- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- VoLTE/VoWiFi
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- CMF Phone 2 Pro - a százezer forintos kérdés
- Egyszerre legnagyobb és legkisebb is a Garmin Venu X1
- Mobil flották
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
-
Mobilarena
Manual, analóg, filmes, MF objektívek
Új hozzászólás Aktív témák
-
boomba335
tag
Nekem csak az adapter meg a blende előválasztás miatt kellene, de ha az nem megy, akkor nem érdekes. Szeretnék venni egy Sigma 70-300 macro obit, de így esélytelen, nem tudom lerekeszelni. A natív obi elég drága kezdésnek sajna, ezért gondoltam egy ilyen irányba elindulni, meg ezt ajánlották is többen. Milyan macro obik vannak amik közgyűrűsek? Hogy érdemes ezt keresni?
-
-
boomba335
tag
Vettem egy makró vakut, meg gyárottam házi, földbe szúrható derítőket. Meglátjuk azzal milyen lesz
igazából nem a bemozdulás a baj, hanem a pontatlan fókusz, mert a kis kijelzőn( hiába nahyítok bele) könnyü eltéveszteni a dolgot. Van állvány is, meg van egy kis hungarocell párnám, amire a gépet fixen le tudom tenni, de vhogy nem az igazi. Nem tudok akkora élességet elérni mint szeretnék sajna. Biztos én csinálok vmit rosszul.
-
faki_
senior tag
Lehet, hogy túl tragikusan fogom fel a dolgot, de nem bízom az AF-ben makrónál. Viszont már az is nagy segítség, ha közelítőleg beáll és onnan könnyebb, gyorsabb kézzel állítani.
Ha van rá lehetőség, inkább fókuszpontot váltok, hogy minél kevesebbet kelljen vágni. Szintén MILC, úgyhogy gyakorlatilag mindenhol működik a fókusz és a belenagyítás.
Talán extrém példa, meg még tükrös, de ennél nem hiszem, hogy az autófókuszt tudtam volna érdemben használni: [link].
-
Matska
senior tag
Az előbb sikerült írni egy kommentet a másik topikba, amit egyébként ideszántam, de persze nem tettem vágólapra.
Zanzásítva arra lennék kíváncsi, hogy hogyan szoktátok tárolni a objektíveket?
A Jupiter 9-esnél azt vettem észre, hogyha teljesen nyitva van a blende, akkor a rekesz és preset gyűrű hajlamos "összeragadni" és kell egy kis erőszak hozzá, hogy újra funkcionáljanak. Lerekeszelt tárolásnál még nem találkoztam a hibával.
(és nem is válasznak szántam 80-hun-nak, már fáradt vagyok)
-
fireman123
őstag
Köszi az infót, .....de nem igazán szeretnék 2 géppel szaladgálni, továbbá nem tűnnek annyira olcsónak a NEX gépek sem.
A Helios 81H 2/50 Nikon véggel ebay-en Ukrajnából kb. 15e, ennyit lehet rászánok a játékra, ...a többit meglátjuk, ha nem jön be akkor egyenlőre ennyi volt..... -
-
jjeahh
nagyúr
Imádom az orosz obik képi világát, a legtöbb annyira lágy, hogy monitorméretben ne tűnjön fel, gyakran enyhén elhúzzák kékbe a wb-t, rekeszelve is kerek a bokeh és olcsó manuálokhoz képest szerintem krémes úgy, hogy közben karakteres marad. Hogy képszéleken ken? Kit érdekel, orosz üveget szvsz senki nem tájképelni vesz
. A flare meg...
Szerintem én is beruházok majd valamilyen jupiterbe vagy tair-11-be is a helios mellett.
-
MrChris
nagyúr
Ahh, ezek a kínaiak reszelhettek volna adaptert, nem is értem...
Hát igen, Panánál az auto iso érdekes... Nemtom melyik kamerában ez hogyan van, mert emlékeim szerint G6-ot nem lehetett kicselezni, de majd megnézem a gx80-am, ott is van valami huncutság, ezért sem írtam, nehogy félrevezetés legyen belőle. -
Sony A580-re lesz (Minolta AF).
Igazából nekem az ekv. 30-35mm körül lenne megfelelő.MrChris: Tudom, de az a gond, hogy ezek a manuál obik is 60k felett kezdődnek használtan, ha jól láttam.
Kitobi nem jó, mert nincs rajta rekesz állítási lehetőség. Nekem meg csak emiatt kell manuál obi.
(A Sony A580 váz nem tud állítani semmit videózás közben.)faki_: Nekem 1 métertől a végtelenig kellene kb. nagyjából* élesnek lennie.
*Elég, ha ~2mpixelen (fullHD) éles a kép.
-
KelemenUhr
aktív tag
-
Rapid136
őstag
Az adott érzékelőhöz tartozó alapobjektiv gyujtótávolsága nagyjából a Pythagoras tétel alapján számolódik:
2,4 a négyzeten + 3,6 a négyzeten aztán ennek a gyökét veszed, az 43mm (az hogy miért 50 az általános, azt ne kérdezd, de 45-58-ig van többféle)
6 a négyzeten + 6 a négyzeten, aztán ennek a gyökét veszed, az 85mm
ezeket csipőből kéne tudni, nem változnak meg semmitől, ahogy a gyujtótávolság semFelnőtt egy generáció akiknek a nagyfilm, és már a fullframe se mond semmit, sőt fixobit is ritkábban használnak. Nincs viszonyítási alapjuk, mitől lesz neki jobb hogy az 50-es alapot beszorozza 1,5x és kijön hogy 75mm? Felrakja a zoomot és fotózik.
Aki meg kicsit is foglalkozott a fotózással és használt többféle érzékelőméretű gépet, annak meg illenék tudni a fentieket. Meg azt hogy egy 24mm-es objektiv melyik gépen mire jó. A szorozgatás okafogyottá vált, csak megzavarja az embereket.Ugyanez volt a véleményem a reducerről, bár megváltozott közben
az egyszerűség kedvéért vegyünk egy 50-es obit
a focal reducer a nevéből adódóan pont úgy viselkedik mint egy szorzós előtétlencse, érzékelőmérettől függetlenül 0,66-tal szorozza a gyujtótávolságot
vagyis 35mm-re változik valóban az obi
ami viszont változatlanul zavaró ahogy átszámolgatják és értelmezik a focal reducert
hogy az 1,4/50mm-ből lesz egy 1,2/50mm, na ez ami nem igaz -
faki_
senior tag
"Pl a 100mm f4 1:1 makró igenis 200mm f4 2:1 makró lesz pl mft-n."
Nem! A leképezési arány az objektív jellemzője, nem függ a szenzor méretétől. 1:1 leképezésnél az 1 cm-es bizbasz képe az FF szenzoron is 1 cm helyet foglal és az m4/3-on is, csak utóbbin kevesebb hely marad mellette.
-
LélekVándor
tag
Azt hiszem ebből az objektívből legalább 3 féle van, de javíts ki, ha tévednék. Nálad melyik járt? Ebay-en a legtöbb lóvét a Canon FD 55mm 1.2 SSC Aspherical-ért kérik el de van sima is amelyiknél nincs ott az "aspherical", azok jóval olcsóbb áron mennek. Igazából nem tudom mi a különbség, de nem találtam igazán jó teszteket a drágábbik fajtáról, szívesen megnézném nyitva mit tud tesztábrán, vagy valós körülmények közt készült fotókon.
-
Matska
senior tag
Köszi, ezt még nem ismertem. Eddig Pentaxforums-ot olvasgattam, meg a Flickr-n a Lensturbo csoportot.
A croppos váz + focal reducer tovább bonyolítja a helyzetet
Van ellenben egy nagy előnye ennek a kombinációnak. Minden objektívnak két gyújtótávolsága van. Van az FF a camdiox-al, és van a croppos. Így pl egy 135mm-essel a 200mm-t is le lehet fedni a croppal.MrChris: szép gyűjtemény. Milyen vázon használod őket?
-
Matska
senior tag
Jut eszembe. Ez nagy ördöngösségnek számít, amit 2 ember tud az országban megcsinálni, vagy csak elviszem a városi fényképező javító bácsihoz és másnap elhozom kategória?
Más kérdés más témában. Külföldi fórumon olvastam hogy a Carl Zeiss obiknál fehérrel vagy pirossal szokták írni az MC feliratot, és felmerült, hogy a piros betűs MC azt jelöli, hogy a bevonat miatt melegebb színű képeket alkot, a fehér betűsnek pedig hidegebb színei vannak. Hallott már valaki erről, vagy csak urban legend lehet?
-
jjeahh
nagyúr
A másik
MrChris: Annyi jó manuálod van
. Nem az a hű de éles üveg, de azért rendben van szerintem, viszont érdemes rákeresni vele lőtt portrékra, igazi bokehb*zi cucc. No nem az a karakteres amit én annyira imádok, hanem öreg manuálhoz képest szép krémes. Én jobban szeretem a szappanbubit meg macskaszemesedést, de ezeknek a régi üvegeknek szerintem a krémes buké is jól áll, mert nincs olyan kilapított 2d képük, mint néhány új zeissnek meg sigma art-nak, amik cgi-t csinálnak a valóságból
.
-
Matska
senior tag
Így a topikot olvasgatva egyre szimpatikusabb az A7 - bár amíg az E1 ki nem múlik, addig most nem merek váltani. A menü mennyire átlátható?
MM-ben megfogdostam az A5000-et, meg az A6000-et még a nyáron. Az 5000-estől sírhatnékom volt a menü láttán, a 6000 egy fokkal átláthatóbb volt és összességében kifejezetten szimpatikus volt.
-
tvamos
nagyúr
Piszkosul vágyok egy A7-re én is. Full frame, MILC,
meg minden. Nagyon izgatnak a mini alkalmazások is.
De amikor a D750-et a kezembe fogom... mintha haza értem volna. Minden ort van, ahol kell. Kezelő szervek. Menü. Minden. Piszok jó. Tényleg. Sigma Art-tal, vagy inkabb Nikon FX obikkal...
De amikor arra gondolok, mit vinnék szívesen magammal, ha megyek valahova... akkor persze a az N1-et, a meglevő, + a 70-300 CX obival. azért egy kereső jó lenne...
De ha mindig otthon marad az FX... azért ahoz piszok sok penz...
Mindenkitől ezer bocs, és tényleg ne vegye senki sértésnek, de a Panák nem tetszenek, az Oly-k sem mozgatnak meg, és a Fujikban sem látom, amit mások. Az A6000, ami egy kicsit megmozdít, de lehet, hogy csak a mini alkalmazások, amik meg lehet, hogy semmire valók, nem tudom. De inkább az A7.
Szóval, inkább nem veszek semmit, és próbálnom a barkácsolásban kiélni magam.
Ezer bocs, a hosszú, és értelmetlen elmélkedésért!.. -
grigo
őstag
Tudom, hogy szentségtörés, de nekem meg az oly peakingje kényelmes, a sony annyira nem. Lehet csak a crop miatt van.
#10088) Matska: én nem vágtam hanyatt magam tőle. De lehet csak az én debilségem. 2 éve hozzá se nyúltam. Van egy 28 2.8-as Vivitarom még. Szerintem az még jellegtelenebb. Egy fleki azért szerintem ezeknél csak jobb.
Viszont azt nem értem, hogy ezt az ún. "nagylátót" miért keresed? Különsebb effektje nincs, minőségben pedig szerintem bármelyik kitobi hozza ezt a szintet.kérdés: Helios 44M-4-et 44-2-re cserélni mennyire hülyeség?
-
jjeahh
nagyúr
Ja, én nem is állítom, hogy a fuji szenzora iso6400-on hozza azt amit az a7, inkább arra gondoltam, hogy a egy focal reducer-el a fujin nyersz 1FÉ-t, ezért ahol az a7-el ugyanolyan obival ugyanolyan rekesz értéken iso6400-ra kell emeld az érzékenységet, a fujival a camdiox miatt elég lesz az iso3200 is és így már lehetséges, hogy gyenge fényben kb. ugyanott van a kettő. Persze ez csak elmélet és csak addig érvényes, amíg a fujit focal reducerrel használod.
A többivel egyetértek, ha tehetném én is a7s-t, a7s II-őt vagy x-t1 + lens turbo II-őt vennék manuálozni -
Grga_Pitic
aktív tag
+MrChris: kösz szépen, még elmélkedem akkor rajta, meg nézek képeket az objektívekkel. Valahogy nem vagyok kibékülve a 40-150-nel, azért ficergek, de eladni persze addig nem akarom, amíg ebben a tartományban nem találok valami jó fixet.
A súly nem a legkritikusabb kérdés, az nyilvánvaló volt, hogy a műanyag zoomnál csak nehezebb régi fix jöhet. Szeretem is, ha jó felépítésű az objektív (talán ez is bajom a 40-150-nel tudat alatt, hogy olyan műanyag játékszer), csak fél kilónál többet nem akarok cipelni. A méret viszont számít, a táskában be kell férnie a helyére, így nagyon sokkal nem lehet nagyobb. -
-
Matska
senior tag
Tudom, hogy a Takumar a vesszőparipám, de az újra eladhatóság is szempont. Van fent egy általad említett Pentax amit több mint 1 hónapja hirdetnek. Lehet, hogy túl is van árazva, de szerintem nem is annyira ismert.
Következő lépés mindenképpen az lesz, hogy C/Y, Pentax, OM adaptereket beszerzek + csütörtökön megyek Pestre, akkor akkor meg annyi M42-t felpróbálok a gépre amennyit csak tudok
MD az kompatibilis az EOS-ra?
Amit sajnálok, hogy a továbbiakban csak személyesen tudok obikat vásárolni a próba miatt, és Kaposvár nem a világ közepe
Vannak szép erdők, itt a Zselic, meg csillagpark, meg szarvasfarm meg miegymás, de majdnem minden obit Pesten hirdetnek.
-
Matska
senior tag
Még annyi, hogy nem a Yashi miatt vetődött fel a reducer csere, hanem rögtön az villant át az agyamon, hogy egy obinál se lesz végtelen, hogyha a Yashinál nincs. Akkor még bennem is az volt, hogy elvileg a Heliosnak kellene problémásnak lennie.
Update:
Közeben látom már írtál te is egy választ
Majdnem végigolvastam ezt a topikot, és inkább a 11-es Jupitert ajánlották, mert hogy az nyitva is éles. Amúgy meg külön megfogott az a 60-as évekbeli futurisztikus formája. (Én legalábbis annak látom.)
A Pentaxot is nézegettem, az sincs kizárva. Amit előbb találok
-
Matska
senior tag
Akkor nem kell tökönszúrni magam, hogy nem lesznek jók az m42 obik a reducterre
A Yashi még a korábbi gépről visszamaradt hagyaték, és amúgy is tervben volt az eladása. Álmaim netovábbja jelenleg, egy Jupiter 11-es meg egy 1.4-es Takumar, nagyjából ebben a sorrendben még a Helios mellé.
Aztán valamikor a jövő évben egy 24 vagy 28 milis + egy 35milis obi még befér a sorba. -
Matska
senior tag
A sorrend a következő: Fuji X-E1 + Camdiox FX-EOS + EOS-M42 gyűrű + Yashica(m42).
A Yashicát tekerem a végtelen felé, és a hátsó lencsetag fennakad a Camdiox lencséjén. A Heliosnál minden flottul működik, azt eltekerem végtelenig meg vissza. Nem akad sehol.
Közben most nézem a Yashicáál, bő 1 mm-el hátrébb nyúlik a hátsó lencse végtelennél mint a Heliosnál, teszek is be mindjárt 1 képet.
-
tvamos
nagyúr
Megjott ma az uveg... (RMC Tokina 400mm 1:5.6) Ez nagyon szep, es uj allapotu. Most szedjem szet???... nem is tuti, hogy boldogulnek vele, mert ebben belul mozognak a lencsetagok. De a 300-as is nagyon szep amugy. Valami olyan kell, ami elore-hatra mozog, de nem tekeredik... es olcso...
Mondjuk ez a gyujtemeny amugy: [link]
Valamelyiket ezek kozul fel lehetne talan dolgozni. -
daniduke
tag
Igen igen, soligor 19-x és tarsaira gondoltam, pl itt is hasznos lehet a blendes változat, nem mindegyiken van ugye rekeszgyűrű. Pedig meg mertem volna eskudni hogy te használsz egy hasonlót az A7-n
Persze, Ef lencsekre gondoltam, a jövőben lehet arra is kacsingatnek a manualok mellett. Na megrendelem a sima verziót, aztán majd meglátjuk. Köszi a segítséget -
MrChris
nagyúr
Hűha, érdekes, ezeket már hosszabb ideje használod?
tvamos: mikor a kép egyik oldala, sarka sokkal életlenebb mint a másik. A központi legélesebb rész se középre eseik, esetleg még irányultsága is van az életlenedésnek, kómának, meg persze egyéb képi hibák kísérik. A lencse deformáltsága, gondolom pontatlan gyártása okozza, modern obiknál is előfordul.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Apple MacBook
- Elstartolt az AMD munkaállomásokhoz szánt platformja
- Autós topik
- Milyen légkondit a lakásba?
- EA Sports WRC '23
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- További aktív témák...
- GOPRO Hero 12 BLACK akciókamera sok tartozékkal
- GOPRO Hero 12 BLACK - 5.3k akciókamera - két akku, mágneses csíptető, 64GB SD
- Canon 600D + Canon AF 50mm f/1.8 II + Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 Tele-Macro objektívek + LP-E8 akksi
- Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN (C) Sony E objektív + Sigma 55mm WR CPL szűrő
- GOPRO Hero 11 BLACK - 5.3k akciókamera - 2 akku, tartozékok (5.)
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- AZONNALI SZÁLLÍTÁS Eredeti Microsoft Office 2019 Professional Plus
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1080Ti 11GB Rampage SHIVA Chieftec 700W
- Game Pass Ultimate előfizetés azonnal, élettartam garanciával, problémamentesen! Immáron 8 éve!
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Western Digital SN850X NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest