Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • N0zer0

    senior tag

    válasz Ágógreen #435 üzenetére

    Nem fognak leállni. Az új OS nekik is mindig plusz pénz, plusz muszáj nekik is lépést tartani az újdonságokkal, amik nem csak processzoroldalról jelentkezhetnek, hanem új szabványok és új protokollok is szükségesek hozzá. Ráadásul az MS nem is azt ígéri, hogy leáll, hanem hogy a 10 után nem főverziókkal fog újítani, hanem frissítésekkel fejleszti folyamatosan a rendszert, ez a linuxos világ rolling release-ének felel meg nagyjából. Ez a rendszer azért is jó, mert csökkenti a verziók közötti töredezettséget, nem bentonozódnak be a felhasználók egy adott főverzió használatába. Ugyanis az MS-nek nem jó, hogy millió éves verziókat is támogatniuk kell, mert még ha le is járt egy adott verzióhoz a terméktámogatás, akkor is visszaüthet, hogy mondjuk egy új MS Server OS-sel való együttműködés során bukkannak elő hibák, amivel a supportjukat szórakoztatják. A fejlesztőknek is jó, hogy nem kell régi verziókon debugolni, és túl sok régi verzióhoz támogatást nyújtani.

  • N0zer0

    senior tag

    válasz #32839680 #430 üzenetére

    Lehet prezentációzni LaTeX+Beamer csomag segítéségével, csak macerásabb, viszont egységes felületű, kinézetű, profi prezentációkat lehet kicsiholni vele, helyes tipográfiával, igaz csak ps-be vagy pdf-be tudsz vele menteni, és zenélős, fingós, mozgósképes cuccot nem tud, mint a Pháörphojnt. Persze, aki kattintgatós felülethez szokott vagy nem programozói véna, annak kihullhat tőle a haja. Főleg az átlag Windows-usernek állna tőle durván égnek a haja.

    A fehér alapon fekete feliratos prezentációk kispistis kókányolás kategória, bár a minimalisták között is vannak szép prezentációk, amik kevés színt, harmonizáló színösszeállítást használnak és letisztultak, minimális díszítéssel, nem csicsásak. Persze a prezit nem ismerem, hogy mit tud. Nem nagyon szoktam prezentációzni, ha kéne, akkor valószínű én XeTeX-kel csinálnám, ami a LaTeX-es megoldáshoz hasonló, de kisebb az erőforrásigénye, és nagyobb szabadságot és testreszabhatóságot ad kódoláskor.

  • N0zer0

    senior tag

    válasz azopi74 #394 üzenetére

    Egyáltalán nem szólt marhaságot. MS Office-ok között is nagy a különbség, egyrészt a normál menüs és szalagos felületűek között, pl. sok helyen még MS Office 2003 van és a legtöbb helyen azt tanítják. A legtöbb ember a normál menüs felülethez van szokva, és emiatt sokszor kézreállóbb lehet nekik egy LibreOffice, mint egy újabb szalagos MS Office. Másrészt a szalagos felületű MS Office-ok között is van különbség, egyes funkciókat szeret az MS költöztetni, átalakítani, emiatt nem egyforma sok minden két egymást követő verzióban.

    Hasonlóan a Win8-hoz. Jó, érkezett frissítés a Win8.1-gyel, és a Win10 is itt van már a nyakunkon, de míg a Win8 Metro/ModernUI-hez nem nyúltak hozzá, addig bizony egy átlag usernek sokkal jobban kézreállt egy KDE/Gnome a Windows XP/Win7 után, mint egy Win8 ModernUI.

    Nem te írtad, de megemlítem, hogy harmadrészt egyetértek azzal, hogy a Windowsnak nagy rákfenéje az a nyomorult registry, jelentős lassító tényező, ami Linux alatt hiányzik. Abba már bele sem megyek, hogy a kártevők hiánya is elég erős érv mára a Linux mellett, hiszen sok régi gép van, és ezek már nyögnek az új Windowsok hardverigénye, és a modern vírusirtók terhelése alatt, és a legtöbb átlag felhasználó a kártevők miatt telepítgetheti újra a rendszert. Még egy korai 2 magos AMD, vagy gyengébb C2D is fel tud lélegezni, szárnyra kap, ha Win helyett valamilyen Linux disztró megy rajta.

    Negyedrészt egy MS-nak nagy érvágás volt az Android. Nem csak mobilon, és nem csak a táblagépek miatt, de beleszólt a desktopba is, azzal, hogy kinyitotta a nem szakemberek szemét is. Korábban úgy gondolták az emberek, hogy csak a Windowst lehet elsajátítani, mert csak az a használható, a többi OS-t csak geekek tudják megtanulni. Bejöttek az androidos telók, és azonnal tapasztalhattáki, hogy egy nem MS OS-t sem nehezebb kezelni, megtanulni, és vannak arra is alternatívák az MS-ses alkalmazásokra, és még csak .exe fájlozni és telepíteni sem kell, csak ki kell választani az alkalmazásboltból. Android után pedig már nem olyan éles váltás egy Linux, mint azt korábban sok user képzelte. Ennek ellenére nagyon erősek a MS állásai, még legalább egy 5 évig nem fog a Linux részesedése érdemben növekedni. Továbbá nem keverem a kernelt, OS-t, Linux alatt most tetszőleges modern desktop disztrót értek.

    Hogy írjak a Linuxra is negatív dolgot: az Ubuntu amilyen sokat segített kezdetben a Linux népszerűsítésében, az utóbbi időben a Canonical a Unity felületet erőltető baromsága miatt kezdi is aláásni. A legtöbb új felhasználónak az első disztrója az Ubuntu, és csak azt látják, hogy abba is valami szar, nem Windows-szerű felület van, aminek a hardverigénye sem kisebb, mint egy Winnek, és félre is dobják, hogy szar a Linux. Sokkal több ember megmaradt volna a Linux mellett, ha nem a Unity lenne az Ubuntu alapértelmezett asztali környezete.

Új hozzászólás Aktív témák