Új hozzászólás Aktív témák

  • N0zer0

    senior tag

    válasz Ágógreen #435 üzenetére

    Nem fognak leállni. Az új OS nekik is mindig plusz pénz, plusz muszáj nekik is lépést tartani az újdonságokkal, amik nem csak processzoroldalról jelentkezhetnek, hanem új szabványok és új protokollok is szükségesek hozzá. Ráadásul az MS nem is azt ígéri, hogy leáll, hanem hogy a 10 után nem főverziókkal fog újítani, hanem frissítésekkel fejleszti folyamatosan a rendszert, ez a linuxos világ rolling release-ének felel meg nagyjából. Ez a rendszer azért is jó, mert csökkenti a verziók közötti töredezettséget, nem bentonozódnak be a felhasználók egy adott főverzió használatába. Ugyanis az MS-nek nem jó, hogy millió éves verziókat is támogatniuk kell, mert még ha le is járt egy adott verzióhoz a terméktámogatás, akkor is visszaüthet, hogy mondjuk egy új MS Server OS-sel való együttműködés során bukkannak elő hibák, amivel a supportjukat szórakoztatják. A fejlesztőknek is jó, hogy nem kell régi verziókon debugolni, és túl sok régi verzióhoz támogatást nyújtani.

  • N0zer0

    senior tag

    válasz #32839680 #430 üzenetére

    Lehet prezentációzni LaTeX+Beamer csomag segítéségével, csak macerásabb, viszont egységes felületű, kinézetű, profi prezentációkat lehet kicsiholni vele, helyes tipográfiával, igaz csak ps-be vagy pdf-be tudsz vele menteni, és zenélős, fingós, mozgósképes cuccot nem tud, mint a Pháörphojnt. Persze, aki kattintgatós felülethez szokott vagy nem programozói véna, annak kihullhat tőle a haja. Főleg az átlag Windows-usernek állna tőle durván égnek a haja.

    A fehér alapon fekete feliratos prezentációk kispistis kókányolás kategória, bár a minimalisták között is vannak szép prezentációk, amik kevés színt, harmonizáló színösszeállítást használnak és letisztultak, minimális díszítéssel, nem csicsásak. Persze a prezit nem ismerem, hogy mit tud. Nem nagyon szoktam prezentációzni, ha kéne, akkor valószínű én XeTeX-kel csinálnám, ami a LaTeX-es megoldáshoz hasonló, de kisebb az erőforrásigénye, és nagyobb szabadságot és testreszabhatóságot ad kódoláskor.

  • Ágógreen

    senior tag

    Én simán elképzelhetően találom h leállnak a 10 után, mert a fejlődés lassan korlátokban ütközik a processzor oldalon... az egyre kisebb áramkör gyártása mára komoly fejtörést jelent a fejlesztéskor (Moore törvény). meg amúgy sokkal fontosabb lenne egy optimalizált standard rendszer mint egy zsírúj csillivilli tele-feature-ölt op rendszer tele hibával újra. persze lehet a magok számát növelni egy bizonyos pontig még, de aztán kifújt ez a történet. én sokkal szívesebben használnák egy olyan rendszert ami elérhető mobil környezetben is és 100%-ban az én gépem van kéznél akár valami felhőn keresztül. sőt a autós navi is használhatná az én gépem adatait és a megegyező op rendszert. egységesítés és hosszútávú támogatás sosem jön rosszul a felhasználók szemszögéből.

  • Dr.FantastiK

    őstag

    van mar //lessz LibreOffice 5.0 ,, de azsem tud annyit mint az MS office..

  • BiP

    nagyúr

    válasz Apollyon #416 üzenetére

    (#416) Iscariah+(#417) dabadab: Jogos. csak futólag olvastam, nem vettem észre, hogy oktatásról van épp szó, nem céges környezetről, én így értelmeztem. Mea culpa.

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz #32839680 #428 üzenetére

    És mert te nem vagy marketinges ezért nincs szükség a csicsára :D Well done!

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #32839680 #428 üzenetére

    Lehet, hogy azért, mert online bárhonnan elérhető, és nem kell a powerpointtal szarakodni :D Meg megvenni az Office-t, és megy Macen is...

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz #32839680 #424 üzenetére

    A prezi meg azert lett sikeres, mert ezt senki nem tudja. Imádom, komolyan, imádom ezeket a kinyilatkoztatásokat. :D

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #32839680 #424 üzenetére

    Persze, ez egyértelmű, de akkor pont az volt a cél, hogy kifejezetten látványos prezentációt kellett készíteni a kutatás eredményéről.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #420 üzenetére

    Ha nem értesz vele egyet, akkor elég 1x is leírni, illetve, hogy mások másfajta nézeteket vallanak, más mellett foglalnak álláspontot, még nem feltétlen hülyék. Mert tudod, azért azt tanítják, mert az a támogatott és elterjedt platform, egy másikat ennek hiányában nem igazán érdemes. Mint mondtam , majd ha ez változik, akkor érdemes rá visszatérni. Addig meg használja az adott szakma, illetve eljátszadozik vele otthon az unatkozó, kísérletezgetni vágyó réteg.
    Második fele se talált be... mert éppenséggel próbáltam és azt soha nem is vitattam, hogy rendszerszinten néhány dolog jobban meg van csinálja, gyorsabb, kevesebb tárhelyet foglal stb. De amikor tapasztalom, hogy pl.a szoftveres támogatottság milyen gyenge, megveszek egy hw-t és nincs Linuxhoz való kiadás, a mellékelt gyártói programok csak Win és OS X only, firmware-t sem tudok rajta frissíteni, akkor az nekem már egy komoly kontra...ez van. És még számos ilyet lehetne mondani, ahol nincs kedvem, nem minden igényemet kielégítő alternatívák után kajtatni, vagy Wine és társaival szórakozni, netán hardvert cserélni, mert nem ismeri fel, driver nincs hozzá.... Hiába egyik oldalról a nagy szabadság, másik oldalról korlátok közé zárod magad és lemondhatsz bizonyos dolgokról, ahogy egy amish. Ráadásul a személyes tapasztalatom pont nem függvénye a fentebb, általam leírt dolgok kijelenthetőségének. Mert azok régóta tények és ezért lehet / kell őket komolyan venni. ;)
    Talán te nem vásárolsz, nem fogyasztasz? Az, hogy egy OS, szoftverek terén meg tudod úszni, mert éppen más igényeid vannak, más elvárásoknak kell megfelelned, csak egy dolog. De attól még ugyanúgy a kapitalista gazdaság, fogyasztói társadalom kis szolgája maradsz...
    Ja és igen, ha olyan helyen vagyok (nyilvános utca, tér), ahol rám jön, ha nincs más, akkor lehet bemegyek a fizetős budiba. Na persze, lehet beállni a bokorba, parkba is menni üríteni, csak a közteres el ne kapjon és meg ne vasaljon, mert bizony nyújtja a kezét állam bácsi akkor is [link]... :DDD

  • King Unique

    titán

    válasz N0zer0 #419 üzenetére

    "sok helyen még MS Office 2003 van és a legtöbb helyen azt tanítják." - egy-néhány éve meg talán megállta a helyét ez a kijelentés, de én a mai időkre ezt nem húznám rá. Legtöbb helyen már legalább 2007-es, szalagos verzió van, már csak abból kifolyólag is, hogy ahogyan az XP, úgy a 2003-as MSO supportja is megszűnt...
    Másrészt ezt a szalagos menüt jellemzően ráfogjátok az MS-re, hogy milyen nehézkes, sz@r használni stb, (már az itteni LO topik is használhatatlan jelzően illeti), mekkora hátrány, holott x éve sok program, pl. neves tervezőszoftverek, vagy épp drága ipari gépeken lévő vezérlőszoftverek is alkalmazzák. És jé, nem csökkent a termelékenység, nem panaszkodnak a dolgozók. Illetve, aki annyira a 2003-as van szokva, mást nem is használt, annak egy LO elsőre szimpatikus lehet, illetve ha hajlandó bevállalni bizonyos kompromisszumokat. De azt szintén nem fognám rá általánosan, hogy annyira nehézkes lenne MSO és MSO közötti váltás, főleg az újabbak esetében, még, ha vannak kisebb eltérések is. Ennyi erővel senki nem használna 2003-asnál újabbat, más cégek se alkalmaznák a ribbont.

    "egy átlag usernek sokkal jobban kézreállt egy KDE/Gnome a Windows XP/Win7 után, mint egy Win8 ModernUI." - ez max (részben) egy szűk körben igaz lehet, ahol dual-boot megoldást használnak. De pont egy átlag felhasználó, aki Windowsos laptopot vesz, mert olyan OS-t akar a gépére, az nem fog platformot váltani, ha a 8-as nem tetszik neki, hát felrak egy 7-est. Ezt 20/19 esetre bátran merem állítani.
    Ráadásul Win8= Modern UI + desktop UI és különösen 8.1 óta lehet csak utóbbin is dolgozni, de igazából 8.0-nál is lehet. Egyáltalán nem kell semmi, átlag felhasználásnak számító tevékenységet modern felületen végezni, csak mire ez leesett, ugye már "be volt reklámozva"...és jött a Win10.

    Azért mobilpiacot nem kéne idekeverni szerintem. Android, igen vezető ilyen téren, de elsajátítani, megkedvelni ugyanúgy lehet iOS-t is, de akár WP-t is. De egy desktop rendszer teljesen más, másra használja az ember, mint ezeket, az instant netezésre, tartalomfogyasztásra kínált eszközöket. Amiket bár hozzá csatlakoztatni egyéb külső perifériákhoz, de a hagyományos megoldásokat még jó ideig nem fogják kiváltani. Na meg, az is nagy kérdés, hogy a most érkező Windows 10 Mobile mennyire fog beválni, mennyire működne a usereknél a szimbiózis a desktoppal?

    Linux részesedése érdemben igazán akkor nőhet, ha hardveres és szoftveres oldalról is nagyobb támogatottságot fog élvezni, valamint a tömegek számára emészthetőbb formában tálalják, butítanak magán a kezelésén is + ezt marketingelik is rendesen feléjük. Mert igen, lehet egy hozzáértőnek néhány dolog jóval logikusabb, egyszerűbb benne, de egy átlag felhasználónak, aki ráadásul nem ehhez van szokva, már nem feltétlen. De utóbbi kompromisszumnak meg a mostani userei nem feltétlen örülnének, itt is hangoztatták...

  • #58000384

    törölt tag

    válasz N0zer0 #419 üzenetére

    Tyűha, elég jól tudod az emberek helyett, hogy miről mit gondolnak :U Én például falra másztam a Gnome-tól és a KDE-től.
    Az az új szalagos dolog, az már 8 éves. Benne volt már a Win7-ben is, az 6 éves. A 2003-mat meg mindenhol kidobálták az ablakon, ahol értelmes munka folyik, mert még a kompatibilitási frissítéssel sem mindig százasan jeleníti meg az x-es fájlokat. Az is nagyon jó érv ma egy rendszer mellett, hogy a marhára elavult gépeken jobban megy, mint egy 8 vagy 10. Most ugye nem cégekről beszélünk, ahol 300 gép van. 5500 forint egy olyan AMD proci, amin röhögve fut a 8.1. Fel nem tudom fogni, hogy ki az, aki 1 magos cerkával és fél giga DDR1-gyel akar bármit csinálni, akár az interneten (2015 van, nem 2003). Megnéz egy flash-animációkkal teli webshopot, aztán elfekszik a gép.

    Az Androidot meg nem értem miért kevered ide, és hogy mi köze van annak az asztali rendszerekhez? Ja, 2010 óta terjednek gyorsabban a Droidos telefonok, a Linuxok meg azóta sem mennek jobban, nincs összefüggés. Desktopon ezt meg azt csinálják, mobilon meg amazt. Egyébként ha az emberek visítottak egy kezdőképernyő láttán (ami egyike volt a nagyon kevés változásnak a 7 és 8 között), szerinted mit csinálnak egy tök ismeretlen rendszeren, ismeretlen logikával és felülettel? Aki megvette a Windowst, az miért váltana? Ingyen kapja a legújabbat. Aki programokat vesz, játékokat, az miért dobná el? Mindig mindenki azt feltételezi, hogy az ember mindent csak letöltöget, aztán úgyis mindegy, ha vált.

    Egyébként jó, hogy megy tovább a céges vita (van itt esetleg olyan, aki a saját nagyobb cégén belül lecserélte egyik napról a másikra a Win+MSO-t nyíltra? Mert mások helyett jól tudjátok mondani a magatokét), de a kompatibilitási gondok valahogy elfelejtődnek, márpedig ha a világ nem vált hirtelen egyszerre LO-ra, akkor ez jól elő is fog jönni (és nem fog több pdf keringeni a neten).

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz Apollyon #416 üzenetére

    Volt valami német falu ami gyönyörűen belebukott az Open source átállásba...

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #418 üzenetére

    "Hát, aki nem érti a lényeget és direkt nem akar figyelembe venni fontos dolgokat, tényeket és csak puszta személyes hitvallásból erőlteti a mondandóját, zavarja, hogy nem a neki tetsző felállás van évek óta, hát az speciel nem én vagyok..."

    Engem nem zavar hogy a közoktatásban mindenki még az elavult wint tanulja, egyszerűen nem értek vele egyet és itt kimerült az egész. Te akarsz engem győzködni mindenáron hogy ami nem win=xar és az is marad.

    Ha próbáltál volna mást is, és túllátnál a bing keresőn, akkor tudnád hogy az igazi amish te vagy.) Mint már írtam, mindkét platformot napi szinten használom. Olyanról viszont nem lehet hiteles véleményed, amiről alapjaiban sem tudod hogyan működik. Ennyire lehet komolyan venni a hsz-eidet ;)

    Ha pedig ismernéd a kapitalizmus igazi oldalát, akkor nem szeretnéd te azt annyira nagyon ;)

  • N0zer0

    senior tag

    válasz azopi74 #394 üzenetére

    Egyáltalán nem szólt marhaságot. MS Office-ok között is nagy a különbség, egyrészt a normál menüs és szalagos felületűek között, pl. sok helyen még MS Office 2003 van és a legtöbb helyen azt tanítják. A legtöbb ember a normál menüs felülethez van szokva, és emiatt sokszor kézreállóbb lehet nekik egy LibreOffice, mint egy újabb szalagos MS Office. Másrészt a szalagos felületű MS Office-ok között is van különbség, egyes funkciókat szeret az MS költöztetni, átalakítani, emiatt nem egyforma sok minden két egymást követő verzióban.

    Hasonlóan a Win8-hoz. Jó, érkezett frissítés a Win8.1-gyel, és a Win10 is itt van már a nyakunkon, de míg a Win8 Metro/ModernUI-hez nem nyúltak hozzá, addig bizony egy átlag usernek sokkal jobban kézreállt egy KDE/Gnome a Windows XP/Win7 után, mint egy Win8 ModernUI.

    Nem te írtad, de megemlítem, hogy harmadrészt egyetértek azzal, hogy a Windowsnak nagy rákfenéje az a nyomorult registry, jelentős lassító tényező, ami Linux alatt hiányzik. Abba már bele sem megyek, hogy a kártevők hiánya is elég erős érv mára a Linux mellett, hiszen sok régi gép van, és ezek már nyögnek az új Windowsok hardverigénye, és a modern vírusirtók terhelése alatt, és a legtöbb átlag felhasználó a kártevők miatt telepítgetheti újra a rendszert. Még egy korai 2 magos AMD, vagy gyengébb C2D is fel tud lélegezni, szárnyra kap, ha Win helyett valamilyen Linux disztró megy rajta.

    Negyedrészt egy MS-nak nagy érvágás volt az Android. Nem csak mobilon, és nem csak a táblagépek miatt, de beleszólt a desktopba is, azzal, hogy kinyitotta a nem szakemberek szemét is. Korábban úgy gondolták az emberek, hogy csak a Windowst lehet elsajátítani, mert csak az a használható, a többi OS-t csak geekek tudják megtanulni. Bejöttek az androidos telók, és azonnal tapasztalhattáki, hogy egy nem MS OS-t sem nehezebb kezelni, megtanulni, és vannak arra is alternatívák az MS-ses alkalmazásokra, és még csak .exe fájlozni és telepíteni sem kell, csak ki kell választani az alkalmazásboltból. Android után pedig már nem olyan éles váltás egy Linux, mint azt korábban sok user képzelte. Ennek ellenére nagyon erősek a MS állásai, még legalább egy 5 évig nem fog a Linux részesedése érdemben növekedni. Továbbá nem keverem a kernelt, OS-t, Linux alatt most tetszőleges modern desktop disztrót értek.

    Hogy írjak a Linuxra is negatív dolgot: az Ubuntu amilyen sokat segített kezdetben a Linux népszerűsítésében, az utóbbi időben a Canonical a Unity felületet erőltető baromsága miatt kezdi is aláásni. A legtöbb új felhasználónak az első disztrója az Ubuntu, és csak azt látják, hogy abba is valami szar, nem Windows-szerű felület van, aminek a hardverigénye sem kisebb, mint egy Winnek, és félre is dobják, hogy szar a Linux. Sokkal több ember megmaradt volna a Linux mellett, ha nem a Unity lenne az Ubuntu alapértelmezett asztali környezete.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #416 üzenetére

    Hát, aki nem érti a lényeget és direkt nem akar figyelembe venni fontos dolgokat, tényeket és csak puszta személyes hitvallásból erőlteti a mondandóját, zavarja, hogy nem a neki tetsző felállás van évek óta, hát az speciel nem én vagyok...Ha neked a felsorolt dolgok nem élég mérvadóak, akkor nem az én szövegértésemmel van a probléma úgy gondolom. Na, további szép napot!
    +1: tudod a mai fogyasztói társadalomban szokás vásárolni, fizetni bizonyos termékekért és szolgáltatásokért. Ki lehet bújni ezek alól, lehet elvonultan amish-ként élni, önellátóan gazdálkodni, nem használni áramot, csak tudod az emberek többségének valahogy mégse ez felel meg. Mert, ha igazán jól működne, akkor mki Linuxot használna és mki amish lenne, de az a helyzet, hogy nem így van és vsz nem is lesz a jövőben se... :N

  • dabadab

    titán

    válasz BiP #414 üzenetére

    "Ha csak az alkalmazottak betanítását nézzük, már az sem kevés kiadás."

    Magyar közoktatási intézményekről van szó, milyen betanítás?...

    "helyi IT-s megnövekedett feladatai, kompatibilitási problémák, időkiesés, hatékonyság csökkenése, stb. Ez mind pénz."

    Mint fent: ebben a környezetben a "közmunkás rendszergazda" létező szókapcsolat. Szerinted egy iskolányi MS licenszből hányszor negyvenhétezer forint jön ki?

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz BiP #414 üzenetére

    ROTFL

    Legalább akkor a lényegre válaszoltál volna :U

    "Ha csak az alkalmazottak betanítását nézzük, már az sem kevés kiadás.

    Ja igen, mert egyébként az informatika tanítása is rendkívül magas szinten történik a közoktatásban.. Igazi szaktudást adnak át win+MSO tekintetében, így a középiskolákban is igazi szakemberekké válnak a diákok, csak mert így tanulhattak :C

    "helyi IT-s megnövekedett feladatai, kompatibilitási problémák, időkiesés, hatékonyság csökkenése, stb. Ez mind pénz."

    A másik.. Mitől növekedne meg a feladat? Egyszer át kell állni és kész. Biztos van ennek is költsége, de közel sem annyi mint a generációkon át tartó licencekre kidobott pénz.

    (#415): Na jó, meguntam a szövegértési problémáiddal foglalkozni, meg azzal hogy csak simán skippeled a lényeget.
    Remélem sok-sok pénzzel ellátod majd az M$-t, jó konzumer módján. Meg majd az új generációnak is szívesen pengálod ki a pénzt, hajrá. Ilyen egy jó kapitalista polgár, fogyaszt, de nem gondolkodik!

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #413 üzenetére

    Látom még mindig nem világos és muszáj tovább feszegetni...
    Egy ideig ingyenes...honnan tudod, talán jós vagy, vagy a jövőbe látsz? +az a helyzet, hogy még fizetősen is inkább arra van igény, mint a tök ingyenesre, az is elárul egy, s mást...
    A platform átállás, főleg hiányos előismeret, támogatottság és szoftveres kínálat miatt, nem jelentene pluszköltséget? Hát azt nem hinném, még Bip fórumtárs is kifejtette. Meg sokra megy vele egy cég, ha LO elő van telepítve...dolgozók nem azt ismerik, formátumkompatibilitás és társai? Egy komoly cégnél nagyobb kiesést okoz az, ha napokat, heteket kell szöszmötölni, ami a termelés rovására megy, mintsem hogy a licenceket megvegyék egy kedvező konstrukcióban és használják az addig bevált megoldást.

    "Te csak egy platformot ismersz igazán, és ebből azt gondolod hogy mást nem is érdemes, mert kizárásos alapon ha az egyiket tudod, akkor nem fogod tudni a másikat. Szerencsére ez nem így van."
    Na igen, lehet hogy azt az egyet igazán jól, de a "nem így van" kijelentésedet mégis mire alapozod? Talán a nagy többség nem hozzám hasonló, vagy legtöbb helyen nem arra építenek? Ha más annyira működő alternatív lenne széles körben, akkor talán nem használnák többen, nem léptek volna már régen? De biztos mki, minden cég és vállalkozás annyira korlátolt és hülye...

    Meg, hogy nekem nem kellett megvennem...? Mért, az az általános, hogy a tanuló, dolgozó veszi meg magának külön, a munkahely, iskola nem biztosítja neki helyileg, vagy akár újabban online elérhetőség keretében otthonra? Nem hallottál még MSDN és MSDNAA szolgáltatásokról?

    Meg ez a "Az is fix, hogy nem a diákok 100%-ának kell win + MSO tudás" kijelentés, khm...akkor mondjuk ~90% valós, a maradék meg a speciális IT-s területen dolgozók, vagy épp az IT ezen része iránt jobban érdeklőfők,? +Erre fel suliban, akkor ne Wint + MSO-t tanítsanak, mert nem arra van szüksége a diákoknak, mert 10% >>90 %. És, hogy x évig tanulják, arra fel mondjuk otthon is használják, az szinte semmit nem jelent, CV-be beírják, az se...ez jó. Nem mondom, igazán logikus gondolatmenet, le a kalappal... :R

    "Ja igen, mert egyébként az informatika tanítása is rendkívül magas szinten történik a közoktatásban.. Igazi szaktudást adnak át win+MSO tekintetében, így a középiskolákban is igazi szakemberekké válnak a diákok, csak mert így tanulhattak"
    Csak tudod, azt az egyet legalább tudják valamilyen szinten használni és ismerik, ha cégnél leültetik egy ilyen rendszert tartalmazó gép elé, úgy-ahogy elboldogul benne. Míg egy másik platformnál kevésbé, még annyira sem.... Ha ezt megkérdőjelezed, akkor nem tudom hol élsz?
    De, mint mondtam, annyira nem érdemes ezt feszegetni gyerekek, majd ha teljesülnek fentebb említett feltételek, akkor lehet, addig nem nagyon. :N

  • BiP

    nagyúr

    válasz Apollyon #413 üzenetére

    "Egyik platformról másikra átállás.. ez nem hinném hogy sok pénzbe kerülne, "
    Ha csak az alkalmazottak betanítását nézzük, már az sem kevés kiadás. Pl. tanfolyamok, helyi IT-s megnövekedett feladatai, kompatibilitási problémák, időkiesés, hatékonyság csökkenése, stb. Ez mind pénz.
    Úgyhogy a legtöbb esetben bizony a legegyszerűbb megoldás a kifizetődő, így legtöbb helyen a Win+MS Office a praktikus, hiába nem ingyenes.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #412 üzenetére

    "Több pénzbe....ha Office-t kapják ingyen, egyéb MS szoftvereket is kedvezményesen, vagy épp oktatási célra ingyenesen, akkor egy másik platformra átállás, szakemberek megfizetése, tanárok plusz képzése nyilván nem jelent semmit ezek szerint."

    Volt egy akció, egy ideig ingyenes az MSO az iskolában. De ez sem fog tartani az örökkévalóságig. Az MSO akkor lesz majd ingyenes, ha soha többé nem kell érte fizetni.
    Egyik platformról másikra átállás.. ez nem hinném hogy sok pénzbe kerülne, tekintve hogy bármelyik könnyedebb, hátulgombolós linux out of the box működik. Még az LO-t sem kell külön telepíteni, mivel azt is felrántja magától. Ez a része is már rég kinőtte magát azon, hogy winen minden könnyebb...

    "Én "azt" szeretném....én csak reálisan gondolkodok, hogy a mai viszonyoknak megfelelően elsődlegesen mit érdemes mindenképpen megismerni,"

    Te csak egy platformot ismersz igazán, és ebből azt gondolod hogy mást nem is érdemes, mert kizárásos alapon ha az egyiket tudod, akkor nem fogod tudni a másikat. Szerencsére ez nem így van.

    "Ja és melóhelyen nem nekem kell megvennem, fizetnem érte, de még suliban se kellett."
    >Neked< nem kellett.

    "Viszont, ha kell is, akkor is egy olyan termékre inkább beruház az ember, amiről tudja, hogy később profitálni fog az ismeretéből, mint egy olyant használjon tök ingyen, amiből meg nem (ha csak nem olyan területen dolgozik). "

    Az is fix, hogy nem a diákok 100%-ának kell win + MSO tudás. Meg mint már írtam, abból amit az iskolában tanul ebben a témában, semmi nem fog rajta múlni.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #411 üzenetére

    Igen, látom a visszakozás, csúsztatás, kibújás a leírtak felelőssége alól, az jól megy. :K
    Azt kéne feldolgozni, elfogadni, hogy nem az lesz, nem az van, amit ti javasoltok, szeretnétek...tudod, kialakult függőségek, szokások, elvárások. Amit alátámasztanak a sokéves használati adatok, nem is tudom kinek is kéne kettőnk közül mit feldolgozni...?
    Több pénzbe....ha Office-t kapják ingyen, egyéb MS szoftvereket is kedvezményesen, vagy épp oktatási célra ingyenesen, akkor egy másik platformra átállás, szakemberek megfizetése, tanárok plusz képzése nyilván nem jelent semmit ezek szerint. Apuka meg anyuka utána majd fizetheti a gyerkőcnek a külsős, nem éppen olcsó xy MS tanfolyamot, ha már az iskolában nem azt tanították. Vagy épp a HR-es kislány, amikor a beküldött CV-k közt válogat és az adott munkakörbe elvárt szoftverismeret hiányában hátrébb rangsorolja a követelményeknek nem megfelelő, vagy épp előnyben részesíti az azokat teljesítő jelentkezőket, nyilván az is teljesen mellékes... De persze bizonyos belső képzéseken túl, majd minden cég még +ba állni fogja a dolgozó ez irányú tanfolyamát is. Biztosan...vagy inkább olyanokat választanak, akik már rendelkeznek a szükséges ismeretekkel.
    Szóval nagyon nem kell ezt a dolgot firtatni, erre akkor lehetne visszatérni, hogy hol, mit oktassanak, ha majd a munkaerőpiac általános követelményrendszere az open megoldásokra fog épülni. ;)

    Én "azt" szeretném....én csak reálisan gondolkodok, hogy a mai viszonyoknak megfelelően elsődlegesen mit érdemes mindenképpen megismerni, megtanulni. Tudod, majd ha egy másik platform is eljut odáig, hogy széles körben használatos tud lenni ezen a desktop területen, vagy épp az iparban alkalmazott több 10/ 100+ milliós berendezéseken, nem csak a gyártó Windowsra megírt, ribbonos menüt alkalmazó vezérlőszoftvere lesz elérhető, akkor majd elgondolkozom azon, hogy mit is tanuljak elsődlgesen. Addig meg, mivel az átlagnál jobban érdekel az IT, ismerkedek más platformokkal, megoldásokkal is, de nem ezeket fogom minden téren előnyben részesíteni. Ahogy sokan mások sem. Ja és melóhelyen nem nekem kell megvennem, fizetnem érte, de még suliban se kellett. Viszont, ha kell is, akkor is egy olyan termékre inkább beruház az ember, amiről tudja, hogy később profitálni fog az ismeretéből, mint egy olyant használjon tök ingyen, amiből meg nem (ha csak nem olyan területen dolgozik). ;)

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #409 üzenetére

    Se az oktatást, se az MSO-t nem én hoztam fel ;)

    Akárhogy csavarod, meg kiforgatod, sokkal több pénzbe kerül az iskoláknak M$ termékeken taníttatni generációkon keresztül, mint a teljesen ingyenes megoldásokon.
    Régen nem volt ingyenes megoldás, most már van, ezt el kell fogadni. Már nem mindenben a redmond a nyerő (enyhén szólva), dolgozd fel.
    "Netalán iskola +ba, FSH alapítvány, vagy a TDF fogja fizetni az MSO tanfolyamot a diáknak, ha mégis elvárják az ismeretét?"

    Már leírtam, de leírom még1x. A közoktatásban nem tanítanak olyan durva szinten MSO-t sem, hogy emiatt ki kelljen borulni, ha LO-ról kellene MSO-ra átszokni. Sem fordítva. Az hogy neked nehézséget jelent, az egy másik dolog.

    "No meg hiába ingyenesek az alternatív megoldások, meg is látszik, hogy x év alatt más előnnyel, plusz szolgáltatással nem tudták kínálni a termékeiket és amint egy MSO ingyen elérhető oktatási célra, máris adott, melyiket választják inkább."

    Amíg az M$-nek olyan az üzletpolitikája, amilyen, meg amíg valaki(k)nek anyagi érdekei fűződnek ahhoz, hogy fizetős rendszert használjon mindenki, addig ez így is marad.

    A leírásodból viszont eléggé úgy tűnik, hogy te tényleg azt szeretnéd, hogy mindenki az örökkévalóságig csak és kizárólag M$ termékeket használjon, és fizessen mint a katonatiszt.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Apollyon #405 üzenetére

    De ez megint ilyen Linuxos-Androidos érvelés. Miből gondolod, hogy az átlagembert pont az érdekli, hogy lecserélheti-e a felületet, vagy telepakolhatja-e ezzel meg azzal, meg hogy rakhat a tálca/sáv helyére dokkot? Ez nem érv ellenük, illetve csak a megfelelő helyeken.
    A Photoshop és barátai pont eleget számítanak sok embernél, ennyivel is jobb a helyzet, mint Linuxon.

    Az utóbbi időben több laptop/tablet vásárlásában segítettem, azokon volt 8.1, semmivel sem kellett foglalkozni a beüzemelés után. Nem kell ehhez többszázezres gép.

    hcl: Charms bar az csak a 8-ban van, a 10-ből ki is szedték, de amúgy tableten baromi kényelmes volt. BT-hez meg utoljára XP-n kellett nekem driver, azóta szépen kezelik a Windowsok, ha kikapcsolom, akkor az ki is van kapcsolva. Olyannal még nem találkoztam, mint amit írtál. Ettől még lehet.

    King Unique: +1, Magyar MSO 2013-ról angol 2016-ra váltva sem volt semmi gondom a dolgokkal, minden ugyanúgy van.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #386 üzenetére

    Látom folytatódik a komédia, már Windows után az Office is terítéken van... :DDD

    Itt az a helyzet, hogy hiába jössz a "pénzbe kerül, másik ingyenes" klisékkel, sok évek év alatt felépült, ha úgy tetszik egy függőségi, ráépülési kapcsolat, amit csak úgy nem rendezel át, mert megborul az egész. Nem kell ezt ragozni, MS anno lépett, élt a lehetőséggel, a többi meg nem....előbbi ezért tart ott, ahol, a másik nem ott, ahol szeretne. Ennyi. Ráadásul, mint mondtam, oktatási intézmények biztosítják helyben a szoftverek használatát, illetve sok helyen otthonra is elérhetővé teszik. Pl. MSO, és még mielőtt jönne a közpénzes klisé, nem, nem abból megy, hanem egy általános ingyenes felajánlás formájában. ;) És nem a diákok szülei fizetik, nagy tévedés, jó napot... :U
    "Csak azért a tudásért, amit ott ezekből megszereznek, még nem fognak állást kapni. Az fix, hogy pl. makrókat nem fognak tanulni, illetve ha LO-n oktatnák ezeket, akkor semmiben nem szenvedne hiányt ahhoz képest, mintha MSO-n tanulná ugyanazt." - Khm...pl. itthoni önéletrajzok talán 80-90 %-ában milyen két betű szokott lenni az Office előtt?? Netalán iskola +ba, FSH alapítvány, vagy a TDF fogja fizetni az MSO tanfolyamot a diáknak, ha mégis elvárják az ismeretét? Gondolom nem....
    No meg hiába ingyenesek az alternatív megoldások, meg is látszik, hogy x év alatt más előnnyel, plusz szolgáltatással nem tudták kínálni a termékeiket és amint egy MSO ingyen elérhető oktatási célra, máris adott, melyiket választják inkább.

    (#390) hcl: ja, jön az újabb általános maszlag, hogy Word és Excel helyett tanítsanak szövegszerkesztést és táblázatkezelést, Windows helyett operációs rendszert. Csak ott a bibi, hogy nincs általános program erre, hanem egy adott szoftverhez, platformhoz fog úgyis kötődni. De igen, tudjuk, csak a Writer & Calc, illetve Linux felel meg ezen követelményeknek, azért ennyire elterjedt és használják, tanítják azt mindenhol... :R
    Az példa meg, hogy a kedves munkatárs XP után egy W7 elé leül és ek van veszve, hát az durva....elhiszem, hogy akad ilyen, de akkor egy másik platform rendszere elő ültetik, akkor mi lesz, elpárolog, megszűnik létezni fizikális valójában? :D

    (#394) azopi74: +1 ezt olvastam már több topikban, hogy szeretik elsütni egyesek. Én használok, adott helytől környezettől függően MSO 2007/ 2010 és 2013-as verziókat is. Némi eltérés az újak menürendszerében itt-ott akad, de hogy akkora problémát jelentene, azt nem mondanám, mikor a használati elv uaz. Ha leülök egy LO elé, a régi fajta menü, másfajta elnevezések kapcsán inkább mondanám ezt, ha vmki előbbi termékhez van szokva. Ugyanúgy a most készülő Office 2016 se mondható, hogy akkor eltérés lenne, főleg egy 2013-as verzióhoz képest.

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Apollyon #405 üzenetére

    ""Pontosan azért jó. Mert ugye a bonyolultabb nem mindig jobb.""
    Nem mintha a windózok nem lennének néhol szénné bonyolítva. Charms bar, és az onnan elérhető beállítások?
    Ráadásul csomó olyan dolog is van azon, ami valójában csak felület. Nem figyeli, hogy pl. a Bluetooth megy-e, csak átkapcsolod, hogy ki-be, aztán ha amúgy működik a BT driver akkor lesz Bluetooth - a Control Panelen meg mutatja, hogy nem is működik, stb.

  • Syl

    nagyúr

    válasz Döglött Róka #406 üzenetére

    Az iPad-et anno a Microsoft fanboyok húzták le, mert "nincs rajta USB-port" :U

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz Apollyon #405 üzenetére

    Te anno az ipad-et is elkaszaltad mert tul egyszeru volt, nem?:)

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #58000384 #404 üzenetére

    "Pontosan azért jó. Mert ugye a bonyolultabb nem mindig jobb."

    Pontosan azért nem jó. Mert még korlátozottabb mint a windows, és még kevesebb alkalmazás is van rá. Persze erre is van photoshop meg barátai, de ez nem mindennapi igény.

    Amúgy annyi könnyítés van benne, hogy megveszed a hardverrel együtt a szoftvert, és nem kell vele foglalkozni. De persze aki többszázezres gépen akar frászbukozni, az meg is érdemli.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Apollyon #403 üzenetére

    Pontosan azért jó. Mert ugye a bonyolultabb nem mindig jobb. Milliók igényeit elégítik ki ezek a rendszerek, ezért mondtam, hogy ezen kell elgondolkozni. Nem a hatalmas tömeget kell átállítani hozzánk, hanem nekünk kell alkalmazkodni a tömeghez. A disztrók felett nem áll egy Steve Jobs, hogy eladja azt, ami eddig nem kellett.
    Az ECDL tényleg nem ér sokat, de azért mutatja, hogy az illetőnek van valamilyen fogalma a dolgokról, még ha csak egy Word-ről is van szó. Van olyan hely, ahol számít.

    hcl: Nyugodtan mesélj :D Mit lehet tenni, talán ha elküldik a .doc szöveget, akkor visszaküldesz egy képet a középső ujjadról, meg melléírod, hogy "legközelebb pédéefbe"? Sajnos ez van.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #58000384 #400 üzenetére

    "Azért jó példa, mert nem Windows, mégis könnyen váltanak a kettő között (még 8-ra is), könnyen használható, bolondbiztos, van mögötte támogatás, plusz egy rakás alkalmazás van rá, amik közül nem egy profi munkára való. Linuxra is van, de alig."

    Nem windows, de azért váltanak rá könnyen, mert csak kattintgatni kell, nem kell érteni hozzá. Motorról is könnyű biciklire váltani.. Viszont az exe ott sem fog csak úgy alapból elindulni ,)
    De már inkább használnék windowst, mint OSX-et.

    "Hát általánosban mi hardvereket tanultunk, minimális szövegszerkesztéssel (Word, Wordpad), netezéssel és HTML alapokkal."
    Középsuliban meg ugyanez, és az ECDL-lel sem mész sokra. Legalábbis nálam tettek rá magasról hogy van-e vagy nincs, de nem is láttam még nagyon követelménynek semmilyen álláshirdetésnél.

    "A Microsoft meg éves licencekre adja kedvezményesen az Office-t, amit a tanárok és a diákok ingyen meg is kapnak. Persze drágább az ingyenesnél, ez tény."

    A diáknak nem, de az adózóknak igen. Az adózók meg (többek között) a diákok szülei.

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #32839680 #399 üzenetére

    Ennyi.
    Meg azok a kérdések, amikre a válasz a Google első találata. Illetve amikor mondod a usernek, hogy a "mit vegyen" kérdésre, kérdezze meg itt a PH-n. De ő nem akarja, nem meri.
    Miért, engem miért mersz megkérdezni, hogy milyen telefont vegyél? :D

    @Karak_22 : Mesélej az egyes Wödör verziók inkompatibilitásairól? :D
    Illetve ami cég docban küld dokumentumokat...
    Mindent csak PDF, az mindenhol ugyanúgy néz ki.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz dabadab #391 üzenetére

    Nem is igazán a felülettel van a gond, hanem legfőképpen a kompatibilitással (tudásra is van különbség, de nálam okosabbak fejtegették már ezt több helyen). Nagyon kellemetlen, ha egy fontos szöveg vagy előadás rosszul jelenik meg. Utóbbiba annak idején az egyetemen szépen bele is futottam. Megcsináltam a ppt-t, nálam jól nézett ki, majd az ottani Office 2010 alatt szépen a szövegdobozra csúszott az ábra, kitakarva mindent, ráadásul az animációk is máshogy néztek ki, volt ahol meg nem is volt, így egymáson voltak a dolgok. De volt olyan hivatalos papírom is, amin a tabulátorok csúsztak össze, és egy sornyi vonal helyett volt 2,5, a többi része meg csúszott vele, és ezt kellett volna nyomtatnom. Egy cégnél ez azért nem megengedhető. Persze, ez is az MS hibája, csak az embert ez nem vigasztalja.

    Iscariah: Azért jó példa, mert nem Windows, mégis könnyen váltanak a kettő között (még 8-ra is), könnyen használható, bolondbiztos, van mögötte támogatás, plusz egy rakás alkalmazás van rá, amik közül nem egy profi munkára való. Linuxra is van, de alig.
    Hát általánosban mi hardvereket tanultunk, minimális szövegszerkesztéssel (Word, Wordpad), netezéssel és HTML alapokkal. Középiskolában meg azért egy ECDL-t könnyen össze lehet hozni. A Microsoft meg éves licencekre adja kedvezményesen az Office-t, amit a tanárok és a diákok ingyen meg is kapnak. Persze drágább az ingyenesnél, ez tény.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz azopi74 #396 üzenetére

    Ezzel viszont dabadab állítását igazolod, ugyanis ő azt írta LO és MSO között van annyi különbség, mint az MSO verziói között ;D

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz azopi74 #396 üzenetére

    Dolgozz egy kicsit bölcsészből betanított call centeresekkel. Azt se látják, ami eléjük van írva.
    Ezeknek felesleges egy windóz otthonra.

  • azopi74

    addikt

    válasz hcl #395 üzenetére

    "em találják meg a 2007 után a menüket, meg főleg az Office 2003 után még kéevébé."

    Hát azért egy nehezebb felfogású júzer is megszokja azért a ribbont egy, max két hét használat után...
    Miután viszont megszokták, sokkal jobb eséllyel és hamarabb megtalálnak benne bármit, mint a 2003-as menürendszerben.

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Apollyon #393 üzenetére

    "(#390) hcl: Ez mondjuk egy szélsőséges eset, aki gép előtt dolgozik, az csak nem annyira suta hogy ne tudjon megnyitni egy menüt, meg ha nem is látta még, egy olyan ikonra kattintani, amit megmutattak neki..."
    De... :S :(

    @azopi74 : Tök mindegy, mihez hasonlítod, nem találják meg a 2007 után a menüket, meg főleg az Office 2003 után még kéevébé.

  • azopi74

    addikt

    válasz dabadab #391 üzenetére

    "a különböző MSO verziók között vannak akkora különbségek, mint az MSO meg a LO között."

    Azért tudod ugye, hogy most elég nagy marhaságot szóltál?

    szerk: Akkor sem szerkesztem, ha moderátor vagy, mert szerintem jelen esetben még finoman is fogalmaztam :D

    Persze attól függ, milyen különböző office verziókat hasonlítasz össze: A mobilos office-t vagy office online-t az asztali full office-hoz? Vagy az Office 95-öt az office 2013-hoz? Mert akkor aláírom, tényleg vannak akkora különbségek ;)

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #58000384 #389 üzenetére

    Az OSX nem jó példa, mivel egyrészt Magyarországon különösen drága, illetve a hardverhez adják a rendszert is, amit nem igazán lehet cserélgetni...

    "miért lenne bárkinek érdeke mást tanulni?"

    Na és vajon kinek az érdeke hogy mindenki winen, meg MSO-n tanuljon, amikor így vagy úgy, de pénzbe kerül? Szerinted az általános-, és középiskolában milyen szintig jutnak a diákok a MSO tanulásában? Csak azért a tudásért, amit ott ezekből megszereznek, még nem fognak állást kapni. Az fix, hogy pl. makrókat nem fognak tanulni, illetve ha LO-n oktatnák ezeket, akkor semmiben nem szenvedne hiányt ahhoz képest, mintha MSO-n tanulná ugyanazt. Cserébe az egész oktatási rendszer megspórolna egy vagon pénzt.

    (#390) hcl: Ez mondjuk egy szélsőséges eset, aki gép előtt dolgozik, az csak nem annyira suta hogy ne tudjon megnyitni egy menüt, meg ha nem is látta még, egy olyan ikonra kattintani, amit megmutattak neki...

    A filemásolás ezekben az artisjusos időkben szerintem már senkinek nem okoz gondot :D

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #391 üzenetére

    Ne tudd meg mit szenvednek itt nálunk is. Meg MSO?
    Odarakják egy SAP felület elé a usert, amit sosem látott. Azt ha nem érti, mit csinál, akkor ugyan esetleg be lehet idomítani, de jó dolog abból sem származik.
    Következik, hogy ha egy S jól működik, akkor mindegy, mi az, ha nem jól működik, akkor a mezei user úgysem tud vele mit csinálni.

  • dabadab

    titán

    válasz #58000384 #389 üzenetére

    "annak ellenére, hogy a munkahelyeken azt követelik meg, azt tanítják és az a legelterjedtebb (mármint az MSO), miért lenne bárkinek érdeke mást tanulni?"

    De hát ez most sincs így: ha más nem, akkor már verziót tanulnak az iskolában, mint amit aztán a való életben használnak és a különböző MSO verziók között vannak akkora különbségek, mint az MSO meg a LO között.

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Apollyon #386 üzenetére

    Illetve tök jó lenne, ha az oktatásban nem specifikusa Win és Office verziókat tanítanának, hanem azt, hogy miket lehet egy OS-ben, meg egy irodai izéban. Tehát hogy file-okat lehet másolni, ilyesmik.

    Mondjuk oktatásilag elég nehéz ilyesmit megoldani, de legalább törekedni lehetne rá.
    Jelenleg ugyanis az van, hogy bejön a friss, ropogós munkavállaló, XP-s gépen dolgozott eddig (2014-ben...), leülteted egy Win7 elé és csak néz. És akkor nem volt még nyóc. Konkrétan a megváltozott Taskbar volt gond pár esetben.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Apollyon #388 üzenetére

    Nincs az kőbe vésve, hogy azt kell örökké tanulni, de nem válaszolsz a kérdésre, hogy annak ellenére, hogy a munkahelyeken azt követelik meg, azt tanítják és az a legelterjedtebb (mármint az MSO), miért lenne bárkinek érdeke mást tanulni? Ki kezdené el a másikat oktatni, és miért lenne jó a diákoknak, akik máson tanultak?
    Látod, az OS X jól csinálja, ráadásul szép számmal vannak hozzá programok is. Azért, mert a Linux más, még nem jobb.
    Szerinted akkor az, aki ért a gépekhez, már automatikusan tanuljon programozást, építsen magának rádiót és készítsen homebrew CPU-t, mert miért ne? :) Elfelejted, hogy azért átlagban a számítógép egy eszköz az ember életében, ami ha jól működik és ismeri is, akkor az úgy jó. Az idegen nyelvre meg szükség van (például munkahelyen követelmény), ellenben azokkal, amikről most beszélünk.
    A gyártók meg támogatják amíg támogatják (ebben igazad van, sok szar gyártó van), de így is sokszorosa a kompatibilis hardverek száma a Linuxénál.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #58000384 #387 üzenetére

    Tévedés, még mindig.

    "Azon kell elgondolkodni, hogy azoknak a felhasználóknak hogy lehet megfelelni, akik ugyanarra akarják használni a gépüket, mint eddig,"

    Azért mert windózt tanítanak az iskolában, miért kell azt gondolni hogy mindennek, és mindenkinek ennek kell megfelelni az idők végezetéig?

    Az OSX is másképp működik mint a win, a hasonlóság annyi, hogy full hülyebiztosra van tervezve, a usernek minden a szájába van rágva, ellenben korlátozottabban használható.

    "A mögé sem lehet mindig bújni, hogy mindig minden a felhasználó hibája, hogy neki nem jó ami van, nem ért hozzá, tanulni kéne pár hónapot több disztrón is, hogy átlássa, stb. Mi a fenéért tenné, ha már ismer egy rendszert, ezt tanították, ezt fogja megmutatni másoknak, erre vannak a programjai, játékai, amiket szintén már megtanult használni, kapja hozzá a gyártói támogatást, ha leül elé, akkor rögtön tudja, mit hol keressen, stb."

    Ha már tudsz magyarul, akkor nem kell megtanulni egy idegen nyelvet sem, mert minek, úgysem lesz szükség rá? Tipikus hozzáállás :N Ez bizony de, user error.

    A gyártói támogatás meg X ideig van, új winnél már van ami nem is működik, mert a kedves gyártó cseszik hozzáírni a drivert. Én is jártam így anno az Audigy hangkártyámmal.
    Ellenben openszósz platform visszafelé is kompatibilis.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz hcl #383 üzenetére

    Azon kell elgondolkodni, hogy azoknak a felhasználóknak hogy lehet megfelelni, akik ugyanarra akarják használni a gépüket, mint eddig, de más rendszeren. OS X-nél ez megoldható. Az, hogy van valamire ingyenes alternatíva, még nem jelenti, hogy az jó, vagy jobb. A mögé sem lehet mindig bújni, hogy mindig minden a felhasználó hibája, hogy neki nem jó ami van, nem ért hozzá, tanulni kéne pár hónapot több disztrón is, hogy átlássa, stb. Mi a fenéért tenné, ha már ismer egy rendszert, ezt tanították, ezt fogja megmutatni másoknak, erre vannak a programjai, játékai, amiket szintén már megtanult használni, kapja hozzá a gyártói támogatást, ha leül elé, akkor rögtön tudja, mit hol keressen, stb. Ha meg szerintetek ez user error, akkor nincs is miről beszélni :)

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #380 üzenetére

    arra "kényszerítik" őket, ha később is az az elvárás? ...

    Az egyik megoldás pénzbe kerül, és nem mindenkinek van rá szüksége, a másik meg ingyenes. Akik majd használni fogják a jövőben, azok majd úgyis kesselnek érte. Így nem kellene az államnak/iskoláknak pénzt költeni legalább erre. Ha úgyis specifikusan MSO kell, akkor nem az fog problémát okozni hogy eltér tőle az LO. Ez persze fordítva is igaz, de nem mindegy az anyagi ráfordítás ;)

    ""A linuxra fújolók közel 100%-ának ez a gondja" Talán ezen érdemes lenne elgondolkozni, és körbenézni a saját házunk táján."

    Szövegértési hiba. Az nem a linux hibája, hogy windózként akarod használni (és vice versa) és nem megy, hanem user error.

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz hcl #382 üzenetére

    Nem en keverem:) De tenyleg elmeny olvasni ezt a sok marhasagot :D

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #381 üzenetére

    ""A linuxra fújolók közel 100%-ának ez a gondja" Talán ezen érdemes lenne elgondolkozni, és körbenézni a saját házunk táján."
    Mi? Hogy az alma nem körte, az a baj? :D Miért kéne olyannak lennie, mint egy win? Hiszen nem az.

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Döglött Róka #367 üzenetére

    A disztró nem azonos a Linux fogalmával, mert az maga a kernel kb. Az egyes disztrókat ne keverjük a globál OS fogalmával. Jó reggelt kívánok.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Apollyon #378 üzenetére

    Na most akkor zavar, hogy nem terjednek az egyéb megoldások, vagy örülsz neki? Döntsd el.
    A piacon mit kérnek? MS Office ismereteket. Ne tanítsanak mást, így is elég sok gond van az oktatás minőségével és az óraszámmal. Ezt anno egy tanár is kifejtette valamelyik topikban, olvastad is.
    Ez olyan, mintha kikerülnél az ingyenes Blender ismeretével a nagyvilágba, és az arcodba nyomnák, hogy Maya és Max. Hiába tudod többé-kevésbé ugyanazt megcsinálni, ha nem az kell. Azon meg felesleges filozofálni, hogy mi lenne ha. Ez van.

    "A linuxra fújolók közel 100%-ának ez a gondja" Talán ezen érdemes lenne elgondolkozni, és körbenézni a saját házunk táján.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #378 üzenetére

    Oktatási példánál, a fenti gondolatok alapján, az már a másik fél hibája, ha nem tud élni a lehetőségekkel, már bocsánat....de a kialakult követelményrendszer alapján, mért is rossz nekik, hogy arra "kényszerítik" őket, ha később is az az elvárás? Ha másik platformra kényszerítenék őket, az lenne használatos, az mennyivel is lenne jobb? Egyszerre 2-3 platformon tanítani (ha kivitelezhető lenne egyáltalán óraszám, erőforrások tekintetében) munkahelyeken mindenkitől megkövetelni, az mkinek ténylegesen szükséges lenne, akiknél nem követelmény, vagy éppen nem érdekli olyan szinten? Windows esetén talán a cégnél dolgozónak kell megvennie a gépére a szoftvert, vagy a céges notira nem biztosítják neki, illetve újabban az oktatási intézmények szintúgy? Dehogynem.
    +Épp elég dolgot kell tanulni így is, rakjanak rájuk plusz terhet, az nem mkinek jó. Ha nem, akkor válasszanak, melyiket szeretnék, de annak akkor van értelme, ha van széles körben kereslet is, az arra a platformra épülő tudásra. És általánosan nincs, az a helyzet. Ráadásul egy általános állami képzés nem igazán alkalmas arra, hogy minden egyes tudományból A-Z-ig kiművelje a diákot, vagy minden speciális feltételt biztosítson. Azt tanítják, ami a szükséges, az elvárt. A többit majd később, ha szakosodik, olyan helyre megy, ahol mélyebben foglalkoznak a témával és adottak a lehetőségek, eszközök hozzá, kiszolgálnak egy adott igényt, majd ott megteheti.

    Amit válaszként írtam, az kapcsolódott a leírtak gondolatmenetéhez, megvilágítva a felvetéseket más szemszögből is. Ha ez ferdítés, hát akkor sorry... ennyi erővel én is mondhatnám fordított esetben némelyek hsz-ére.

  • King Unique

    titán

    válasz #32839680 #377 üzenetére

    Igen, mindenkinek a saját feladata kell legyen, hogy el tudja adni a termékét. Ha más előbb lép, jobban csinálja, hát akkor így járt és nem kell mindent a sikeresebb félre fogni... ahogyan az MS is szív mobil piacon, mert nem léptek időben és lemaradásban vannak az Androidhoz és iOS-hez képest.
    A böngészőválasztó meg tényleg röhej volt... mintha előtte is mki nem azt tehette volna fel az IE helyett, amit akart. Sőt, sok usert ez a böngészőválasztósdi kifejezetten idegesített és egyből szkippelték is a fenébe.
    Egyik oldalról szinte minden beépített programért támadják őket (pl. IE, WMP, de még Paint is!), hogy mért van benne, előnyhöz juttatja, az alternatív szoftvereket hátrányhoz, másik oldalról meg azért fikázzák őket, hogy a beépített megoldások milyen sz@rok, mennyire alap tudásúak csak, mért nem komolyabbak... Más platformok oprendszerei meg tele pakolva beépített szoftverekkel, saját megoldásokkal, azokért bezzeg nem szól senki. Vicc...
    Kíváncsi leszek, hogy a Windows 10 új Edge böngészőjét, vagy az MKV & FLAC támogatást kapott WMP-t, a felhő alapú védelemmel kiegészült Defendert majd mikor fogják kikezdeni...?

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #376 üzenetére

    Nem célozgattam burkoltan semmit, mindent világosan és egyértelműen leírtam.

    "Viszont minden ilyen topikban azért (is) támadják/ támadjátok az MS-t, hogy mért az ő rendszerük a piacvezető, mért azt tanítják az iskolákban, mért azt használják a munkahelyek többségén, mért az van otthon az emberek gépein?"

    A gusztustalan üzletpolitikája miatt támadják elsősorban.

    Igen, nem értek egyet azzal hogy már az iskolában (és most jön a kedvenc kifejezésed ;] ) kényszerítik a diákokat, hogy ezen tanuljanak, és gyakorlatilag nem adnak lehetőséget más platform megismerésére, holott már létezik valós alternatíva.

    Az pedig megint más, hogy egy windózra fullra berögzült tömeg térne át linuxra, akik meg winként szeretnék használni a linuxot .) A linuxra fújolók közel 100%-ának ez a gondja ;)

    De nem akarok vitatkozni veled, vannak jó gondolataid néha, de nem most, mert amit csinálsz az most kiforgatás, meg ferdítés olyan dolgokról amiket le sem írtam. Olvasd el a többi hsz-em is, ha valami nem tiszta, azokban választ kapsz.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #369 üzenetére

    Az érdekes, hogy magad is leírod a kezdetektől a folyamatot, burkoltan elismerve, hogy már ott elúszott a dolog és azt állítod az open közösség nem akarja, hogy elterjedjen, népszerűbb legyen, speciel te sem. Viszont minden ilyen topikban azért (is) támadják/ támadjátok az MS-t, hogy mért az ő rendszerük a piacvezető, mért azt tanítják az iskolákban, mért azt használják a munkahelyek többségén, mért az van otthon az emberek gépein? Ha annyira azt akarják, hogy csak egy szűk réteg használhassa a nekik tetsző formában, mainstream kompromisszumok nélkül, akkor mégis mire fel ez az állandó kóstolgatás? Az hogy az MS ne foglalkozzon velük, nem tudom hogyan valósulna meg, mikor, ahol csak csak lehet beléjük kötnek, támadják őket. Secure Boot... ja, azért is ment a kemény mocskolódás, csak mert adott rendszerek nem voltak felkészítve rá, de maga a fejlesztés, biztonságos boot folyamat nyilván teljesen mellékes... no meg már újabb kiadásaik támogatják a szolgáltatást és lehet a 2 rendszer dual bootban futtatni egymást mellett, sőt egy W8+ telepítéséhez, használatához se feltétlenül kell bekapcsolva lennie az UEFI-nek...
    SSD + támaszkodás, ja azért vesz a másik kolléga is Linux alá... nem mellesleg nem 1x le lett írva, hogy HDD-n is használható normálisan egy Win, évekig megfelelt sokaknak, de ha fejlődik a technológia, akkor értelmetlen elzárkózni előle.
    Meg a vendor lock in és társai... ha bizonyos keretek között megtehet egy IT-cég a terméke népszerűsítésére, használatának elősegítésére irányuló lépeseket, akkor talán a lehetőségeihez mérten nem fogja, hogy a konkurencia nehogy lemaradjon? Netán inkább a konkurensek OS-it az MS-nek kéne reklámozni az oktatási intézményekben, lobbizni, meg miegymás, csak azért. mert akiknek kéne, azok nem teszik? Hát ez vicc, komolyan mondom. Valamint oktatást megcélozni, kínálni a termékét, talán törvényellenes, az AutoDesk-et is fel kelleni jelenteni, hogy műszaki területen mért az ő szoftvereiket tanítják sok helyen??
    Na meg hogy egy másik rendszerhez hasonlítva, az egyedi elvárásainak nem felel meg a Windows, akkor ne használja, nem kötelező. De gyanítom, hogy az a felhasználói réteg, aki eddig elvolt rajta, nem különösebben fog problémázni ezen a Windows 10 esetében, nem lesz kizáró ok.

    Fórumtársnak meg tök igaza van: "Engem nem érdekel, hogy ki mit használ, de ehhez a témához is mi a fenéért kellett idekeverni a drivereket, a tudatlanságot és a monopóliumot, azt nem értem. Windowsos téma, a 7-8 mappaméreteinek összehasonlítása ide való, a Debian és társaié meg nem, az mehet majd a "A Canonical leáll az Ubuntu verziókkal" témába."

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Apollyon #374 üzenetére

    Itt tényleg csak annyit írtam, hogy Ubuntut használtam, de más topikban kifejtettem, hogy volt Fedora, Mint, SuSe is. De itt valóban csak ennyit írtam, mert feleslegesnek tartottam tovább ragozni. Alapvetően azért szépen megismertem a dolgokat, olvasgattam fórumokat, tapasztalatokat, segítettek és én is segítettem, ha tudtam. Ha ennél jobban bele kellett volna mennem, akkor azt mondom, hogy senkinek sem való, túlbonyolított, specifikus hardvereken futó rendszer. Én amúgy olyan gépen használtam, ami annyiban modern, hogy 2009 utáni.

    Azért ugrottam, mert tényleg nagyon fárasztó állandóan mindenhol ezt olvasni. Próbáltam már szépen, hosszasan kifejtve is érvelni, de ment a kommentek szétszedése, egymás hülyének nézése, meg másoknál jobban tudni mindent. Ez így értelmetlen. Most itt ugyanaz kezdődött megint, ezt tükrözi a rengeteg off. Engem nem érdekel, hogy ki mit használ, de ehhez a témához is mi a fenéért kellett idekeverni a drivereket, a tudatlanságot és a monopóliumot, azt nem értem. Windowsos téma, a 7-8 mappaméreteinek összehasonlítása ide való, a Debian és társaié meg nem, az mehet majd a "A Canonical leáll az Ubuntu verziókkal" témába.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #58000384 #373 üzenetére

    "A disztrók meg nem változtak alapjaiban, nem özönlötték el a piacot a kompatibilisebb hardverek"

    Hogymi?
    Az újabb hw-ek lehetséges hogy nem mennek, de ez még nem zárja ki.

    "több mint 1 évig használtam csak Linuxot, Windows nélkül"

    Ja láttam, azt írtad ubuntut használtál.
    Nos az ubuntu pár éve már eléggé lejtmenetben van, nem egy megbízható rendszer, semmilyen tekintetben, legalábbis egy kezdőnek biztos hogy nem. Nem csodálom hogy otthagytad, de azért mert használtad egy évig és nem jött be még nem jelenti azt hogy mindent megtudtál a linux világáról, no offense. :R

    Meg abból, hogy mennyire ugrottál itt egyesek hsz-ére, tükrözi is a dolgot. De nekem egyébként mindegy :)

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Apollyon #372 üzenetére

    Én elég sokáig voltam Vistán, utána 7-re váltva semmivel sem mentek gyorsabban a programok, de a rendszer maga tényleg gyorsabb volt.
    Olvasd el még egyszer amit írtam. Alaposabban. Nem baj, ha valaki kiemeli a rendszer hiányosságait (ez a Wines topikokban is megy, megint elmondom), de itt sem ez volt, hanem jött a "windóz ilyen fos, bezzeg nekem a napos oldalon". Értsd már meg a különbséget, nem olyan nehéz ez.
    Ezek szerint nem is olvastad azt, ami itt ment, hanem csak írtál, mert akkor tudnád, hogy több mint 1 évig használtam csak Linuxot, Windows nélkül és utána is még figyelemmel kísértem egy darabig. Már nem érdekel, nem olvasgatom. Rakétatudomány kell ehhez. A disztrók meg nem változtak alapjaiban, nem özönlötték el a piacot a kompatibilisebb hardverek, szóval pont ugyanannyi jogom van erről nyilatkozni, mint neked.
    Azt sem írtam, hogy a Windows tökéletes, nem kell a hiszti.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #58000384 #370 üzenetére

    Sajnos nem teljesen értetted meg amit írtam, így jártál.
    "A Win7-nél nem mérséklődött a gépigény, az ugyanaz maradt, hanem erősödtek a gépek 2006-2010 között."

    Próbáltam a Vistát még a régi P4-emen, használhatatlan volt. A win7-et pedig már a tesztverzióktól kezdve használtam, simán működött rajta, gyorsabb volt mint az XP. Ezalatt a P4-es gépem semmit nem erősödött.

    "ha nem érdekelne a terjedése (és állításod szerint mást sem), akkor nem menne a győzködés, összehasonlítás, a Windows hibáinak kihangsúlyozása, az, hogy mi minden oldható meg azon, és mindenkinek van megfelelő disztró, stb. témájú szájkarate és háború (nem csak itt)."

    Mindkét oldalon vannak elfogultak, meg őrültek, az fix.
    A win hibáinak kihangsúlyozása azért történik, mert vannak bizonyos problémák, amiket jó ideje nem sikerült már megoldani, és még 2015-ben is ezekkel szenvedünk ha wint használunk. A win10 pedig nem úgy tűnik hogy ezeket orvosolni fogja, pedig ha övéké a desktop piac, ezeket illett volna már rég-rég javítani. De persze tudom, a win tökéletes, és nincsenek benne hibák.

    "Egyébként én be se nézek a disztrók topikjába, mert nem érdekel, hogy mi van velük, de egy Microsoftos témánál varázsütésre megjelennek az ős-Linuxosok, tehát mindig megy a keresgélés, hogy mibe lehet belekötni."

    Ezekszerint te még sosem használtál semmit, csak windowst, legalábbis a linuxot egyáltalán nem is ismered. Én viszont használtam már mindkét platformot, és a mai napig használom is.

    Ilyen szempontból eléggé hiteltelen az ellenoldallal szembeni bármilyen kifogásod.

    Egyébként reménykedtem a win10-zel kapcsolatban, hogy valamilyen, valóban pozitív változás is lesz. Hát nem úgy tűnik.

    (#371): én ilyet nem állítottam ;)

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz Apollyon #369 üzenetére

    Egyszer az a baj hogy miért nem mindenki linuxozik, máskor meg az hogy ne is linuxozzon, mert nem neki való. Most akkor mégis mit kéne tennie egy hétköznapi jómunkásembernek? :)

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Apollyon #369 üzenetére

    Érdekes írás, de először is egy tipp: ha szeretnéd, hogy komolyan vegyenek, akkor legalább annyival tiszteld meg a másik rendszert is (és céget), hogy képes vagy leírni helyesen a nevét. A dollárjel meg érdekes, mintha a többi cég szeretetből működne, az áramot meg az elszántság adná.
    Én csak annyit tennék hozzá, hogy amit írtál a Windowsról, az kb. az XP-ig volt igaz (talán a Vista SP2 előttig). A registry baromi hasznos dolog, a telepített alkalmazásokkal lehet babrálni. Egy valamirevaló telepítő nyom nélkül eltakarítja magát onnan, csak ezek az ingyenes(nek tűnő) szarok, toolbar-t telepítő szemetek szoktak nyomokat hagyni, például egy el nem fogadott Chrome ellenére egy ilyen nevű mappát hoz létre, azért, mert csak, pedig üres is.
    Nyugodtan megkérdezhetsz bárkit, aki 1-2-3 éve használja ugyanazt a Win8-at, hogy mennyire lassult be. Nem nagyon (kivéve, ha valaki szándékosan kikapcsol minden szolgáltatást, ami erre van).
    Egyébként magát a 7-8-10 nagyon jól karbantartja. SSD sem kell, nekem HDD van, ráadásul (jelenleg) BIOS mellett, amiben így van 15 másodperc postolás is, a rendszer 45 másodperc alatt kész a bekapcsolást követően (utána rögtön nyílik meg amire kattintok). Ez is régi berögződés.
    A Win7-nél nem mérséklődött a gépigény, az ugyanaz maradt, hanem erősödtek a gépek 2006-2010 között.
    Az MS nem tekinti valódi ellenfélnek jelenleg a Linuxot, hiszen desktopon évek óta stagnál a részesedése, jelentéktelen. De ahogy mondod, az OS X már más tészta.
    Végezetül pedig ha nem érdekelne a terjedése (és állításod szerint mást sem), akkor nem menne a győzködés, összehasonlítás, a Windows hibáinak kihangsúlyozása, az, hogy mi minden oldható meg azon, és mindenkinek van megfelelő disztró, stb. témájú szájkarate és háború (nem csak itt). Mert ez megy mindig. Egy dolog kiemelni valamit a rendszerben (ez a Wines topikokban is mindig megtörténik), és más dolog szembeállítani egy Linuxszal. Egészen más.
    Egyébként én be se nézek a disztrók topikjába, mert nem érdekel, hogy mi van velük, de egy Microsoftos témánál varázsütésre megjelennek az ős-Linuxosok, tehát mindig megy a keresgélés, hogy mibe lehet belekötni.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #368 üzenetére

    Az, hogy ebben a topikban is megjelent a linux, mint "kontraszt" szinte már szükségszerű, mint ahogy az is, hogy a linux (hír)topikokban is ugyanígy megjelenik a windows téma.
    Több dologgal kapcsolatban is el vagy tévedve, illetve téves meggyőződésed van és ferdítesz.

    "Meg azt az általános "Nincs az a piac, aminek egy monopólium jót tenne" kijelentést elsütöd több topikban, persze a dolgot tovább nem fejtegeted, hogy mért is van állóvíz...mert ez igazából kinek is rossz, nektek, hogy nem a preferált rendszeretek van desktopon a csúcson?"

    Itt az egyik. A linuxosoknak nem tenne jót, ha úgy elszaporodna a desktop részesedése, mint amilyen jelenleg a windózé. Ha mégis így lenne (de nem lesz), ide is megjelennének az egyre durvább kártevők (legyen az ember vagy egyéb más), amiből a openszószos közösség köszöni, nem kér.

    A windows elsősorban azért terjedt el, mert az volt az első desktopon is könnyedén használható rendszer, így a suliba is ezt nyomták, hogy a gyerekek minél előbb nem csak hogy megismerkedhessenek, de meg is szeressék PC-t. Betoltad a telepítőlemezt, felrakta a windowst, és már volt is egy asztalod. Túl sok tanulást nem igényelt, csak alapvető logikát (duplakatt az exe-re, ikonokra stb.)
    Ehhez képest a linuxot akkoriban még nem igazán akarták ilyen irányba is eltolni, hagyták inkább csak az ezt tényleg érdeklő szűk rétegnek.
    A windows mögött viszont egy elég nagy cég áll(t), marketinggel meg mindennel.

    A linux pedig megmaradt olyan usereknek, akik nem akartak játszani, meg videókat nézni, hanem valami teljesen mást. A kattintgatásnál jóval több tudást követelt meg, pl. konkrét parancsokat is be kellett magolni, hogy egyáltalán már csak fel is tudd telepíteni a rendszert, de ha ez meg is volt akár a desktoppal együtt, akkor sem arra találták ki hogy mindenki otthon ezt használja.

    Mára változott a helyzet. Megjelent egy olyan diszró is (Ubuntu), ami már valós alternatívát nyújtott (előtte is voltak, Mandriva pl., csak az kevésbé), bár wines szokások miatt csak kompromisszumokkal. Az Ubuntu után pedig egy lavina indult el, elkezdtek jönni a különféle disztrók, egyre többen jutottak számítógéphez és internethez így egyre több embert értek el.
    A linuxban ha valami hiba van, javítják. Ha nem a fejlesztők, akkor a közösség, gondolom nem kell magyarázni a nyílt forráskód előnyeit.
    Közben a win is fejlődött, de pont akkor hagytak ki sokat két verzió között, amikor a linux otthoni desktopra is alkalmassá lett. XP és Vista között 5 év telt el, és itt követték el az egyik hibát. A következőket pedig ott, hogy a Vista túl nagy gépigényű lett ahhoz képest, hogy egyébként nem hozott akkora változást az XP-hez képest, pedig milyen sokat kellett várni rá. Csak lett egy új UI, de ugyanúgy rendelkezik még az XP egyes hibáival.
    A Win7nél majdnem ugyanez, de valamelyest mérséklődött már a gépigény. Itt is volt kis UI fejlesztés, viszont stabilabb is lett a rendszer. Én sokáig használtam, még ma is használom melóhelyemen, de még mindig olyan hibákat is produkál, amiket még 9x verziókban is fel lehetett fedezni.
    Na ez volt a következő hiba. Amíg a m$ szenvedett (inkább tett rá magasról) a winek tényleges fejlesztésével, addig a linuxnak egyre nagyobb közössége lett, és alapjáraton úgy hoztak létre benne olyan elemeket is, amiket a winben már rég javítani kellett volna. Pl: lassú boot, amit bár ki lehet bírni, de azt nem, hogy miután bejött a desktop, még X ideig teljesen használhatatlan a rendszer. Erre pedig ne az legyen a megoldás, hogy "használj ssd-t, gyökér!". A registry, ez valami igazán nagy katasztrófa, ennek is köszönheti többek közt, hogy egy idő után elviselhetetlenné lassul a rendszer. Az évek során a m$ rájöhetett volna, hogy ez gáz. De tekintsünk is el ettől.

    A linux ezalatt szépen feljött, és ha az ingyenesség nem is, az elég nagy fegyver a winnel szemben, hogy ugyanazokat a funkciókat jóval kevesebb erőforrásból megoldja. Manapság már mindezt úgy, hogy a user letölt és kiír egy iso-t, és már akár telepítés nélkül is lehet egy böngészésre, emailezésre stb. alkalmas rendszere (live). De feltelepíteni sem nagy történet, mivel a telepítés immár szinte csak grafikus lehet, aminek minden egyes lépése akár magyarul is érthető, jól dokumentált, így már nem jelenthet senkinek sem gondot.

    A m$ is látta a "problémát", mármint azt, hogy elég erőteljesen úgy néz ki, hogy veszély fenyegeti (amúgy nem) a win részesedését, hogy ma már bárki felrakhat adott konfigra win helyett mást is.
    Ezért elkezdték keményen nyomni a suliban (ingyenes m$ termékek), hogy a gyerekek még mindig biztosan úgy nőjenek fel, hogy biztos csak a m$ platformját használják, ezzel is csökkentve annak esélyét hogy nem win-t használ és ehhez megfelelő szakterületen helyezkedjen el a pályakezdő. (pl. vendor lock-in)

    De ami az egyik lehető leggusztustalanabb, amit a m$ valaha csinált, az a hardveres secure boot elvárása, hogy lassan az ember már ne tudjon venni független hardvert, és kénytelen legyen kizárólag wint használni. Ez is egy arconrúgása az open source közösségnek, csak azért, hogy az egyébként is világ egyik legnagyobb cége még több pénzre tehessen szert. Na és ez az, ami miatt a leginkább utálom a m$-t.

    Egyébként, csak hogy ne tűnjek vérlinuxosnak, elmondom, hogy a linux sem feltétlen jó irányba megy el. Az ezen a platformon is igen nagy probléma, hogy egyre jobban eldesktoposodik, egyre könnyebb használni minden funkcióját ami önmagában még nem lenne baj, de ez azt is húzza magával, hogy a usernek egyre kevesebb (nehezebb) beleszólása van a rendszer működésébe. Holott ennek sohasem szabadna megtörténnie, erre ott van a win és az osx, ott sosem kell babrálni ezzel.

    Szeretném kihangsúlyozni, hogy én nem szeretném (és végső soron senki) hogy elterjedjen még jobban a linux. Egy ilyen fogyasztói társadalomban nem lehetne ezt értelmesen globálisan megoldani. Ha marad annyi, ami most, az rendben van. Egyrészt azért amit fent leírtam, másrészt azért hogy maradjon meg azoknak, akik szeretik buherálni, módosítani a rendszert.

    Viszont a windowstól meg azt várnám el, hogy a régi problémákat javítsák, ne fagyjon a rendszer, ne haljon meg az ui, annak ellenére hogy ez kapja a legnagyobb figyelmet, továbbá fejlesszék inkább magát a rendszer működését, optimalizálják jobban stb. stb. Sajnos a win10 úgy tűnik ezeket nem helyezte kilátásba sem, hiába próbaverzió.
    A m$-tól meg azt, hogy hagyja békén az openszószt, xarja le, ne foglalkozzon vele, nem az az ellenfél, arra ott az apple.

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #366 üzenetére

    Mekkora bulshit, csak ilyen általánosságokkal tudsz dobálózni... :D Magának az egész bagázsnak érdeke (Mr. T. és udvartartása), mert gondolom azért támadják és jelentgetik állandóan minden piszlicsáré dolog miatt az MS-t. Az meg több helyütt egy bevett taktika, hogy ha a másik félnél jóval olcsóbban kínálja, v akár ingyen, akkor azzal másikaknak tesz keresztbe.
    Meg azt az általános "Nincs az a piac, aminek egy monopólium jót tenne" kijelentést elsütöd több topikban, persze a dolgot tovább nem fejtegeted, hogy mért is van állóvíz...mert ez igazából kinek is rossz, nektek, hogy nem a preferált rendszeretek van desktopon a csúcson? Vagy az a probléma, hogy netán a userek nem ismerik meg a többi vadhajtást, ami igazából széles körben még mindig nem alkalmas teljes mértékben nekik? De igen, szívassák csak magukat egész nyugodtan és vágjanak bele, mert amit most használnak, az nyilván nem jó, aki elégedett vele, az ne legyen. Mért? Mert, csak , mert egyesek úgy látják jónak...? Vagy éppen, most, hogy free upgrade lehetőség van, megint lehúzzák őket...?
    Illetve talán a usernek a feladata, hogy kutasson és felfedezzen más terméket, más alternatívákkal megismerkedjen, nem a gyártó feladata lenne elsődlegesen ezt is biztosítani. Mit vártok, hogy majd userek hada, akiket cseppet sem érdekel az IT, nem 0-24-ben a rendszerbuherálás az élete, majd a dw-ről nekiáll x 10 db rendszert levadászni, tesztelgetni, ehhez új ismereteket elsajátítani, míg megtalálja a magának valót??
    Netán MS fizesse a konkurencia fejlesztéseit, pénzelje a marketingkampányát, előtelepített OEM gépeket árulják dual-boot megoldással, W mellé telepítve L-et is, vagy Windows 10 név alatt, talán egy korábbi fejlesztés, a Lindows folytatását adják ki, hogy népszerűsödhön a platform, jobban megismerjék az emberek. csak mert a gyártója, a mögötte álló nagy közösség a kisujját nem mozdítja ez ügyben...??? de persze várják a megváltást...
    És ezek után még komolyan csodálkozol és kifogásolod, hogy egy termék emelkedik ki ezen a piacon... más, területeken, ahol a kedvenced van monopol helyzetben, az persze elmegy, az úgy jó, ahogy van.

    Tripple facepalm, ezzel lehetne jellemezni azt a videlkedést, véleménynyilvánítást, amit minden ilyen topikban leművelnek az adott egyének... :W És ezeken a téveszméken valóban sokan felröhögnek. :DDD

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #365 üzenetére

    "Ezt nem mondod komolyan, hogy nem szeretnének ők az élre kerülni?"
    Kik?
    Mutass egy céget a Linux mögött, akinek érdeke bárki üzletét rontani (meg akinek üzlet a Linux).
    (Nem a Canonicalt, Novellt, RH-t, mert ők pár disztró mögött állnak, ami != Linux, ennyi erővel a Debian az ő üzletüket "rontja". Ja, és ezek sem elsősorban OS-t árulnak, hanem supportot)
    Hahó, közösségi fejlesztés. "Magának írja a fél világ", minek az érdekét néznék?

    Na mindegy, a ma reggeli hangos röhögésem megvolt, pápá :D De legalább kiderült, hogy full semmit nem értesz abból, amit írok.

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #364 üzenetére

    Én mit írtam, mért tán nem volt igaz? Egyáltalán mit erőlködsz ezen a Windows 10-zel kapcsolatos topikban, mit vársz tőle, hogy majd a potenciális 7/8.1 upgrade userek ezen sorokat olvasva nem fognak élni a lehetőséggel és inkább platformot váltanak?
    Ezt nem mondod komolyan, hogy nem szeretnének ők az élre kerülni? Pont erre egy burkolt eszköz a mások üzletének rontása, ugyanazon feladatra és közegbe full ingyenes megoldások tálalásában. Mert bizony nem csak a userek érdekeit nézik ők se, nem csak a puszta önzetlenségről szól a dolog...
    Ha van egy x éve jól működő megoldás, akkor csak úgy nem fognak váltani és igényük se lesz rá, ha legedi a szükségleteiket. De, ha kínálat oldaláról változást akarnak, ahhoz tudni kéne megfelelően versenyezni a konkurenciával (már a kezdetektől), minden oldalról ugyanolyan használható, vagy jobb megoldást kínálni és nem csak mindent állandóan az MS-re fogni... Mert ti ezt nem fogjátok fel és mindenért csak őket okoljátok, a pártfogolt az semmiben sem hibás, annak semmin sem kéne változtatni, áh nem... Gyanítom, ha fordított lenne a helyzet, nem rugóznál ezen, nem menne a monopóliumos mese, csak mert a neked szimpatikusabb a domináns. Azt meg ne akard rám fogni, hogy nem vagyok tisztában a monopólium fogalmával, viszont azt se várd tőlem, ahogy másoktól se, hogy köztes megoldások után kajtassanak és mki mosolyogjon, hogy az a tuti.
    Majd, ha lesz 2+ olyan platform, ami minden téren megfelelő lesz a tömegeknek, akkor majd visszatérhetünk a témára. Addig meg, hogy ezt a piaci szereplők egymást közt hogyan oldják meg, senkit nem fog érdekelni, azt a megoldást fogják előnyben részesíteni, ami minden téren megfelel nekik. És nem, nem fognak a többi után sírni...

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #363 üzenetére

    "Ja, hogy innen fúj a szél, hogy mért ők uralják és mért nem a másikak..."
    Aha, te írtál itt mindenféle tagok küldetéséről, ugye?
    Nem, nem "a másikak".
    Nincs is "másikak", Linux esetében pl. Mutass rá valamilyen szervezetre mögötte, aminek érdeke lehet bármilyen "hatalomra törés".
    Az a baj, hogy egy cég uralja a desktop piacot, mint mondtam.
    Nincs az a piac, aminek egy monopólium jót tenne. Hányszor írjam még le?
    De neked feleslegesen írom, azt tudom. eddig se értetted.

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #362 üzenetére

    Ja, hogy innen fúj a szél, hogy mért ők uralják és mért nem a másikak...aszem ez sok mindent megmagyaráz...
    Szerverek, szuperszámítógépek piacát meg a másik uralja, jujj a fejünkre nőnek, jujj mi lesz...

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #361 üzenetére

    Én meg arról beszélek, hogy ez az MS filozófia. Nem érdekel, mit csinálsz, vedd meg az új OS-t.
    Ez elmegy egy cégnél, ersze, ebből élnek, csak ez a cég a teljes világ desktop piacát uralja, és ez már nem játék. Nem lenne szabad így lennie, mert a fejünkre nő. És én vagyok a hülye, hogy ezt valós aggodalomként kezelem.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz hcl #360 üzenetére

    Én meg arról beszélek, hogy sokadszor mondom, hogy hülyeséget beszélsz és akadsz fent minden szaron, de azért csak megy tovább.
    Megoldják a gépeket. Sok helyen van ma is XP vagy 98 ezeken, nyomdában láttam is, ott sem flopin vitték az anyagot a géphez. Hivatalos támogatás továbbra is létezik XP-re, de csak ügyfeleknek. A támogatott OS és a támogatott hardver meg nem jár kézen fogva. Linuxra váltani sem egy csettintés, főleg már meglévő gépekkel, szóval ezen ne rugózz.

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #359 üzenetére

    "Az a gép kemény 1500 forint volt házzal együtt"
    Én nem ilyen dolgokról beszélek.
    Adott egy gyár, benne pár milliós gépekkel, amikbe a gyártó beépített egy adott esetben nem szabvány PC-t, amin van egy esetleg windóz, de nem biztos, hogy az. Hálóba kéne kötni, hogy gyártásfelügyeletet csinálj, meg esetleg a mérnökök távolról tudják felügyelni a gépeket.
    Veszel új gyártósorokat, mert a MS nem támogatja tovább a rajta levő OS-t, újabb meg nem megy fel a hardverre? Vagy mi?
    Nem csa az a számítástechnika, hogy otthon mit bohóckodsz...

    Ha ugyanez a vas Linuxszal érkezett, akkor jó esély van, hogy támogatott OS-t tudsz rá tenni.

    Ja, meg a régebi FT232 alapú USB-soros cuccok sem támogatottak már win8 alatt. Mondjuk fel lehet bűvészkedni a drivert, csak macera.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz hcl #357 üzenetére

    Az a gép kemény 1500 forint volt házzal együtt ;) Ne is legyen több kérdésed :D

    King Unique: Látom látom. Én már inkább nem mondok semmit :D

  • King Unique

    titán

    válasz #58000384 #354 üzenetére

    Persze, hogy az, nekem elhiheted, van már tapasztalatom ilyen téren... :D
    Meg a "Felőlem mindeki úgy szívatja magát..." kijelentéseknél is, ha csak itt PH!-n nézem az adott topikok napi történeseit, felmerülő problémák megoldási metódusait, hát akkor egyértelmű, hogy melyik a "kínaibb"...és a userek zöme nem beszéli azt a nyelvet. És ezt a fajta spec. sárgát, még Kínában se nagyon.
    "úgy meg rohadt nehéz rávenni valakit, hogy váltosn, még ha amúgy ő is látja, hogy magát sz0patja." -ez megint egyértelmű, de még ezek után is nyilván azok a hülyék, akik Windowst használnak, nem hajlandóak nagyobbat szopni... :DDD

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #356 üzenetére

    Hát, mondjuk ez a "nem netezik rajta" annyira MS megoldás :D Ha neked megfelel, nincs több kérdésem.
    Gondolom annak is örülnél, ha a MS valami tök alap feature-t tenne úgy elérhetővé, hogy brutál drága legyen. Vagy mondjuk csak bankkártyaadatokkal indulna a win :D

  • #58000384

    törölt tag

    válasz hcl #355 üzenetére

    Megint olyan gépről beszélsz, aminek nagyon specifikus célja van. Ismerősöm szintén soros portot használ, neki XP van a külön erre a célra tartott gépén, meg van oldva. Nem netezik rajta.
    Nem az OS hibája, azt írtam, hogy nem csoda, ha nem jó. Nekem is volt ilyen gondom, írtam a gyártónak, kitaláltuk, hogy mi volt a baj.
    És ha csak 3 éve van benne vírusirtó, akkor ez mit von le abból, amit írtam?
    Olvass végig a hozzászólásaimon, csak azt mondtam, hogy hiába írod ide a magadét, ha nekem nem jó, akkor leszarom :) Nem akartam senkit meggyőzni arról, hogy használja azt, amit én.
    Megyek másik topikba szórakozni ;)

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #354 üzenetére

    "A soros kártya meg olyan, mint a régi vezérlőkártyák, azokkal is sok gond volt."
    Ja, csak ha van egy forrasztókemecéd esetleg, ami nem olcsó, és soroson vezérlődik, nem biztos, hogy boldog leszel.

    Selphyhez van driver, csak nekem a 7-esét kellett rá feltolni, mert azzal ment.

    " ellenben a tunerhez nincs hivatalos Linuxos driver, ott ez nem is csoda."
    És az az OS hibája, hogy a gyártó nem ír hozzá?
    Különben mi a francnak lenne, mivel van a kernelben hozzá modul.

    "Vírusirtó nem kell rá, van benne."
    Aha. Egy ideje.

    "Ismerőseid meg álljanak át a túloldalra, aztán élvezzék a hibamentes életet, őket kéne meggyőzni."
    Hát, ha nem játszana némelyik, akkor lehet menne is. Csak ugye itt van az, amit korábban említettem, a MS bebetonozta magát, úgy meg rohadt nehéz rávenni valakit, hogy váltosn, még ha amúgy ő is látja, hogy magát sz0patja.
    Amúgy volt, hogy az egyik srácnak Linux only lapost adtam kölcsön, aztán lesett, hogy a 8 éves egymagos vas mennyire használható.

    " Mondod, hogy nem érdekel, hogy ki mit használ, aztán ugyanúgy próbálsz meggyőzni mindenkit, "
    Várj, ezt nem te csináltad? :D Próbál a fene meggyőzni akárkit, max. megekeresem azokat a pontjait a többiek állításainak, amik hibádzanak.
    De igazad is van, minek szórakozol itt?

  • #58000384

    törölt tag

    válasz hcl #353 üzenetére

    Azért fura, a Selphy-hez van 8.1-es driver, és ha tényleg annyira nem működne, akkor az azért feltűnt volna valakinek, ellenben a tunerhez nincs hivatalos Linuxos driver, ott ez nem is csoda. A soros kártya meg olyan, mint a régi vezérlőkártyák, azokkal is sok gond volt. Elavult, és gyanítom, hogy a támogatása sem tegnap járt le. A Palm szintén ősleletnek számít ma már. Én csak néhány ujjlenyomat-olvasós laptoppal találkoztam, mindegyik előtelepített Windowszal jött (volt Vistás is), egyikkel sem volt gond. Ha van támogatása, akkor ott kell kérdezősködni. Na de ez mindegy is.
    Vírusirtó nem kell rá, van benne. Az anyámkínját én nem szoktam telepíteni. Nekem nincs tele szeméttel, és a maga 13 gigájával egyáltalán nem érdekel a terás vinyómon. Még +2 giga az Office 2016 Preview. 4 ezer körül volt a startnál a frissítési lehetőség XP-ről felfelé 8-ra, 10-re pedig 1 évig ingyenes a váltás.
    Én már leírtam, hogy a Linux miért nem volt jó nekem, az meg nem érdekel, hogy másnak jó-e, mert az a lényeg, hogy nekem működjön. Nem én bénáztam a tunerrel sem, volt, hogy újrahúztam az egész rendszert, és pontról pontra követtem a terminálos utasításokat, hogy ne ronthassam el sehol. Nem volt jó.
    Ismerőseid meg álljanak át a túloldalra, aztán élvezzék a hibamentes életet, őket kéne meggyőzni.

    Most sem értelek. Az írtam, hogy "Most is simán lehet aktiválni a kalóz rendszert", amiben semmi warez nincs. Ha olvasol cikkeket a témában, akkor rengeteg helyen megírták anno, mikor sikerült megtörni a védelmet. Példa. De találsz magyar cikkeket is.

    Nem sikerül felfogni, hogy nekem semmi bajom nincs a rendszeremmel, minden működik, mindenem erre van, és nem szívok vele. Ezért robbannak ki a hitviták minden topikban, és iszonyatosan bosszantó már. Mondod, hogy nem érdekel, hogy ki mit használ, aztán ugyanúgy próbálsz meggyőzni mindenkit, hogy márpedig te jobban tudod, hogy mi a jó. Arról nem is beszélve, hogy jönnek a "vindóz, winfos, társzekér" stb. jelzők, a másik oldalról viszont semmilyen becenevet nem látok soha. Erről ennyit.

    King Unique: Azért megpróbáltam, de valóban felesleges.

    Syl: Hát akkó nem kő óvasni! :DDD Amúgy igazad van, én be is fejeztem.

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #350 üzenetére

    Te a fene tudja, nekem Win7 x64 alatt a Leadtek drivere sem ment fel, 8 alatt asszonynál meg néha villog a kép teteje. (szintén 64 bit).

    "Mesélj, annál mi a jobb nekem, ami mindenben működik? :D "
    1. A Win sem működik mindenen jól. Pl. a fent említett TV tuner, a soros kártyám, egyes ujjlenyomat-olvasók, Palm m515, Canon Selphy nyomtató, most csak így soroltam, amik nem működnek windózon. Régi gépeken ugye felejtős. Kell rá vírusirtó, anyámkínja. Teleszemeteli magát. Rohadt nagy, És nem kevés pénzbe kerül. Aha, működik :D Valahogyan.
    Kösz, akkor inkább egy olyan valamit használok, amit ha egyszer összerarok, akkor szépen teszi a dolgát, amíg világ a világ. Nekem az összes Linuxom ilyen volt, ha baja volt, azt általában én okoztam a bénázásommal.
    A melóhelyi windózom ahhoz képest egy ótvar társzekér. Mondjuk a többi usernek is kihullik tőle a haja, az úgy 80 ember, de nem baj. És jelenleg ugyanolyan hardver van az itthoni gépemben, mint a cégesben.
    Nem mellesleg az ismerőseimnek is rendszeresen van olyan kínja, hogy gúglizhatok utána, mi baja a MS csodának.

    "Egy nem aktivált rendszerben mi a warez? "
    Abban semmi, csakhogy te mit írtál?
    Meg ugye ott kb. arról volt szó, hogy a windóz is ingyen van. Hát, azt itt nem szeretik.

    " El sem hinnéd, ha valaki azt mondaná, hogy a Windows a megfelelő, ugye? :)"
    Felőlem mindeki úgy szívatja magát, ahogy akarja, csak utána ne nekem kelljen megoldani a bajait. És persze biztos én vagyok a hülye, vagy csak behaluzom azt, hogy naponta találkozunk valami wtf problémával. Ja, meg ne akarja megmondani, hogy ha pár tízezerért veszek egy OS-t, akkor annak az a normális működése, amit ez az izé produkál.

  • King Unique

    titán

    válasz #58000384 #348 üzenetére

    ""Tapsolok neki", mert mindenre alkalmas a rendszer, amire szükségem van, nem kell vadásznom programokat, drivereket, belemászni konfig fájlokba, hogy meglegyen a mélynyomó is, erre van minden megvásárolt programom, ez a rendszer élvezi a legnagyobb támogatást, stb."
    Így van, részben ezért is ez a legelterjedtebb és nem a másik...
    Egyébként meg felesleges győzködnöd, aki a muzulmán híve, abból se lesz keresztény + még térítenek is... :DDD

    @ hcl: "Az itteni Linux userek nagy része egyszer le nem írta hogy Linux, amíg a windózrajongók el nem kezdték a Linuxozást" - ja burkoltan utalgatnak rá, meg bezzeg egy másik rendszeren csak 8/ 14 GB stb. Úgy látszik ez, az új taktika, hogy nem nevezik nevén és akkor nem lehet ráfogni, hogy azt mondta, ő kezdte...én is, akkor majd legközelebb, csak "másiknak" nevezem, ahogy már párszor. ROTFL :DD

  • #58000384

    törölt tag

    válasz hcl #349 üzenetére

    Huhh. Na akkor a "ki mit talált ki" bullshitet félrekotorva.

    Még bőven a Win8 megjelenése után szedtem ki a gépből a kártyát, de a PVR2 akkor is azonnal működött a rendszerrel (64bites), Linuxon meg kellett TVtime, meg a fórumlakók, akik nem tudták megoldani (és akkor nem voltam ezzel egyedül, létező topikba írtam). Sőt, a végén az angol fórumra is írtam, ott sem tudtak mást mondani, csak hogy esetleg hibás a kártya. Windowson meg azonnal működött telepítés után. Látod? Ennyit ér a "nekem meg jó" érvelés.

    Mesélj, annál mi a jobb nekem, ami mindenben működik? :D A Linux reggel kávét is főz nekem? Vagy megy rajta minden programom amiért fizettem? Miért lenne ez jó nekem? Világosíts fel.

    Egy nem aktivált rendszerben mi a warez? :D Jó ég. A telepítőt meg bárki beszerezheti a hivatalos program segítségével.

    Én a sok disztró közül egyetlen megfelelőt sem találtam. Mindegyiknél találtam hibát, vagy éppen azt éreztem, hogy 15 évet visszautaztam az időben. El sem hinnéd, ha valaki azt mondaná, hogy a Windows a megfelelő, ugye? :)

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #348 üzenetére

    Na persze, miután el lett kedve hogy "miért, mi Linux?" akkor már úgy van vele az ember, hogy oké, legyen.

    "Nem tudtam, hogy kell valakinek az engedélye, hogy kifejtsem a véleményem valamiről"
    Senki nem mondta, hogy engedélyköteles, ezt is csak te te találtad ki :D

    "Olyan messze van az ismeretségi köröd a reprezentatív mintától, mint Makó Jeruzsálemtől. Megint jön ez a szokásos "én akkor is jobban tudom, hogy másnak mire van igénye""
    Ilyet sem mondtam, mindig leírtam, hogy saját tapasztalat.

    ""Tapsolok neki", mert mindenre alkalmas a rendszer, amire szükségem van, "
    Tudod, ez mindin létező világok legjobbika, miért akarsz bármiből jobbat :D
    Illetve! nem mindig az ám a jó, amit sokan csinálnak, vagy használnak.

    "a Leadtek TV2000 tuner, "
    Te nem tudom, mit műveltél, nekem pont az nem ment windóz 64 biten, ellenben Linuxon pöccre :)

    "Nincs az aktiváláson mit hangoztatni," csak a PH-n nem szeretik a warezt :D

    "A Unity meg akkora baklövés volt, hogy még mindig azzal szállítja a Canonical az Ubuntut."
    Nem is mondtam, hogy jól teszik. De _van_választási_lehetőséged_. Érted? Ez a lényeg, nem az, hogy hogy hívják az oprendszert.

    A sok disztróban is az a lényeg, hogy mindenki talál megfelelőt.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz hcl #347 üzenetére

    Milyen rendszerben? A nyolcmillió disztróban, egyébként pontosan érted, csak kötekedsz.
    Volt Win8-Win7 összehasonlítás, igen. Aztán volt ott M$, Linux, mint kontraszt, Debian, LO, olvass már utána.

    Nem tudtam, hogy kell valakinek az engedélye, hogy kifejtsem a véleményem valamiről :U Írtam ON-t, és véleményeztem azt, ami itt megy.
    Olyan messze van az ismeretségi köröd a reprezentatív mintától, mint Makó Jeruzsálemtől. Megint jön ez a szokásos "én akkor is jobban tudom, hogy másnak mire van igénye", mint minden topikban az MSO vs LO témában. Neked vannak Linuxos ismerőseid, nekem nincsenek, akkor most mi van? Illetve nem igaz, mert van, ismerek olyant, aki netbookra telepítette, neki nem mesélt róla senki, hanem használta a keresőt.
    "Tapsolok neki", mert mindenre alkalmas a rendszer, amire szükségem van, nem kell vadásznom programokat, drivereket, belemászni konfig fájlokba, hogy meglegyen a mélynyomó is, erre van minden megvásárolt programom, ez a rendszer élvezi a legnagyobb támogatást, stb.
    Nyugodtan sorold, ami nem megy. Én már többször leírtam máshol, hogy mi nem volt jó nekem Linuxon, aztán akkor mi van... pedig nem csak a tuner nem működött, vagy a scanner a nyomtatón, de az 5.1 sem, és alapból recsegett is a hang. Mi lett volna a megoldás? Vegyek nem VIA chipsetes alaplapot. Erről ennyit.

    "Saját tapasztalatom az, hogy 99% mindenre volt driverem Ubira."
    Köszi, ez megint egy nagy semmi, nekem meg a wifi nem akart rendesen működni, a nyomtató, a Leadtek TV2000 tuner, a hálózati nyomtató, hang, HDMI és ezzel együtt a VGA sem, mindig volt valami szar vele. Nekem meg ez a tapasztalatom.
    Nincs az aktiváláson mit hangoztatni, aki felrakja a rendszert az rögtön ezt látja (pontosabban nem mindenki, mert a telepítőkóddal magától aktiválnia kell, így ez a szakasz rendszerint kimarad), vagy az MS fórumán is leírják.

    A Unity meg akkora baklövés volt, hogy még mindig azzal szállítja a Canonical az Ubuntut.

    azopi74: Az úgy még jobb :)

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #85552128 #343 üzenetére

    "az egységsugarú usernek meg még a Windowsos next-next-finish is problémát okoz..."
    Aha, és akkor nem mindegy, mi van előtte?

    Amúgy én azt tapasztalom, hogy nem tudnak róla. Még az sem, amelyik tudja, mi az az oprendszer.

    @BiP : És ha a múlté, akkor nem történt meg :D Azért figyelnek oda végre a 10nél, mert a nyóc esetén elég nagy felháborodás volt.
    Jó reggelt kívánok, a MS sz*rna a userekre, ha tehetné. Mondjuk sz*ik eléggé így is.

    Ubi vonalon is elég nagy baklövés volt a Unity, csak ott ugye választhattál még pár felület közül.

    @karak_22 : " Mindig másban keresitek a hibát, nem a rendszerben, "
    Milyen rendszerben? :D Amúgy a mappaméretek is úgy jöttek elő, hogy valaki elkezdte hasonlítgatni.
    Ha meg nem voltál itt, miért folytatod?
    Egyébként nem, nem másban keresem a hibát. Nem is az a bajom, hogy nem elterjedt a Linux. Kit érdekel? Én elvagyok vele, az a bajom, hogy a userek nagy részének nincs igazi alternatíva más rendszerre, márpedig igény lenne rá (még mindig a saját tapasztalataim szerint, minden ismerősnek sok baja van a winfossal, melóhelyen meg még több), illetve hogy egy piacnak sosem tesz jót a monopólium. Te meg itt tapsolsz neki. Meg hű, 15 év alatt már vannak olyan feature-k a winben, amiket egyéb ablakkezelőkből nyúltak. Hatalmas teljesítmény.
    Hogy hogyan működött a marketing a MS részéről a 90-es években, annak meg nézz utána. A Win95 idejében sem azzal taroltak, hogy olyan jó lett volna a cuccuk.
    Érted, a userek érdekes lenne, hogy legyen verseny OS téren. Ahogy proci és VGA fronton, meg telefonok esetén is van.

    Különben OK, soroljam a hardvereimet, amik nem mentek winen?
    Illetve egy oylan OS-re, amire a gyártók nem írnak drivert, tök jó, hogy vannak. Saját tapasztalatom az, hogy 99% mindenre volt driverem Ubira. 8.04 alatt volt macerás a TV tuner még, meg egy ősi SAA7134 alapú tuner ami 12-esen volt macera, de azt is meg lehet oldani.

    "Most is simán lehet aktiválni a kalóz rendszert, de ha nem is sikerülne, akkor is 1-2 óránként dobna egy üzenetet, aztán annyi, lehet tovább használni."
    :D:D:D:D Hangoztasd csak

  • azopi74

    addikt

    válasz #58000384 #345 üzenetére

    "Van igény más rendszerre, még mindig ott az OS X, a maga 5-6 százalékával (most a hasamra ütöttem). A többieknek meg a Windowsra van igényük."

    Márciusi Net Applications statisztika szerint desktop piacon OSX 7,28%.

    Összehasonlításképp Linux (összes disztribúció együtt, benne még az agyonhype-olt übersikeres ChromeOS is, ami majd lemossa a Windows a föld színéről) összesen 1,5%.

    Ugyanannyi, mint 15 éve, 1 és 2% közt toporog azóta, igaz volt közben egy desktop Linux éve 2004, amikor elérte a csúcsot, a 3%-ot, és ezzel megelőzte az OSX-et is :)

  • #58000384

    törölt tag

    válasz hcl #338 üzenetére

    "Mi" nem kezdtük el, én itt sem voltam akkor, egyébként olvass bele a mappaméretek összehasonlítása utáni kommentekbe.
    Ja, vannak driverek arra is, csak nincs benne sok köszönet. Ilyen chipset ne legyen, olyan VGA ne legyen, multifunkciós Epson nyomtatókat kerüljük, ezt meg azt a kártyát nem kezeli, hülye gyártó, stb. Biztos viccből vannak azok a topikok is, hogy milyen hardvereket vegyünk, mint egy Hackintosh-hoz.
    Most is simán lehet aktiválni a kalóz rendszert, de ha nem is sikerülne, akkor is 1-2 óránként dobna egy üzenetet, aztán annyi, lehet tovább használni. Aztán ott vannak az előtelepített rendszerek a laptopokon, asztali gépeken, tableteken, stb. Nem mindenkinek virágbolti a rendszer. Az OEM kiadások is azért fogynak, főleg, mert telefonon új gépre is lehet aktiváltatni (ha neten nem menne).

    Már kint volt a 13.04-es Ubuntu, mikor telepítettem a laptopra, előtte meg a 12.04 óta szívtam a rendszerrel, Windows nélkül. Nem csak megszokás kérdése, lásd OS X. Mindig másban keresitek a hibát, nem a rendszerben, hogy esetleg rossz a marketing, nem jó, hogy ennyire szegmentált, hogy így működik, akármi. Nem, mindig az MS, a gyártók, a tudatlan warezolók. Ugyan.
    Van igény más rendszerre, még mindig ott az OS X, a maga 5-6 százalékával (most a hasamra ütöttem). A többieknek meg a Windowsra van igényük.

  • BiP

    nagyúr

    válasz hcl #329 üzenetére

    Win8 és a csempe erőltetés már a múlté.
    Nem tudom, mennyire látsz bele a Win10 fejlesztésébe, de ott eléggé figyelnek a user-feedbackekre.
    Már az hatalmas változás, hogy egyáltalán kikérik a felhasználók véleményét, és az, hogy 4millió embert bevontak eddig a fejlesztébe a publikus előzeteseken keresztül, formabontó az MS történetében.

  • #85552128

    törölt tag

    válasz hcl #340 üzenetére

    Általános használatra az, de én még a 10/11-nél emlékszem, hogy driverek telepítésénél volt pár "nehezebb" dolog amit be kellett állítani mert nem ment elsőre (és ahogy akkoriban olvastam én szerencsés voltam mert minden eszközömhöz volt támogatás), az egységsugarú usernek meg még a Windowsos next-next-finish is problémát okoz...
    A userek tudnak róla, de ha választhatnak ez és az "ingyenes" Windows között akkor mégis inkább a Wint fogják (lehetőleg "Ultimate" :DD ) választani pont azért mert általános használat mellett is előjöhet olyan, hogy kell egy wines alkalmazás ahol a Wine/VPC nem jó/"bonyolult", több rendszert meg senki nem szeret tartani...
    Ha meg játék is van akkor egyértelmű, hogy Windows.

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vicze #341 üzenetére

    Nem otthoni felhasználásra árulják ezeket. Szerverrel együtt gondolom azért vannak okos konstrukciók.
    Még léteznek -> nem most kezdték a Linux bizniszt.

  • vicze

    félisten

    válasz hcl #338 üzenetére

    Hát az azért túlzás hogy a Novell megél belőle(még léteznek), meg az is biztos hogy nem a desktop-ból, mert ezek szerint nem láttad SUSE és RH desktop verzió árakat, elég "horribilis".

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #85552128 #339 üzenetére

    "Elég sok negatív kritikát/fogadtatást kapott a 98/Millenium/Vista/8 is (hogy indokolt volt e vagy sem az most nem lényeges...) mégsem tudtak szemernyi előnyt sem kovácsolni ebből,"
    Igen, mert már nem volt kinek előnyt kovácsolni. És a MS saját rendszerei voltak az alternatívák is.

    "pedig általános használatra (ha van ki bekonfigolni és nem kell windowsos app) az Ubuntu elég jó alternatíva már egy ideje..."
    Általános használatra nem nagyon kell konfigolni. És ugye hogy jó alternatíva? Ha meg jó, akkor nem az OS hibája, hogy nem terjed, hanem hogy a userek nagy része nem is tud róla, meg nagy része full hülye. (Beszélgess átlagos titkárnőkkel arról, jó-e neki a win.)

    "Dehogynem, ott volt a Windows Mobile is, jóval előbb benne voltak ők is meg a Nokia/Symbian is az okostelefon bizniszbe mint az Apple/Google..."
    Jaja, csak az még nagyon az eleje volt.
    Desktop OS-ek esetén is volt más OS, csak mobil esetben nem a MS tarolt. Ó de sajnálom.

  • #85552128

    törölt tag

    válasz hcl #338 üzenetére

    "Azután meg hogy egy rendszer terjedt el, elég nehéz rést ütni a piacon."

    Elég sok negatív kritikát/fogadtatást kapott a 98/Millenium/Vista/8 is (hogy indokolt volt e vagy sem az most nem lényeges...) mégsem tudtak szemernyi előnyt sem kovácsolni ebből, pedig általános használatra (ha van ki bekonfigolni és nem kell windowsos app) az Ubuntu elég jó alternatíva már egy ideje...

    "A mobilos esetekben nem volt ilyen mákja a MS-nek, szerencsére."

    Dehogynem, ott volt a Windows Mobile is, jóval előbb benne voltak ők is meg a Nokia/Symbian is az okostelefon bizniszbe mint az Apple/Google...

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #335 üzenetére

    "Egyébként igazad van, nem volt Linuxozás, hanem volt "bezzeg a Kubuntu, Lubuntu, 32 megás kutyatöke" :)"
    Mondom miután ti elkezdtétek.

    "Nem az MS dolga drivereket írni a hardverekhez, tévedésben vagy. Lehet menni tüntetni a gyártó székháza elé"
    Linuxra se nagyoní rnak, mégis van. Sok olyan esetben is, amikor winre már nincs. Meg ipari cuccokhoz a gyártó sem fog feltétlen winre írni, mert nem érdeke.

    "Anno, mikor Linuxoztam, akkor több embernek is megmutattam, hogy ez is létezik, senkit nem érdekelt.'"
    Jaja, sok ilyen van. Amíg lehetett törni a wint. De már egyre kevésbé lehet, és kezd leesni embereknek, hogy hoppá, ez nincs ingyen.
    Amikor jönnek, hogy hát újra kéne rakni... és mondom legális kulcs van hozzá?
    Akkor nagyon csúnyán szoktak nézni.

    "De igazából egy embernek felraktam laptopra az Ubuntut, később hozta is vissza."
    Ugyanígy nem akarnak win8-at se sokan. Amúgy mikor volt ez? Mert sokan még mindig a 2008-as Linuxok alapján ítélkeznek.
    Amúgy a legtöbb user a megszokások rabja, kicsit magasabb műszaki kultúra esetén nem lenne ilyen egyértelmű, hogy semmi más rendszert nem akarnak látni.

    " Érdekes módon Windowsról OS X-re váltásnál nem ennyire jellemző a dolog, vajon miért..."
    Hm, érdekes, pedig az se win. Tehát lenne igény másra mégis?

    @Szaby95 : "Ugyanezen az elven viszont a Linux is tarolhatott volna desktopon, ha jobb alternatíva lenne..."
    Na, desktop esetben a Linux késett, illetve ami volt alternatíva a 90-es években, azt a MS nyírta ki elég ügyesen. Azután meg hogy egy rendszer terjedt el, elég nehéz rést ütni a piacon.
    A mobilos esetekben nem volt ilyen mákja a MS-nek, szerencsére.

    @vicze1 : RH meg a Novell csak megél valamiből, miből, ha senki nem vesz Linuxot céges használatra?

    "Biztos nagy titok lehet egy nagy vallatnál, amit úgy a fél világ tud..."
    Elolvastad amit az előbb írtam?

    " és az is csak 20-30e gép"
    Ja, az tök kevés. Biztos sírva használnak ők is nem MS terméket :D
    Ha 20-30 ezer gépen működik, akkor valószínű nem gáz.

  • vicze

    félisten

    válasz hcl #334 üzenetére

    Biztos nagy titok lehet egy nagy vallatnál, amit úgy a fél világ tud...

    RH csak mint beszállító van, mint felhasználó nincs, szegény Ubit csak úgy elhagyták a két egyértelmű és legszíntisztább Linux desktop céget.
    Google felett tényleg átsiklottam véletlen, amúgy valószínű ők a legnagyobb desktop Linuxot felhasználó magán cég és az is csak 20-30e gép.

  • #85552128

    törölt tag

    válasz hcl #334 üzenetére

    "Ugye hogy tarolt is?"

    Persze, hogy tarolt... Ingyenes, nincs semmiféle megkötés, az iOS gyártó exkluzív és drága, a WP meg nem elég, hogy késett, de ha jól tudom a min HW is megvan/volt határozva amire rakható (ami a droidos kínálatot elnézve inkább pozitívum...).
    Ugyanezen az elven viszont a Linux is tarolhatott volna desktopon, ha jobb alternatíva lenne (az ingyenesség jó dolog, de nem minden...).

  • #58000384

    törölt tag

    válasz hcl #329 üzenetére

    Nem az MS dolga drivereket írni a hardverekhez, tévedésben vagy. Lehet menni tüntetni a gyártó székháza elé, aki jobb esetben kidob valamit két Win-kiadáshoz is, aztán jön az EoS.
    A sokmilliós ipari gép meg nem Facebookozik a neten, meg nem kell .mov-ot vágnia. Ott vannak a nyomdai vagy cnc gépek, azokat még 95 vagy 98 is vezérelheti.
    Egyébként igazad van, nem volt Linuxozás, hanem volt "bezzeg a Kubuntu, Lubuntu, 32 megás kutyatöke" :)

    Anno, mikor Linuxoztam, akkor több embernek is megmutattam, hogy ez is létezik, senkit nem érdekelt. Odáig el sem jutottunk, hogy játék vagy akármi. Szóval az is tévedés, hogy az lenne mindig az ok, hogy nem ismerik a másik rendszert. De igazából egy embernek felraktam laptopra az Ubuntut, később hozta is vissza. Érdekes módon Windowsról OS X-re váltásnál nem ennyire jellemző a dolog, vajon miért...

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vicze #332 üzenetére

    Mivel nem ott dolgozok, és nem tudhatnám :)

    A linkemen a Red6, és a Google is szerepelt.

    Amúgy igen, eredetileg is destopokról beszéltem. Olvasás?

    @Szaby95 : "Meg bizony, látszik, hogy nem a marketing dönt..."
    Ebben az esetben! De az OS eset nagyon más volt. Olvass utána.

    "hogy amíg a droidot ingyen és kötelezettségek nélkül lassan kenyérpirítóra is rárakhatják a gyártók,"
    Ugye hogy tarolt is? Mondom hogy a desktop front nagyon más.

  • #85552128

    törölt tag

    válasz hcl #331 üzenetére

    "Meg ugye volt egy trösztellenes per"

    Annak az értelme, jogossága mondjuk vitatható...

    "Meg lehet nézni, hogy a MS hol van az okostelefon piacon a winfónnal."

    Meg bizony, látszik, hogy nem a marketing dönt...
    Bár azért az is benne van a dologban, hogy amíg a droidot ingyen és kötelezettségek nélkül lassan kenyérpirítóra is rárakhatják a gyártók, anélkül, hogy egyetlen frissítést is kiadnának addig WP-nél van pár minimális követelmény ami már annyira nem "vonzó" a gyártóknak.
    Mondjuk ha lassan is, de biztosan jön fel...

  • vicze

    félisten

    válasz hcl #325 üzenetére

    LOL, abban, hogy Linux desktopot használnak, mi jó fene az üzleti titok? Na az te se tudod, miért nem mondod mindjárt, hogy nemzetbiztonsági titok? Sokkal rejtélyesebb. Kösz de nekem nem kell a mese habbal.

    Én is tudok világcéget ahol Linuxot használnak desktopként. Pl. Red Hat, Ubuntu, vagy akár Google, mindegyiknél nagy többségben Linux desktop van használva. Egyik sincs a linkeden... ;) Illetve továbbra is desktopokról van volt szó nem serverekről.

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #85552128 #330 üzenetére

    "Gondolom a Firefox, Chrome és egyéb 3rd party programok is azért értek el jelentős sikereket a Winbe építettek helyett mert ott is jó volt a marketing... "
    Nana, de a windóz hátán terjedtek el. Illetve hát nem szorították ki az IE-t teljesen. Tehát a userek választanak maguknak. Illetve a böngészőpiac soha nem lett úgy egyszereplős, mint az OS. És nem volt az a durva monopolhelyzet, mint amiben a MS van OS terén. Meg ugye volt egy trösztellenes per, ami az OS-ek esetén nem volt.

    "Meglehet nézni az okostelefon piacon korábban egyeduralkodó Nokia/Symbian is hova lett az iOS/Android után... "
    Meg lehet nézni, hogy a MS hol van az okostelefon piacon a winfónnal.

  • #85552128

    törölt tag

    válasz hcl #329 üzenetére

    "Azt vetíti le, mennyire sikeres a MS marketingje."

    Gondolom a Firefox, Chrome és egyéb 3rd party programok is azért értek el jelentős sikereket a Winbe építettek helyett mert ott is jó volt a marketing... :U

    Meglehet nézni az okostelefon piacon korábban egyeduralkodó Nokia/Symbian is hova lett az iOS/Android után... (Az akkori winmobile-t meg sem említem inkább...).
    Ha valami tényleg jobb és ráadásul ingyenes is nem azt mondom, hogy az összes user átvált, de értelmes részesedést lehet vele szerezni, főleg ha semmibe sem kerül a váltás...

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Döglött Róka #328 üzenetére

    "ezen felrohogtem :D"
    Rémlik valami a win8-ről, meg a csempékről?

    A WinXP-ről meg ugye olyan sok cég váltott dalolva Pistára, meg 7-re...

    @Karak_22 : Igen, kell cserélni, de nem mindegy, mikor, meg ugye mindig előfordulnak vadhajtások, amikor muszáj egy 10 éves valamit életben tartani.
    Egy sokmilliós ipari gép esetén nem biztos, hogy azzal fog szórakozni bármilyen cég, hogy nem tudja használni, mert a MS új szarja alá nincs driver valami aprósághoz.

    @Szaby59 : "Ha 20+ éve létező _ingyenes_ OS-ről csak a felhasználok 3%-a szerzett tudomást elég jól levetíti mire van igény..."
    Nem vetíti le. Sokan nem szeretik a windózt a laikus usereim közül. Azt vetíti le, mennyire sikeres a MS marketingje.

    "Egyébként meg: München Windowsra cseréli a Linuxot"
    Jaja, az valószínű olyan sztori volt, hogy valaki mind a két váltásért ügyesen felvette a prémiumot :)

    "De továbbra sem értem miért kell egy szempont alapján (egy teljesen mással foglalkozó hírnél) kiemelni, hogy mennyivel jobb miközben másban meg nem."
    Emelte a fene. Az itteni Linux userek nagy része egyszer le nem írta hogy Linux, amíg a windózrajongók el nem kezdték a Linuxozást :D
    Én magam sem szoktam szembeállítani, mivel nem arról van szó, de attól még leírhatom, hogy magában a win egy förtelem. Aztán jöttök azzal, hogy Linux. Olvass vissza.

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz hcl #325 üzenetére

    "de legyen alternatíva, legyen kényszer hogy tényleg odafigyeljenek a userekre." - ezen felrohogtem :D

    "Hát, sok esetben megspórolnák a cégek a vásárlást, akár lásd az XP-ről váltás esetét is." - ez is kulon vicc...

    Folytasd, biztos van meg ilyen!

  • #58000384

    törölt tag

    válasz hcl #325 üzenetére

    Tudom, hogy milyen az mikor elavult, szar gépek mennek egy cégnél, de idővel nekik is váltaniuk kell, ha az XP-nél modernebb programok kellenek. Egy számítógép nem szekrény, hogy jó lesz az 20 év múlva is, az meg főleg nem úgy lesz, hogy ezekre az őskövületekre fognak manapság egy programot vagy egy OS-t optimalizálni. Kényszerből majd szépen utánajárnak, hogy a 7 ezres proci mennyire fér bele a keretbe.

  • #85552128

    törölt tag

    válasz hcl #325 üzenetére

    "És ha lenne, de nem tudnád,hogy van?"

    Ha 20+ éve létező _ingyenes_ OS-ről csak a felhasználok 3%-a szerzett tudomást elég jól levetíti mire van igény...
    De továbbra sem értem miért kell egy szempont alapján (egy teljesen mással foglalkozó hírnél) kiemelni, hogy mennyivel jobb miközben másban meg nem.

    Egyébként meg: München Windowsra cseréli a Linuxot

    Otthoni felhasználók megy

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #85552128 #319 üzenetére

    "Nem, ez a valós eredmény... "
    Valós, de vedd már figyelembe az okot. Ha lenne olyan autó, ami vízzel megy, használnád?
    És ha lenne, de nem tudnád,hogy van?

    @vicze1 : Én is tudnák mondani világcéget, csak az üzleti titok megsértése lenne :S

    @Iscariah : Én azért annak örülnék inkább, ha a MS-nek akadna bármilyen komoly versenytársa. Ha nem a Linux, hát nem az, de legyen alternatíva, legyen kényszer hogy tényleg odafigyeljenek a userekre.

    @Karak_22 : Hát, sok esetben megspórolnák a cégek a vásárlást, akár lásd az XP-ről váltás esetét is.
    Ha nem is Penya M-et, de sok esetben használnak még régebbi vasakat cégek. Ha dolgoztál már multinál, akkor tudod, milyen idióta módon képesek spórolni kb. bármin.

  • King Unique

    titán

    válasz Vladi #296 üzenetére

    Látom már elmondták a kollégák, hogy ne keverd a minimum / futtathatósághoz szükséges rendszerigényeket és az ajánlottat, a ténylegeset. A kedvezőbb adatokkal minden gyártó szeret villogni, de egy hozzáértőbb, tapasztalt user (mint akár te) régóta tudja, mennyi az annyi. Ennyi erővel XP-nél is 64 MB RAM + 1,5 GB lemezszükséglet....[link]. De nyilván senki nem így használta és már XP-is időkben is szokás volt adni 256-1 GB RAM-ot, meg 20-30 GB-ot a rendszerpartíciónak. Vagy talán annak is adtál 5-öt, netán csak 2-t?
    Még egy virtualizációs szoftver, mint a VMware is 60 GB-ot ajánl fel egy Win7 telepítésekor, gondolom nem véletlenül. Persze manapság mki annyira okos és hozzáértő, hogy na majd ő jobban tudja, nehogy már az x TB-os lemezen 30 helyett 60 GB legyen felhasználva, mekkora pazarlás. Aztán, ha mégse jön be, akkor majd lehet siránkozni.
    Meg majd egy Windows 10-nél, amihez jönnek folyamatosan a masszív frissítések, akár komplett build upgrade-ek, megint érdemes lesz kicentizni és 20 GB-os rendszerpartíciót adni neki. Biztosan ez lesz a jó döntés...

    No meg, az elmúlt hozzászólásokból az jön le, hogy már megint a 2 rendszert akarják egymással szembeállítani, versenyeztetni egyesek. Erőforrások kezelésében és konkrétan lemezhasználat terén jobb egy Linux, az nem vitatta senki, de különböző rendszerekről lévén szó, nem ahhoz kell hasonlítani egy Windowst. Ami, nem mellesleg meg más téren jobb, kínál többet. + a mai háttértárak, egyre növekvő kapacitását figyelembe véve, korántsem annyira égető a helyszükséglete.
    Ha vkinek ez nem elfogadható, akkor lehet egész nyugodtan használni a másik rendszert és gyönyörködni a fogyasztásában, merevlemez nem "teleszemetelős" állapotában. Viszont arra vannak jobb topikok is. ;)

  • #58000384

    törölt tag

    válasz hcl #318 üzenetére

    Igen, biztosan itt is rengetegen használnak 1 magos Celeronokat, 4 modulból összehozott 1 giga memóriával :) Kb. 20 ezerből lehet újan alkatrészeket venni, amikkel már szépen elfut a rendszer, és netezni is lehet. De legyen 26 ezer, és 4 giga DDR3 is van benne. Inkább én gratulálok, hogy 2015-ben az a hiszti tárgya, hogy egy erősen elavult gépen hogy fut az új Windows (vagy a 7).

  • #85552128

    törölt tag

    válasz Apollyon #321 üzenetére

    Nem tudom én is statisztikából szedtem, bár az igaz, hogy nem Linuxhoz írta, hanem "Other OS" az OSX-nek pedig volt külön saját statisztikája.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #85552128 #319 üzenetére

    "hátha az évtized végére meg lesz a 4% is
    (Mintha linuxon olyan fenékig tejfel lenne az élet...)"

    A 3% szerintem sok, inkább 2% vagy az alatt van, és remélem nem is lesz több.

    Nem a linux részesedésének kell nőnie, hanem a m$-nek kellene már rendbe szednie a rendszerét végre. Az UI-t nyomatják ezerrel, a "gépházban" meg régmúlt windowsok problémáit lehet még mindig felfedezni a legújabb kiadásban is.

  • vicze

    félisten

    válasz hcl #318 üzenetére

    Azért a linket legalább olvasd végig, mert kb. 0 desktopot használó cég van rajta. :D Ja pár ezer gép 0,001%? Ja az a nagy tömeg. :D
    Kormányok és iskolák, ja hogy spóroljanak. Szerverek nyilván.
    Szerintem több középvállalat használ lassan ChromeOS-t mint valami más Linux-ot.

  • #85552128

    törölt tag

    válasz hcl #318 üzenetére

    "Nem kisit torzított eredmény."

    Nem, ez a valós eredmény... Az a 3.3% meg folytathatja tovább a fikázást és a hittérítést windowsos postoknál, hátha az évtized végére meg lesz a 4% is :DD
    (Mintha linuxon olyan fenékig tejfel lenne az élet...)

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Döglött Róka #311 üzenetére

    Úgymint? Nézz utána, milyen cégek használnak Linuxot asztali rendszernek, pár ezer gépeken :)

    "A kutyát nem érdekli, hogy a régi hulladék egymagos gépeken hogy futnak ezek a rendszerek. Rakjál rá XP-t vagy Linuxot, "
    Mondjuk azt, akinek kevés pénze van. Akad itt pár ilyen ember.
    Cégek is szoktak örülni, ha gépet kell cserélni.
    XP-t javasolni használatra meg, gratulálok :D

    "Ha nem szandekozol felfogni, mire van a "szemet" akkor ne fogd fel, hasznalj mas OS-t boldogan."
    Otthon már elég régóta más OS-t használok, elég boldogan :) És nem véletlenül.

    @Szaby59 : Mire is használtad? Mert nekem a csiga egy ilyen rendszeren gyorsabbnak tűnik, mint egy Win7.
    Pentum M-re meg lehet próbálni nyócat tenni.
    Próbáltam amúgy 1.7-es Penya M-en 1GB RAM-mal Tiny7-et, de mire azon elkezdett minden rendesen működni, majdnem visszatértünk a normál 7-hez. Annak a sebességével.

    " cserébe futnak a Windowsos programok/játékok, "
    Kinek hiányoznak? :D

    (Khm, a piac 90%-a nagy részének fogalma sincs arról, hogy van más OS is. Nem kisit torzított eredmény.)

  • #85552128

    törölt tag

    válasz Apollyon #316 üzenetére

    Azért tart tovább mert töredezik a fájlrendszer az átlag HDD meg alapból sem gyors... És akkor sem elsősorban az OS-től lassul be, hanem a feltelepített programoktól amelyek autó elindulnak a boot során (adobe, chrome, firefox frissítő, vírusirtó/tűzfal, hangkártya, videokártya vezérlőpanel, skype stb.).
    Egyszerűen a mai szoftverekhez az a vas nem elég a kényelmes használathoz...

    "(#318) hcl:" Böngészés, netezés, dokumentumszerkesztés - egyszóval áltanos dolgokra használtam kb. fél évig, nyilván nem multitasking király volt de nem futott rosszabbul mint az XP...

    "Kinek hiányoznak?"

    Kb. a piac 90%-nak ha a részesedést nézzük... [link]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #85552128 #314 üzenetére

    Egy ideig el lehet lenni, de egy idő után már egyre tovább tart a boot, meg mikor bejött a desktop még akkor is 10 percig nézi mert tölt és addig használhatatlan. De persze a user a hibás hogy gagyi gépe van ;]

    (#315): hát persze ;D

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz Apollyon #313 üzenetére

    Ha nem szandekozol felfogni, mire van a "szemet" akkor ne fogd fel, hasznalj mas OS-t boldogan. Nem feltetlen szukseges hangoztatni irrevelans baromsagokat ;)

  • #85552128

    törölt tag

    válasz hcl #310 üzenetére

    Miért ? Nem lehet használni ? Az van odaírva, hogy azon a hardveren futtatható...
    1.7 GHz-es celeron és 1 GB RAM (-IGP) mellett használtam Win7-et nem mondanám, hogy annyira rossz lett volna a 8 pedig még kevesebb memóriával is beéri.

    "64bit Kubuntu + Firefox + levélkliens is 1,2-1,5GB"

    Ok, nálam akkor ~500 MB-tal többet használ (bár azt azért tegyük hozzá, hogy az x86 kompatibilitás miatt a 64 bites verzió több ramot használ... mondjuk laptopon 4 GB-vel nálam is 1.2-1.8 GB között volt), cserébe futnak a Windowsos programok/játékok, ha pedig letiltok pár nem használt szolgáltatást akkor tovább lehet spórolni...

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #85552128 #309 üzenetére

    Amit én szemétnek hívok, az bizony szemét is. Az, hogy neked hasznos hogy tele van a C:-d tök feleslegesen, az a te igényed.
    És igen, más OS-en meg van oldva, desktopon és serveren is, de nem baj. De amit leírtatok ezzel kapcsolatban még nem indokolja a folyamatosan hízó adatmennyiséget.

    Lehet reménykedni, hogy legalább a Win10-re megoldják már...

  • #58000384

    törölt tag

    válasz hcl #310 üzenetére

    Az van odaírva, hogy kellemesen használható, vagy hogy futtatható? Utóbbi. Elindul egy olyan gépen? El. Akkor mi a kérdés?
    A kutyát nem érdekli, hogy a régi hulladék egymagos gépeken hogy futnak ezek a rendszerek. Rakjál rá XP-t vagy Linuxot, és legyél boldog. Nekem a FF 6 lappal plusz a rendszer, vírusirtó, tűzfal és driverekkel együtt 1,8 gigát eszik a 8-ból. Érdekel? Nem, mert azért van a memória, hogy legyen is benne valami. A helyre visszatérve meg azért meg lehet engedni 6-8-10 évente egy 1 TB-os vinyót, amin lehet adatot tárolni, onnantól az is le van ejtve, SSD-re meg mehet a rendszer+office, ha csak 64 gigásra telik.

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz hcl #310 üzenetére

    Mas os-t nem hasznalnak akkora volumenben vallalati kornyezetben...

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #85552128 #307 üzenetére

    Papíron ja, nem hazsnálja el, de próbálj meg használni egy Win7-et 1GB RAM + HDD + 1GHz procin már.
    Papíron sok minden szép...
    64bit Kubuntu + Firefox + levélkliens is 1,2-1,5GB -t használ, és akkor nincs kigyomlálva belőle a szerencsétlen adatbáziskezelő, ami lassítja. És ez nem úgy, hogy nem írja ki a standby memory mennyiségét.

    Szemét : Más OS alatt meg lehet oldani, hogy ne legyen.

  • #85552128

    törölt tag

    válasz Apollyon #308 üzenetére

    Amit te szemétnek hívsz az már milliószor le lett írva miért van. Attól, hogy neked "szemét" még másnak nem az, egy OS ugyanis nem egy ember igényei szerint készül...

  • #85552128

    törölt tag

    válasz hcl #305 üzenetére

    2 GB RAM és 2 magos gépen nem is lesz gond, max. frissítéskor a lassabb proci miatt.

    "Amúgy az OS feladata nem az, hogy elhasználja az összes rendelkezésre álló erőforrást"

    Nem használja el 1 GB-vel is kb 450 MB-ot használ. Most nálam (16 GB-vel) a 8.1 x64 1.9 GB-t használ úgy, hogy vírusirtó, meg pár másik program is fut a háttérben, 4 GB-vel is mindig 2 GB alatt maradt.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #85552128 #304 üzenetére

    Na és a GTA V-nek miért kell SLI hogy normálisan fusson? Az is csak egy program, nem egy OS ;]

    Amúgy az OS feladata nem az, hogy elhasználja az összes rendelkezésre álló erőforrást, és emiatt használhatatlan legyen a gép. Az erőforrás a programoknak van fenntartva, az os feladata csak kapcsolat a HW és a programok között, minél jobban és észrevétlenül megbújik, annál jobb.

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz LordX #303 üzenetére

    Próbáld ki...

    @Szaby59 : Böngészők pazarlóak, azt tudjuk.
    De a hardver erőforrásokat nem az OS-re akarod pazarolni, hanem hasznos programokra (pl. böngészőkre).

    Amúgy az egy dolog, hogy mi az amit most vehetsz, meg mi az, amin valójában használják a dolgokat az emberek. Sokat találkozol 2 magos gépekkel 2GB RAM-mal. Telefonból tabletből meg 1 mag/ 512MB-os darabokkal.

  • #85552128

    törölt tag

    válasz Vladi #301 üzenetére

    Az SXS a régi rendszerfájlokat tartja meg a kompatibilitás érdekében, a régi winupdate fájlokat el lehet távolítani a lemezkarbantartóval...

    "Mire kell neki az a temérdek erőforrás?"

    Egy böngészőnek mire kell sokszor 1-2 GB RAM és 2-4 szál, hogy folyamatos legyen ? - és ez csak egyetlen program, nem egy OS...
    Nem kell annak sok, bőven használható, de csodát nem kell várni tőle mert az a minimum vas amin elfut...

    De egyébként elég csak megnézni más OS-eket, az Androidhoz _telefonra_ 4 magos SoC-okat, meg 2 GB ramot dobálnak már a középkategóriába is.

  • Vladi

    nagyúr

    válasz #85552128 #299 üzenetére

    "Azt meg 2009-ben honnan tudja az MS, hogy évek múltán a frissítésekkel milyen nagy lesz a teljes rendszer ?"
    Normális esetben? Kb ugyanakkora, max pár %-al nagyobb. Mert amúgy a régi frissíteseket tartja meg a biztonság kedvéért. Mindet. Azért hízik meg a winsxs mappa az alap rendszer többszörösére. Kiirtani csak részben lehet.

    "De végülis mehetne a hiszti, hogy miért nem repít a 2 GHz-es 1 magos sempronon "
    Amúgy meg igen, mehetne. Mert egy os amúgy mit csinál? Mire kell neki az a temérdek erőforrás?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés