Hirdetés

2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#801) Parci

Parci
(HÁZIGAZDA)

"Beyond this, most of the G3's feature additions are incremental improvements - there's a picture-in-picture manual focus magnification option so that you can focus without losing track of your overall composition and a 'Pinpoint AF' mode that uses a small AF area and zoomed preview for precision focusing."

hoppá!!!

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#802) madgie válasza Parci (#801) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Érthetetlen egyébként, ha jól emlékszem már az FZ-20 is tudta azt, hogy csak egy kis területen nagyított bele a képbe, közben te átláttad a kompozíciót. Igaz, mindig a kép közepét nagyította fel, de ehhez képest eddig visszafejlődtek...

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#803) Messer22 válasza madgie (#802) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI
Közel használhatatlan volt, mert interpolált képet mutatott, itt meg nagyfelbontású képet láthatsz.

nézz meg 1-2 videót, vannak jó dolgok :)

asszem erre kéne gyűjtenem :))

Messer

(#804) Mercutio_ válasza Parci (#801) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Alakul :K

Kérdés az EVF-je csak a HG2-nél gyengébb, vagy a GH1/G1/G2-kben lévőnél is?

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Xiaomi Redmi Note 5, SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#805) madgie válasza Messer22 (#803) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nem az a lényeg, mit mutatott, hanem hogy hol és hogy :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#806) Parci válasza Mercutio_ (#804) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

elvileg ugyanaz, mint a g1/g2.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#807) Szulita28 válasza Mercutio_ (#795) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Letöltöttem az ISO200 és ISO 1600-as jpg-ket a depiről (G3 és PL2). Nekem jobban tetszik még mindig az Oly (de lehet, csak ezt akarom látni :D)
25%-kal lett kisebb.

(#808) FEDman válasza Szulita28 (#807) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Ami engem illet azt kell mondjam a G3-at már jó szívvel tudom ajánlani a Jpeg-et használóknak is. A színvilág az persze szubjektív kinek melyik tetszik jobban, de pl magas iso-n a G3 lenyeli keresztbe az E-PL2-t még jpeg-ben is! :D

Én teljesen ledöbbentem mennyire használható képe van iso3200-n. :Y

(#809) FEDman válasza Parci (#801) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

:C

(#810) Szulita28 válasza FEDman (#808) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Hááát, akkor nem egy képet nézünk. Bár én 3200-on még nem néztem, de a keresztben lenyelés az nemhogy barokkos túlzás, hanem egyszerűen nem igaz ;) Legalábbis 1600-ig biztosan.
Lehet, h minimálisan jobb (100%-ban nézve) a G3, de a PL2 is pariban van vele. És ha figyelembe vesszük, h mennyivel szarabb szenzorból hozták ki a közel azonos minőséget, akkor azért le a kalappal az Oly előtt.

(#811) Messer22 válasza Szulita28 (#810) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI

a zajcsökkentésben és az élesítésben azért van különbség a pana javára

Messer

(#812) FEDman válasza Szulita28 (#810) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Ha jel/zaj arányt vizsgáljuk akkor a G3 iso1600-on elég rendesen büntet.
Az Oly magas iso-n max a részleteket nyeli le keresztbe. :DDD

Persze nagy előnyt jelent a Panának a sokkal jobb szenzor.

(#813) SpongyaBob válasza FEDman (#812) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Háát nem tom, de szerintem a Pana fossá mos magas ISO-n, az Oly meg ezzel szemben zajosabb :) Az Én szemem ezt látja :)

[ Szerkesztve ]

"Mikor ninja lettem, te voltál a példaképem :K , elvittél minden kódot." by Golden9

(#814) FEDman válasza SpongyaBob (#813) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Te tudod! ;)

(#815) SpongyaBob válasza FEDman (#814) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Kicsit elhamarkodottan írtam, igazad van. Az E-620-hoz mértem és nem a G3-at:B :D kikapcsolt zajszűrésnél, úgy zajos lesz, de a részlet is több szvsz.

[ Szerkesztve ]

"Mikor ninja lettem, te voltál a példaképem :K , elvittél minden kódot." by Golden9

(#816) Parci

Parci
(HÁZIGAZDA)

raw-t célszerű nézni inkább sztem. illetve 3200 elég extrém, inkább iso 200 és 800 az érdekes. hasraesve azért nem vagyok a g3-tól, de szerintem ugye a gh2 szenzora sem egy nagy szám ma már. a 16 megás sony a szint most... (és amúgy sem iso 3200 a kérdés színek nélkül kimosva :DDD, hanem mondjuk a dinamika alap iso-n stb. nekem persze.)

[ Szerkesztve ]

(#817) Szulita28 válasza FEDman (#814) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Valóban több a részlet a G3-nál, és nagyobb a zaj is (leméretezve 12 MP-re). És jobban mos a PL2, ez is tény.
Ha viszont letöltöd a fájlokat, és nem ezeken a kulcslyukakon nézed a részleteket, összességében tartom a véleményemet, h a szemnek kellemesebb a PL2 képe. Moncsiméretben is, 100%-ban is. Mivel ez egyéni, másnak lehet más lesz a véleménye, de az, h keresztben lenyeli, az sorry, de barokkos túlzás :)
Azt nézném meg, h az Oly mit hozna ki ebből a szenzorból. Na az lenne nagy arculcsapás a Pana-nak, az tuti.

(ja, én továbbra is 1600-at nézek)

[ Szerkesztve ]

(#818) Parci válasza Szulita28 (#817) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

egész biztos vagyok benne, hogy az új oly váz is új szenzort kap, és ha nem ezt, akkor mi mást?

(#819) FEDman válasza Parci (#816) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Pont az a durva a G3-ban, hogy a vele készült képeket nézegetve nekem egyáltalán ne tűnik extrémnek az iso3200, beleértve a színeket és a dinamikát is.
Ráadásul mindezt Jpeg-ben. :D

Raw-ra nagyon kíváncsi leszek. Lassan azon se lepődnik meg ha e téren is jobb lenne kicsit a GH2-nél.

Ami meg az új csoda 16 megás Sony lapkát illeti, tényleg nagyon jól sikerült!
Ugyanakkor az épp aktuális legjobb 43-as lapkánál mindig is kicsit jobb lesz az épp legjobb APS-C szenzor. Ezt az ember vagy elfogadja, vagy nagyobb lapkás gépet vesz.
:)

(#820) hegyimorc válasza Szulita28 (#817) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

"(ja, én továbbra is 1600-at nézek)"

Én meg azt, hogy miért 160 az alap iso?

Lehet, hogy egyedül vagyok vele, de jobban örülnék egy ISO50-nek mint annak, hogy mit tud egy fényképezőgép akkor amikor nincs fény.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#821) Szulita28 válasza Parci (#818) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Nem azt mondták, h náluk 12 MP a maximum?? Költői kérdés persze :DD
Csak jöhetne már tényleg vmi, ne csak a szájukat tépjék (nem mintha vázat cserélnék egy darabig, a PL2 nagyon kis szerethető darab :)) )

(#822) rumos14 válasza hegyimorc (#820) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

az iso160-nal leginkább az a baj, hogy 1/4000s a legrövidebb záridő. tehát napfényben fényerős objektív használata csak ND szűrővel lehetséges.
bár hallottam már olyat is, hogy ez az iso160 pont annyi mint az iso100 volt a korábbi Pana vázakon.

amúgy egyetértek, átlag júzer az életben nem megy 1600 felé, sokkal inkább kéne még pár jó üveg, nem Pana árakon. hol van az a 12-50? mikor lesz egy 35-100/2.8? és mennyibe fognak ezek kerülni? :U

(#823) Szulita28 válasza FEDman (#819) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Nem rossz egyébként a G3, nem vitás. Szerencsére nem kell azon agyalnom, h megvegyem-e :DD

(#824) Szulita28 válasza rumos14 (#822) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

(te kis öltönyös, írtam emilt, ami érdekes lehet, sasold meg :) )

(#825) Parci válasza FEDman (#819) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

nem is szerelemből vagyok m43 user, aps lapkás kis megoldás nincs még. de, ha lenne, váltanék is, szenzorból minél nagyobb, annál jobb.

(#826) Parci válasza Szulita28 (#821) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

maradjon köztünk, de: nyáron jön új (és az ígéret szerint tényleg új) Pen.

(#827) FEDman válasza Szulita28 (#823) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

A szenzorja jónak tűnik, de például én személy szerint jobban örültem volna ha minezt egy G2 vázba kapjuk meg.
Szóval egyik szemem sír, a másik nevet.. :)

(#828) Parci válasza FEDman (#827) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

igazából én is. ezeknél a "van is grip, de mégsincs" megoldásoknál jobb egy fullos grip, vagy méginkább a már sokat rinyált felcsavarozható grip (a'la leica). hátha az olympus-on kitör a retrózás és megcsinálják... :)

összességében azért a g3 elég tetszetős lett, igazából most először nem annyira evidens, hogy "a g elmegy szódával, de inkább gh vagy semmi". fém házat kapott, jó szenzor, jó af, jó mf stb. versenyképes kis dög lett, még nekem is tetszik. :)

(#829) Parci

Parci
(HÁZIGAZDA)

ja, és a 10 pontos kérdés: (nem hackelhető) gh1, vagy g3? :DDD

(#830) rumos14

rumos14
(PH! nagyúr)

azt nem tartjátok furának, hogy a dpreview tesztképen iso3200-on jobb a G3 mint a Canon 600D? tudom, ez csak jpeg, de akkor is.

amúgy az a véleményem, h jó kis gép lett ez a G3, de kézbe kéne fogni, hogy meg tudjam állapítani, ez a markolat-csökevény mennyire használható.

(#831) Messer22 válasza rumos14 (#830) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI

Hová gondolsz, egy kis pana jobb, mint a kenyon? :DDD
Csak faragtak a mérnökök azon a szenzoron :K

Messer

(#832) Parci válasza Messer22 (#831) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

minél több tesztképet nézek, annál inkább úgy tűnik, hogy a panasonic-nak még mindig gondja van a kék csatornával. :(

(#833) Parci

Parci
(HÁZIGAZDA)

ez a jó cikk -- és úgy tűnik, mégis 120 fps-es az a kiolvasás! videóban és a multi-aspectben jobb a gh2, másban nemigen. mondjuk árban sincs hatalmas különbség köztük.

(#834) Messer22 válasza Parci (#832) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI
L1 óta nem tudták rendesen megcsinálni, de ez van :N

Messer

(#835) FEDman válasza Parci (#832) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Amúgy igen a G1-nek is kifejezetten gyengéje a kék csatorna, de szerencsére ezt a LR3 meglepően szépen orvosolja. Ami a G3-at illeti én már Jpeg-ben se érzem problémásnak.
Mutatsz olyan képet amin ezt érzed?

(#836) FEDman válasza Parci (#829) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Engem a markolat annyira nem zavar, ki kell próbálni milyen. A Samu NX10-esnek is egész kellemes a fogása pedig a képek alapján nem gondoltam volna. :)

Viszont az nem tetszik, hogy lespórolták az EVF-ről a szem érzékelőt. Nagyon hasznos dolog, sokkal energiatakarékosabban lehet vele használni a gépet. Ehhez hozzájön még a kisseb kapacitású akksi. Na ez e kettő így együtt nekem kicsit fájó pont.

Ezzel szemben a GH1 nem csak energiatakarékosabb és nagyobb kapacitású, de még ráadásul a G1-es akksijaimat is megeszi. :DDD

Szóval nehéz kérdés..

(#837) Parci válasza FEDman (#835) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

dpreview fórumon láttam sample képeket vmelyik topikban, ha megint szembejön, belinkelem.

(#838) madgie válasza Parci (#829) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Gh1-nek egy hibája van: bandi. Minden másban baba cucc, bár videó szempontjából nem árt, ha hekkelhető.

Mivel nem videózol és tudtommal az ISO 1600 körüli tartományt is ritkán használod, így végsősoron semmit nem segítettem az választásban :D

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#839) FEDman válasza Parci (#837) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Na ezt én is olvastam, pont ezért is kérdeztem rá.
Erről a képről írták a fórumon, hogy a kék csatorna nem az igazi, de én ezzel vitatkoznék kicsit. :)

Eleve szerintem nem rossz a kép ahhoz képest, hogy iso800-on és 1/4s mellett készült. Szerintem minimális a zaj és relatív nagyon részletgazdag is ahhoz képest, hogy a szutyok 14-42-vel készült. :)
Viszont a zaj szerkezete az én szememnek is fura volt, de megnézve az EXIF-et hamar kiderül a miértje, ezt a képet Raw-ból Silkypix-el konvertálták.
A Silkypix magas iso-s teljesítményéhez képest pedig ez egy kifejezetten jó eredmény.

(#840) madgie

madgie
(Jómunkásember)

"Unlike the earlier camera, the Panasonic G3 allows for full-time tracking autofocus "

Hoppá :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#841) Parci válasza madgie (#838) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

én megvárom azért az olympus verzióját is az új lapkára... de a g3 tetszik, talán jobban is, mint a gh1. imaging-resource-on van összehasonlító teszt, hát elég randák a régebbi pana szenzorok, vmi fura sárgásodás-barnásodás jáccik, ahogy emeled az iso-t.

aztán persze mindez pixelbuzéria. a dinamikát volna jó tudnia, bár pont az imaging-resource-on fél mondatban írták, hogy szar. nekem jó fogás, könnyű expókorrekció + frankó live hisztogram, minél jobb evf és jó dinamika legyen.

(#842) Parci válasza FEDman (#839) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

nem jó a link.

(#843) Messer22 válasza madgie (#840) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI
de jó lesz jövőre, amikor már G5 lesz, ennek meg lemegy az ára :))

Messer

(#844) madgie válasza Parci (#841) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Az az igazság, hogy a Panának volt ideje erre a szenzorra, utoljára elég rég csináltak állóképre kihegyezett cuccot. Hogy miért? A GH1 szinte minden porcikáján látszik, hogy videózásra való, a GH2 ehhez képest finomodott, teszteken kicsit kevésbé kitűnő, de a gyakorlatban jobban használható fotózásra, mert nem bandizik. Szóval tekinthetjük úgy, hogy a GH1 volt a kiinduló alapja. A "sima" G-széria meg az összes Oly gép közben éveken át ugyanazon a 12 MP-es szenzoron osztozott, ami mai szemmel már kicsit fapados. Szóval kijöttek egy minden tekintetben mai szenzorral (ideje volt), én örülök neki, sőt, ha ezt belepakolná az Oly az E-P3-ba, valami kihajtható LCD-vel megspékelve, akkor asszem magam alá csinálnék örömömben :))

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#845) SpongyaBob válasza madgie (#844) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

De durva lenne, ha mondjuk az Olympus valami saját szenzorral rukkolna elő, vagy nem a Pana szenzorát használná :))

(#846) Parci válasza madgie (#844) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

igen, az új lapka valóban normális előrelépés, végre. az igazat megvallva nekem úgy tűnik, hogy még a gh2-höz képest is előreléptek, de lehet, hogy ez már tényleg a videó kontra állókép mérnöki megközelítés különbözőségéből fakad, ha van ilyen.

a 16 megapixelt azért sajnálom (tarthatták volna 12-n), meg azt is, hogy nem mindenbe multi-aspect kerül. oly vázra én is nagyon kíváncsi leszek, náluk is új generáció jön most, azaz elvileg nagyobb ugrásra lehet számítani.

(#847) Mercutio_ válasza Szulita28 (#807) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Nézem a méreteket, és - lehet csak szeretném -, de nekem az jön le, hogy lényegében akkora mint a GF1 "csak" van rajta fixen egy EVF és egy jobb fogású markolat (most a gombok elrendezését, kihajtható LCD-t és társait ne nézzük csak a befoglaló méretet)

rumos14: Ennyit arról, hogy "az átlaguser az életben nem megy 1600 fölé", pedig ezek F2.8-as obival készültek, ami m4/3-ra ugye...

FEDman: Az a szemérzékelő lespórolos tényleg elég k*cs*gség volt :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Xiaomi Redmi Note 5, SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#848) madgie válasza Mercutio_ (#847) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Átlagjúzer inkább videózna itt, ott nem gond az 1/20, meg sem a fények, sem a környezet nem ordít a fotóért ;]

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#849) Parci válasza Mercutio_ (#847) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

meg a kretén blende a 14-42-ben, a kretén af a 20-asban stb. az ilyen húzások miatt áll fel a szőr a hátamon a panától, képtelen vagyok kedvelni őket. ettől függetlenül a g3 nagyon komoly belépő lett, megnézném, hogy a szidott 20-as például hogy viselkedik rajta.

(#850) Mercutio_ válasza madgie (#848) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Ha ez így lenne odafértem volna a sok átlagusertől a gyerek közelébe, és nem kellett volna 10-ből 9 képet kidobni, mert pont beugrott a téma elé valaki egy szappantartóval :D

A videó meg ennyi fényben, hááát.... :N

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.