a HiFi hangerő, a lejátszón is fél hangerő van beállítva az előerősítőn és a master-en is, és bőven brutál a dinamika. Sose pampog a hangerő miatt.
-
válasz
stemplar07 #4721 üzenetére
A DSP pluginnel 384 kHz 32 bit audio elérhető.
-
válasz
Csillag01 #4718 üzenetére
A smart settingsben találod. Lescrollozol, és lesz olyan menüpont, hogy ha fülhallagtó csatlakozik, mi induljon el. Ha be van kapcsolva az opció, és rányomsz, előhozza az alkalmazásokat, amiket ehhez lehet rendelni. Ha letöltesz egy lejátszót, az is megjelenik és hozzárendelheted.
-
válasz
Csillag01 #4714 üzenetére
De azért hogy válasz is legyen:
Azért indul el, mert a beállításokban hozzá van rendelve a lejátszó a füles bedugásához. Ezt kell megváltoztatni.
Ha engem kérdezel, a Poweramp amúgy egyáltalán nem magasodik ki a mezőnyből, mert létezik a Player Pro, ami egy sokkal egyszerűbben kezelhető, intuitívebb, jobb hangzású app zenelejátszásra. Sose fagy, alig merül vele az akksi még felhergelt Hi-Gain módban is. Mindent tud, ami a minőségi zenehallgatáshoz kell (a kiegészítő appjával együtt használva). Én ezt ajánlom. -
válasz
stemplar07 #4612 üzenetére
Igen, állami pénzszórások idején mindig jönnek a büntetések, vissza kell pótolni, amit lehet. Végig fogják büntetni pár hónapon belül az összes valamirevaló szolgáltatót, ez olyan, mint amikor kiküldik a rendőröket a bokor mögé traffizni. Sőt, még olyan sem, mert itt utólag döntik el, hogy van alap a büntetésre.
-
válasz
stemplar07 #4555 üzenetére
Tegnap este letöröltem őket. Láss csodát, 50%-on áll az akksi ma este. Nem. Hiszem, hogy visszarakom egyiket is.
-
-
válasz
Kavinton75 #4528 üzenetére
Én bátran tuom ajánlani az RHA 750-es fülesét, erre váltottam nemrégiben, és kifejezetten pozitív tapasztalataim vannak, rendkívül szépen, kiegyenlítetten szól, részletgazdag, pont ami a V10-hez kell.
-
-
-
Nálam semmilyen hasonló gondok nem jelentkeznek (szintén telekomos hálózaton). C-s build van fönt.
-
Ismerős, üdv a Meg Nem értettek klubjában, tagsági díj egy számla egy műszaki cikkről, amit a környezetedben mindenki pénzkidobásnak tartott.
Nekem eleve a V10 ilyen tárgy volt, mivel szolgáltatónál dolgozom, így időnként a cég ad telefont ingyen - a kínálatából. A V10-et persze nem árulja senki, így megvettem. Már eleve ez olyasmi, amiről nem könnyű meggyőzni bárkit is, akivel közös kasszán vagy.
De a kedvesem már edzett, túl vagyunk rengeteg "minek újabb gitár, már van egy?!", minek újabb gitár, már van kettő??!", stb. körökön... -
válasz
MaxxDamage #3779 üzenetére
A Sound Magic 80-as olyan szempontból jó, hogy már saját maga "felszopja" a V10-et hi-gain működésre - nem kell trükközni -, viszont nem fül feletti kialakítású a zsinórja, én pedig most ilyet kerestem. Amúgy tudsz helyet, ahol ki lehetne próbálni?
-
Nekem fura módon az indította el a lavinát, hogy kéz alatt szert tettem egy Cambridge Audio audiofil erősítőre s két békebeli, "ebben még volt anyag" Magnat hangfalra. Amióta ezeken írom otthon a zenéket, meg hallgatom őket, mobil verzióban is áhítozom a részletes hangképre.
Így jött a V10, és most az RHA, amivel nagyon elégedett vagyok, holott a felső kategóriának az MA 750 csak a belépője. Ezért a pénzért bűn otthagyni.
-
Bajban vagyok a válasszal, mert egy 5-6 éves Sony XB sorozatú in-ear fülest váltott, aminek a pontos típusát időközben elfelejtettem...
Mindazonáltal árkategóriában kb. hasonlóak, mindkettő huszonezer Ft. A Sony-t sokszor próbáltam már lecserélni sznob pillanataimban, hogyaszondja "biztos van ennél a kommersz vacaknál valami audiofilebb, profibb ajánlat", de megdöbbenve konstatáltam, hogy a dolog nem is olyan egyszerű, mert sorra véreztek el mellette a különféle fülesek a próbákon. Ez volt az első olyan eset, hogy egy általam odaszánt összegért kínált füles egyértelműen jobb volt nála. -
Jah, amúgy vettem ma egy RHA MA750-es fülest, mivel kipróbáláskor egyértelműen jobbnak bizonyult, mint az eddig használt fülhallgatóm. Szép hangszínen, dinamikusan szólal meg a V10-zel, ajánlom kipróbálásra, ha valaki fontolgat éppen ilyen vásárlást.
-
-
válasz
Kavinton75 #3758 üzenetére
Ha ez működne, nem kérdeztem volna semmit.
Se a telefonon, se a PC-n nem jön elő, gondoltam, hátha van valakinek más tippje. -
-
-
-
Hali,
Nekem is lejött a V20b frissítés. Mit tud ez a V20a-hoz képest? Érdemi változásról tud írni valaki pár szót?
Köszi -
válasz
MaxxDamage #3279 üzenetére
Egyetértek, részemről szóba sem jöhet V10 cseréje erre. Majd a V30 talán, ha lesz olyan.
-
-
Alapvetően meg lehet érteni a topicgazda érzéseit az összefoglalóval és annak használatával kapcsolatosan. Nézetem szerint igenis elvárható, hogy az, aki a témában kérdezni akar, előzetesen elolvassa.
A mobilról netezéses érvedet pedig nem egészen értem. Mennyivel könnyebb mobilról végigpötyögni egy kérdést, mint olvasni? Ez lehet egyéni, de én úgy tapasztaltam, hogy mobilon inkább olvasok két oldalt, mint hogy írnom kelljen két sort.
Ami viszont szerintem is csiszolást érdemelne, az a stílus. Topicgazdánk vehemenciája némileg fensőbbségesnek, arrogánsnak hathat az ide látogatók számára, mint ahogy sokan nem osztoznak a telefon iránti feltétlen elkötelezettségében sem. Ez egy fórumon, ahol gyakorlatilag nincsenek nonverbális kifejezési eszközök, kétségkívül feszültséghez, félreértelmezésekhez vezethet. Én hatékonyabbnak éreznék egy némileg megértőbb hozzáállást részéről, ám én is felhívnám mindenki figyelmét, hogy az itt előforduló kérdések 80%-át nem kellett volna föltenni, ha az illető venné a fáradságot az olvasásra írás helyett. -
Hali!
Volt itt egy kartárs, aki gondolkodott azon, hogy eladja a V10-esét. Csak szólnék, hogy ha valóban így van, tudnék vevőt rá. :-)
-
válasz
GoneTom #3012 üzenetére
Csak dinamika szempontból nézve egy 40 ohmos füles nézetem szerint a legrosszabb választás ehhez a telefonhoz, mert a Hi-Gain nem fog bekapcsolni vele (csak 50 Ohm felett él), az ellenállása viszont magasabb, mint egy 16-os fülesnek.
Az amúgy elég macerás hardveres hi-gain trükköt nem lehet ezzel sem megúszni... -
Megvolt az első mélyfagyásom.
Szerencse, hogy ki lehet szedni az akksit, mert semmi más nem segített. -
Ez a Wi-Fi hot-spot rejtély viszont egyre jobban zavar... Elég gyakran kell netet adnom a gyerkőcöknek, zenekari tagoknak, stb., és a készülék kizárólag nyílt hot-spot-ot hajlandó beállítani!
Semmilyen WPA típust nem enged menteni, bármit csinálok. Egyszerűen nem értem ezt... -
-
Most egy vidéki helyszínen próbálgattam a smart settings-ben a képernyőzár GPS alapú lezárás-mentesítését, és hát totális csőd volt a dolog.
Egyszerűen ez nem működik. Háromszor is hozzáadtam a biztonságos listához a helyet, amit a telefon a saját pozíciójáról vélt - ez mindhárom esetben különböző volt amúgy, tehát a GPS pontatlansága lehet a ludas -, de semmi, simán lezárt minden alkalommal. -
Arra jöttem rá, hogy csak nyílt hot spotot tudok csinálni, a jelszóval védetteket nem engedi menteni. Ez miért lehet vajon?
Elég bosszantó.
-
-
-
Amúgy van egy friss élményem a V10-ről:
Kint voltunk az Alpokban egy hétig, első este - alkonyatkor, már sötétülőben - lőttem egy képet a teraszunkról. Én hatökör vagyok a fényképezéshez, nem is igazán érdekel; ilyen utazások alkalmával szoktam csak random kattintani párat, hogy legyen mit mutatni a rokonságnak, ha érdeklődnek, merre voltunk. Tehát szigorúan simple módban katt a hegyre, és annyi.
Mutatom a képet a jóbarátnak, aki rendszeresen hordoz magával mindenféle fura kütyükkel teliaggatott fényképezőgépet. Némileg elképedve, szinte már sértődötten nézte.
- Ezt mivel csináltad? - kérdezte gyanakodva.
- Most az előbb, a V10-zel.
- Ilyen fényviszonyok között? - folytatta a faggatózást hitetlenkedve. - Hogy lett ez ilyen?
- Mit tudom én? Tudod, mennyit értek hozzá. Szerinted milyen?
- Hát, nem tudom, minek cipelek folyton külön fényképezőgépet... -
válasz
stemplar07 #2323 üzenetére
Köszi szépen a segítő szándékot.
A módszer ismert számomra, a különbség is jól hallható, egyedül arra nem emlékeztem, hogy hol jelzi a készülék a Hi-gain módot, erre mindenki válaszát köszönöm, most már érthető minden.
-
válasz
littleshagy #2317 üzenetére
Hi,
Nem vagyok biztos abban, hogy ez a telefonhoz köthető hiba. Nekem volt ilyen iPhone-nal és Xperiával is néha. Szolgáltatót kérdezted már? Hátha valami rendszerhiba volt...
-
Hali,
Megjöttek a rendelt kiegészítők a hi-gain trükkhöz.
Nos, nálam semmiféle látható változás nem következik be a készüléken, ha összecsatlakoztatom az extendert az impedancia-növelővel. Simán Hi-Fi módba kapcsol - tehát a kis ikon nem mutat Hi-Gain módot. Egyáltalán, ennek így kellene történnie? Látott már valaki ilyet?
Ami a dinamikát illeti, a különbség viszont irgalmatlan.
Olyan durván meghajtotta a nagy Sennheiser fejesemet, hogy az állam leesett. Ez a fejes mindig erőtlenül szólt eddig a mobilokkal - nos, ennek itt a vége.
Még csak egy gyors próbán vagyok túl, de a trükk egyértelműen műxik. Ajánlom kipróbálásra dinamika-igényes muzsikákhoz, zajos környezetbe olyan fejesekhez, amik igénylik a masszív tolást. -
válasz
ronaldo #2311 üzenetére
Én már merengtem eme hasábokon ezen korábban, és azzal teljesen egyetértek, hogy az éjjeli passzivitás után reggel kér egy számkódot. (Amúgy, ha jól tévedek, 4 óra inaktivitás kell ennek kiprovokálásához).
Nálam viszont egyértelműen növelte a számkódkérések számát a két koppal lezárt képernyő. Mióta erről leszoktam, és a főgombbal zárom a képernyőt, már tényleg csak napi egyszer kéri a kódot. Az meg szvsz belefér a biztonsági megfontolásokba. -
válasz
gretzky77 #2286 üzenetére
Az akksihasználatnál milyen appokat sorol föl, mik a legnagyobb fogyasztók?
Ki lehet próbálni olyat, hogy letiltani egyes appokat, vagy a helymeghatározást (ez utóbbi flight módban működik?)
De a legtisztább az éjjeli töltés szerintem, akkor nincs ilyen gond, és a nappalt simán át lehet vészelni vele. -
-
-
Javaslom a Player Pro-t a hozzá megvehető DSP Pack-el tesztelni, aminek a funkciói hasonlóak a Poweramp-hez (bár nem olyan részletesek, mint a kiegészítő 703-aséi).
Számomra az teszi nehézzé ezeket a teszteket, illetve a belőlük való következtetést, hogy zenei stílus, füles, egyéni ízlés szerint változik a megítélés. -
A vélemények megalapozottságáról annyit, hogy természetesen lejátszik FLAC file-t. Enélkül szóba se jöhetne nálam, mert a zenekari háttéralapokat 24 bites Flac-ban játszom le a telefonon.
A specifikációkra pedig sokat nem érdemes adni, épp te szoktad hangoztatni, hogy van egy analóg audioeszközünk, ami übereli ezeket a bitszagú eszmefuttatásokat, nem igaz? -
Hali,
Kipróbáltam a Poweramp-ot, a hírhedt 703-as kieggel.
Nos, szinte biztos, hogy nem fogom használni, mert a Player Pro nemcsak hogy egyértelműen jobban szól nálam, de a kezelése is barátibb. Ez a nagy vanás.
Persze ez baromi szubjektív tud lenni, zenétől, ízléstől stb függ erősen. -
-
Hi,
Próbálom megszerezni ezt az Alpha build 703-at, de az összefoglaló linkje egy fórumra mutat, ahol csak a 700-as van. Később, egy hozzászólásban mintha lenne 702, de 703 nincs. Hol érhető el, és hogy telepíthető ez?
-
-
válasz
MaxxDamage #2036 üzenetére
Igen. A Lollipop-on is bekapcsolt, csak épp nem működött, ha rossz lejátszót választottál.
Úgy lehetett tesztelni, hogy ki-be kapcsoltad manuálisan, és ha hallottál változást, akkor nyerő volt a lejátszód, ha nem, akkor bukó.
A Marshmellow-nál már ez nem fordul elő, ha kisebb impedanciájú cuccost csatlakoztatsz, akkor Hi-Fi a kiírás, ha nagyot, akkor Hi-Gain. Bár ez utóbbihoz még nem volt szerencsém, de ami késik, az nem siet, úton van az adapter a tengeren... -
válasz
MaxxDamage #2031 üzenetére
A topicgazda azt mondaná, hogy olvasd el az összefoglalót, de én csak megerősítem, hogy fölösleges.
-
válasz
gretzky77 #2030 üzenetére
Az Amber alert az emergency értesítések egy fajtája. Katasztrófahelyzetekben riaszt, valamint eltűnt személyeket köröztet ha épp arra jársz, stb.
Nem is lenne vele sok baj, de a Waze is csatlakozott ehhez, és vannak helyek, ahol rendszeresen spammel elcsavargott cigánygyerekekkel, lehetőleg abban a pillanatban, mikor épp fontos infókat mutogat a forgalomról. Már a hajam hullik tőle.
Értem én, hogy a Waze ingyenes, és én vagyok a termék, de a telefon rohadtul nem ingyenes, ezért elvárnám, hogy ezt ki lehessen kapcsolni. Tudja-e valaki, hogyan? -
Sziasztok,
Nekem az a ravasz kérdésem lenne, hogy tudja-e valaki, hogy ki lehet-e kapcsolni a V10-en, Android 6.0-án az Amber Alerts-et?
Nézegettem a neten, G4-hez van csak leírás, ráadásul amerikai modellhez. A menüben nálam nincsenek meg azok a választási lehetőségek, amiket ott felsorolnak. Úgyhogy megakadtam.
Van valakinek tippje? -
Hali,
E2E4 kartársat kérdezném a hifi menü állíthatóságáról.
Régebben írtad, hogy alapból -3 dB-re van állítva a jelszint, érdemes nullára venni. Belépve a DAC menüjébe, én egy hangerő csúszkát látok - ami tök fölösleges, mert a hátsó hardveres gombok pont ugyanezt csinálják, egyszerűbben -, valamint alatta egy-egy, bal és egy jobb csatorna jelszint módosító korongot. Ezek fölött valóban -3 dB a kijelzett érték. Csakhogy mindkét korong koppra van tekerve, ezeken tovább tekerni nem lehet.
Úgyhogy megakadtam. Mit nem veszek észre? Hol lehet ezen módosítani? -
Első dolgom megköszönni az összefoglalót, és gratulálni az alaposságodhoz.
Másodsorban, a polarizált szemüveg témához szeretnék szólni.
Maximálisan egyetértek E2E4 sporttárssal, ez a torzulás - ha egyáltalán annak lehet nevezni - gyakorlatilag elhanyagolható.
Számomra ez sokkszerű élmény volt anno, mikor először találkoztam vele a Sony Z3C-n. Előtte iPhone-jaim voltak, azokon semmi ilyen jelenség nem volt érzékelhető, ezért teljesen paffá lettem, mikor a Sony-t elfordítva a navigációhoz, konkrétan eltűnt a tartalom a kijelzőről, csak a fekete űr tátongott a térkép helyén. Azt se tudtam, hogy ez most mi, rossz a telefonom, vagy mi van?Később, mikor rájöttem az okra, kutakodni kezdtem és az a tapasztalat, hogy készülékenként, de még inkább panelenként eltérőek az eredmények.
A V10 az egyik legjobb a mezőnyben, ez a kis árnyékolódás, ami itt fellelhető, a cipőjét se kötheti meg mondjuk a HTC 10 teljes elsötétítésének - ráadásul ott álló helyzetben jön elő! -, bár ott sem minden panelnél tapasztalható (több beszállító termékével szerelik a telefonjaikat). -
Sziasztok!
A kapott tippeket felhasználva elkezdtem próbálgatni a készüléket, hogy mi válthatja ki a képernyő-feloldó anomáliát.
Ma még nem zártam le két koppal a képernyőt, csak a hátsó gombbal, valamint egyszerű békén hagyással. A bug még nem jelentkezett a mai napon, tökéletesen old a képernyőzár ujjlenyomatra, és smart módon is.
Lehet, hogy ez volt az ok? Délután megcsinálom az ellenpróbát is. -
Köszi a tippeket ismét.
Itt olvastam valami olyat, hogy a hatos droid alatt nem kell hi-fi app a dac életre keltéséhez. Ez biztos? -
Köszi a válaszokat!
Launcher: már a kérdést sem értem...
Szerintem teljesen gyári launcherem van (ha létezik ilyen egyáltalán), pontosabban nem raktam föl app-ot erre. Mire jó amúgy egy launcher?
A gyári visszaállítást kerülném, az akksit viszont kiszedem majd. Bár ez a feloldós dolog sose működött úgy, ahogy szerintem kéne, tehát nem gondolom, hogy sok esélyem lenne ezzel a módszerrel... Egy próbát mindenesetre megér.
Ez a comb melletti feloldás-dolog érdekes koncepció. Az a kis bajom azért van vele, hogy a viselésérzékelőnek pont az lenne a dolga, hogy viselés közben ne zárjon le a képernyő. Én mindig kikapcsolt képernyővel teszem a telefont az övtokba. Mivel érzi, hogy nem vízszintesen van, nem kéne lezárnia szerintem.
-
-
-
Sziasztok!
Most jutottam el oda, hogy hangot adok az elégedetlenségemnek, és érdeklődnék tapasztalataitok iránt a képernyőzár feloldásának kérdésében.
Elvileg számos lehetőség adott a zárolás feloldására, vagy akár a zárolás megakadályozására. Ott az ujjlenyomat-olvasó, a Smart Settings-ben a viselésérzékelő és a biztonságos helyek megadása, biztonságos hálózat megadás, stb. Ezeket én mind beállítottam, ám a működésük helyességéről nem vagyok meggyőződve.
Először: az ujjlenyomat-olvasó. Napjában többször is előfordul, hogy a telefon közli: nem tudom használni az ujjlenyomatokat (eleve, tehát nem arról van szó, hogy nem ismeri föl), gépeljem be a kódot. Ez megtörtént már reggel, első oldási kísérletre, amikor még érteném is a dolgot, de ma pl. már harmadszor játssza el. Már volt feloldva ma kóddal, ujjlenyomattal, és most elvileg egy biztonságos helyen vagyok, ahol eleve le se kéne zárnia!
Egyszerűen nem értem ezt az egészet. Csak az én telefonom működik ilyen idióta módon, vagy ez általános jelenség? Ha az ember rá tudja az ujját helyezni az olvasóra, és az egy regisztrált ujjlenyomatot olvas le, miért nem elég ez a zárolás feloldásához? Nem ez az alapértelmezett funkciója - kvázi értelme - az egész dolognak?
Miért nem működik a Smart Settings? Itt a munkahelyen eleve le se kéne zárnia a képernyőnek - gyakran nem is teszi -, most viszont lezárt, és ujjlenyomattal se engedi feloldani magát. Létezik valami speciális együttállás, körülmény, ami ezt okozza? -
-
-
Én nem vettem észre rajta semmilyen színeződést, igaz, eléggé vigyázok is rá. Elöl semmilyen fólia nincs rajta - nem vagyok híve ezeknek -, hátul egy vékony, átlátszó szilikon tok borítja, de az első két hétben ez sem volt rajta, és nem volt gond. Igazából fölösleges is, csak mivel előre megrendeltem a biztonság kedvéért, már nem akarom kidobni.
-
Számomra eklatáns példa a kedvesem, aki bár nagyjából olyan telefont vehetett volna, amilyet csak akar, Iphone SE-t választott, mert hogy az illik a kezébe, és pont.
Stílszerűen rozéarany színben, mely választást részéről imádni valónak tartok, bár én bottal se piszkálnám.
Nekem amúgy mindegy, ki mit vesz, és az is, ki mit gondol a színekről mint a maszkulin jelleg driveréről, mindössze igyekeztem szempontokat adni a választáshoz.
-
Az én posztom pont arról szólt, hogy ilyen dolgok, mint hogy mi hol néz ki jól, számomra teljesen érdektelenek. Ezt a szempontrendszert meghagyom a nőknek.
Engem az érdekel, hogy egy fehér telefon a legtöbb szituációban azonnal szembetűnik, nem kell keresgélni. Érdekes módon tisztogatni is sokkal kevesebbet kell.
(Ez egyébként autóra is igaz, hacsak tehetem, fehér autót rendelek, mert nemcsak sokkal biztonságosabb, mint pl. az istenített ezüstmetál vagy fekete, de praktikusabb is.)Összességében pedig: egy V10 esetében nem a szín miatt fog valaki férfiasabbnak tűnni, hanem azért, mert ezt a telefont a nők leginkább teniszütőnek használnák, jó eséllyel eleve föl sem merül bennük, hogy ilyet vegyenek.
-
válasz
MaxxDamage #1748 üzenetére
Már miért lenne a fehér nőies?
Számomra például alap, hogy a telefon színe a fehér. Minden telefonomat ebben a színben rendelem, mert sokkal racionálisabb választás a feketénél, és egy igazi férfit csak ez érdekel. -
-
-
Én mindig flac-ben rakom föl a 24 bites cuccaimat. Mivel ezeket én veszem föl Cubase-ben 24 bitben (főleg dob-basszus alap meg szinti/gitár-kíséretek koncertekre -, és fontos a minél élethűbb minőség, sosem konvertálok, nem akarok bevállalni semmiféle esetleges veszteséget.
A tárhely kérdését pedig megoldottam egy Samsung 128 Gb-os SD-vel. Eleve mp3-ból 50 Gb felett tartok állandóan a telefonon, úgyhogy ez amúgy sem volt kérdés.
Egyébként nagyon elégedett vagyok a zenei minőséggel, egyértelműen tisztábban, jobb térrel szólnak a dolgok, mint az előd telefonon, vagy bármi máson eddig. -
-
-
Nálatok is van olyan, hogy a telefon egyszerűen nem engedi használni az ujjlenyomat-olvasót, mindenképp be kell ütni a kódot? És ha igen, rájött már valaki, hogy milyen esetekben csinálja ezt?
Olyat már írt, hogy 4 óra inaktivitás miatt kéri a kódot. De nekem volt már, hogy egész éjszakai mozdulatlanság után reggel simán beengedett az ujjammal. Aztán fél óra múlva, navi közben kikapcsoltam a képernyőt öt percre - onnan már csak kóddal lehetett feloldani. Egyszerűen nem értem... -
-
válasz
akertrendezo #1502 üzenetére
Nekem 6.0 van fönt.
Mégis automatán maradtam, mert pl. esti navigáláskor szépen leveszi a fényerőt, sokkal kevesebbet fogyaszt, és általában is jól működik, csak teljes sötétben való olvasáskor esik ki a szerepéből - azt meg utánahúzom, üsse kő. -
válasz
akertrendezo #1498 üzenetére
Az automata fényerő engem is zavar, pontosabban a beállítható tartomány hiánya. Sötétben leveszi 7%-ra, és konkrétan sz*rt se látok...
Állandóan kézzel kell utánahúzni, mert lezárás után felélesztve kezdi elölről.
-
-
válasz
Zoloawake #1446 üzenetére
Hi,
Én is a G5 és a V10 között vacilláltam egy időben. Engem a modularitás pont hogy elriasztott a G5-től, láttam videókat, képeket illesztési gondokkal küzdő G5-ökről, valamint egy ilyen modul ára elég komoly szinten tud mozogni. Én a zene miatt akartam jó DAC-ot, a G5-höz az kb. plusz 30k Ft. A V10-ben pedig van default.
A minőségi benyomás egyértelműen a V10-nél jobb, strapabíró, ütésálló cucc. A G5 mellett csak az szólt, hogy szolgáltatónál meg lehet venni részletre, de végül ez nem bizonyult elég erős érvnek a V10 ellen. -
válasz
joco1977 #1415 üzenetére
Tényleg: arról van valahol info, hogy a DAC milyen zenelejátszókkal működik?
Illetve ha nem működik, attól még szól a zene, csak nem a DAC-on keresztül, vagy egyáltalán meg se szólal? Vagy hogy van ez?
Én pl. Player Pro-t használok, és muzsikál vele a gépezet,a a DAC-ot pedig elvileg bekapcsolja már eleve a fülhallgató csatlakoztatása (kis Hi-Fi jel az értesítősávon). Ezen kívül más jelét én nem érzékelem a DAC-nak. Kellene? -
-
-
válasz
Pepeninho #1338 üzenetére
Hali,
G3-am nem volt, így arra majd más fog válaszolni, de minden nap használom navigációra a telefont, erről tudok nyilatkozni:
A képernyő nagyon jól látható, a színek szépek, és ami igen fontos: polarizáló napszemüvegben is látható a kijelző, portrait és landscape módban is! Ez nem mondható el pl. a G5-ről, a HTC 10-ről, az Xperiákról, stb.
Az automata fényerő szépen dolgozik, teljes sötétségben talán egy picit túlzottan visszafogja magát, de nem vészes.
Nekem reggeli és esti egy-egy óra Waze mellett megvan a töltés nélküli nap, hazaérve 30% körül szokott mozogni az akku, de hozzátartozik, hogy napközben, munkahelyen nem megy sokat a képernyő. -
válasz
gretzky77 #1308 üzenetére
Én egyelőre teljesen elégedett vagyok vele, minden készüléknek vannak persze dolgai, amikben valami más jobb - azt kell mérlegelni, neked mi a fontos.
A kijelző pl. gyönyörű, az akksi szódával elmegy, a kamera engem hidegen hagy, a minőségi benyomás viszont nagyon jó. A G5 számomra egy sokkal alacsonyabb értékű készülék, de hát ez csak én vagyok. -
-
A beállításokban is? Hol?
A Facebook-féle dolgokat csakugyan megtaláltam, de pl. az email alkalmazáson belül tuti nincs ilyen menüpont. A telefon beállítás menüjében a hangoknál alul van ugyan egy értesítések hangbeállítása, de az globális. Az alkalmazások fülön, a beállításon belül pedig nincs hang menüpont az értesítések kezelésénél. Szóval passz.
Más szóval: el lehet-e érni pl. azt, hogy az SMS értesítési hangja eltérjen a többitől, és általam választott legyen? -
Továbbra is vannak küzdelmes pontok a beállításokban...
Beállítok mondjuk egy értesítési hangot. Mivel olyan opció nincs - vagy legalábbis számomra megtalálhatatlan -, hogy alkalmazásonként külön értesítési hangot állítsunk be - pedig kéne! -, azt hinné az ember, hogy minden értesítés ezen a beállított hangon jelez majd.
De nem. A Gmail ezen jelez, az alapértelmezett Email kliens a telefon eredeti gyári beállításán jelez, a Facebook továbbra is csak rezeg meg pattan egyet...
Valaki tudja esetleg erre a megoldást? Hogy lehet itt rendet tenni? -
válasz
gretzky77 #1235 üzenetére
Csakhogy nem engedte...
De rájöttem közben, pont az a baj, ha be van kapcsolva a névjegek csengőhangja opció, mert ilyenkor valami random módon csengőhangot ad a névjegyes számokhoz - cserébe kiszürkíti a névjegy csengőhangjának szerkesztőmezejét. Tehát ezt ki kell kapcsolni, és megoldódik.
-
Én úgy gondolkodom ebben, hogy ami akadályoz a mozgásban, az már nem kényelmes. Be lehet tenni zsebbe, de akkor leülni már pl. nem tanácsos, mert esetleg összecsukom, mint a svájci bicskát. Vagy egy iPhone6-ot. :-)
Más: csengőhangok névjegyhez rendelése. Valaki már megtalálta, hogy ezt hogy kell? Mert ha bekapcsolom a névjegyek külön csengőhangját, akkor ő ad egy csengőhangot hozzájuk - de mi alapján? Mire föl? Én nem szólhatok bele, mi legyen ez a csengőhang? Mert állítani szerintem sehol nem lehet, legalábbis eddig nem találtam ilyen lehetőséget.
Ha új névjegyet veszek föl, ott megjelenik egy csengőhang beviteli mező, de a meglévőeknél nincs ilyen. -
Most, hogy pár napja már használom a V10-et, írok némi ritkábban olvasható tapasztalatot azoknak, akik esetleg ilyen készülék vásárlását fontolgatják.
A készülék hatalmas. Ez egyfelől nagyon jó, amikor használni kell, ám némileg gondot okoz, ha el kell helyezni a testen. Övtokot javaslok, a zsebek gyakorlatilag felejtősek. A mérettel együtt jár a súly is, ami érdekes jelenség: alig nehezebb érzésre, mint a lecserélt Z3C-m volt, ám a méret miatt máshogyan fogja az ember, nagyobb ujj-fesztávval. Emiatt alattomosan fárasztja az izmokat, míg egyszer csak bevillan, hogy de cseszett nehéz.
Nagyon hasznos a második képernyő, főleg az always on funkció - ami most ajnározott újdonság az S7-ben és a G5-ben -, ebben magától értetődően működik, a leghasznosabb tulajdonsága, hogy innen közvetlenül némítható a készülék és azonnal kapcsolható elemlámpa és kamera is.
Ugyanakkor a második kijelzőnél egyértelműen tetten érhető az IPS bleeding, főleg éjszaka. Kikapcsolható persze, de elég csúnya.
Az akkumulátorról elhamarkodottan nyilatkoztam, hogy sokat bír. Az a taktikája ugyanis, hogy 100%-ra töltve sokáig nem mozdul ebből az állapotból, még folyamatosan aktív kijelzővel sem. Így az a felületes benyomásunk támadhat, hogy ez így fog menni folyton folyvást. Hát korántsem; ha mondjuk 40%-on van, egy ilyen használattól az akku szabadesésbe kezd, és szinte percenként veszít egy százalékot. Úgyhogy az energia-ellátást igenis menedzselni kell a nap folyamán. Ki kell kapcsolni a fölösleges cuccokat - kinek mi számít annak, persze.
Nekem kifejezetten tetszik a kijelző színkalibrációja, van benne valami megnyugtató tónus. Ugyanakkor az automata fényerő sötétben gyakorlatilag lenullázza a fényerőt, ami már a láthatóság rovására megy. Ezt kézzel kell utánahúzni. Nem világosban van tehát probléma, hanem vaksötétben.
Az ujjlenyomat-olvasó gyorsan és pontosan működik. Nekem ez életmentő, mert a céges profil miatt állandóan képernyőzáraznom kell.
Az egyik legjobb fícsör a Smart Lock, bár ez nem V10-specifikus, mégis ideírom, mert erősen komfortnövelő tényező, hogy a tartózkodási helyedet megadhatod a készüléknek GPS alapon, és a jövőben ott nem fog lezárni a képernyőzár. Otthon, munkahely, egyéb gyakran látogatott helyek, stb. megadhatóak. Ráadásul viselkedés-alapú szenzor is van, ami érzékeli a mozgást, és ekkor sem zár le automatikusan.
Főleg autós használatban hasznos, hogy nincs az oldalán gomb, könnyen helyezhető autós tartóba - máshová a mérete miatt amúgy sem igen fér. A nagy képernyő áldás a navihoz, és jó, hogy az alján van az USB slot, töltésnél könnyebb a vezetékelést megoldani. -
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490s - i7-8GEN I 16GB I 256SSD I 14" WQHD HDR I Cam I W11 I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 4060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- SAMSUNG DDR4 REG ECC 32GB 2666MHz RDIMM szerver RAM modulok, nettó 15740Ft+ÁFA, 1 év gar., több db
- Kingmax 2x2GB DDR3 RAM eladó
- Samsung Galaxy Tab S6 Lite 64GB, Újszerű, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest