-
Mobilarena
[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon
Új hozzászólás Aktív témák
-
assemble
addikt
válasz
randras #11299 üzenetére
Nekem pedig az hihetetlen, amit te mondasz az akku-konzisztenciarol, megbizhatatlansagrol. Meg a Galaxy S-emen sem volt vele gondom, mikozben azon mast sem hasznaltam csak fozott ROM-okat. Nexus-okon meg az alap szoftver aztan plane stabil es megbizhato.
Megis hogy kell kell ertelmezni ezt az akku-inkonzisztenciat illetve megbizhatatlansagot? Leteszed keszenletbe a telot es par ora alatt lemerul? Meg random ujraindul surun? Vagy hogy kepzeljem el a dolgot? Mert en soha semmi ilyesmit nem tapasztaltam.
-
assemble
addikt
válasz
randras #11261 üzenetére
Ne haragudj, de egyaltalan nem igaz amit mondtal szerintem. Megis mifele optimalizalatlansagrol beszelsz? De most komolyan. Megis mi az ami nincs optimalizalva? Es ha tenyleg van benna valami ami annyira nem lenne optimalizalva, szerinted nem javitottak volna mar ki ezer eve (reven hogy teljesen nyilt az OS forraskodja)?
Egyaltalan nem kiszamithatatlan az aksi ido. 2+ eve tobb mint 3 kulonbozo keszuleket hasznaltam, az egyiken kizarolag fozott ROM-okkal, es mindig teljesen konzisztens volt az aksi, sosem merult le csak ugy magatol hirtelen. Pedig soha nem hasznaltam se task killert, se watch dog-ot, se egyebet, egyiken sem. Neha (jellemzoen uj progik telepitese utan) benezek a futo szolgaltatasok koze hogy nincs-e ott valami gyanus, mast nem csinalok.
Az elozo posztban meg ahol a megbizhatosagot szapultad, szinten ugyanilyen no komment megjegyzes. Honapokig ujraindulas nelkul, teljesen stabilan mukodik a tablam es a telefonom. iPhone-om anno joval surubben kellett ujrainditani, mert egy ido utan elszivargott a RAM es volt olyan progi ami mar el sem tudott indulni. Persze az reg volt, es abban kevesebb RAM volt, de akkor is.
Ha nalad tenyleg megbizhatatlan, akkor az jo esellyel vagy user error, vagy hibas a keszuleked. -
Drachoo
senior tag
válasz
randras #11276 üzenetére
Tudom, hogy lehet még jailbreak-et is nyomni a készülékre, de én csak használni akarom... Nem vagyok Apple ellen, otthon is egy IMac-em van. Egyszerűen tabletben ez jobb választás volt nekem. 53785 Ft?
Én 950Ft-ot fizettem a kábelért és megy mindenféle szoftveres mókolás nélkül (read only).
-
Drachoo
senior tag
válasz
randras #11271 üzenetére
Nézegettem én is az IPad mini-t, kipróbáltam az IPad 4-est és nem jött be nekem. A rendszer zártsága és az OTG hiánya miatt inkább a nexus 7-et választottam. Üzemidővel nekem semmi gondom nincs.
(#11272)Krisz0630: Ha jól olvastam megbirkózik az NTFS fájlrendszerrel is.
-
Drachoo
senior tag
válasz
randras #11267 üzenetére
Mivel ez egy fórum nyilván elsősorban a problémák, kérdések fognak felmerülni. Én sem írogatom be, hogy "milyen csúcs szuper" a készülék. Amit ember alkot nem lesz hibátlan. De attól hogy vannak problémák nem azt jelenti, hogy annyira rossz, hogy el kell szörnyedni...
-
Drachoo
senior tag
válasz
randras #11261 üzenetére
Már kicsit unalmas, hogy Android és akkor rögtön szar is... Ugyanilyen problémák más rendszereknél is előfordulnak. Az hogy van néhány felhasználó akinél akksi kapacitás probléma van az nem jelenti azt hogy tényleg rossz a rendszer. Már többen leírták ez sok mindentől (körülmények, szoftverek, stb...) is függhet... Ennyi.
Jön valaki és berőffenti az Androidos fórumba, hogy milyen szar... Részemről téma zárva!
-
Stauffenberg
nagyúr
válasz
randras #11261 üzenetére
Tapasztalatból mondom, hogy egy minőségi custom ROM sokkal jobb, mint a Google referenciája. Egy találékony, kreatív fejlesztő, aki sok esetben a fórumozók közül szerzi be az infókat, hogy mire van szükség, az sokkal előbb beleépít a rendszerbe fantasztikus dolgokat.
Ezért is rohadék az a helyzet, hogy egy eleve nyitható bootloaderes készüléken a gyártó elvileg a garancia megvonásával fenyeget ha ilyet használsz. Mintha a laptopod esetében elvesztenéd a garit, mert nem a mellékelt oprendszert használod.
Ettől függetlenül már ezer éve, mikor egy 2.3 Gingerbread alapú CyanogenMod 7-et kezdtem használni (7.1 vagy 7.2 volt, már nem emlékszem), az olyan dolgokat tartalmazott, melyet a Google a hivatalos rendszerében a mai napig nem oldott meg. Táblagépen még a gyári JB 4.2.2.-t használom, de egyre inkább kezd szűkös lenni... én már 2,5 éve olyan custom ROM-okat használok telefonon, amik ennél sokkal többet tudnak.
Majd felmérem a terepet, hogy Nexus 7-re melyik lenne a legjobb nekem.
(#11260) havri1: Van olyan alkalmazás ami itt is stabilan működik? Ha kell rootolok, azon nem múlik. Telefonon amíg nem volt olyan ROM-om ami rendszer szinten tartalmazta, a SetVsel appot használtam, azzal lehetett órajelet és feszültséget is állítani.
-
agabe
addikt
válasz
randras #3469 üzenetére
Muszaki aruhazakban altalaban (MM pl. )...ma edigitalban is lattam, es "nyomkodni" is lehetett a mammut-ban.
Ja igen...ahogy TOZ is irja, sokkal nagyobb ertelme van osztani telefonrol netet, mivel az ugyis nalad van...vagy ha kell a neteleres, akkor vard meg a hamarosan (29.-en) valoszinuleg bejelentesre kerulo 32gigas, es 3G-s verziot, bar a 3G-s dragabb lesz, de valoszinuleg nem kell annyit varmi ra mint az elso szeria itthoni erkezesere kellett
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy Tab S9 FE+ eladó, nagyon keveset ment, mint az új, garanciális!
- MacSzerez.com - iPad Pro 12.9" / 4. generáció / Asztroszürke / Wifi + Cellular / 512GB / Garancia
- Hibátlan Apple iPad 10 Wi-Fi 64GB Silver ! 3 Hó jótállás
- Samsung Galaxy S6 Lite (2022) , 4/64 GB ,Wi-fi
- MacSzerez.com - iPad / 7. generáció / Ezüst / 128GB / Wifi / Garancia!
- LG 27UL550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / AMD FreeSync
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Menő retró konfig: Q9550, Gigabyte P43, 4GB RAM, ASUS GT730,
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! AMD Ryzen 7 3800X 8mag 16szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest