Hirdetés

2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#701) Mercutio_ válasza Szulita28 (#700) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Lentebb még azt írtad pontatlanabb a GF1-nél kevésfényben az AF, "ezt most akkor hogy?" :DDD

Ami még eszembe jutott: Írtad, hogy Av-ben törekszik az optimális záridőre, itt azért van némi ISO-optimalizáció is? Úgyértem egy kb. (csak írok valamit) 1 / (gyutáv x 4-5) körüli érték fölé akkor megy, ha az ISO az adott fénymennyiség mellett alacsonyan tartható, nem rögtön felnyomja ISO1600-ra aztán a kását élvezheted 1/4000-en? :U

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#702) Szulita28 válasza Mercutio_ (#701) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Ja hogy az AF?? :)
Hogy is mondjam: amennyivel gyengébb (esetleg) az AF ilyen helyzetekben, 100x inkább "kompenzálja" a jobb képminőség.
Nyilván ez képzavar, de érted, mit akarok mondani. :)

Auto ISO. Persze, nem így van, ahogy mondod, legalábbis a gyakorlatban. De hogy mit/mivel/mennyire kompenzál (hol van a "kritikus" záridő), azt még nézegetnem kell. Vmelyik nap pont ezt próbáltam, h nehogy szabad téren, jó fények között (csak mert bemegyek az árnyékba) elkezdjen ISO-val bohóckodni. Stabilan alapérzékenységen tartotta.
Az igazi persze az lenne, ha meg lehetne adni egy min. záridőt, amit tartania kellene, és akkor teljes kontroll alatt lehetne tartani (Nikon-vázaknál így működik).

(#703) Parci válasza Szulita28 (#702) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

az igazi az volna, ha egy 1 / (gyutáv * x) képlet szerint lehetne megadni x-et, és így egy, a fókusztávolság függvényében változó minimum záridőt. legalább +1 sor a firmware-ben, mégis, 10+ éve senki sem jött rá a gyártók közül. az ilyenek úgy felb@sznak néha amúgy, h szívem szerint eladnék mindent, vennék egy ricoh grd iii-at vagy ilyesmit, aztán másra költeném a maradék pénzem.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#704) Parci válasza Parci (#703) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

azt már nem is mondom, amit thom hogan javasolt és tök logikus: ma már olyan érzékeny giro-szenzorok vannak például az okostelefonokban, simán lehetne digicambe is tenni, aztán fotózás után hosszas számításokkal ugyan, de jelentősen csökkenteni lehetne a bemozdulás miatti életlenedést. nem értem, hogy az ilyesmi miért számít űrtechnológiának 2011-ben. :(

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#705) FEDman

FEDman
(PH! addikt)

Ha ez igaz, akkor egész baráti lesz a G3 bevezető ára.

Kicsit parázok, hogy cserébe valami nagyon fájó ponton lesz valami visszalépés. Ilyen pl az EVF ami számomra egy elég érzékeny pont.

Mondjuk a G2 megjelenése előtt mikor még csak annyit lehetett tudni, hogy érintőképernyős lesz akkor is paráztam, hogy emiatt biztos elspórolnak majd egy két dolgot a vázról aztán szerencsére nem lett igazam és az érintőképernyő csak még jobbá tette a cuccot. :)

Még egy hét és kiderül..

(#706) Szulita28 válasza Parci (#703) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Ja, ez még jobb lenne.
De hát ritkán veszik figyelembe, mit akar a nép.

(#707) Szulita28 válasza Szulita28 (#702) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Megnéztem. 1/60-1/80 s körül van az a zársebesség, amit megpróbál tartani. Ha elkezd(ene) csökkenni, rögtön emeli az ISO-t.

(#708) nord_ válasza Szulita28 (#707) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Nagylátón (pl. 14mm) is ezt tartja?

(#709) Parci válasza FEDman (#705) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

azér' milyen egy olyan rúmorszájt, ami 8-9 nappal a bejelentés előtt nem tud semmit a termékről? persze ez költői kérdés, volt, hogy beküldtem nekik vmit, amiről tudtam, és írtak, hogy tudják ők is, de nda van meg minden, még nem rakják fel az infót. :DDD

(#710) Szulita28 válasza nord_ (#708) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Miszter, ha eltekered nekem a 20 f1.7-es obit 14 mm-ig, akkor majd megmondom :))

(#711) FEDman válasza Parci (#709) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Normál esetbe mostanra minimum egy kocsmában mobillal lőt képnek ki kellett volna szivárognia, menetrendszerűen. :)
Ráadásul nagy valószínűséggel valójában nem 8-9 nappal bejelentés előtt, hanem gyakorlatilag hetekkel utána vagyunk. Értem ez alatt, hogy valószínű már rég kész a gép és csak a japán katasztrófa miatt halasztották el a bejelentést.

(#712) Parci válasza FEDman (#711) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

jaja. kíváncsi leszek mindenesetre, hogy gh1 vagy g3 lesz-e a jobb választás.

(#713) Mercutio_ válasza Parci (#712) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Egy "GF3" artikulatív kijelzővel és a 16MP-s szenzorral, 1/30-os f*ss*g nélkül :D

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#714) nord_ válasza Szulita28 (#710) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Nem kitben vetted az Olyt? Cavintonba kéne beruháznom. :)

(#715) nord_ válasza Mercutio_ (#713) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

:K

(#716) Parci válasza Mercutio_ (#713) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

idáig oké, ha van hozzá egy gh2-szintű opcionális evf, valamint állványmenetre rögzíthető markolat (mint a leicákhoz). no meg ha a sony csinálja a szenzort :DDD

(#717) FEDman válasza Parci (#716) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Ha jó fogás és sony szenzor kell.. :DDD:DDD

(#718) SpongyaBob válasza FEDman (#717) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Hát nem is tudom.. :N Ez olyan játékfényképezőnek néz ki így ;]

"Mikor ninja lettem, te voltál a példaképem :K , elvittél minden kódot." by Golden9

(#719) FEDman válasza SpongyaBob (#718) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Gondolkozz..
ez APS-C ezüstre fújva villanóval!!
csakis pro cucc lehet :K

:D

(#720) SpongyaBob válasza FEDman (#719) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Nem győztél meg, ne haragudj! :D

"Mikor ninja lettem, te voltál a példaképem :K , elvittél minden kódot." by Golden9

(#721) Parci válasza FEDman (#717) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ekkora fasságot... :DDD nem buzinagy portrémarkolat kell ezekre a vázakra, hanem rendes grip, hogy normál állásban rá tudj markolni.

(#722) Szulita28 válasza nord_ (#714) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Kitben jött (csak úgy kapható), de eleve úgy vágtam bele, h megvolt az obira a vevő (sőt, azt külön ő rendelte meg). Arra már nem lett volna pénzem.
Kíváncsiságból feltekertem azért a vázra, kb. 1 percig. Ami megmaradt belőle, h milyen pici, ill. halk és gyors az AF.

(#723) Szulita28 válasza FEDman (#717) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Ez gusztustalan :)

(#724) Messer22 válasza Szulita28 (#723) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI

A sárgán írtad, hogy lenne olcsóért 4/3-os kitobid, mennyire olcsón? :))

Messer

Messer

(#725) Szulita28 válasza Messer22 (#724) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

14-42: 15e
40-150: 20e

Hibátlanok, és ezek a végső áraik lennének.

(#726) Szulita28

Szulita28
(senior tag)

Mi van itt, behalt a topik? :)

Végre meg tudom nyitni a PL2 RAW-fájljait, és megtaláltam azt a képet, amiről írtam (sárga fal előtt embörök).

Az első kép a kieső jpg (ill. a RAW-ból állítgatás nélkül elmentett jpg, de ugyanilyen volt a vázé is), AutoWB, a második meg a RAW-fájlból WB-ecset alkalmazásával beállított WB (Bibble 5.2.2, szemfehérre mérve).

Elég szembetűnő a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#727) Mercutio_ válasza Szulita28 (#726) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Sárga fal elég szivatós, évek óta emlegetem itthon, hogy legalább a plafont fehéren kellett volna hagyni...

Felpattintottam a frissen szerzett DCR-250-t a 20/1.7-re és egész kellemes kb. 1:2-es makró obi lett belőle :C persze a kis tárgytáv miatt csak nyugis témáknál használható.

(#728) Messer22 válasza Szulita28 (#726) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI
Még élünk :))

Valaki csináljon már m4/3-ra samu NX elektronyos adaptert :W
Néztétek az obikínálatot?
( 16, 20, 30, 60mm-s fix sor)

vagy kell egy NX váz :P

[ Szerkesztve ]

Messer

(#729) FEDman válasza Szulita28 (#726) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Az ilyen színes fal kifejezetten szivatós tud lenni, bár meg kell hagyni ez nem kicsit ment mellé, ahogy elnézem az automatika fehérnek gondolta a falat és ehhez próbált igazodni. :DDD

Minimum Raw + Jpeg-be kell lőni és akkor ez nem probléma.

(#730) FEDman válasza FEDman (#729) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Kicsit próbálgattam a Tokina 135/2,8 obimat.

(#731) Parci

Parci
(HÁZIGAZDA)

bevetésen volt tegnap az e-pl1 + 14-150 kombó, még mindig jól szuperál. ismét rájöttem, hogy nekem egy ilyen szuperzoom kell, ha a tegnapi rohanásban is állandóan csereberélni kellett volna az üvegeket, megütött volna a guta. e-pl2-t asszem kihagyom, nem akkora különbség az e-pl1-hez képest (bár határozottan jobb).

(#732) SpongyaBob válasza Parci (#731) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Nosza, nem váltasz? Pedig nagyon kacsintgattál a Nikon felé :)

(#733) Parci válasza SpongyaBob (#732) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

mármint a még nem is létező nikon mirrorless felé? :) most is kacsintgatok, de egyelőre se híre, se hamva. :)

(#734) Messer22 válasza Parci (#731) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI

És az EPL1-el mennyire barátkoztál meg? Használhatóság, kényelmi szempontok?
tényleg jóval élesebb és jobb a magas iso-ja az EP1-hez képest?

köszi

Messer

(#735) Parci válasza Messer22 (#734) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

sosem volt e-p1-em, nem tudom, de nem hinném, hogy hatalmas különbség lenne, ha egyáltalán. megtanultam elfogadni az e-pl1-et olyannak, amilyen, élhető. cserélni inkább olyan vázra szeretnék, ahol van két jól használható tárcsa, beépített evf stb. de, ha most vennék valamit először, az e-pl2 lenne, az is biztos.

(#736) Messer22 válasza Parci (#735) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI

Akkor ezt benéztem :)

A tesztek alapján az Epl1-nél tetszik a zaj/élesség kompromisszuma magasabb iso-n.

De a kezelhetőség az kérdéses (EP1-en megszoktam a 2 tárcsát)

Messer

(#737) Szulita28 válasza Mercutio_ (#727) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Nekem is eszembe jutott, de a GF1-nél nem emlékszem ennyire mellément WB-re. Na mindegy.

DCR-250
Nyomhatnál vele pár képet, ami a 20-assal készült. Főleg a bokeh-ja érdekelne, mit tud.
Kb. mennyire viszi le a közelpontot?

(#738) Mercutio_ válasza Szulita28 (#737) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Itt egy előtte - utána állapot:) közelpont kb. feleződik vagy picit még jobban rövidül.

Itt van 2 kép, F1.7 és F2.8-cal lőttem őket + DCR-250.

(#739) rumos14 válasza Parci (#735) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

két tárcsa, EVF: Sony A77 ;) majd ha megjelenik.

(#740) Mercutio_ válasza rumos14 (#739) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Mérete, súlya hol van egy E-PL2 + külső EVF-hez képest? :D

(#741) Szulita28 válasza Mercutio_ (#738) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Kösz. Egész jónak tűnik.
Ráaplikálni hogy sikerült? Elvileg csak 52-67 mm között használható az adaptere, nem?

(#742) Parci válasza rumos14 (#739) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

fél fé-t elvesztő tükörrel, nagy obikkal? kösz, nem.

(#743) Mercutio_ válasza Szulita28 (#741) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Soósnál túrtam még valamikor egy 46-ról 52-re gyűrűt ami blemegy a szűrőmenetbe.

(#744) Parci

Parci
(HÁZIGAZDA)

g3 infók -- qrva halovány, ha ez igaz. egész pontosan akkor már nem csak egy igazi gf1 utódot vár majd a nép, hanem g2 utódot is... :DDD

nem baj, nyáron viszont jön új oly pen, és nagy a titkolózás, remélhetőleg az már az új generáció tagja lesz.

(#745) Messer22 válasza Parci (#744) üzenetére

Messer22
(senior tag)

HI
hát ez nem valami fényes jövőkép :((

Messer

(#746) FEDman válasza Parci (#744) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Ez tényleg nem hangzik valami jól. Úgy fest most beigazolódik a rossz előérzetem.
Na de azért ne mondjunk még előre ítéletet, főleg egy rumor oldalon írtak alapján. :DDD

Titkon abban reménykedem, hogy mint minden újdonság eleinte túlárazott, de idővel azért minden a helyére kerül és talán itt is így lesz. Nem lepődnék meg ha év végéig teljesen átrendezné a kategóriáit a Pana. A G3 lehetne idővel a viszonylag olcsó belépő EVF-es modell, a GH2 beállna a G2 árszínvonalára és az év második felében pedig jöhetne egy igazi zászlóshajó, ami a GH2-vel ellentétben már építésben és funkciókban is alátámasztaná a magas árát.
Ez utóbbi természetesen egy fémvázas L1 like micro váz lenne beépített EVF-el és gyári minőségi opcionális markolattal. :R

Na de asszem megint kicsit előreszaladtam.. :DDD

(#747) Szulita28 válasza Mercutio_ (#743) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Jaaa. Hát persze :W

(#748) FEDman válasza Parci (#744) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Egyetlen pozitív, hogy az admin kommentekben megerősítette, hogy az Olympustól hamarosan érkező új obi egy 12/2 fix lesz. :))

(#749) Szulita28 válasza FEDman (#748) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

S vajon milyen árcetli fog rajta fityegni?? :U

(#750) Parci válasza FEDman (#748) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

no, az jó hír, a 20/1,7 után akkor itt van még egy ütős üveg. jöhet a 45/1,4 akkor... :D

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.