Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz philoxenia #95539 üzenetére

    Hát meg ennek kapcsán azért (legalábbis számomra) sokkal jobb dolog és praktikusabb fényképezőgéppel fotózni (még ha a képminőségbeli különbséget nem is nézem, akkor is) Számomra ez még a mobil - csúcskompakt - cserélhető objektíves gépek között is megvan (amikor használtam párhuzamosan) Mivel régebben szerettem koncerteken fotózni így beszereztem direkt emiatt egy RX100 nagyszenzoros (viszont fizikailag elég miniatűr) kompaktot. Meg ha már volt, akkor sokszor vittem utazásra is, backup fényképezőgépnek. Aztán tavaly már utazni se vittem (minek vigyek plusz egy töltőt+kábelt (még ha az is kicsi) meg kezelgessek még egy memóriakártyát, ha mindig azt tapasztaltam hogy kvázi csak kísérletezegetésből használom) Nyilván a mobil is mindig ott a zsebemben, de kb olyasmikre használom hogy lefotózzak egy útjelző táblát vagy kirakott térképet, illetve ha bizonytalan vagyok hogy érdemes-e a nézőpont akkor gyorsan lövök vele egy panorámát. Persze a mobilom most már több éves szóval ma már ebben biztos vannak jobbak, de képminőségben (amennyire nézni szoktam) azért még az 1"os RX100at sem érik el, a m43/apsc Fuji gépeimet nem is mondva, de ahogy kezdtem a kezelőszervek hiánya (gyorsbeállító gombok, tárcsák (rekesz, expo-kompenzáció, mechanikus zoom) még talán ennél is jobban zavar. Sokkal szívesebben használtam a mobilnál az RX100-at (ami ahhoz képest milyen pici amúgy jól el van látva kezelőszervekkel és jól be is konfigurálható), és akkor ehhez képest még legalább annyival szívesebben használom a cserélhető obis, normálisan kialakított vázaimat.
    De pl. amúgy tök jó hogy fejlődnek a mobilok, pl. a tágabb családban is kb. én egyedül fotózom és a mobil arra tök jó hogy az meg mindenkinél ott van, tudják küldeni a képeket ha valami érdekes helyen járnak (na meg persze a kis unokahúgom mint állandó sztár-szereplő a családi képeken) , de szerintem aki megszerette használni a fényképezőgépét (akármilyenn is legyen) annak a mobil ezt nem fogja tudni kiváltani, persze nem is kell.

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák