Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galaxys80

    veterán

    Egy másik fórumon olvastam egy érdekes dolgot az aksi kíméléssel kapcsolatban.

    "Minden olyan appnál is kapcsoljuk ki a háttérfrissítést, amelyeknél nem fontos, hogy mindig up-to-date legyenek.

    Hagyjátok abba az appok bezárását. Ez elsőre kontraproduktívnak tűnhet, de ha folyton ezt csináljuk, az rosszabb az akkunak, mintha hagynánk futni az appokat a háttérben. OK, hogy a bezárással kivesszük az appot a RAM-ből, de amikor újra használjuk a bezárt appot, megibt be kell tölteni a memóriába Ez a folytonos loading és unloading többet fogyaszt, mintha hagynánk a csudába az egészet. Ráadásul az iOS automatikusan bezárja az appokat, ner csináljuk mi is azt, amit az eszköz már amúgy is megtesz. Amit kevesebben tudnak: az appok a multitasking menüben egyáltalán nem futnak a háttérben: az iOS „befagyasztja” az appokat ott, ahol kiléptünk belőle, ezért tudunk visszatérni pontosan ugyanoda, ha visszatérünk egy másikból. Az örökös bezárogatás olyan, mintha minden piros lámpánál leállítanánk az autó motorját, hogy benzint spóroljunk - az eredmény inkább káros, mint hatásos. Ha a háttérfrissitést kikapcsoltuk, akkor az appok nem tudnak a háttérben futni, kivéve zenehallgatáskor, helymeghatározás használatakor, hangfelvételkor, illetve a legsunyibb esetben, VOIP hívásoknál, mint pl. a Skype. a legutolsó esetet kivéve, a többinél megjelenik egy ikon a battery ikon mellett, hogy jelezze, fut a háttérben."

    Ez a háttérfrissítés egy érdekes dolog. Én azt hittem, hogy tényleg csak az appok frissítéséért felel, Viszont mikor kikapcsoltam kiírta, hogy így az alkalmazások nem férnek hozzá a helyzetemhez a háttérben.
    Az appokat pedig droidos berögződés miatt én mindig kilövögettem.

    Nektek mi a véleményétek ezekről?

Új hozzászólás Aktív témák