- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S22 Ultra - na, kinél van toll?
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Huawei Watch GT 3 Pro - korlátolt szépség
- Android szakmai topik
- Motorola Edge 30 Neo - wake up, Jr...
- Nem várt platformon a OnePlus Nord 5
- Redmi Note 12 Pro - nem tolták túl
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
inf3rno
nagyúr
válasz
petya220 #15817 üzenetére
Pl ellenőrizni lehet vele a fűtés, szigetelés hatékonyságot, vezérelni egy kazánt, hogy fűtsön be, ha túl hideg van, és így tovább. Valaki írta még régebben, hogy jópár tizest megspórolt fűtés számlán, amikor kiderült, hogy ugyanolyan meleg van az előszobában, akkor is, ha nem járatja maxra a kazánt, távhőt, vagy tudomisén mivel fűtött. :-)
-
Gabis
őstag
-
s_e_n_k_i
tag
válasz
petya220 #14639 üzenetére
USBs GPS-el mar ment, de most a srác egy Microstack GPS vevőt akar beizzítani.
-
wassermann
Topikgazda
válasz
petya220 #14594 üzenetére
Csak a második ponthoz tudok hozzászólni: valószínűleg érintkezési hiba a csatlakozón vagy rossz forrasztás a nyomtatott áramköri lapon (szerintem ez garanciális hiba simán! Az első esetben a bővítőkártyáé a másodikban a Pi-jé)
Ki kéne próbálni ugyanezt a bővítőpanelt egy másik, azonos típusú Pi-n, megnézni "melyik a hunyó"
-
válasz
petya220 #14315 üzenetére
Természetesen üreset adtam be neki(a fentebb említett freq üres volt). A star warsos zenét, ami alapból benne volt, le is adja, csak az mp3-al gyűlt meg a bajom... Igen, ahhoz elvileg kell ffmpeg(fent van) és ez a parancs:
ffmpeg -i input.mp3 -f s16le -ar 22.05k -ac 1 - | sudo ./pifm - 89.7De nem szól...
Egyébként lehet, h az mp3-al van gondja? (Lean On-t próbáltam, mivel ez volt a gyerek gépén felül
, ez Itunesről van)
-
stopperos
senior tag
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
petya220 #14166 üzenetére
Az ilyesmit nem kell privátban megbeszélni, ha a Raspberry Pi-hoz kapcsolódik, akkor a topicba való. A privátot csak ketten látjátok, ezt meg sokan, és másokat is érdekelhet a téma.
(#14160) Szita1:
Ez tehát akkor végül is hirdetés akar lenni? Mert amúgy tök érdekes lenne a téma, de így túl sok konkrétum nem derül ki a megvalósításról, bár gondolom ez a lényeg, ha keresni akarsz vele...A videóban viszont nagyon zavaróak voltak a helyesírási hibák a feliratozásnál (ezek hogy nem tűntek fel?
), pl. "alkamazás" --> "alkalmazás", "Ajtó nyításra" --> "Ajtónyitásra", rontja a profi hatást, hogy kapásból ezt kapja az ember az arcába.
Na meg a beszédben "fogyassza az akksit" helyett inkább "fogyasztja" lesz az... Nehogy magadra vedd, csak tanács, hogy sikeresebb legyen a dolog.
-
azbest
félisten
válasz
petya220 #14129 üzenetére
Nem igazán értem, hogy egy bluetooth donglenak mi köze a wifi töréshez.
Egyébként a legalitás nem attól függ, hogy valamit könnyű vagy nehéz feltörni. Ha a hálózat tulajdonosának tudtával és beleegyezésével történik azt ehtical hackingnek hívják, avagy "fehérkalapos" biztonsági szakemberek munkájának. Ellenben, ha hozzájárulás nélkül nyúl bele valaki más rendszerébe azt akár több évvel is jutalmazhatják.
A különböző technológiákról pedig idővel kiderülhet sebezhetőség, ezért érdemes letiltani, amire nincs szükség. De ez itt nagyon off, csak gondoltam szólok, hogy ne nagyon kísérletezz más hálózatával.
-
Ultrazord
tag
válasz
petya220 #14105 üzenetére
Tudtok segíteni abban, hogy ha van egy openelec-es kodis rendszerem, amire egy hdmi kábellel van rákötve egy tévé, cec-el működik a remote, akkor hogyan tudok rákötni egy másik tévét is úgy, hogy az is működjön ceccel rendesen? Azt szeretném, hogy a másik szobában levő kistévém, ami egy hdmi-s tvmonitor is tudjam használni.
Ez a cec es remote dolog akkor indul be amúgy ha bekapcsolom a tévét?
Létezik olyan, hogy hdmi elosztó, amire két tévét kötök és akkor ha bekapcsolom az egyiket, akkor az fog cec-en keresztül kommunikálni, ha a másikat akkor meg az?
Előre is köszi
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AKCIÓ!!! GAMER PC: Új i5-14400F +RTX 5070 +Új 16-32GB DDR4! GAR/SZÁMLA! 50 FÉLE HÁZ!
- GAMER PC : RYZEN 7 9700X /// 32 GB DDR5 /// RTX 5070 Ti 16GB /// 1TB NVME
- Csere-Beszámítás! Olcsó Számítógép PC Akár játékra! Intel X5650 / GTX 1650 / 24GB / 240SSD+ 500HDD
- GAMER PC : RYZEN 7 7800X3D /// 32 GB DDR5/// RX 9070 XT 16GB /// 1TB NVME
- GAMER PC : RYZEN 7 7800X3D /// 32 GB DDR5/// RX 9070 XT 16GB /// 1TB NVME
- Asus ROG G20AJ - Intel Core i7-4790, GTX 980
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 TomaHawk R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD RX5500 XT 8GB Rampage SHIVA TT 530W
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad P43s - i7-8G I 8GB I 256GB SSD I Nvidia I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- Telefon felvásárlás!! Honor 400 Lite, Honor 400, Honor 400 Pro
- ÚJ Apple Macbook Air 15,3 M4 10C CPU/10C GPU/16GB/256GB - Ezüst -(2025)- 3 Ciklus-3 év gari - MAGYAR
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest