- Sony Xperia 5 V - kell-e nekünk zoom?
- Samsung Galaxy S25 Edge - a tegnap határán
- Mobil flották
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Megjött a jubileumi Pixel széria
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Új középpályást igazolt a Qualcomm
- Google Pixel topik
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
-
Mobilarena
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
agy73p
senior tag
válasz
Lathronos #42672 üzenetére
Nekem eddig ezekkel nem volt bajom.
OpenSuSe és Fedora volt az, amik telepítés után azonnal működtek, nem nagyon kellett állítani rajta semmit és akkor ez volt a lényeg. De én nagyon szeretek mindent kipróbálni, érezni, ezért váltogatom őket, ezzel együtt egy kicsit mélyebbre ásni magamat a témában. Érzékeny vagyok egy csomó apróságra, ami esetleg másnak fel sem tűnik.Xfce-t használok, ezen egyelőre nem változtatok, ez hozza nekem azt a könnyedséget, amit elvárok.
Debian - írtátok - korlátozottan szereti az Xfce-t, ezért nem lesz jó alapnak.
Xubuntut mélyen nem próbáltam, azt csak majd ez után tudom kipróbálni újra, de eddig nem volt velük szerencsém, nem kapcsolta ki a gépemet, semmi, ami az Ubuntu alapú.
Manjarot kihúztam a listáról, soha többet nem fogom feltenni, Antergost meg egyszer sem tudtam bebootolni sem.
Mageia sem jön többet szóba., hiába rpm alapú.Majd valamikor lesz másik laptopom, talán kevésbé lesz "függő", mint ez a Fujitsu-Siemens. 32 bites, tehát egy csomó jó disztró kiesik. Beszereztem egy 64 bites asztali gépet, ami már sokkal jobb, de mindkét gépre ugyanazt a disztrót szeretném.
Apósom Samsung notijára feltettem pár hete a Fedora 23-at + Teamviewert hozzá, hogy esetleg tudjak frissíteni vagy segíteni, azóta boldog, hogy nem a Win8-t, meg a 10-et kell használnia, minden sokkal gyorsabb. Csak böngészik, skype, semmi más.
Fedorán telepítés után felteszek néhány számomra szükséges dolgot és működnek, nem nagyon kell bütykölni semmit. Nekem teljesen megfelel, hogy felrakom a Fedyt, azon kijelölöm telepítendőket és kész. Nem értek annyit a linuxhoz, hogy pl true type betűtípust átállítsam valami ubis gépen, vagy ilyenek. Nekem csak a lebutított, könnyen érthető, "fogd a kezem" megoldások jöhetnek szóba, hiába, a linux szlenget nem értem, nincsenek meg az alapjaimÉs azt gondolom, hogy ezért nem igazán nagy a linux térhódítása, mert ezek a dolgok ellenkeznek az egyszerűség elveivel sztem.
Igaz, imádom, hogy a megszokott programjaimat egy dnf install .... paranccsal egyből felrakom.* És a megszokás nagy úr.Itt tartok most, persze ez is biztos fog majd változni idővel.
* spammer: te szoktad ajánlani az alias-t. Szeretnék 4-5 installációs parancsot összefűzni, hogy azt egyszer beírva feltegyen (y/n?) kérdés nélkül mindent. Hogy lehet ilyet kreálni?
Elnézést, hogy hosszúra nyúlt.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Az Xbox égisze alatt oldaná meg a PC-s játékosok legnagyobb gondját a Microsoft
- Milyen videókártyát?
- Sony Xperia 5 V - kell-e nekünk zoom?
- Samsung Galaxy S25 Edge - a tegnap határán
- Mobil flották
- Autós kamerák
- Gamescom 2025: Itt a legújabb Gaming NUC
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Háztartási gépek
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy Watch 6 Classic 43mm, Újszerű, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER termékbeszámítással
- Samsung Galaxy S23 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Dell Latitude 5420 i7-1185G7 16GB 512GB magyarbill. 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest