- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- VoLTE/VoWiFi
- Nothing Phone (2) - több, mint elsőre látszik
- One mobilszolgáltatások
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Honor Magic V2 - origami
-
Mobilarena
Vírusirtó Topic 2019
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
motacilo
aktív tag
-
kisbalazs83
aktív tag
-
mrszitya
senior tag
válasz
blattida #26460 üzenetére
Köszi.
De legalább szép...
Viccet félretéve, nekem bejövősnek tűnik. A webszűrők lassítási faktorát én már általában úgysem észlelem (WiFi, pocsék szolgáltatói modem, pocsék hálókártya és annak pocsék drivere).
A stabil verzióval majd megint próbát teszek, viszont engem a 6-os például nagyon nem szeretett már sajna. Elvégre hibát gyártani Comodoék is tudnak - nem mintha Avastékkal nem lenne ez így, vagy mondjuk egy Kaspival.Van valami Nostradamusi prognózis esetleg, hogy mikor érkezhet, ha minden jól megy?
-
DAVID0000
aktív tag
válasz
blattida #26353 üzenetére
köszi, ha gép elött leszek ez lesz az elsö dolgom. A leg durvább az egészben hogy lövésem sincs honnan kaptam felnött oldalak látogatásából mar kinöttem. Meg a másik hogy ugy tudtam jobbára a rendszer particiojat fertözik ez meg másikon volt. Mikor észrevettem hogy sok mappaban +2 file van (txt meg egy gif) töröltem egyböl aztán mikor nem tudtam a doksikat megnyitni akkor néztem utána hogy mi ez és állitottam visz hátha kell a decrypthez.
-
mrszitya
senior tag
válasz
blattida #26279 üzenetére
Jó, direkt fogalmaztam kicsit erősen ezzel kapcsolatban.
Saját régebbi tesztjeimen is gyengusan szerepelt, de egy lengyel tesztlabornál manapság is rendre a leggyengébb, ha webszűrésről van szó. Ezzel nem azt mondom persze, hogy semmit sem ér - pláne nem azt, hogy emiatt az egész Comodo gyenge lenne. Végeredményben (a fájlrendszer védelmét tekintve) például, "természetesen" ezen a teszten is a legjobbak egyike a Comodo.
Másrészt meg - mint tudjuk, az alternatív DNS nemcsak a vírusok, meg a phishing miatt lehet jó ugyebár. A szolgáltatói DNS-szerverek nem mindig a leggyorsabbak és legvédettebbek...
De mint kiderült, úgyis lesz "rendes" webvédelmük a 7-estől, ha minden igaz.
-
micafighter
nagyúr
válasz
blattida #26186 üzenetére
Hasonló vélemény fogalmazódott meg bennem is
Fölöttéb érdekesnek tartom az McAfee helyezését is
Egyébként ha már McAfee, kíváncsi vagyok, mikor érik be az Intelnek a felvásárlás
Bár arra tippelek első sorban az üzleti szegmensben elfoglalt pozícióját akarja megerősíteni egy hardver támogatású antivirussal.
-
ƵøŁĭ
veterán
válasz
blattida #26172 üzenetére
Remélem végre valamilyen webvédelmet integrálnak az IS-be ,mivel most a Siteinspector valamint a DNS funkcionalitása nem annyira hatásos a többi versenytárshoz képest . Böngészőtől függetlenül lehetne kihasználni a 2 modult (DNS kivétel)... Illetve majdnem kihagytam az egyik legfontosabbat ,hogy az enigmaval kezelt fájlok esetében is volt valami gebasz .
-
LonGleY
veterán
válasz
blattida #26052 üzenetére
Mert kényelmesebb a CIS, néhány appnak szűkebbre szabom a lehetőségeit, és attól még mert nem használok aktív fájlvédelmet, ellenőrizni szoktam (olyan tartalmakat, amiknek az eredete kétes, pendrive-okat, mások telepítőit stb.).
A lemez pedig nyilvánvalóan egy friss, ropogós ISO-t jelent. A tudás, ami felvehető, lehetne értelmesebb is, mint egy CIS-kezelés. A legjobb példa az egész ügyre, hogy egy barátomnak - akinek nem sok köze volt sokáig a gépekhez - Ubuntu-t pakoltam, utána pedig Win 7 került a gépére. Utóbbit elég hamar szétcseszte a mindenféle bloatware telepítőkkel, és amúgy is jobban ment neki az Ubi kezelése. Inkább tanuljon meg vaqlami hasznosat, mint egy idióta védelmi-program kezelést (amire úgysincs esély). Ez csak ilyen geek-dolog.
-
gyulank
addikt
-
micafighter
nagyúr
válasz
blattida #25802 üzenetére
Jesz. Kíváncsi vagyok, lassítja-e még a böngészést. 0.9.4.0200-öt azért szedtem le. Utána egyből felgyorsult a böngésző. Feltételezem, hogy nem közvetlen a lapok betöltését lassította, hanem magát a böngészőt. Mert tudtommal a betöltendő web tartalmat közvetlenül nem szűri az mbae.
-
micafighter
nagyúr
válasz
blattida #25473 üzenetére
Scan and Remove
Scan and remove malware from your PC based on detectins from all 68-engines.
(Q1 2014)Protection Platform
Scan and remove malware with real-time protection.
(Q2 2014)Kíváncsian várom a folytatást, bár valoszinünek tartom, hogy lesz majd egy fizetős verzió, aminek a kedvéért az ingyenesből kispórolnak dolgokat, pl valós idejű védelem.
-
milan26
senior tag
válasz
blattida #25486 üzenetére
Igen, az nekem is feltűnt, hogy nagyon kezdeti stádiumban van, igazából csak kíváncsi voltam rá.
Tudom, hogy nem kell ennyi minden, de akartam avast mellé még valamit "controllingnak", és nem tudtam dönteni a Malwarebytes és az Emsisoft között, ezért ment fel mindkettő. Enni nem kérnek, és nem rezidensek. Valójában tényleg elég lenne az egyik, sőt nem is lenne muszáj egyik sem.
Emsisoft egyébként jobbnak tűnik, nem tudom, hogy ez mennyire helyes meglátás.
-
milan26
senior tag
válasz
blattida #25483 üzenetére
Telepítés közben ki lehet választani az üzemmódót, és ha a freewaret választod, akkor nincs rezidens védelem!
Csak a telepítőfájl közös, erről beszéltem az előbb.Egyébként nagyszerű szoftver, több beállítási lehetőség és opció van benne, mint a Malwarebytesben, és a felismerési aránya sem rosszabb. Enni nem kér, szóval nekem fenn van avast is és malwarebytes mellett.
Ha már itt tartunk:
Erről mik a vélemények/tapasztalatok. Érdemes még feltenni?
-
mrszitya
senior tag
válasz
blattida #25241 üzenetére
A közvélemény-kutatást csak példának hoztam, a valszám és statisztika a lényeg. Aszerint mindegy miről van szó. Nekem önmagában nem túl fontos a magas mintaszám, de tartsák meg azért azon jó szokásukat, hogy negyedévente legyen meg a 100e-s teszt is.
Nem bánnám viszont, ha több terméket tesztelnének (vagy publikálhatnák a "titkos" résztvevők eredményeit is
), beleértve az egy cégtől származó free és fizetős verziókat. Aztán megvizslathatnák például, a cloudra alapozó termékek mire jutnak net nélkül manapság, vagy hogy felhő nélkül és azzal együtt, mit tud egy védelem. A beállításokkal is lehetne játszani, mondjuk a hips mennyit tesz hozzá a dolgokhoz, vagy a sandbox, egyéb opciós lehetőségek. Bypass-teszt. A supportokat is tesztelhetnék. Szóval lehetőségek lennének még.
A lényeg az, hogy a számok egy csomó dolgot nem árulnak el a termékekről.De, ami a legfontosabb: az újságíróknak mellékelhetnének színes ábrákat nagy feliratokkal, hogyan értelmezzék az eredményeket, hogy ne vezessék félre a drága olvasókat a hülyeségeikkel (beleértve pl. a Chip vagy HVG szerkesztőségét is).
-
mrszitya
senior tag
válasz
blattida #25239 üzenetére
Mint írtam, továbbra is csinálják a sokmintás tesztet is. Pl. a szeptemberi file detecton teszt mintaszáma: 129253...
Egyébként én nem értek egyet azzal, hogy kis mintaszám = hibás eredmények. Az élet minden területlén végeznek felméréseket, statisztikákat, és ezek esetében sem dolgoznak nagy számokkal. Rendszeresek pl. az 500, 1000 fős lakossági telefonos felmérések. A matek/statisztika, meg a tapasztalat azt mondja, általában ennyi is elég.
Milliós teszt is tévedhet, plusz az sem árulja el például azt, hogy az illetőnek tetszene fog-e a felmérésben legjobban teljesítő termék, vagy hogy milyen hátrányai vannak, stb. Én nem a mintaszámba kötnék bele rögtön ennél az AV-C tesztnél sem.
-
Sam67
csendes tag
válasz
blattida #25220 üzenetére
Köszönöm a segítséget.
Időközben megtaláltam az IT cafe-n olvasható, CIS-ről írt hozzászólásodat, ami rengeteget segített.
Ezúton is köszönet érte.Olvastam a cikkedben, hogy érdemes a konfigurációt Internet Security üzemmódról Proactive-ra állítani.
Mi a működésbeli különbség a két konfiguráció között?Továbbá szeretném még megkérdezni, hogy Proactiv konfiguráció használatakor a Heurisztikus védelem "Magas" szintre állítása mennyire lassítja a vizsgálat folyamatát?
Érdemes ezt a módot használni, vagy állítsam vissza alapra?A segítséget ezúton is köszönöm.
-
válasz
blattida #25211 üzenetére
Én nem foglalkozom vele olyan értelemben, hogy tudom, nem releváns. De itt a topicban akadnak olyan kollégák, aki még esetleg nem tapasztaltak ezen a téren és biztos érdekelheti őket, hogy nem feltétlen érdemes odafigyelni az ilyen tesztekre. Akár mi linkeljük őket, akár máshol találnak rá.
(#25213) Narxis: Igen, igazad van, viszont pont ez az amire én is és más is felhívja a figyelmet, hogy nem szabad a marketinget figyelembe venni a döntéskor, mert nagyon megvezető tud lenni. Egy ilyen topic elolvasása százszor többet ér a tapasztalatok miatt, mint az önmarketing.
-
válasz
blattida #25051 üzenetére
Nyilván. Bár nem árt odafigyelni, hogy a backup védve/rejtve legyen - ez nem alapfunkció a mezei backup-progiknál. Pl lehúzott usb-winyó, BLUray lemez, stb jó megoldásnak tűnik.
Igazából ezek a GPO-k gondolkoztattak el - mivel lényegük a futtatható állományok megzabolázása, másféle csúnyaságok ellen se rossz 5let. Viszont olyan nincs köztük, ami fájlrendszer szintjén tiltaná (ill adminjelszóhoz kötné) a titkosítást.
-
-
válasz
blattida #24678 üzenetére
Rosszul fogalmaztam: a RAP-szerint a G-data nem tűnik jobbnak, mint bármelyik másik valamirevaló vírusirtó. A shadowserver "némileg" több és relevábsabb (0-day) mintával dolgozik, itt sem veri agyon a mezőnyt a G-data, hogy finoman fogalmazzak
.
Különben pedig rögtön gyanús egy "teszt"-tel, hogy a versenyzők mind 90+%-os eredményt érnek el, aka HVG-s cikk.
-
daimonion
senior tag
válasz
blattida #24612 üzenetére
az semmi, tessék legközelebb normálisan számolni
Igazad van természetesen mint mindig Újra számoltam 360 internet security Real -Time protection Loading service memória fogyasztása 0,9 Nbyte
360 internet security Proactive defense 1,0 mbyte
360 Internet security cloud security 2,5 mbyte
De nem ezeken az adatokon volt a lényeg csak gondolom megint nem fogalmaztam érthetően...A Real Time védelmek memóriafogyasztására voltam kíváncsi hogy közvetelenül egy szüz win 8.1 prora telepítve mennyit fogyasztanak csak ennyi volt..De mint látom azért a tettrekész szakszervezet aktivistái READ ONLY üzemmódban vannak és mint a keselyűk lecsapnak egyből
-
milan26
senior tag
válasz
blattida #24580 üzenetére
Azért mindenhol bőven megkapja a plecsnit.
Ezt a marketing szöveget.
Minden vírusirtótól elvárható, hogy a lehető legkevesebb kérdéssel zaklasson, de van aki lehetőséget ad rá, hogy személy szerint testre is tudd szabni. Roppant egyszerű, mint a faék, van akinél ez előny, nálam nem annyira. A túl sok beállítás sem tartom nyerőnek, lásd Comodo, de ez meg a másik véglet. Még mindig nem mondom, hogy rossz, vagy ne lenne hatékony, de nagyon nem az én "stílusom" ez a GUI. -
-
HAL-9000
tag
válasz
blattida #24505 üzenetére
A 360 annyira nem adott hozzá semmit, hogy lekörözött egy rakás ismert nyugatit Windows 8-on de Windows 7-en is.. Attól hogy te nem ismered a termékeket, meg az van a fejedben, hogy a kínai az szar, attól a valóság már jó rég óta túlhaladt rajtad.
Mind szoftverek terén mint hardverek terén. -
daimonion
senior tag
válasz
blattida #24488 üzenetére
Ha azt nézem hogy PL milyen sok NEM KÍNAI cég is licenceli az AV motorjait
akkor azt kell mondanom hogy nem biztos hogy igazad van ezen a felsorlt Cégek BITDEFENDERT licenszelik
Auslogics Antivirus
BullGuard,
Emsisoft
e-Scan,
IObit Advanced SystemCare with Antivirus 2013
F-Secure,
G-Data,
Hauri (ViRobot)
Imen,
Immunet,
Lavasoft Total Security,
MultiCore Antivirus
RadialPoint,
Roboscan Internet Security
SafeNSoft,
SecurityCoverage,
SourceNext,
SurfRight,
TrustPort,
VirusChaser,
Zenok.Vanank köztük igen jó nevek is és akkor a ZONE alarm a Kaspersky motorral
az OSS a vírusbuster motorral amit megvettekakkor a Kínai AV gyártókon számonkérni a valódi fejlesztéseket háát nem is tudom...
Ha igazak a QUIHOO oldalán leírtak pl a QVM technológiájukról amiről nem tudom, hogy saját fejlesztés vagy lopott de pl sztem igéretes az is
Viszont azzal egyetértek hogy igen igen jó másolók...
Viszont meg más oldalról Nézem ott a LENOVO akik megvették az IBM PC részlegét és igen kinőtték magukat és ott meg vannak igen komoly fejlesztések és mára a Világ második legnagyobb PC gyártóává váltak évi 23 milliárdos árbevételt produkálva..
JÓ JÓ azt biztos hogy sokat kell még fejéődniük de azt hiszem hogy most már a Kínaiakat nem nagyon lehet egy kézlegyintéssel elintézni..
-
micafighter
nagyúr
válasz
blattida #24488 üzenetére
Ezzel én is egyetértek
Ebből kifolyólag szerintem a kínai termékek erős középmezőnyt fognak képviselni. Ahhoz, hogy saját fejlesztéseik legyenek, rengeteg minden kell együttesen. Gondolok itt például a szaktudásra, ami attól is függ, hogy milyen színvonalon van ott az ilyen irányú szakképzés, függ attól, hogy mekkora a reálbér ezen a területen, hiszen akkor fognak elmenni tanulni az emberek, hogy ha majd iskola után megfizetik őket a szerzett tudásukért, függ az iskoláztatás alternatív költségétől, hogy ha az elöbbi körülmények adottak, mégis mennyien engedhetik meg maguknak az iskolát, és akkor ez még csak a szaktudás része az egyenletnek.
-
ƵøŁĭ
veterán
válasz
blattida #24475 üzenetére
Tudom ,hogy az Other-ben van de azon belül se közelíti meg a 2 %-t ,mivel ha meghaladná nem lenne az Other kategóriába . Viszont legfőbbként ez érdekel :
"Részesedése ebben a formában biztos 2% alatti akkor ,hogy válna ki a többi közül mint húzó cég 5 éven belül ?"
Van pár cég aki 3-4x nagyobb részesedéssel rendelkezik "ha" még tavalyi adat is . A jelenlegi állapot szerint a fő cégek sem fogják hagyni ,hogy háttérbe szorítsa őket pár gyártó .1. Adott piacon domináló cégeket ,hogy lehet háttérbe szorítani 5 éven belül?
2. Ha a nagy LAB-ok hatalmas részesedést értek el viszonylag hosszútávon egy adott régióban ,akkor rövid időn belüli részesedés változást ,hogy lehet elérni ?
3. Mi a titka a jövőbe látásnak ? (x y gyártó lesz a legnagyobb)"Sales of these new services grew 173 percent and adoption was strong across all customer segments. New small and medium business (SMB) accounts grew by 200 percent, and SMB endpoints under protection increased by 315 percent, while sales in the consumer segment grew 36 percent, and new mobile security accounts increased 134 percent."
-
válasz
blattida #24460 üzenetére
Bár manapság az adatbázis háttérbe szorul, viszont mégsem hátrány az, ha pár napja megjelent fenyegetés már adatbázisban van. Gondolom a felhő alkalmazásával és a könnyebb fájlküldési modullal az ESET NOD32/SS is gyarapította ezt a védelmi képességét, viszont kérdés, hogy mennyire tartják fontosnak ezt ma. Nem elsődleges kérdés, de azért megér egy misét...
-
válasz
blattida #24457 üzenetére
Igaz, emlékszem még, hogy a 4.2.35-ös verzióval lett Windows 7 kompatibilis, de olyan bugos volt, hogy újra kellett telepítenem utána az op. rendszert és bár detektálásban azért sosem volt vele túl nagy gond, az eltávolítással már meggyűlt a baja. Vírusos gépre téve, detektálás/irtás után sokszor volt úgy, hogy bebukott az XP.
Ez pedig már valóban 5-6 éve volt. Bár mondjuk én kb. 2006-ban lettem nagy NOD barát, miután a gépemen megjelent valami bődületesen bosszantó féreg, amitől kvázi behalt a rendszer, viszont akkor a NOD segített, és teljesen jól távolította el róla a fenyegetést, annak ellenére, hogy a nagy tudású, ropogósan beaktivált Panda AV 2007 Pro volt rajta. Sokat szívtam azzal is, de erről már valamikor régebben írtam.
-
-
#61275904
törölt tag
válasz
blattida #23652 üzenetére
Nem hosszabbítok McAfeet.
A W32/Xor-encoded.a miatti komplett újratelepítés után újra elindult a McAfee 30 napos próbaverziója, de 2 hét után valamiért nem megy az automatikus frissítése (ha manuális indítom, akkor 50%-os a frissítés, néha sikerül, néha nem)Tudjátok, hogy mi a különbség a Bitdefender Windows 8 Security és a Bitdefender Internet Security 2013 között az áron kívül?
Árak 1 pc-re: Win8.Sec 60$ és IS 50$
A Bitd.Win8 Security a magyar Bitdefender oldalon még nincs fent.Másik gépen Norton IS van, 2014 februárban jár le, és akár kiterjeszteném azt az előfizetést, de Norton IS-ből nem találtam olyan csomagot, amit 3 pc-re van. Lehet érdemes lenne most megvenni a Bitdefendert 3 pc-re?
Window 8-ra melyik internet security terméket ajánljátok? Lehet fizetős és hardver is bírja.
Comodo IS--ről is volt szó korábban, ráadásul az free, de azt még nem tudom, hogy miért jobb nekem az az ingyenességén kívül.Thx.
-
AtHoS
nagyúr
válasz
blattida #24278 üzenetére
Teljesen igazad van
amit írtam eléggé ideális esetet feltételez (van net, elérhető a felhő, stb...) és lehet rosszul fogalmaztam meg az xx%-nyi user általi jogosultság beállítást, mert tény, hogy kevés minta alapján nagyobb az esély a nem megfelelő beállításokra.
Szerk.
A lényegi része az lett volna a mondandómnak, hogy a védelmi program a jelenlegi technológiákkal nem tudja úgy futtatni a programok jelentős részét, hogy ahhoz megfelelő szabályok jöjjenek létre user aktivitás nélkül. tehát az nem megy, hogy este elindítom és reggelre végigzongorázza a telepített programokat és megalkotja hozzájuk a megfelelő szabályokat, ahogy micafighter fantáziálta.
A megfelelő felhasználói szokásokon alapuló szabályrendszer viszont kapásból adja magát és így félig-meddig hasonló módon lesz meg a végeredmény -
szaki26a
aktív tag
-
AtHoS
nagyúr
válasz
blattida #24273 üzenetére
Itt léphetne be a felhő alapú automatikus szabály hozzárendelés. Nagy a valószínűsége, hogy az adott programot többen is használják esetleg különböző jogosultságokkal. No ezen adatok alapján xx%-nyi user által használt jogosultságot beállít a programnak, a többire pedig rákérdez később, ha éppen alkalmazásra kerülne. Outpostnál van jó pár ilyen alkalmazás, bár azt nem tudom "felhő" alapon pakolja-e hozzá a szabályokat. pl. Opera első indításakor csak feldob egy ablakot, hogy a szükséges szabályok beállításra kerültek.
Ha meg ismeretlen az alkalmazás, akkor jöhetne ez a tesztes dolog, de így első blikkre már ott megbukna a dolog, hogy elég magas szintű AI kellene hozzá, hogy vezérelje a programot (legalábbis a legtöbb program user szintű aktivitást igényel. pl. egy böngésző, így nem hinném, hogy jelenleg ez kivitelezhető lenne). Inkább az a valóság, hogy a user szépen megadogatja a szükséges jogokat, majd ez megy a felhőbe, ahol "gyűlik" az adat az adott prg-hoz és ugrunk is vissza a hsz. első részére
-
micafighter
nagyúr
válasz
blattida #24270 üzenetére
Mégjobb lenne egy "intenzív tanuló mód" megoldás, aminél mondjuk azt kéri, hogy hagyd estére bekapcsolva a gépet, és reggelre kész lesz. Kidob neked egy listát a telepített alkalmazásokról, de kiválasztod azokat, amikre szeretnél szabályokat, és az éjszaka alatt a tanuló mód lefuttatja őket egyfajta szimuláció ként sandboxban, és sandboxon kívül. És mondjuk egy olyan csavarral, hogy a mostani tanuló mód helyett, ami gyakorlatilag mindent fehérlistáz ami történik, ehelyett figyeli a folyamatokat, és ami gyanús, azt nem fogja fehérlistázni egyből, hanem vagy rákérdez az usertől hogy biztos? vagy pedig egy részleges sandbox szabályt hoz neki létre.
Tudom kicsit szabadjára engedtem a fantáziám
De jó lenne egy ilyen, felrakja az ember, estére bekapcsolva hagyja a gépet, reggelre kész, és visszavált magátol a Comodo biztonságos módra.
-
mrszitya
senior tag
válasz
blattida #24263 üzenetére
Köszi, hogy megosztottad a véleményed. Igaz is, azt megcsinálhatnák, hogy telepítés és egy scan után rákérdezzen, kéri-e e júzer a tanulómódot mondjuk 1 hétig (mintha Outpost-nál is hasonlóképp lenne). Már ezzel segítenék a fejfájás elkerülését sokaknak.
EMET igazából tök gyorsan felmegy, kezelése sem vészes szerintem. Leírom (az otthoni felhasználás módját), ha esetleg valaki később kíváncsi lesz rá a topicban.
Az Office, az Adobe termékek, az IE, a Java alapból is be vannak állítva, de az import gombra bökve, a popular software nevű listafájlt megnyitva könnyen felbővíthető a lista további közismert programokkal (mint a Foxit Reader, VLC, Firefox, stb.)
A kézi hozzáadás sem bonyolult, ha pl. a nem annyira közismert pdf olvasónkat akarjuk hozzáadni. Amennyiben épp fut az alkalmazás, akkor a főablakban, a futó folyamatok között csak jobbklikkelni kell rá, majd a configure-ra bökni és leokézni a feljövő ablakot. Vagy megnyitni az Apps ablakot, és az Add Application-re kattintva kikeresni az .exe-jét a telepítési mappájában.
A felvett appok listáját el lehet menteni (export).Alapszinten ennyit elég tudni a használatához.
-
mrszitya
senior tag
válasz
blattida #24248 üzenetére
Kösz a kiegészítést, pontosítást. HPA-ból Wilderssec-en olvastam, készül már javában a következő nagyobb kiadás, de sokat nem árultak el eddig róla (pl. a portable böngészőkkel könnyebb lesz majd az élet az újban).
EMET-et próbáltad valaha egyébként?
Más: ha már itt vagy,
Comodo vs. alapbeállításokról mondanál valamit. Személy szerint, nem tartom például túl jó ötletnek azt tanácsolni egyből a Comodora váltóknak, hogy kapcsolják be hipset, mert szó szerint is (el)riasztó lehet a kevésbé (vagy nem) felkészülteknek némely esetben. Viszont azt nem tudom, ha esetleg átszivárog mondjuk a Firefoxon exploittal valami, autosandboxa észleli-e ezt mindig, vagy ilyenkor kéne a hips?
-
mrszitya
senior tag
válasz
blattida #23983 üzenetére
Hé, nyugalom...
A topic többi olvasójának céloztam azt a mondatom, ha esetleg egy ilyen eset miatt rögtön szabadulni óhajtanának tőle. Én évek óta csinálok kisebb teszteket, ha épp kedvem tartja. Nekem nem kell a tökéletes védelem, MSE-vel is el lennék végül is, ha akarnék.
@TFSi
Rollbacket nem teszteltem, be meg még direkt nem küldtem, de rövidesen megy, aztán óra indul.Múltkor én egy false positivet küldtem nekik, akkor is nagyon gyorsak voltak.
-
mrszitya
senior tag
válasz
blattida #23980 üzenetére
Én inkább nem kommentálnám ... mert most ő fenn a gépemen.
Ettől még nem kell fejvesztve megszabadulni tőle (sem). A konkrét esettől függetlenül egyébként ügyesen csipeget a Webroot saját tapasztalataim szerint.
Láttam én már ismerősnél tudta nélkül, ki tudja hogy uninstallálódott Comodo-t is.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● TILOS a warez!
● Vírusos, vagy egyéb kártevőt tartalmazó linkek a topikban való elhelyezésére vonatkozó szabály:
Tilos a topikban bármilyen vírusos vagy lehetséges vírusos kártevő link elhelyezése.
Az ilyen linkek megosztása csak privátban, PH tagok számára osztható meg.
Ellenkező esetben a hozzászólás törölve lesz.
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Fókusz, tér, élmény Dell U2913WM Ultrawide monitor
- LG 45GR95QE - 45" Ívelt OLED / 2K WQHD / 240Hz 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- DELL Precision 7540 - Intel Core i9-9980HK, RTX 3000 (nagyon erős GPU-val)
- AKCIÓ! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB GDDR6 Rampage Shiva Zalman 500W
- Csere-Beszámítás! RTX Számítógép játékra! I7 6700 / RTX 2060 6GB / 32GB DDR4 / 250SSD+500HDD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest