Hirdetés
- Nem lesz új Nothing zászlóshajó
- One mobilszolgáltatások
- iPhone topik
- Poco F8 Pro – titkos favorit lehet belőle
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Neked tükröt, az iPhone Airnek emléket állít a Realme
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Poco F3 - a mindenes, de nem mindenkinek
- Samsung Gear S3 - második kör
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
ecaddsell
senior tag
válasz
Mercutio_
#42906
üzenetére
Mivel családi körben több gép is van amit én kezelek nem listáznám (személy szerint véget érni nem akaró felújítás miatt örülök, ha heti egyszer hosszabb időre géphez jutok munkán kívül annyira nincs most szabadidőm) viszont amit kiemelnék (bár már korábban is írtam) PM981 apróról. Egyébként is, de ennél talán még inkább kezd elolvadni az m2 felára. A kisebb, 512GB-os model.
OS-ek (multi boot) és adatok (a nagyobb adatoknak mondjuk van külön dedikált NAS, több TB-os 3.5-es HDDkel).
A régebbi SATA SSD-ket inkább rack-ben használom (adat hurcolászás), ebből ami kiemelhető az a ICYBOX IB-RD2253-U31, ami mivel USB 3.1, tényleg meg tudja haladni SATA SSD-k sebességét RAID0-ban.
Az adatok meg nálam személy szerint legtöbbször fotókat és videókat jelentenek.
Korábban normál SATA SSD-t használtam rendszernek, de pl. dnf update után amíg tartott a rendszer update (ezres nagyságrendű csomagok) akadozott a rendszer. Lehet persze nem az SSD volt (régebbi gyengébb gép esetén lehetett a proci is szűk keresztmetszet, de mivel egyébként is aktuális volt a váltás a következő m2 lett).
Új hozzászólás Aktív témák
- Számítógép - Gamer PC! Csere-Beszámítás! R5 5600G / RTX 4060 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- Használt Apple iPhone 11 64GB / 12 hó jótállás
- LG 48C5 - 48" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen8 CPU
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 5060 8GB Zalman S2 TG Cooler Master 650W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs


