Hirdetés

2019. március 22., péntek

Gyorskeresés

(#7151) bim válasza CooLM@$TeR (#7150) üzenetére

bim
(PH! kedvence)

Szerintem nagyon is jó.

Acor: most akkor mennyin is P95 stabil 20x200-on? :F

(#7152) Lauda válasza Acor (#7149) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Nem ertem mirol beszelsz. Load ?volt alatt stabil a 20x200?

CooLM@$TeR: Grat! :)

[ Szerkesztve ]

(#7153) CooLM@$TeR válasza CooLM@$TeR (#7150) üzenetére

CooLM@$TeR
(fanatikus tag)

CPU-nál a load - 1.28v az természetesen idle - 1.28v akar lenni, illetve a RAM bios - 1.60v az CL 8-nál, a tesztben CL 9 1.58v.

bim: Köszi! :)) Nálad mennyi biosban az alapfesz? Látom prime alatt 1.200v.

Lauda: Neked is thx! :R

Acor arra gondolt szvsz, hogy prime alatt hány teszt fázisig stabil a cucc, de a többiek a load feszre voltak kíváncsiak. ;) Ha én értettem vmit félre, akkor mea culpa, mea maxima culpa!

D0 tulajok: A C0-okhoz képest qpi/vtt szempontjából is kevesebb feszt kér az új stepping, vagy csak a vcore-nál?

[ Szerkesztve ]

(#7154) bim válasza CooLM@$TeR (#7153) üzenetére

bim
(PH! kedvence)

bios alapfeszem 1,2875V :U Kicsit magasnak tartom de nincs mit tenni..

(#7155) Acor válasza CooLM@$TeR (#7153) üzenetére

Acor
(fanatikus tag)

A load feszen a bios feszt gondoljátok? Ott 1,4V-ot állítottam be, így 20x200-on a prime elment az első teszten végig az a 8 teszt majd utána lett kék képernyő :(
A QPI 1.325-ön van a többi minden auto-n van persze kivéve a Ram feszt az 1,64V

21x 200-on ugyanilyen feszek mellett a Windows bejött csak amikor a prime-ot indítottam el akkor fagyott ki azonnal.. ezért vettem vissza a szorzót.

I7 6700K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7156) Lauda válasza Acor (#7155) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

A bios fesz, amit a biosban beallitasz, aztan az idle fesz, amit a cpu-z mutat terheles nelkul es van a load fesz, amit terheles alatt mutat a cpu-z. :)

(#7157) CooLM@$TeR válasza Acor (#7155) üzenetére

CooLM@$TeR
(fanatikus tag)

Nem, a bios fesz az bios fesz. :) Idle az üresjárat, mikor csak az oprendszer megy és CPU-Z amit kiír. Load pedig terhelés alatt, pl. prime.

Ha kék halál lett prime alatt, akkor az tuti nem stabil. :( Akkor jó ez a teszt, ha egyik mag sem hibázik, nem fagy ki a rendszer, stb.

Kellene egy kicsit bővebb infó, pl. cpu, ram, uncore, qpi szorzók; turbó, ht, llc stb. sok dologtól függ egy stabil beállítás, Így, hogy 20x200 nem stabil bios 1.4v-al, ebből sajnos nem sok infót lehet megtudni. Annyit mégis, hogy a Turbo nincs bekapcsolva, de azt szerintem érdemes használni, úgy is be lehet lőni stabilra könnyedén.

(#7158) Acor válasza Lauda (#7156) üzenetére

Acor
(fanatikus tag)

Köszi :)
Akkor megnézem e szerint holnap... :) A biost tudom az biztos 1.4V

I7 6700K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7159) Lauda válasza Acor (#7158) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Ha bios 1.4-et beallitasz es llc off van, akkor az kb 1.336 lesz prime alatt 20x200-on. De mondjuk ez lapfuggo is. Amugy a 20x200 is megy faszan nekem, boven 1.3 load alatti fesszel, ez a C0-nal finoman fogalmazva is feljtos volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7160) BR4D válasza CooLM@$TeR (#7150) üzenetére

BR4D
(PH! addikt)

:Y :C
Jó kis proci!

(#7161) Lauda

Lauda
(PH! félisten)

DRAM Bus 1.9 v, QPI 1.8375v :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#7162) SzlobiG válasza Acor (#7147) üzenetére

SzlobiG
(Jómunkásember)

Neked akkor még jobbak a hőfokaig mint nekem, nem is kicsivel, asszem szorítok még a blokkon mer nekem 3.8-on 1.23-al van terhelve olyan 75 fok körül.

(#7163) BR4D válasza Lauda (#7161) üzenetére

BR4D
(PH! addikt)

Pfffffffffffffffff.
Ki az a barom, aki így agyonfeszeli nyomorult i7-et? :W :(

(#7164) Lauda

Lauda
(PH! félisten)

Bekaphassatok.... :DDD

BR4D: Nagy marha lehet az biztos, de szvsz nem is ert hozza. Most nem azert, de egy 965-ot, dominator gt 2000 cl7-et hajtani egy deluxeban? :Y :C Ez kb olyan, mintha a ferka motort beletenned egy ifa kaszniba, total ertelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#7165) BR4D válasza Lauda (#7164) üzenetére

BR4D
(PH! addikt)

HALJ MEG LAUDAAAAAAAAAAA!
PUSZTULJ, WÁÁÁÁÁÁÁ! :Y
Nagyon beleéltem magam? Amúgy szép. :) De ezt most hőfokok miatt csináltad? Vagy miért nem nyomattad hosszabb ideig?

[ Szerkesztve ]

(#7166) Lauda válasza BR4D (#7165) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Csak a fokok miatt tettem fel, nincs meg tobb oras screen, de megy szepen, csak tele van a faszom a tesztelessel mara, egyebkent 1 ora utan se tobb, szoval azokkal a vizhutesekkel valami gebla lesz. :DDD
4 gigan olyan 70-72 fokos a cucc, pedig 20x200, amit a C0 alapbol reboottal jutalmazott, meg horror feszekkel is. Szerintem kozel meglesznek ImI eredmenyei, azert az nem olyan rossz. :C

[ Szerkesztve ]

(#7167) BR4D válasza Lauda (#7166) üzenetére

BR4D
(PH! addikt)

1 óra után nem több? :DDD
Érdekes... Nekem azért az első percekbe nem jön ki a legforróbb pillanat... Na de mindegy. Nincs semmi gebla a vízhűtésekkel. Mindössze hang nélkül hoz több teljesítményt, mint a léghűtés. Nem tudom, hogy mit vártál, van egy tripla radim, 3 venti hűt le egy logikailag 8 magos procit, meg egy bivaly erős videókártyát. :DDD

(#7168) Lauda válasza BR4D (#7167) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

1-2 perc utan azert beall a hofok, utana mar nem megy feljebb, csak maszkal fel-le. De a C0-nal is 70 fok korul szaladgalt a hofok, 1.28125 llc on fesszel, itt a screen: [link] Nem vartam semmit, csak linkeltem, hogy milyenek a hofokok a tr ultrammal. :) De a D0-al meg jobbak lesznek, csak rohadt lusta vagyok. :O

(#7169) ImI87 válasza Lauda (#7168) üzenetére

ImI87
(PH! addikt)

De ha prime blend-et nyomatsz, akkor a nagyobb méretű (1024-896-768K......) tesztek alatt kicsit hűvüsebb a proci, mint a kisebbek alatt (8-10-12-14K.......). Nálam olyan 3-4 fok különbség szokott lenne, amúgy szépen beállnak a hűfokok.

(#7170) SzlobiG válasza Lauda (#7164) üzenetére

SzlobiG
(Jómunkásember)

FPO?

(#7171) Lauda válasza ImI87 (#7169) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Majd teszek fel 1-2 oras blendeket is, csak jussak el addig. :O :P Biztos ugy van, ahogy mondod, en nem figyelgetem annyira, hogy epp mit szamoltat a prime. :DDD

SzlobiG: 3851A320

(#7172) bim válasza Lauda (#7171) üzenetére

bim
(PH! kedvence)

azonos az FPO.-nk .
Én itt tartok. Alapfesz+LLC.
21x186 blend 2h

Nálad biosban mennyit ír alapfesznek? :F

[ Szerkesztve ]

(#7173) Lauda válasza bim (#7172) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Mit ertesz alapfesz alatt? :)

(#7174) ImI87

ImI87
(PH! addikt)

Szimpatikus nekem ez az új 950 proci. :C
Ezeknek illene tudniuk alapfeszen a 4 gigát. :))

Turbo-val 24-es szorzó is használható, így megint jobban lehetne bűvészkedni a proci és a ram optimális beállításán. PL 175 bclk, proci 4025-ön, ramok 1750-en CL8-ban. :K

Persze értelmetlen ilyet venni 140K-ért, de azért nem lenne rossz. :U

(#7175) Lauda válasza ImI87 (#7174) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Csak ezert valoban felesleges, inkabb memot vegyel ami megy 2000-et. :Y

(#7176) BR4D válasza ImI87 (#7174) üzenetére

BR4D
(PH! addikt)

Teljesen egyetértek, de az utolsó mondatod elárulja azt, hogy miért nem vesz ilyet a nép. :(
Nem is értem, miért drágábbak ennyivel. Pénzéhes csicskuszok :DDD
Miért nem lehet az árakat úgy megszabni, hogy 920 [70k], 950 [90k-100k], 975 [130k-140k]
Sokkal jobb lenne, szerintem az Intelnek is...

Lauda: Akkor inkább vegyen bátorságot, és feszelje szét a lapot, nyomasson neki 4000 MHz Uncore-t, aztán akkor már a memória se dob rajta olyan hű de sokat. :D

[ Szerkesztve ]

(#7177) Lauda válasza BR4D (#7176) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Intelt szerintem nem erdekli mennyi 950/975-ot ad el, a tobbit meg veszik ugyis szarasig.

A 4000 uncorehoz se kell olyan magas qpi, inkabb egy jo proci es lap. :)

(#7178) ImI87 válasza BR4D (#7176) üzenetére

ImI87
(PH! addikt)

Jaja, így lenne normális. :K Persze ne legyenek arányosak a procik árai, de a kapásból 2es szorzó azért dúrva. (920 70k vs 950 140k). :( V.mi tisztességes árazást kéne használni. Végülis mindegy, mert jól el tudok lenni a 920-szal is 4 gigán. :DD

Lauda: nem kell nekem 2000-es ram, úgysem lehetne használni az uncore miatt. Csak annyit írtam, hogy a 950-nel pl optimálisabb lenne mind a proci, mind pedig a ram órajele. Mivel ha 920-as procid van, és a ramot akarod húzni, akkor a valamirevaló procituningnak lőttek. És ugyanez igaz fordítva is. :U

(#7179) BR4D válasza ImI87 (#7178) üzenetére

BR4D
(PH! addikt)

"Mivel ha 920-as procid van, és a ramot akarod húzni, akkor a valamirevaló procituningnak lőttek. És ugyanez igaz fordítva is. :U"

Ezzel nem igazán értek egyet. 200 BCLK, aztán 2400 MHz-ig lehet húzni a RAM-ot... Procit meg 4.2 GHz-ig. Ha meg lősz több BCLK-t, akkor meg lehet 4.4 GHz, etc... RAM-okat akkor is be tudod rendesen állítani.
Bár ha most arra gondoltál, hogy 1600 MHz RAM órajelnél maradsz, és mondjuk 1700-1750-re akarsz menni, akkor a procit tényleg nem igen lehet tuningolni... De ilyen alapon szorzólockmentes procit kell venni, mert az megéri :DDD

(#7180) ImI87 válasza BR4D (#7179) üzenetére

ImI87
(PH! addikt)

Arra gondoltam, amit a hsz második felében írtál. Mivel a ram szorzók csak páros számok lehetnek, ezért két érték között túl nagy az ugrás. 8-as szorzóval a bclk fogja meg, 10-es szorzóval viszont túl alacsony a bclk ahhoz, hogy a proci menjen rendes órajelen.

Igazad is van, nem szarozok, rendelek egy 975-öt! :DD :C

(#7181) sniper elite

sniper elite
(őstag)

Skacok jön a 975 a héten, annyi gondom van hogy a 965-öt vissza mondta a vevő, mivel nem akarok kettő darab extrém procit birtokolni, ezért nevetséges 160k-ért árulom, ha valaki most akarna váltani esetleg 950-re annak tudok helyette egy 965 Extrémet adni szinte egyező áron, csak gondoltam szólok! :)

(#7182) BR4D válasza sniper elite (#7181) üzenetére

BR4D
(PH! addikt)

Süsd meg inkább :D
2V ;]

(#7183) sniper elite válasza BR4D (#7182) üzenetére

sniper elite
(őstag)

Dehogy ha már eddig vigyáztam rá akkor biztos nem most fogom tönkre tenni! Azon gondolkodom ha nem megy el akkor kölcsön adom valamelyik tuning csapatnak, bár lehet akkor meg ők sütnék meg :DDD Meghát szinte minden csapatnál volt már 965 szerintem!

(#7184) Lauda válasza ImI87 (#7178) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Szerintem egy jo lappal be lehet loni normalisra, hogy ne suljon meg. Lehet hamarosan en is be fogom, mert eladom az egeszet a faxba es lesz novi lap+1-2 cpu+uj memok, hogy szakadna meg az egesz... :O :C

(#7185) BR4D válasza sniper elite (#7183) üzenetére

BR4D
(PH! addikt)

Ajj már, ne legyél gyáva!
Adj nekiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!! ;] ;] ;]
WÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, HADD ROBBANJOOOOOOOOOON!

(#7186) Keldor papa válasza sniper elite (#7183) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Szerintem egyik csapat se C0-ra vágyik... ezek a csapatok az első helyre törekednek, oda meg már csak D0 a jó... de nem leszólni akarom a procidat, csak mondom, ami tény, minden procinak ez a sorsa... egyszer fénykora van, utána meg van jobb és senkinek se kell a régi. Meg én is 950-et vennék inkább 24/7-re is többet bír.

AT-SLO-IT-FR-ES transit

(#7187) SzlobiG válasza Keldor papa (#7186) üzenetére

SzlobiG
(Jómunkásember)

Nekem kölcsön adhatja kipróbálnám.:D

(#7188) sniper elite válasza Keldor papa (#7186) üzenetére

sniper elite
(őstag)

Az azért túlzás hogy senkinek se kéne, volt is rá több ajánlatom, most az utóbbi aki komolyan is gondolta és már megvolt minden beszélve, csak pénzügyi gondjai lettek! Én meg közben bátorkodtam megrendelni a 975-ös procit szóval ezért akarok most túladni rajta nem azért mert xar! CO-ás lehet de aki ért a tuninghoz és van normális hűtője annak 5GHz se akadály ezzel!

(#7189) Sárpac válasza sniper elite (#7188) üzenetére

Sárpac
(PH! nagyúr)

5ghz hmm. ha jól tom még d0-ával is nehézkes...:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7190) Lauda válasza BR4D (#7185) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Mostanaban elegge a bekattanas jeleit mutatod.... :DDD

(#7191) Szuperboci válasza Lauda (#7190) üzenetére

Szuperboci
(senior tag)

lool:D

Music!!!

(#7192) bim válasza Lauda (#7173) üzenetére

bim
(PH! kedvence)

A procifesznél ír egy stabil feszt amit nálam a gigánál normal fesznek jelez. Tehát ennek a procinak ez az alapfesze..1,278V

[ Szerkesztve ]

(#7193) subaruwrc válasza Lauda (#7190) üzenetére

subaruwrc
(PH! félisten)

ritka nagy állat vagy :DDD

sniper

nitroval mehet az 5gigát :))

eladó új ryzen 5 2600 - 48e, gskill aegis 3000 16gb - 28e,trident z rgb 3200c16 16gb - 45e - b450f strix - 40e

(#7194) Lauda válasza bim (#7192) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Ok majd megnezem, most fut a 20x200 prime. :DDD A C0-nal ez sosem jott ossze, ilyen fesszel meg plane.

(#7195) bim válasza Lauda (#7194) üzenetére

bim
(PH! kedvence)

Milyen feszen megy?
Akár priviben is jöhet.
Közben beléptem a biosba és rosszul emlékeztem mert 1,28xx V. Nem magas ez egy kicsit? :F

(#7196) Keldor papa válasza sniper elite (#7188) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Egy szóval nem mondtam, hogy szar :U
"Azon gondolkodom ha nem megy el akkor kölcsön adom valamelyik tuning csapatnak"
én csak erre reagáltam... nem a Te procid kell nekik. Sima usernek lehet kell... jól mutat a hsz alatt.

[ Szerkesztve ]

AT-SLO-IT-FR-ES transit

(#7197) ImI87 válasza Keldor papa (#7196) üzenetére

ImI87
(PH! addikt)

Hát igaz. :K :) Elnézve az eredményeket, nem v.mi jól megy. :N Persze szárazjég meg ln2 alatt biztos meg lehet küldeni, de az 1 tized Volt ott is 1 tized Volt marad, sőt talán exponenciálisan nő a különbség is (mint általában a procig fesz igénye.......). Bár ilyen tapasztalatom nincs, nem értek az extrém tuninghoz, és még vízhűtést sem láttam élőben. :)

[ Szerkesztve ]

(#7198) Lauda válasza bim (#7195) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Most ilyenen: :DDD

De en itt be is fejeztem a tesztelest ezzel a cuccal. Meg lehet menne lejjebb, de eleg volt, amugy is hamar megunom. 1-2 heten belul uj gepezet lesz, jobb lap, gyorsabb memo es talan proci.

[ Szerkesztve ]

(#7199) BR4D válasza Lauda (#7190) üzenetére

BR4D
(PH! addikt)

Csodálkozol? :DDD

(#7200) ImI87 válasza Lauda (#7198) üzenetére

ImI87
(PH! addikt)

Új lap: OK
Gyorsabb memó: minek :F
Proci: ???????? csak nem egy 950? :Y

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.