Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz nandow #151977 üzenetére

    Mindenféle téma körül szokott itt hitvita lenni, a fele abszolút szubjektív és ember/felhasználás függő dolgokból ered :D

    Ha csak kipróbálásra veszed, akkor átmenetileg nem jársz rosszul egy 5S-sel, jó állapotú használtat elég jó áron lehet keríteni (lejjebb talán már tényleg nem érdemes). Ha viszont biztosan platformot váltasz, akkor érdemes SE/6S vagy 7 körül gondolkodnod.

    Az én szempontrendszerem, amikor váltáson gondolkodtam (5S-ről):

    SE
    Előnyök:
    - kis méret, abszolút kezelhető egykezes telefonként (nincs nagy kezem, ezt a képernyőt érem át kényelmesen és biztos fogással egy kézben használva a telefont),
    - nagyon erős és szerintem közel sem elavult belső (6S szíve dobog benne),
    - jó hátlapi kamera (6S optikája van benne),
    - jó üzemidő a takarékos hardvernek és az átlagos akksinak köszönhetően,
    - dizájn (szubjektív, de szerintem elegánsabb a 6S-nél)

    Hátrányok:
    - előlapi kamera egész ósdi, kb 2012-ben bemutatott optika van benne, 1,2 Mpixel (a ritka alkalmakkor, amikor szelfikamerával fotózok, jó lenne értelmesebb eredményt kapni)
    - csak 16 vagy 64 GB verzió, horror árkülönbséggel

    Megjegyzem, nekem most ez van, én nem tapasztaltam az összeszerelési problémákat, de lehet, csak nem vettem észre. Pedig egész kényes vagyok a mindenféle ismeretlen eredetű zajokra autóban is...

    6S
    Előnyök:
    - nagyon erős és szerintem közel sem elavult belső,
    - jó hátlapi kamera,
    - jó előlapi kamera (nagyot fejlődött),
    - normális üzemidő (az én használati szokásaimmal egy napot kibírt),
    - 32 vagy 128 GB verzió,
    - súlyra és kézbefogva nekem minőségibb érzés, mint egy SE

    Hátrányok:
    - méret, nekem egy kézzel már pont nem kezelhető, két kéznek meg kicsi, szóval nekem pont nem ideális a mérete, (nekem vagy SE és egy kéz, vagy Plus modellek, és két kéz)
    - kiálló optika a hátlapon (néha megakadt a zsebem szélében, amikor kivettem, és eléggé féltettem a sérüléstől (mondtam már, hogy kényes vagyok?! :DDD )

    7
    Előnyök:
    - minden, ami a 6S-nél, és még plusz egy, ez most az abszolút csúcs iPhone-ban (hardver, kamera, anyaghasználat)
    - csepp

    Hátrány:
    - minden, ami 6S-nél, kivéve a kamerát, mert már a készülék ház is kidomborodik az optika körül, így sokkal kevésbé tűnik sérülékenynek
    - ár

    Nem tudom eldönteni:
    - jack csati hiánya, hosszabb használat után derülne ki, hogy hiányzik, vagy sem,
    - "virtuális" home-gomb, szintén hosszabb távon derülne csak ki, mennyire könnyen szoknám meg

    A fentiek következménye, hogy most egy SE van velem a mindennapokban, és igazából nekem minden szempontból megfelel, de kacérkodok egy 7 vagy 7Plus gondolatával. :)

Új hozzászólás Aktív témák