- Mobil flották
- Redmi Note 10S - egy a sok közül
- Videón a Z Flip7 méretes külső kijelzője
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Samsung Galaxy S24 FE - később
Új hozzászólás Aktív témák
-
AsakuraDave
őstag
válasz
NeoPampalini #15138 üzenetére
Nah negyedjére baxnak meg forgalmin
GLS dobozos parkolt, szabálytalanul khm, a képen jelölt piros helyen egészen a zebrára rá állva.
Nah e mellett én 20-ra lelassítottam és végig a fék és kuplung felett volt a lábam és úgy gurultam át a zebrán a szélvédőt majd ki fejelve. Nem volt mozgás egy öreg csávóka állt beljebb mint a képen a hölgy. Hát ennyi is volt a vizsga mai napra nekem... Most ha lefékezek megállok miért jobb? Ugyanúgy nem látok semmit amíg a zebra közepéig be nem gurulok ahhoz hogy lássam hogy áll e a takarásban lévő járdán gyalogos-e mert hogy a jogszabály szerint ha csak már áll ott gyalogos elsőbbsége van és kocsinak meg KELL állni a zebra előtt. Ergo ugyanúgy rá/áthajtok a zebrán miközbe már a járdán áll gyalogos
Másik kedvencem 1km széles út bal szélén érkezik 2 gyerek lassan battyogva de én 1,2km-re arrébb jőve álljak meg és várjak 20-30mp-et míg balról átsétálnak,jah és járdasziget is van... De ez se tetszett a biztos úrnak, hogy én itt se álltam meg. Persze előtte 3x elengedtem gyalogost járdasziget meg jobbról tehát biztos nem érzékelem a gyalogosokat meg a távolságokat... Kurva nehéz úgy vizsgázni, hogy már annyit vezettél hogy előre tudsz figyelni és a közlekedési ritmust tartani mert nem okoz gondot kezelni a kocsit, de menjek csak lassan és inkább szopassam magam azzal, hogy arra figyeljek hogy éppen 4000-ren akarnak előzni engem egyszerre jobbról balról és úgy csináljam a manővereket
Magyar KRESZ-nél bugyutább és értelmetlen,móricka retardáltságokkal teli jogszabályt még nem szűlt a világ...
Még egy kedvencem a Szekszárdi u., Göncöl u. és az Új Palotai út kereszteződés ahol az Új Palotai úton egyszerre kint van az egyirányú és az elsőbbségadás tábla is a másik oldalon és hát 2 irányú forgalom megy ott folyton... Fura hogy pesten a vizsgaútvonalak 80%-a tele van hibás táblákkal és nem egyértelmű elágazásokkal amin több éve vezető kollégáim is néznek, hogy hát jah...
Érdekes, hogy eddig egy vizsgán vagy oktatás órán se kellett az oktatómnak ráfékezni vagy elrántani a kormányt, sose okoztam balesetet vagy közel balesetet, legalábbis nem észleltem, de mindig bukok...
Sok értelme van a vizsgának, ha amint meg van a jogsid mindent máshogy fogsz csinálni mert NEM ÉLETSZERŰ ahogy vizsgán vezetni KELL. -
David891
csendes tag
válasz
NeoPampalini #14981 üzenetére
Jól mondod ennyi idő kevés.ahhoz sok km kell.
Arra értem hogy ugye a vezetési 1óra az ott 50perc szóval 30óra is valójában 25 -
Sanyaaa26
aktív tag
válasz
NeoPampalini #14948 üzenetére
Szia!
Teljesen egyetértek azzal hogy a rutint eltörölni felelőtlenség volt, így aki olyan mint én szétesik a forgalomban, nekem még tetézi a dolgot hogy vidéki vagyok.
Egy nagyvárosi ember biztosan jobban hozzá van szokva sok dologhoz, nálunk ahol lakom van pl össz egy lámpás kereszteződés. -
jerry311
nagyúr
válasz
NeoPampalini #14916 üzenetére
Mi mindig a leheto legkevesebb autoval megyunk, egy vezet, a tobbi iszik.
-
jerry311
nagyúr
válasz
NeoPampalini #14914 üzenetére
sikeres vizsga után vezess, amennyit csak tudsz
Ezzel nalunk nem volt gond, amint a kezemben volt a jogsi fater mar adta is a kulcsot. Addig o vezetett es en soroztem. Most en vezetek es o froccsozget.
Szep vilag -
Fulár
senior tag
válasz
NeoPampalini #14899 üzenetére
Jááájjjjj......Ez nem hangzik túl bizalomgerjesztően! 😂 De mivel már lassacskán bitang hamar kezd el sötétedni bele-bele fogok csúszni a sötétben vezetésbe.Cinkes vagy sem de eddig önként mêg nem tudtam rávenni magam,hogy sötêtben lakott területen kívűlre merészkedjek.
-
reEnd
csendes tag
válasz
NeoPampalini #14890 üzenetére
Nálunk még nem került szóba a csúszópénz, az oktató amúgy elég becsületes fickónak tűnik, de ha szóba kerül, akkor sem szeretnék élni vele.
-
sugarforce
addikt
válasz
NeoPampalini #14884 üzenetére
a mögöttem távolságizásért én ölni tudnék
-
Gyula84
veterán
válasz
NeoPampalini #14882 üzenetére
mi a baj a villogtatással? ha vakít a lámpája simán villantok neki, aztán lehet csak fent felejtette a refit és ennyi
de volt hogy 2 sáv és nem engedtek el, mert nekik egymás mellett kellett haladni én meg előzzek... -
jerry311
nagyúr
válasz
NeoPampalini #14880 üzenetére
Nyugi, majd elmulik. - mondta egy teherauto sofor.
Es valoban, egy ido utan elmult, nem kommentalom a forgalmat, nem is idegesitem magam rajta. -
Braavos
tag
válasz
NeoPampalini #14857 üzenetére
Én is dízelesen tanulok, de az autóm valószínűleg benzines lesz.
Mivel másabb a benzines? Indulás, vagy menet közben van valami nagy különbség? -
pvt.peter
őstag
válasz
NeoPampalini #14704 üzenetére
Azóta sem jött semi, valószínűleg megúsztam
-
pvt.peter
őstag
válasz
NeoPampalini #14704 üzenetére
Majd kiderül
-
pvt.peter
őstag
válasz
NeoPampalini #14702 üzenetére
Ahh király, most már látom én is, köszi a választ.
És akkor itt elméletileg kamera is volt, ha jól gondolom.
Vagy ne számítsak büntetésre? -
HollyBoni
veterán
válasz
NeoPampalini #14690 üzenetére
Ez egyáltalán nem így van. Igen, azt írtam hogy jófej és jóban vagyunk. De az nem jelenti azt hogy nem üvöltött le egyszer sem, jó párszor volt rá példa, és mindig felhívta a hibákra a figyelmem. Nem csak ül mellettem.
Viszont ez az oktatás része, teljesen megértem, ezért nem fogom azt mondani hogy utálom és egy p*cs. Egy rendes ember aki nagyon sokat segített.
Most egyáltalán nem magamat akarom fényezni, mert nincs mire. De például mikor 1 hónap kiesés után a második vizsgám előtt vezettünk 1-1,5 órát, akkor tényleg csak kb. ült mellettem, mert szimplán nem hibáztam. Nem rontottam semmi KRESZ dolgot, parkolás és megfordulás ment elsőre mindenféle korrigálás nélkül. De a vizsgákon meg nem tudok átmenni.Ez a baj, hogy nem tudom hogy mi az ami nehezen megy. Irányjelzővel volt gond. Ezt két bukás után már megjegyeztem, erre harmadik vizsgán felhozta a vizsgabiztos hogy túl sokat használom az irányjelzőt.
Tisztán emlékszem, az első vizsgabiztos szó szerint azt mondta ha már picit fordítunk a kormányon akkor irányjelzőzzünk, mindegy hogy van e sávváltás. A másik VB pedig azt mondta csak akkor kell ha átmegyünk a másik sávba, ami elvileg igaz, mert a KRESZ-ben is így van.Tudom biztos úgy hangzik hogy csak mást hibáztatok, de nem, csak nem tudom mit kéne máshogy csinálni. Az idegesít hogy pl. olyan sztorit is hallottam az oktatómtól hogy a vizsgán az egyik tanuló konkrétan a szembe sávban ment és nem vette észre, de nem buktatták meg. Ismerősöktől meg azt hallom hogy jajj csak fizetni kéne mert ők is ugyanígy jártak.
-
hurenzon
senior tag
válasz
NeoPampalini #14678 üzenetére
Végül mégis kell. Félreértés volt.
Amúgy nálunk kőkemény volt a vizsga. Nagyon sokan megbuktak.
-
Sang66
csendes tag
válasz
NeoPampalini #14620 üzenetére
Ja értem, akkor lehet kicsit bátrabban is (bemenni a sínekre), akkor valóban kevésbé zavarok
Köszi a választ!
-
zolokas
aktív tag
válasz
NeoPampalini #14517 üzenetére
megyeget de a kuplung váltás folyamatosan az nem megy, lassan indulok feltartom a sort stb azért stresszelek hogy a másikat feltartom vagy nem is tudom mi! De oktató segít mert mindig mondja mit csináljak mondta is nem érti miért nem megy a normális elindulás! kuplung kezelésnél szerintem lent van a sarkam akkor amikor benyomom azt! későn reagálok a kuplung váltásra, csak megtanulom 1x! De van olyan nap amikor megy rendesen! Érdekes!
-
Andris837
senior tag
válasz
NeoPampalini #14352 üzenetére
Bízom benne, hogy a jövő héten nekem is megérkezik.
-
Andris837
senior tag
válasz
NeoPampalini #14338 üzenetére
Igen, szerintem is nagyjából mindenkinek behúzzák ezt a hibát és mondta is a vizsgabiztos, hogy jó volt, minden rendben volt és ez már csak jobb lesz a kellő rutin megszerzésével.
A helyzetre meg tényleg WTF?! Komoly kis közlekedők vannak.
Engem vizsga napján még a gyakorlás közben próbáltak szívatni az autóstársak. Bevágott elém, majd hirtelen fékezett egy jót. Szerencsére fel voltam készülve és kellően le tudtam lassítani, mert sejtettem, hogy valami turpisság lesz. A 44 óra alatt nem csinálták meg velem ezt, tudtam, hogy vagy a vizsgán, vagy még az nap lesz valami ilyesmi. -
1eske
tag
válasz
NeoPampalini #14303 üzenetére
Igazából azért gondoltam, hogy 30 óra alatt megvan az 580 km, mert ha kiszámolom, akkor 1 óra alatt kb. 20 km-t kell megtenni, ehhez pedig 20 km/h-s átlagsebesség kéne aminek szerintem így vagy úgy meg kéne lennie
De majd meglátjuk, engedjük most el ezt a részét
Egy utolsó kérdés (mára
):
Autóiskola nélkül elkezdhetem az EÜ tanfolyamot és letehetem a vizsgát?
Ugyanez a kérdésem az orvosi alkalmasságira?
Tehát megszerzem mindkettőt novemberben, akkor ezek élni fognak még fél-1 év múlva is, igaz? -
1eske
tag
válasz
NeoPampalini #14299 üzenetére
Először is köszönöm a kimerítő válaszodat.
Másodszor:
Az autósiskola méretét hogyan lehet megbecsülni? Egyedül a csigáról tudom, hogy nagyok, de a többi meg passz.Milyen helyet javasolsz vélemények olvasására? (Milyen fórum/fb csoport?)
Erre a 30 óra vs 580 km dologra:
Én nem sokkal vezetnék többet mint 30 óra ha nem muszáj, maximum 40-ig mennék el, de azt is sokallom...Az egész procedúra elejétől végéig SZERENCSÉS esetben mennyi ideig tart általában? Olyan max fél évet szánnék rá a dologra munka mellett. Szerencsére a munkahelyen viszonylag rugalmas is.
Az ár annyira nem számít, mert minimális eltérések vannak, sokkal többet ér nekem, hogy jó helyre kerüljek, mintsem 10 ezret spóroljak és majd a pótvizsga illetve plusz órák miatt kvázi egálba legyek...
-
zolokas
aktív tag
válasz
NeoPampalini #14296 üzenetére
Csak egy baj van hogy heti 1 x tudok menni forgalomba nincs oktató, hiány van!
-
kory24
őstag
válasz
NeoPampalini #14284 üzenetére
Én múlt hónapban nem kaptam semmit vizsga után, se lapról másolatot, se az NKH-ba kódot.
Vizsga után 3 munkanappal bementem NKH bizonyítvánnyal és EÜ vizsgával és mondtam mikor vizsgáztam, ők az EÜ vizsga számát ráírták a kartonomra és mondták mehetek okmányiroda és ennyi nem adtak semmit.
Mentem is oda, de ott nem lehetett személyes átvételt kérni, csak postait, ami 10 naptári nappal meg is kaptam.Igen én is úgy olvastam, akik idén kezdték azok kihagyhatják az NKH-t.
-
Sang66
csendes tag
válasz
NeoPampalini #14245 üzenetére
Köszi NeoPampalini a választ. A StreetView-t én is használtam már párszor
Meg néztem persze youtube vidiket, stb, de ezeken már túl vagyok.
Mindig van bennem egy kis feszültség, amikor vezetek, de ebben benne van az is, hogy "valaki figyel", meg ugye a vizsgahelyzet még rátesz erre. Szabályokat oda-vissza tudom, de az izgalomban hajlamos vagyok elkapkodni valamit, vagy mint most, hogy észre se veszem a zebra mellett állót (illetve ösztönösen úgy megyek, mint a többiek, és nem állok meg). Valahol azt írta valaki, hogy ha a gyalogos 10 méterre van a zebrától, és közelít, vizsgán akkor is állj meg. Gondolom ez is igaz.
Amúgy 70-es táblánál akkor minimum olyan 60-nal menni kellene? És mellékutcában? 40? Teljesen szűk, épphogy elférős utcában? Gondolom ha fekvőrendőrök is vannak egymás után (van ilyen szakasz is), ott nem baj, ha 20 körül mész. De már tényleg nem tudom, mert a vizsga előtti 5-6 órán se volt sose baj, hogy "túl lassan mész".
Ezért is kérdeztem a boritékra, mert a tanórákon már nem tudom, merre tudok még fejlődni, ahol mindig ugyanazokat az utakat járjuk, és persze bármibe bele lehet majd kötni vizsgán. Borítékostul is jobban jönnék ki, mintha újra meg újra lenyomom ugyanazt a folyamatot, és egyre elkeseredettebb/stresszesebb leszek..
-
kiszi07
senior tag
válasz
NeoPampalini #14240 üzenetére
Tolem kerdeztek, de en soron kivul jutottam be. (fater szolt bent az, mert ismert nehany ugyintezot) Amugy en is postan kertem, mert nem tudtam, hogy itthon leszek-e.
-
kreszjogsi
újonc
válasz
NeoPampalini #14208 üzenetére
Mielőtt bárkiben kétely merülne fel...
Közlekedési szakértő vélemény szerint:
Azt meg kell hagyni, hogy szakmai szempontból nem túl szerencsés ez a forgalomszervezés, nem is beszélve az alkalmazott útburkolati jelek szakmaiságáról. Viszont nyilván előfordulhat ilyen helyzet a gyakorlati életben, ahol a járművezetőnek biztonságosan - és a hatályos jogszabályoknak megfelelően - kell a kialakult szituációt megoldania, annak ellenére, hogy egyértelműen érezhető a forgalomszervezési harmónia hiánya. Összességében tehát az alkalmazott jelzések alapján az elsőbbség a személygépkocsié, tekintettel arra, hogy noha a forgalomirányító fényjelző készülék jelzése mindkét jármű részére szabad áthaladási lehetőséget biztosít, viszont a kanyarodási szabály alapján az egyenesen haladót illeti meg az elsőbbség. Mindennek a jogi alapját a közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet (a továbbiakban: KRESZ) 9. § (9) bekezdésében leírtak jelentik, mely szerint ha a forgalmat fényjelző készülék irányítja, akkor a "Főútvonal" jelzőtábla, valamint az elsőbbséget szabályozó jelzőtáblák jelzései nem irányadóak. Még egyszer hangsúlyozom, hogy az ábrázolt forgalomszervezési megoldás nem szerencsés, messze nem szolgálja a közúti közlekedés biztonságát, többek között azért sem, mert nehezen képzelhető el az a forgalmi igény, amely indokolná, hogy a főútvonal forgalmát és jogi státuszát alá kellene rendelni - vagy egyenértékűvé tenni - az alárendelt út helyzetének. Mert amennyiben ez az igény fennállna, akkor teljes mértékben indokolatlan a kanyarodó főútvonal ábrázolt kialakítása. Ez a forgalmi rend kialakítás - ide értve az egyéb jelzések alkalmazásának anomáliáit is - nélkülözi a forgalmi szakmai indokoltságot.
-
kiszi07
senior tag
válasz
NeoPampalini #14093 üzenetére
En ugy emlekeztem, hogy nalunk hetvegen is nyitva volt az egyik.
-
kiszi07
senior tag
válasz
NeoPampalini #14091 üzenetére
Koszi, es hetvegen is lehet intezni, ha addigra kiengednek a fertozo osztalyrol?
-
BUZZLGHTYR
senior tag
válasz
NeoPampalini #14063 üzenetére
igen
-
updog
őstag
válasz
NeoPampalini #13962 üzenetére
aki akarta (merte?
), gyakorolhatta a bábun az újraélesztést (+ a stabil oldalfektetést), egyszerűen nem fért bele az időbe, hogy kötelezően mind a húsz ember nekiessen egyesével...
Nálunk emiatt lehetett maradni szabadon a tanfolyam után, aki akart, gyakorolhatott még, mert a tanfolyam időtartama alatt 1 (egy) ember ment ki. Kb. még ketten maradtak utána, a többi hazament. Valahol szomorú ez.
-
Lifer092
senior tag
válasz
NeoPampalini #13918 üzenetére
Köszönöm a gratulációkat!
3 hibavonalat kaptam, nekem is ilyesmi hogy késve, de helyesen reagálok a táblákra stb. Nem kellő időben veszem észre a forgalmi helyzetet vagy valami ilyesmi... Nem tudom ezt mire értette igazából mert mindent láttam szvsz időben, és reagáltam is rá. Mi egyéb csak ezt a 30-as táblát néztem be kissé. Na mindegy, nem vitatkoztam vele, miért is tettem volna, meglett és kész.
Amúgy teljesen igazad van ebben, én is ezt írtam volna le... Ez mind olyan dolog ami sok-sok km után fog rögzülni, és automatikussá válni. A heti 2x2 óra vezetés (jobb esetben, mert eleinte csak heti 1-et mentem, volt hogy egyet se 2 hétig...) az semmi. Ott se rutint nem szerzel se semmit. Az csak arra elég, hogy azért tudj vezetni, és relatíve biztonságosan részt tudj venni a forgalomban. De ahhoz sok km, és idő kell hogy tényleg elmondhassa magáról az ember hogy tud vezetni. Senki sem vezet tökéletesen, olyan ember szerintem nem létezik... Amíg nem érzi magát az ember nyeregben, nincs kellő rutin, addig úgyis "görcsösen" fog vezetni, és egy ideig nem fog ráállni az agya a sok információ áradatra ami éri vezetés közben.
Egyik ismerősöm mondta még, hogy: "Közlekedni megtanítanak a jogsi alatt, de igazából vezetni saját magadtól fogsz megtanulni..." - Mert bizony, ha nem lett volna kint a "T" betű az autó tetején, sok helyzetben már réges régen, anyukámat szidva dudáltak volna le az útról... Szóval ez a forgalmi vizsga nem túlzottan életszerű. - Mert nem adja vissza azokat a valódi stressz helyzeteket amikbe kerül az ember friss jogsisként, amikor bizony már nincs oktató, sem "T" betű az autó tetején...
Az EÜ meg már sima ügy lesz.
Attól nem parázok.
-
válasz
NeoPampalini #13910 üzenetére
Szerintem még másnapos, mert tegnap berúgott aminek két oka is lehetett. Vagy sikerült vagy nem.
-
SUPREME7
őstag
válasz
NeoPampalini #13901 üzenetére
Grat, az se lehetetlen, hogy az első utcáig se juss el, még normális vizsgabiztossal is
Oktatóm mondta, hogy volt olyan vizsgázó, aki a vizsgaállomásról kifordulva nem adott elsőbbséget, ezt még elnézte a vizsgabiztos, legalábbis nem állította le, utca végén meg balról akart balra kanyarodni a szembesávból
Pedig fél órával előtte ugyanonnan ment be
-
updog
őstag
válasz
NeoPampalini #13881 üzenetére
A telefont egy többszörös gyilkos hangján megszólaló fickó vette fel, pár szó után "KAPCSOLOM!" felkiáltással kapcsolt. Nem tudom hova, de nem vették fel. Pontosabban 5 perc folyamatos csengetés után egy pillanatra megemelték a kagylót, aztán letették, és csörögtem tovább az éterben.
Na, akkor még mindig ott dolgozik az úriember?Tök ugyanez volt amúgy nekem is minden alkalommal, amikor próbáltam telefonon elérni őket.
-
Gyula84
veterán
válasz
NeoPampalini #13881 üzenetére
azt a rohadt életbe
-
Shade45
senior tag
válasz
NeoPampalini #13785 üzenetére
Kotra féléből a legújabbat?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topicban jogvédett szellemi termékeket (szkennelt szervízkönyv, stb.) megosztani szigorúan tilos!
Aki mégis megteszi, azt figyelmeztetés nélkül véglegesen kitiltjuk.
- 0% THM részletfizetés, beszámítás! ÚJ 27% 3 év AMD RX 7900 XT / 7900 XTX készletről KAMATMENTESEN!
- QNAP TS-870U-RP 8 lemezes Rack NAS
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE AORUS ELITE Z790 i7 14700K 64GB DDR5 1TB SSD 7900XTX 24GB be quiet! SB802 1000W
- BESZÁMÍTÁS! 4TB Samsung 870 EVO SATA SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! HP EliteBook Folio 1040 G2 - i5-G5 I 8GB I 256GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest